REVALÜTA AftABiÖ De gezondheid aan allen terug gegeven zonder medécijnen, zonder purgatie en zonder kosten door de smakelijke gezond heidsbloetn van du Dairy van Londen, gezegd: Zes en twintig jaren ónveranderlijke uitslagen. Zij bestrijdt met goeden uitslag den moeilijken eetlust, slechte spijsverteringen, maagontstekingen, de gal, de winden, de zuurheid, liet slijm, de braaklust, de maag opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aan adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaakt, door borstontsteking, keel,ademslcm, luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, slijm voorko mende uit de hersenen en het bloed. Zij heeft reeds 75,000 genezingen bewerkstelligd, waaron der die van den graaf' Pluskow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédé, Warzer, doctoors Campbell, Shorland, Ure, Anglcstein, enz. enz., waarvan uittreksel. Ovehgevixg, maagziekten, enz. Jumei bij Char leroi, 19 mei 1863. Dank aan de Revalenta, heeft de vrouw van M. L.-J. Dury, genezen geweest naar vier jaren overgeving, maagziekte, hert- en lenden pijn, afwezenbeid van slaap, enz. M. Johncn Cuisse, van Couillet (Henegauwen) schrijft ons Had ik de Revalenta, die mij de doctors voorge- schreven hadde niet gebruikt, zou ik er nu niet meer zijn.»N" 78.564, M. en M"‘" Léger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingen. N° 68,671. M. den Abt Pieter Castelli, van volledige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren; de Revalenta heeft mij weder jonggemaakt. «Ikpredik, hoor biecht, breng bezoek aan de zieken, redelijke lange reizen te voel, mijn geest is helder en liet geheugen friseb. Voedzamer dan hel vlecsch, spaart zij 50 maal den prijs der mcdecijnen. In doozen van 1/4 kil. fr. 2-25; 4/2 kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 12 kil. 60fr. De beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Chocolade Revalenta in doozen van fr. 2-25; van 575 tassen, 60 fr. Verzending tegen postinandaat. BARRY DU BARRY en Cie, 12, Keizerstraat, Brussel. Depot te Veurne, bij E. Dlclos, apotheker. 2 BURGERSTAND DER STAD VEURNE. den 25. Juslina Decherf, dochter van Karei en van Maria Prignol, Duinkerkstraat. den 25. Elodia Deeloedl, dochter van Emmanuel en van Maria Ternier, binnen palen. den 26. August Verbrugghe, zoon van Leopold en van Sophia Delepicre, llandboogstraat. den 27. Zenobia Houbaert, dochter van Bene- dictusen van Maria Gesquiere, St. Walburgaslraat. den 30. Lodewijk Vandencasteele, zoon van Serapliinus en van Leonia Dejonglie, binnen palen. sterfgevallen. den 26. Gamiel Spilliaert, 1 j. 1 m. en 3 d. langs ontdekte land, Frans-Jozef, een eiland ofdêel van het vaste land is. De stad Antigua, in Guatemala, is door cenc aardbeving vernield. Aux i^umours. II fallail résoudre le problême dedonner a bon marché10 centimes un cigare réuuissant les qualités dun aröme éner- gique et délicat a la Ibis, brülant blanc, ne faliguanl pas le furneur et rafralchissant la bouche. Ce pro- iilême vienl d’etre résolu, a la grande satisfaction des fumeurs bruxellois, parM. Hoogen ainé, Chaus- sée d’Anvers, 110, lez-Bruxelles. Le fabricant vou- lant assurera ce nouveau cigare, une vogue mérilée, lui a donné le uom du tribun populaire M. Bochart, el il a placé, comme marque, sur une des faces des bolles, un magniiique portrait, por trait, boiles et cigares qui font, en ce moment l’ornement des étalages des principaux marchahds de cigares de la capilale. Nous avons