V IE U Bl IX E. X’ A .X El E T A A N BEKENDMAKINGEN. g UIT ER HAND TE KOOPEN’. Uil de hand te koopen, en cn Nederlanden het toen waren, onze aardbol meer dan dertien miljards inwoners zou kunnen voeden. Kantoor van den Notaris De Cae, Holer- weegschaalstraat, n.° 10, te Veurne. Een nieuw gebouwd Bluts ten dienste van Herberg het Gouden Hoofd, benevenb schuur, stallingen, met 3 aren 89 centiaren, 131M eencr centiare grond, erf cn hof, te Avecappelle, nabij de dorpplaats. Bewoond door sieur Henri Penei. Voor alle inlichtingen begeve men zich ten kan tore van M.**r DE CAE, Notaris te Veurne. Eenc Melkweide gelegen te Nieucappelle, wijk A, N" 219 en 220, groot 11 2,52,90 C". Gebruikt door Desiré Ameloot; om in gebruik te treden met baafmis 1875. Vooralle inlichtingen zich te bevragen bij den Notaris DE BRiDWERÉ, Sv Denijsplaals, Veurne. Te bekomen voor degene die, ingevolge de wet van 18 September 1873, in het geval zijn zelfs eenen plaatsvervanger voor het leger te moeien stellen. Men bevragc zich bij DEUNINCK, Zaakwaar nemer te Wulvoringhem. niet gevleid, antwoordde, dat hij wel wilde wedden dat dit het geval niet was. Ditging aan. Er werd bepaald, dal de verliezer de maaltijd en cene zekere som daarenboven zou betalen, dat de sterketende man de prijs zou opgeven, mits zich bepalende bij zulke spijzen als menschen en honden beiden eten; ook dal degene als overwon nen zou beschouwd worden, die hel eerst weigerde. De hond werd gehaald; er kwam soep, groente, visch en ten laatste gebra den vleesch optafel, waaraan beide kampi oenen zich behoorlijk te goed deden. Toen de man bijna genoeg had geëlen, vroeg hij een roggenbrood, sneed zich een Hink stuk af, dal hij droog al en bood den hond een gelijk stuk; maar deze snuffelde er een weinig aan en verwijderde zich zon der hel aan te raken, zoodal de man over winnaar bleef.. Een zeer merkwaardig geval is ge beurd in het nieuw paleis tier serpenten, in den dierentuin te Parijs. Te middag brengt men aan den boa een wil konijn j De boa i ichlle zich op, Veurne, October. Men schrijft uil Brugge,* 11 October: Men meldt ons eenen nieuwen aanstaan den rampspoed voor Brugge. De werken in de katoenspinnen ij der heeren Dujardin, gaat ook geslaakt worden. De werklieden der fabriek zouden reeds die treurige mare ontvangen hebben. Dit nieuw ongeluk, indien de mare bevestigd wordt, brengt talrijke huisgezinnen in nood, terwijl de neringdoende personen, vooral langs de Gentpoorl, er door meer of min beproefd worden. .Men vertelt nu dal de eigenaar van hel vermaard lot van Brussel 1874, dal tijdens de laatste trekking van 100,000 Ir. is uitgekomen, geen heer maar eene dame van Namen is. De omstandigheden in welke zij in het bezit is gekomen van dit lot en diegene welke oorzaak zijn dal het niet voluitbetaald is, zijn we) ecus meluens- waardig. Deze dame had zich aangeboden bij den heer Jourdain, wisselaar te Namen, en had hem twee gelibereerde, dat is voluitbe taalde obligation van gemelde leeniug ge vraagd; de heer Jourdain bezat op dit oogenblik zulke loten niet, stelde 'er twee niet gelibeieerde voor, zich verbindende deze op lijd te doen liberecrcn om ze al- zoo nog T recht te geven aan de trekking deel te nemen. De dame nam hel voorstel aan en bood zich, zooals T tusschen haar en de wisselaar was afgesproken, twee dagen voor de trekking aan in hel kantoor van den Jourdain, het noodige geld bij zich hebbende om de titels voluit te beta len. De heer Jourdain zond oumiddellijk de twee loten weg met de Messageri.es van Gend in bestemming van een zijner cor