ZW1IP.E HOLLANDERS, Openbare Verpachtingen. SCHOONE MEUBELEN BEKENDMAKINGEN. REVALENTA ARABICA Bij bevelde Secretaris, CH. CLAEREBOUDT. Kantoor van den Notaris IDeCae, llolr- ivcegschaalstraat, n.° 10. te Veurne. 01’ ZATERDAG 7 NOVEMBER 1874, om 3 ui‘e namiddag, in de nabekende te verkoopen herberg het Paradys, bewoond door Leonard Catteeuw-Decroos, te Adinkerke-Panne, openbare verkooping van eon Huis ten dienste van Herberg, genaamd het Paradys, met ontrent 50 aren grond van gobouwen, erf en Akkerland, te Adinkerke (Panne), langs de kalsijde van Veurne naar de Panne. Gebruikt en bewoond door de echtge- noolen Catteeuw-Decroos. Ilel Kollegic ran llurgentcesler en Schepenen der stad Veurne, Maakt bot publiek bekend dat er op Woensdag 4'1*" November aanslaande, om 3 uren namiddag, in de gewone zaal van verpachtingen in bet Stadhuis alhier, zal worden overgegaan tot de publieke verpachting voor eenen termijn van drij achter een volgende jaren. 1. ° Van de Graag»wassen groeijende op de buurtwegen liggende op bet grondgebied van Veurne, zoo wel de gene die gemeene zijn met de gemeenten Adinkerke, Coxïde en Steenkerke, als (lie enkelijk deze stad betreffen. 2. " Van het recht van warandisevan Vleesch on Visch. Gedaan te Veurne, den 20 October 1874. Burgemeester en Schepenen, AUG. BEHAE&HEL. KOOPDAG van EN TWEE BIJ TUIGEN TE ALVERIM&HEffl. Op Maandag 9en November 1874, juist om 1 ure namiddag, ten verzoeke en op het kasteel van Madame Brongniart, te Alveringhem, ter gehuchte de Nieuwe Herberg, Zal M.'BEEllNAERT, Notaris te Alveringhem, openbaren koopdag houden van meubelen, schoone vierwiel-voituur en eene nieuwe birouchctte. Op tijd van betaling en voorlelezen kondilien. 1£ O O a* O Al van TE ALVERINGHEM, BIJ DE DÓRPPLAATS. Op Donderdag 12'" November jujsl ten één ure nanoen, ter hofstede van de wed' Jan-Baptiste Vanhoutte, te Alveringhem, langs den weg van Forlhem, Zal M.’ BEERNAERT, Notaris ter residentie van Alveringhem, met tusschenkonist van M.r LAMBIN, Notaris te IJpré, openbaar koopdag houden van 82 koonen zware hollanders, eiken, populieren en ohns alsook hovelingen. Verborging Van koop 1 tot 41, ter herberg der wed' Vili.eS. En van koop 42 tot 82, ter her berg van Mahie Deman. Op 6 maanden tijd van betaling, mits borg stel lende ter voldoening van voornoemden Notaris. eden ook, dat gezegde dieren er hunne nesten naken en jongen, dewelke er nu in groeten ge nie zijn. Al om hel welke de verhelpen,Mijnheer Ie Iniendent gezegde request in handen gegeven leeft van Mijnheer den Commandant van Duin- terke, na omtrent negen maanden geleden, die teloofde hel te zullen zenden aan zijne Excellen te van het Eskader, en omdat er tot heden geen geschrift van komt, verzoeken wij de hoeren Magistraten van Veurne van de zake van gezegde nwoners ter harten te willen nemen, hun cenige vergelding voor de goledene schade te willen verkrijgen en eenen hulpmiddel voor het toeko mende. Kan men ecu beter bewijs hebben van de moge- kheid om die naakte velden en heuvels van de ekust in bosschen te veranderen? Beplant in de VIL1* eeuw, waarom zouden de duinen het niét innen zijn in de XIX11' eeuw? IX. liet beplanten dér zeekust en der duinen kan ch maar uilbreiden op voorwaarde, dat de Staal aatregelen neme, ten einde do schade en de ver- oeslingcn te beletten, waar tegenwoordig alle anlingen aan onderhevig zijn. Het is, omdat de boscheigendommen niet ge- )eg door de wet beschermd worden, dal er zoo ïel uitroeiingen gebeuren en zoo weinig nieuwe lantingen woiden gedaan. Erankrijk en Bqlgië geven ons te dien opzichte et droevigste voorbeeld van onbedachtzaamheid ii zorgeloosheid 1 Hel grootste gedeelte der bergen jn van houtgewas beroofd en de heuvels tegen e groot'e stroomen, zoo als de Rhone, de Loire en e Seine staan jammerlijk naakt. Be boorden van den Rhone, die in de XVII'1' euw het lachendste uitzicht hadden, zijn heden- aags bijna ganseb van hunne gewassen