rm V E 1! Oi ft E. V A ft BEKEN:: I 4 ’OEN. UIT ER HAND TE KOOPETJ’. H K T A A N Lil de hand le koopen, I gen Veurne, CIO September. geene straf krijgt, eene vermeerdering Van van het ongelukkig meisje. Een nieuw gebouwd Eïuïw ten dienste van Herberg het Gouden Hoofd, benevens schuur, stallingen, met 3 aren 89 centiaren, 13100 eencr centiare grond, erf en hof, te Avccappelle, nabij de dorpplaats. Bewoond door sieur Henri Penei. Voor alle inlichtingen begeve men zich ten kau- "?'r DE CAE, Notaris te Veurne. Europa bezit op dit oogenblik 140 gekurrasseerde oorlogschepen, die uilge- Eene Melkweide gelegen te Nieucappelle, wijk A, Nr* 219 en 220, groot H 2,52,90 C“. Gebruikt door Desiré Amelool; om in gebruik te treden met baafmis 1875. Vooralle inlichtingen zich te bevragen bij den Notaris DE BHAUWERE, Sl Denijsplaals, Veurne. wezenlijke bekwaamheid. Hel onderwijzerscongres heeft zich bezig gehouden met een voor stél van hel algemeen comileil, belrekkelijk hel slichten eener algemeene voorzorgkas, welk voorstel in de vlaamsche afdeeiing al de stemmen verworven beeft. Be voor stellen van hel algemeen comileil werden niet gewijzigd. Aangaande de gymnastiek, is in dezelfde afdeeiing beslist dal de ge zamenlijke oefeningen indelagere scholen zullen onderwezen worden, dal men de bewegingen zal onderwijzen waarvoor geene tuigen noodig zijn, dat men van losse tuigen zal gebruik maken, en dal er vaste tuigen zullen beslaan. Be commissie der onderwijzers van de provincie Ant werpen heeft den wensch uitgedrukt, dat het minimumder jaarwedde van de onder wijzers op 2000 fr. bepaald wordt. Vol gens hel aangenomen artikel 6 van liel- WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1874. l zeilde voorstel, zal iedere onderwijzer, die De Monileur van 25 september, bevat de in (len looP van ecn 8eene laain of benoemingen loegekend voor daden van geene siraf krijgt, eene vermeerdering van moed en zelfsopoflering en aan de am- Jaarwedde van 50 Ir. krijgen. goed gedrag en door de diensten die zij aan de nijverheid bewezen hebben, onder scheiding verdienden. Onder dezelve tref fen wij de volgende. Voor daden van moed en zelfsopoflering: Ryckewaerl Jozef, herbergier te Steen kerke, een eermetaal van 2’’“ klas, voor met levensgevaar een jongeling gered te heb ben, die in de Krommegracblvaarl gevallen en onder een schip verdwenen was; FrancisTassche, bruggendraaier te Veurne, een eermetaal van 5Je klas, om op 5 novem ber 1875, te Veurne een mensch uil de vaart te hebben gered; De.siré Dele- foruie, surnumeraire bij den post te Veurne, een eermetaal van 2’ klas, om op 50 november 1875 en 18 januari 187 4 zich gewaagd te hebben bij een brand te Coxyde; Henri Torney, van Veurne, soldaat bij het 5" regiment artillerie, een eermetaal van 5' klas om op 18 januari 1874, zich gewaagd te hebben bij den zelven brand te Coxyde; Pieter-Leopold Tyberghem, metsenaars-diener te Adin- kerke, eene eervolle belooning om op 4 mei 1874, een kind uil de vaart te Alve- veringhem gered te hebben. Heeft de werkmans-dekoratie van 2 klas ontvangen, Emmanuel Maerlen, oud 72 jaren, scheepstimmerman te Veurne. iMaerten werkt, zonder onderbreking, sedert 55 jaren in de schipmak ‘rij der kinderen Siekelorum, en heeft zich altijd doen uilschijnen door een onberispelijk gedrag, eene onbepaalde verkleefdheid, en van Namen hanen, terwijl hare ouders baar bewaakten. Eensklaps kon men lokkige niet meer tegenhouden: zij liep uit den huize sloeg met de armen als of zij vleugels zouden geweest zijn, steeg zes M I«11 lijkschouwing bewees dal hel meisje het 1-1 I I I - dezer dieren dreef hen aan om met de dere sprinkhanen te verhuizen, en van daar hel buitengewoon gedrag en de dood dat de duilsche vloot