I V E U Bl E. V A DEFINITIEVE TOEWIJZING BEKENDMAKINGEN. BIT ER HAND TE KOOPEN: U E T ,S tendeels rond I botiwd gelijk hel de ontdekking van heel! gehad. Links Ingesteld 9200 fr. 6" koop. Partie Hooiland, te Lampernisse, weinig zuid der plaats, groot 1 hectare 08 aren 30 centiaren. Terstond aanslag. Ingesteld 6500 fr. 7" koop. Huis van drie Woningen en 25 aren erf bij de pastorij te Lampernisse, ge bruikt door verscheide tot 1 mei 1875. Ingesteld 3700 fr. 8" koop. Herberg den Esch met 42 aren 75 centiaren land te Lampernisse. Aanslag met 1 mei 1875. Ingesteld 5500 fr. En 9" koop. Partie Grasland in Gaas kerke, groot 43 aren 77 centiaren. Aanstonds handslag. Ingesteld 2050 fr. Titels en kondilien bij den Notaris SIMPELAERE te Alveringhem. K0HRBKTI3NNELE RECHTBANK VAK VEURKE. Albert Wullens, herbergier te Beveren, 26 fr. boete, over slagen. Henri Germonprc, dienstknecht te Westende, 100 fr. boete, over jagt met stroppen. Karei Samoey, werkman te Alveringhem, 5 fr. I boete, over slagen. Jacobus Simons, koopman te Mechelen, 8 dagen gevang en 36 fr. boete, over schennis tegen de zeden en beledigingen. Desiré Bolle, steenbakkerswerker te Veurne, komen rusten. In den achtergrond dier zaal zijn op de hoogte van het gewelf, vier rijen gemetselde graven, die 2 m. 40 c. diepte hebben, en waar in ieder een lijk ligt, zonder deksel; er zijn 58 lijken. Al deze kelders waren gesloten met cenen muur van eenen halven steen, maar zij werden waarschijnlijk geopend op liet tijdstip der fransche overweldiging, in de hoop er iels van waarde te vinden. Het is te denken dal de grafschenners in hunne hoop zullen teleurgesteld zijn geworden, want hel is in de kloosters hel gebruik niet Die kelder, 8 meiers lang en 6 meters breed is bedekt met vier gewelven, waar van de bogen op eenen vierkanten pijler Veurne, T October. Op 1 October, zijn de miliciancn der lichting van 1874, in de maand juni laatst naar I roepen en hebben de depots vervoegd •*-» miliciancn van de klassen van 1870 en 1871, die tol de bijzondere wapens Karei Bremeersch, landbouwer te Crombeke, 5 fr. boete, over slagen. August Devacht, werkman te Keyem, 8 dagen gevang, over slagen en wonden. Henri Pieters, smidsknecht te Oostduinkerke, 8 dagen gevang, Francis Cuveele, molenaars-drijver te Veurne, 5 fr. boete, over wederzijdsche slagen. Henri Popicul, visscher ie Gliyvcldc, 50 franks boete, over jagt met stroppen. Karel Marteel, visscher te Ghyvelde, 100 franks boete, over jagt met stroppen. 31 fr. boete, over slagen en verbreking van afslui ting. Op Donderdag S October l©T-4i, om 3 ure namiddag, ter herberg le Lion d’Orte Lamper nisse, van: len en 2“ koop. Groot Huis van twee Wonin gen met schuur en stallingen, toe dies 27 aren 63 centiaren erf, ter dorpplaats van Lampernisse. Aanslag 1 mei 1875. Ingesteld 6000 fr. 3" koop. Partie Zsiailand, groot 1 hectare 15 aren 79 centiaren, ter plaats van Lampernisse. Terstonds handslag. Ingesteld 6000 fr. 4" koop. Partie Zaailand, te Lampernisse, groot 90 aren 20 centiaren, langs den steenweg naar Oostkcrke. Terstond aanslag. Ingesteld 5500 fr. 5" koop. Votweldo, gelegen als voren, groot 1 hectare 15 aren 60 centiaren. Terstond aanslag. huis gezonden, onder de wapens ge- j 'a|i vier voel hoog, in hel midden geplaatst, m en hebben de depots vervoegd van de korpsen waarbij zij ingelijfd zijn. De miliciancn van de klassen van 1870 en 1871, die tot de bijzondere wapens be- hooren, werden met onbeperkt verlof weg gezonden. Men weel dal er eene loting gebeurd is, tusschen de miliciancn die eene som van 200 fr. gestort hadden als voor schot out cenen plaatsvervanger le krijgen. Er waren er