ontbloot, iet is vooral Montelimard, waarvan de lieve naam e aangenaamste lierrinneringen opwekt, die de i'gste verwoestingen geleden heeft. Het is van leze bergvlakte welke de schoone vergezichten an de boorden van den Rhone nog fraaier maakte, i lat mevrouw De Sevigné, aan hare dochter gene I an hare bekoorlijkste brieven schreef, waar uil vij de volgende regels overnemenIk denk aan 1 al de slappen, die gij doet, en aan al die ik doe, en hoe wij toch, beiden zoo voortstappende toch ‘nooit elkander ontmoeten kunnen. Als mijn ’hart bij u is, is het in rust, hel is zijnen natuur- lijken staal, den eenigen waarin het behagen vindt. Deze bekoorlijke wandelingen, waar '1'" De Sevigné wanhoopte ooit de slappen barer lochter te ontmoeten, hebben al hunne liefelijk heid verloren; de heuvels van groen ontbloot, bie den niets meer aan hel oog, dan de grijze tint der ■etsen zelfs door geen mos bedekt! (Te vervolgen). lot redding tegen; de duisternis, de woeste zee, de hevige storm deden echter don belgischen kapitein niet aarzelen, zelfs mot groot gevaar alle mogelijke middelen in le spannen om de ongelukkige schip breukelingen te redden. Zoolang zulks mogelijk was, hield men de pogingen vol; doch hel was onmogelijk hel in nood verkeerende vaartuig te naderen of de drenkelingen eene louw toe te werpen. Gansch ontmoedigd door hel inspannen van nuttelooze pogingen, hernam de kapitein zijnen weg naar Oostende, en liet hel ongelukkig.vaartuig aan zijn lot over. Kapitein Sesée denkt dal het zinkend schip, een zwaar geladen hollandsch vaar tuig was. Zaak Jaumakt. De jurij heeft dinsdag zijn verdikt uitgebracht in de zaak Jaumart. Zijn antwoord is bevestigend op de beschuldiging gebruik te hebben gemaakt van een valsch testa ment. Bijgevolg heeft, het hof Jan Jaumart, lot 10 jaar opsluiting, 1000 fr. boeten de kosten veroordeeld. Worden de voorspellingen der sterrekundigen bewaarheid, dan zullen de schoone herfstdagen, welke wij thans genieten, opgevolgd worden door een zeer geslrengen winter. Op de .sterrentoren te Parijs heeft men weerkundige opmerkingen gedaan waaruit afgeleid wordt dat er veel sneeuw zal vallen van half november lot half januari. KORREKTIONNELE RECHTBANK VAN VEURNE. Bruno Vanbelleghcm, koopman en herbergier te Woumen, 8 dagen gevang, over slagen. Joannes D’hondt, gezeul Jan de Gentenaar, werkman te Woumen, 50 fr. boete, over jagt, zonder toelating. Virginie Moenaert, huisvrouw van Joseph Norme, werkvrouw te Pollinchove, 6 fr. boete, over eer- rooving en belediging. Seraphin Vandecasteelc en Francis Vandecas- leele, elk 5 fr. boete, over slagen, beidé schippers le Veurrie. David Lambrecht, 2 dagen gevang, Karei Devey, 3 dagen gevang, beide le Adinkerke, Edmond Degr'auwè, le Coxidé. 3 dagen gevang, al over aftrekken van appelen. Flörimond Bertheloot, werkman te Lombartzyde, 50 fr. boete, over jagt zonder toelating. OP MAANDAG 25 NOVEMBER 1874, om 3 ure namiddag, ter herberg de Leeuw bij de echtgenooten Morael-Smagghe, ter dorpplaats van Wulveringhem, licitatie-verkooping van: Eerste koop. Een Koornwlndmölen met roskot, woonhuis, schuur stallingen en verdere gebouwen, mitsgaders de hoeveelheid volgens kadaster wijk I), n.“ 93a, 936,94, 946 953 95a, 97a en 98a, van een hectare, acht en zestig aren negentien centiaren onder grond der voormelde gebouwen, molenwal, hovenierhof, boomgaard en gras. Tweede koop. 1 hektare 40 aren 37 centiaren Grasland, wijk D, n." 101a, 102a en 103. 