élé a mème de fumer le cigare Bocharl, que M.r Hoogen ainé, fabricant, chaussée d’Anvers, HO, a Bruxelles, vienl de lancer dans le commerce, ct qui a déja conquis une grande vogue dans la aapitale. Nous devons li la vérité de dire que le fabricant a su réuitir, dans ce nouveau produil, toutes les qualités que le furneur le plus dillicile peut oxigcr: l’aróme en est énergique el des plus -délicats; a la fois il brule blanc et nc charbonne pas, et, qualité inapréciable pour celui qui fume beaucoup, il est d’une. aspiration facile et rafraichil la bouche du furneur. Avéc toutes ces qualités el la modïcitc de sou prix, ce cigare, dédié au tribun Bruxellois, fera rapidemenl son chemin, li la grande satisfaction des débitanls de cigares el surtout des fumeurs. geworpen. Hij was slechts eenige maanden ge- over zijne slechte daad gevoelende, is bij eenige oogenbiik nadien achter zijne vrouw uil hel venster gesprongen. De man is dood. De vrouw werd erg gekwetst. Men heeft ze naar hel hospitaal overgebracht. Sedert zondag was Argenteau in feest, en de laatste avond moest eindigen met eene ver makelijkheid nog grooterdande voorgaande. Deze is geëindigd met een schrikkelijk ongeluk. Vol gens gebruik vertrok een schip, prachtig ver sierd en verlicht, om 8 uur van den oever van Gheratte en vaarde de Maas af; het moest aan hel einde van de gemeente toekomen, terwijl een mu ziekkorps speelde. Het schip bestemd om die reis te doen, was met balken bedekt geworden, zoodat het aan cenc vlottende estrade geleek. Deze balken staken ongeveer 50 centimeters buiten het schip uit. Op deze estrade hadden plaats genomen een muziekkorps, en jongelieden van beide geslachten, alletf in hun beste kostuum. De aftocht gebeurde in de voorwaarden. Een stil water en een goed water deden eene gelukkige aankomst voorzien. Eene talrijke menigte stond op de oevers en juichte de vroolijke opvarenden luide toe. Reeds was het schip in de sluis van Hermalle gekomen, en men was bezig met de verandering van bet waterpeil, als eenige planken van de estrade die uitstaken legen den trap van hel binnenste der sluis stielen. Er volgde eene beweging uil die eensklaps geheel de vlottende vloer rechts deed helle. De vrouwen kregen schrik en begonnen te schreeuwen; zij liepen eensklaps in de richting van den oever. De garde corps die liet vaartuig beschermde brak on der deze drukking; geheel de estrade verloor het evenwicht en helde zoo zeer dat 30 personen in den bassijn vielen. Het was een schrikkelijk schouwspel en eene ijselijke verwarring. De moe digstee onder de personen die zich op het schip bevonden, trachtten de drinkelingen te redden. 20 personen werden gered, 10 anderen, negen juf vrouwen en één kind van 7 tot 3 jaar, vonden de dood in den stroom. Het gerucht, dat dezer dagen verspreid was, als zou er den heer Fontainas kwijtschelding ge geven zijn van hcloverigezijnerslrai, is voorbarig. De minister van juslicië moet, volgens de Etoile, hel gedacht uilgedrukl hebben, dat hel oogenbiik nog niet gekomen is om die kwijtschelding te verleencn. De runderpest heërscht in Zwitzerland. De gezondheidstoestand van het kanton Waadland, heeft ten gevolge dier ziekte, 304 stuks vee doen afmaken in de gebergten nabij defransclie grenzen. Er zijn door de fransche overheid strenge bevelen gegeven, om den invoer, in het departement Jura, van besmet te of andere dieren, alsook van geslacht vlecsch, uit Zwitserland herkomstig, te beletten. Eene vrouw van 