spaarzamer bemand is dan de russische en franschejjorlog- schepen. Amerika heeft toch het monopool van de pulï-historien. Hel volgende ver haal zal de male geven van de stoutheid der verbeelding van de amerikaansebe dag bladschrijvers. Een jong, lief .meisje, Miss Bomershine, is in het graafschap Philipps overleden. Hel schijnt dat zij de zonder linge gewoonte had aarde te eten, die zij op den weg nam. Ongelukkiglijk in T be gin dezer lente krielden de sprinkhanen iu hel dorp dal de Boornershine bewoonden, en zij legden hunne eieren in de tuinen, velden en op de wegen. Weldra klaagde Miss Boornershine over inwendige pijnen en andere zulke onrustbarende leekens, dal hare ouders er bevreesd van werden. Zij verloor haren smaak in aarde, maar al graan, bladeren, gras, en zegde dikwijls dat zij lust bad om «weg te vliegen.» Hare familie raadpleegde dr. Le Due. van Philipsburg, welke verklaarde nooit dergelijk geval gehoord te hebben. Deinst van Miss Boornershine om te vliegen groei de aan lol op hel oogenblik dat de sprink hanen hunne vlucht nemen. Dien morgend was zij buitengewoon onrust, bleef voor hel venster, hel oog gevestigd op de sprink- i- ongerust de onge- als of zij voet boog op en viel dood ten gronde. De lijkschouwing bewees dal hel meisje het lichaam vol sprinkhanen had. Het instinct WXa‘A““' dezer dieren dreef hen aan om met de an- 22,000 man ontbreken Frankrijk 55,570; Turkije 21,000; Spanje I 14,000; 1 nnn - ->■ hand op j Holland 6,260; Denemark 4,800; Noorwe- j bachtslieden die zich door hunne vlijt, i I rust zijn lolden oorlog. Van dit getal be- I zit Engeland 58, Frankrijk 28, Oostenrijk. Rusland, Italië en Turkije elk 15, Duilsch- laud 8, Spanje 1, Denemark 5 en Grieken land 2. De grootte der vaartuigen en de zwaarte der kanons van de duilscbe oor logschepen is echter zoo buitengewoon, dal onaangezien hel gering getal, er ver ondersteld wordt, dal deze meer dan toe reikend zijn om aan elke vloot, die van Engeland, Rusland en Frankrijk uitgezon derd, het hoofd te bieden. Builen die telt Europa 105 gekurras seerde kuslschepen. In dit getal komt Duilschland voor met 2, Spanje, Noorwe gen en Denemark, elk met 5, Turkije met 5, Zweden met 9, Rusland 15, Holland met 18, Engeland met 23 en Frankrijk met 50. Er zijn 451 bouten schroeflregalien en korvetten, als volgt verdeeld: Engeland 152 vaartuigen met 5670 kanons en 50 700 paardenkracht; Frankrijk 52: Rusland 48; Turkije 44; Spanje 57; Holland 25; Italië 24; Duilschland 17; Denemark 16;Oosten rijk 14; Porlugal8; Zweden en Noorwegen (‘Ik 5 en Griekenland 2. Kleinere vaartui gen, zooals avisos oorlogsloepen enz., waarvan Engeland alleen 176 lelt, met 509 kanonsen 15,284 paardenkracht, zijn hierin niet begrepen. Indien Engeland zijne vloot moest be mannen, zou hel 68,000 man noodig heb ben, waaraan nu om dit getal volledig te maken. Rusland heeft voor dez Ivo 56,000 man noodig, Duilschland 15,000 waarvan alle een gegeven oogenblik gereed j kan zij; Oostenrijk H,550; Italic I 1,200; 5,590; Portugal 5,500; Zweden onge veer 5000. Bij de vergelijking van het totaal der manschappen', vinden wij Duilschland overtrekken door Engeland Rusland Frankrijk, Turkije en Spanje. Dit laatste land wordt echter niet medegerekend dewijl al zijne oorlogsmacht slechts op hel papier bestaat, ook kan Turkije niet als ernstig medegcteld worden, dewijl dit land groolcndecls op vreemde hulp moet rekenen. Hieruit volgt, dat de duilsche vloot slechts beneden de engelsche, rus sische en fransche vloten staal, en dan dient hierbij nog te worden opgemerkt, tore van M. lil SUPPLEMEN 1 L’nrAiv, Iin7if nn <lil nntTAnlilik i .40 o 1 I. A OAA. NT

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1874 | | pagina 1