3de en laatste koop. 1 hektare 80 aren 90 cent" Xaailand, bij kadaster wijk D, n.r’ 107 109 en 110. Al de voorschreven goederen, die vrijen uitweg hebben tot aan den openbaren weg, zijn gebruikt door sieur Carolus-Ludovicus Deschodt, mede- verkooper. Algenieene Tijdingen. Een pijnlijk ongeluk is zaterdag laatst in de •''talie te Zarren voorgevallen: Bij hel manoeuvree- ren van eenen koopwaren-lrcin, is een werkman, die een wagon wilde vastleggen, lusschen twee tampons verpletterd geworden. Men schrijll uit Brugge, 28 oct. Maandag is Cen erg ongeluk tu Oostcamp gebeurd. De oudste Zoon der weduwe Verschelde, een driftige jager 'an 23 jaar, ging naar het veld om te zaaien en nam zijn geladen geweer mede, in de hoop van Wild te kunnen treilen. Hij plaatste zijn wapen in eene bromhul en terwijl hij aan zaaien was, ont waarde hij eenen haas, en liep snel om zijn geweer uit de bromhut te halen, maar hij was hierbij zoo onvoorzichtig, dal een der takskens aar. do stang haperde en hel schol alging, met het droevig ge volg dal Verschelde in de zijde getroffen en gedood Werd Men schrijft uil Brugge, 27 October: Zondag heeft men uil Kortrijk eene vrouw aangebracht, die beschuldigd wordt van kindermoord. Zij had gepoogd zich te vergiftigen, maar door krachtig legenvcrgilt heelt men haar het leven behouden. Verleden zaterdag is in de haven van Oosten de, de belgische schoonerOrdine, kapitein P. Sesée, met eene lading kreeften van Lingoër, in Noor wegen. aangekomen. In hel verslag, dat de kapi tein van dit vaartuig aan de havenoverheid gedaan heeft, zegde hij, dat in den nacht van 21 tot 22 dezer maand, toen hij zich op de hoogte van 45 ’10’ noorderbreedte en 3'32’ westerlengte bevond, hij een schip ontmoette dat van zijne masten beroofd Was en onophoudend noodseinen deed, bij middel Conor lanteeru. De wind blies stormend uil lipt ztiid-ooslen en verhief het water lot vervaarlijke hoogte, om hel niet een woest gedruisch op het ongelukkig vaartuig te laten neêrslorten. Hel was Pikdonker0 en in de verte hoorde men de wanho pige noodkreten der bemanning die riep: Wij Z|nken! Red ons! Doch alles werkte de pogingen BURGERSTAND DER STAD VEURNE. don 28. Desiderius Dupon. zoon van Hendrik en van Sophia Abccle, Handboogstraal. den 26. Benjamin Garnier, 4 j. en 5 m. den 27. Blondina Herreboudt, huishoudster, 65 jaren, geboren le S.’Kruis (bij Brugge) en wo nende te Veurne, echtgenoole van Joseph Degroote. De gezondheid aan allen terug gegeven zonder medéeijnen, zonder purgatie en zonder kosten dooi de smakelijke gezondheidsbloem van du Barry van Londen, gezegd: Zes on twintig jaren onveranderlijke uitslagen. Zij bestrijdt met goeden uitslag den moeilijken cel lust, slechte spijsverteringen, maagontsiekingen, de gal, de winden, de zuurheid, liet slijm, de braaklusl, de maag opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aan adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaakt, door borstontsteking, keel.ademslcm, luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, slijm voorko mende uil de hersenen en hel bloed. Zij heeft reeds 75,000 genezingen bewerkstelligd, waaron der die van den graaf Pluskow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédë, Warzer.doctoors Campbell, Shorland, Uro, Angleslein, enz.'enz., waarvan uittreksel. N1 ‘66,811. M. de pastoor Brünellièrc, van eene slechte spijsvertering van 5 jaren, nadat de gene.es- heereu hem hadden voorspeld, maar eenige maan den meer te zullen leven. Nr 69,719. Waterzucht, opstopping. Drie zijn volkomen van genezen. Zij doel onmiddelijk den hoest bij eene verkoud heid opgedaan, ophouden; voor de wateropstop- pingen de maagziekten, brengt dit den besten uit slag voort en verdrijft de zwaarbloedigheid. Laagevyn, pastoor. Voedzamer dan het vlcesch, spaart zij 50 maal dim prijs der medecijnen. Indoozen van i/4 kil. fr. 2-25; 1/2 kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 12 kil. 60 fr. De beschuiten van Bevalenta in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Chocolade Bevalenta in hloozcn van fr. 2-25; van 575 lassen, 60 fr. Verzending tegen postmandaat. BARRY EU JBARRY en Gie, 12, Keizerstraat, Brussel. Depot ’te Veurne, bij E. Dlclos, apotheker. 6 fir ZITTING VAN £9 OCTOBER. ZI J TING VAN 50 OCTOBER. -^.-.-,-,7,7, - GKBOOIITKN. STERFGEVALLEN. «■wnwr-miBiiw-T ~iimiii»iinni

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1874 | | pagina 3