respondenten, die gelast was ze onmiddel lijk te doen libereeren. Ongelukkiglijk kwam liet pak twee uren na de trekking aan!... Ziedaar een achterstel dat aan de dame in kwestie 100,000 frank zal kosten. Een blad van Chimay, in llenegotiw, zegt dat te Bonders, eene gemeente van I dit kanton, hel water van eenen pul in cene hofstede eensklaps verdwenen is on der eene laag olie. Men gaal onderzoeken van welken aard de olie en in hoe groote hoeveelheid zij voorhanden is. Zoo dal we pet rooi in ons eigen tand gaan vinden! Ook in hollansch Limburg moet onlangs eenc pelroolwel ontdekt zijn. In een koffiehuis te Amsterdam ver telde een heer, dat hij buitengewóón veel kon eten en scheen daarin cene eene eer te stellen. Een der aanwezigen, wien dit verveelde, antwoordde hem dal zijn hond meer at. De eerste, door’ de vergelijking WOENSBAG 14 OCTOBER 1874. OP ZATEBDAG 7 NOVEMBER 1874, om 3 ure namiddag, in de nabekende te verkoopen herberg het Paradijs, bewoond door Leonard Catteeuw-Decroos, te Adinkerke-Panne, openbare verkooping van een Huis ten dienste van Herberg, genaamd hel Paradijs, met ontrent 50 aren grond van gobouwen, erf en Akkerland, te Adinkerke (Panne), langs de kalsijde van Veurne naar de Panne. Gebruikt cn bewoond door de echtge- nooten Catteeuw-Decroos. Studiën van de Notarissen Stever> LYNCH en WAUTERS, te Dixmude. instel, Dinsdag 3" November 1874, 2 1/2 ure namiddag te Dixmude, groot Sint-Jorishof, met gewin van 1/2 instelpremie van: II. 43-99-77 C“ Landen en Weiden, te Clercken, waaronder eene Scliaaphofslede met 11 30-57-60 Gn en 4 Woonhuizen mot Erf. H. 1-06-07 0" Land en Waaigras te Woumen. H. 0-85-70 G" Weide te Lampcrnisse. Een Woonhuis cn welgckalante Poltëbakkerij te Thourout met II0-32-79 G" Erf. 11. 1-10-90 Gn Zaailand, ook te Thourout. II. 2-95-49 G" Zaailand, Weide cn llovenierhof te Adinkerke. Een Woonhuis te Dixmude in de Beerstraat cn 11. 0-01-63 C‘ Erf. Een idem te Dixmude in de Beerststraal H. 0-01-15 C" Erf. Een idem te Dixmude in de Beerststraal H. 0-01-35 C* Erf. met roo ie oogeu, eu die er zoo beschaamd mogelijk uil zag. De boa i ichlle zich op, beziel hel, blaast er naar, met hel voorko men van eenen boa die geweldigen honger heeft, liet konijn wordt hoegenaamd niet bang, zet zich op zijn achterste in eenen hoek, en beziet het serpent stout met zijne roodc oogeu. Het serpent maakt eene be weging, hel konijn springt op en begint met de poolen te slaan. De boa, die wel licht nooit bij zijne eetmalen een konijn aldus had zien tc werk gaan, was ten uiterste verbaasd. Na vijf seconde eene tweede aanvallende beweging. Hel konijn begint op zijne achlerpootcn te gaan, en trekt recht op het serpent. De boa wijkt, rolt zich ineen en hel zegepralend konijn speelt den doode uil voldoening. Op dit oogenblik verlosten de bewakers helkonijn, ecu afgericht dierken, welk door den heer Chevreul voor zijne kleinkinderen gc- cischt werd. In de laatste uilloling der obligation van de stad XVeenen zijn al de loten, erbij begrepen het groot, gewonnendoor de stad zelve. De bevolking der aarde wordt (hans berekend op dertien honderd een en negentig miljoen, aldus verdeeld 500,350,000 in Europa; 798,220,009 in Azia, erbij begrepen Mileisie; 205,500,000 in Afrika; 84,542,000 in Amerika; 4 mil joen 458,000 in Oceanic. De bevolking der aarde zal waarschijnlijk een en half miljard bedragen op hel einde der eeuw. Leeuwen hoek berekende reeds in 1722 dat, ware de aarde bevolkt en bebouwd zooals de i HEXT i 5 i. m II

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1874 | | pagina 1