75,000 fr.Hel assisen hof van Leeds heeft een vonnis geveld, dal het publiek zeer heeft bezig gehouden. Doctor Jay, ge neesheer te Scarborough, trouwde vier jaren ge leden met eene weduwe, genaamd Mevrouw Luphon, wier leven hij door den Gresham liet ver zekeren voor 25,000 fr. Mev. Jay stierf in 1873 aan eene beroerte De compagnie weigerde le betalen, bewerende dal men haar de verzekerde voorgcsteld had als eene zeer matige persoon, terwijl zij door misbruik van sterken drank haar leven verkort had. Doctor Jay spande een proces voor laster in tegen den Gres ham en vroeg boven de betaling der 25,000 fr. nog schadeloosstellingen. Er werden talrijke getuigen gehoord, moer dan zestig bevestigden dat de overledenezich inderdaad in den drank te buitenging; meer dan zestig ande ren bevestigden hel tegenovergestelde. Het Hof zelf was verdeeld Eindelijk, na lange beraadsla ging werd de compagnie veroordeeld lol de be taling der 25,000 fr. en 50,000 fr. schadeloos stelling. Er wordt eene nieuwe oostenrijksche expe ditie naar de noordpool bereid, om met aanstaan- e peerd van den heer Gaillier is versmacht. De heer 1 jeiding van luitenant Payer, zal ten noorden trach- l-'c lluuuk, konuuklCui’ van brugge:: et; wegen, i.$ >»et de grootste moeite uit zijn kwartier gehaald. Niet verre van daar lag er veel poeder, vitriool en olie en daardoor was de brand zeer gevaarlijk. alle publieke lasten op de landen die zij zouden ontgonnen hebben om die in bosschen of in «■bebouwbaar land le brengen, en gedurende eenen «.gelijken termijn zullen zij ontheven zijn van de helft derzelfde lasten. Indien die Ordonnantie van Marie-Theresia niet 'vare vernietigd geworden in 1794, toen de rege- i'ing veranderde, al de heiden, de woeste onvrucht bare gronden zouden nu met bosschen overdekt zijn. w 1 Eenige jaren later, 12 juli 1808, verscheen een j hij, dal men hem gansch had uitgeschud. besluit van Napoleon I, waarin hij hel welgelukken I Tc Doornik |ieell ee„ n).,n zijne vrouw doof dei bebosscinng dei duinen, besluuid dooi den i.e, venster van eene kamer on het. tweede venlii-n Indcre helft, aangevoerd door graaf Wdckez, zal 'ten weg naar Siberië inslaan. Hel ontwerp der jouwe expedilitie is, te onderzoeken of het oü- .'Ll.tjemeenc 'rijdin^eiu Met genoegen vernemen wij dat de Handboog- schutlersmaatschappij dezer stad, even als onze Koorzangersmaalschappij van wëge hel stadsbe stuur van Duinkerke met twee schoone vergulde eermetalen komt vereerd le worden, als aan de feesten in dezelve stad, op 6 september lest gege ven, met hel meest gclal schutters van de verst af gelegene vreemde stad deel genomen te hebben. (Medegedeeld). Een koninklijk besluit van den 22 september aanvaardt hel ontslag van M. August Lust, als be stuurder der middelbare Staatsschool van Turn hout. M. Lust wordt bemachtigd den tijtel te ne men van eerebestuurdet van middelbare school. Maandag lost heeft le Nieuport ten stadhuize de openbare verkooping plaatsgehad, der militaire arsenalen met medegaande gronden. Dezelve zijn toegewezen geworden aan den heer L. D'Haene- Meynne, koopman te Nieuport voor de som van fr. 45,200-00. Te Ingclmunster is er maandag eene afschu welijke misdaad gepleegd geworden. Een inwoner heelt er zijne vrouw op de onerbarinelijkste wijze omhals gebracht. Als de ongelukkige reeds door stampen afgebeuld was, legde hij haar met liet hoofd op den dorpel en stampte daar het hoofd tot eene misvormde klomp. De ongelukkige leefde nog en