velen, maar weinigen konden voor hun geld gediend worden, zoodat zij zelven in een kort tijdbestek eenen plaats vervanger zullen moeten zoeken of zelven dienen. van waarde. Men kan zien dat men in bijna al de graven gezocht heeft, daar de beenderen meest allen door elkander zijn gesmeten. Hel hoofd der lijken ligt op een busseltje stroo en men ziet dat zij eene kioon van gemaakte bloemen hebben ge dragen. Men ziel dal de lijken begraven zijn in het klooslergewaad; hier en daar vindt men er nog stukken van. Iels dal lot is een lijk dat geen graf van het luik waarvan wij hebben gesproken, bevindt zich eene toegemaakte deur, die op eenen trap uit komt, langs waar men in den kelder trad. Men bemerkte nog de sporen van vier andere toegemetselde deuren. Een Engelschman, de heer James llendrey, heeft de toelating gevraagd om bij middel van toekenning van tolrecht, le Blankenberge eenen pier of in zee voor uitspringende wandelingen te maken. De plans van hel ontwerp zijn van 20 October lol 19 november in hel provinciaal gou- vernemenlsholel te Brugge zichtbaar. Men scliijft uil Brussel, 2 October: Er is nog niets beslist aangaande het tijdstip des huwelijks van prinses Louise mei prins Philip van Saxen Coburg-Golha. In alle geval zal het maar toekomende jaar zijn. plaatsen die zeer I van dit onderaardse!) gebouw worden niet gebruikt en zelfs zijn er verscheidene plaatsen die in zeer langen lijd door niemand bezocht werden. Over eenige dagen ging de garde van de genie, gelast met aan de militaire gebouwen eenige werken te verrichten, door eenen dezer talrijke gangen en hij bemerkte een gal in j den muur. Hij slak er eenen slok door, die er zonder moeite in ging. Weldra ontmoette hij noglans een hard lichaam, dal een hollen klank gaf en zijne nieuws gierigheid gaande maakte. Van nader bij ziende, bemerkte hij eene sluiting die niet van den lijd was der omliggende gebouwen. Hij sliet met voorzichtigheid deze soort van luik open en was niet weinig verwon derd, na eenen muur van eenen kalven steen afgebroken te hebben, eene kleine houten deur le vinden waarin een vier kantig gal was en die een grendel langs binnen had. Daar het hout gansch ver molmd was kon hij ze gemakkelijk afbre ken. Een licht ontstoken hebbende, keek hij er binnen en zag eene groole kamer verscheidene voorwèrpen bevattende. Hij kon zich niet goed rekenschap geven van de plaats waar hij zich bevond. Hij stelde eersl vast dal de grond zich 5 voet dieper bevond dan het luik en dal er hier en daar menschenbeenderen op vochtigen grond lagen. Hij drong in die ruime plaats en zag weldra dal hij zich in cenen lijkkelder be vond, eene menigte geraamten bevattende, j Een nieuw gebouwd Huïh ten dienste van Herberg «/iet Gouden Hoofd,» benevens schuur, stallingen, met 3 aren 89 centiaren. 1.3100 eener centiare grond, erf en hof, le Avecappelle, nabij de dorpplaats. Bewoond door sieur Henri Penei. Voor alle inlichtingen begeve men zich ten kan- j lore van M.tcr DE CAE, Notaris te Veurne. WOENSDAG 7 OCTOBER 1874. w de dooden te begraven mei voorwerpen Belangrijke ontdekking in de kazerne der Apostelinen le Biugge. In de infan terie kazerne der Ezeïstraal is een oud klooster van de Apostelinen, dil klooster I dagleekenl van de 15’ eeuw, en wei d groo- tendeels rond 1700 afgebroken en her- i bouwd gelijk hel nu nog bestaal. Men be- j in |iel klooslergewaad; waarde al de kelders en onderaardsche j tab ijk, zijn. >IC| de ,’elen zonderlinge gedachten aanleiding geeft i zelfs v SUPPLEMEN 4 ZITTING VAN 5 OCTOBER. ZITTING VAN 5 OCTOBER. 1 1wmili ■iihii.i.ii nu m

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1874 | | pagina 1