haar moordenaar heeft er haar een drijtal dagen laten liggen en sterven zonder de minste geneeskunde of godsdienstige hulp haar te laten toekomen. Hel wanschepsel is aangehonden. Men schrijft uit IJper, 23 september: Gister, "a middernacht, is er een brand uitgeborsten ten huize van den heer Louis Gaillier, schilder en vuur- 'verkmaker. Men bluschle er kalk en alzoo stak de (11UC ----- luct .tuuoldiI11. Aaik eenige planken en een ladder 111 brand. Het l den zomer le vertrekken. De eene helft, onderdo peerd v;in t|eh |1Cer Gaillier is versmacht. De heer jeiding van luitenant Payer, zal ten noorden trach- ‘ht Bouck, kondukleur van bruggen en wegen, is ten vooriiit te komen langs Oost-Grocnland, en de daar lag er veel poeder, vitriool en Zonderde spoedige hulp der pompiers kon ereene schrikkelijke ramp uit voortgekomen zijn. Men meldt uit Moesereen, 29 september: Er heeft eene nieuwe aanranding op den openbaren weg, in hel gehucht Moulaleux, dal een oprecht boosdoenershol is, plaats gehad. Een wijnkoop man, die dit gevaarlijk gehucht doorging, is er met knuppels bijna doodgeslagen, door vier booswich ten, die hem daarna in hel veld gedragen hebben. 1 Toen hij tol bel bewustzijn terug kwam, bemerkte Napoleon I, waarin hij hel welgelukken 1 uei iienossching dci duinen, bestuuid dooi den bet venster van eene kamer on het tweede verdien Ingenieur Brenionlier herinnerde. Dit besluit be- geworpen. Hij was slechts eenkm minden In val versclnlhge artikelen, waarvan wij de twee waarschijnlijk berouw voornaamste hier over brengenm; nnntan Art. 22. Er zal in hel Département des Landes eene commissie ingericht worden lot hel bcplaulen der duinen. Die commissie zal op dezelfde manier samengesteld zijn als degene die le Bordeaux in gericht is volgens ons decreet van 13 messidor i jaar IV. Art. 23. Er zal door den Prefect een opziener en een boschwachtcr benoemd worden, die in de nabijheid der werken zullen verblijven. Dit decreet duidt eenen vasten wil aan om de bcplantingeii le onderhouden, en die te behoeden legen alle schade en verwoesting. Tegenwoordig heeft men lol zelfs de duinenbewaarders en kust wachters afgeschaft. Maar laat ons bij ons onderwerp blijven, en torugkeeren lot de tweede streek, die dien) be plant le worden, dal is degene die aan den voet i der duinen begint, en tot op het strand zelf loopt. Zij is gevormd van vlakten en zandhoogten, die zich uilbreidl van de grenzen van Holland tot in Frankrijk en eene lengte heeft van veertien a vijftien uren. Deze duinen zijn allen bekwaan beplant te wor- j den.zooals degewezen meier van Boulogne-ter-zee, de heer Adam, dezer dagen bewezen heeft. Sedert meer dan 25 jaar heeft deze schrandere bosch- kweeker zich beijveid dichte bosschc en harstach tige bopmen te planten. Van de achthonderd hectaren duinen, die de heer Adam le S.1 Etienne en te Condetle bezit, zijn er vijfhonderd beplant. Men is moeten beginnen met hel vliegend of drijfzand tegen le houden door hel planten van Oyas ol zeebalm, die, zooals de Hollanders zeggen, den phmlenmortel der kusten is. De uitslag, welken de heer Adan bekomen heeft, ware nog volkommer geweest, had hij op de heuvelachlige plaatsen die de vlakten omrin gen, voor kreupelhout, esschen geplant en had hij zijnen toevlucht genomen tot den pijnboom om langs den zeekant de sijlveslersparren en de zee- sparren te beschutten. (Te vervolgen). GEBOORTEN. was t’

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1874 | | pagina 3