ZWARE HOLLANDERS, VEILING te Oostduinkerke-plaalH, SCHOONE MEUBELEN BEKENDMAKINGEN. verkooper. Donderdag 12ste" November 1874, ten sterfliuize van de weduwe Rat hé, van: Huisraad, winkelwaren, garen en lint, veel olie goederen, aardappelen, hooi en strooi, steen kolen, daring, brandhout, ezel en vet verken. Betaalbaar, met het verboog, binnen de 2 maan den, ten kantore van den Notaris DE BRAUWERE te Veurne. KOOPDAG van EN TWEE RIJTUIGEN TE ALVERINJEffl. Op Maandag 9en November 1874, juist om 1 ure namiddag, ten verzoeke en op hel kasteel van Madame Brongniart, te Alveringhem, ter gehuchte de Nieuwe Herberg, Zal M.' BEERNAERT, Notaris te Alveringhem, openbaren koopdag houden van meubelen, schoone vierwiel-voituur en eenc nieuwe birouehelte. Op lijd van betaling en voorlelezen kondilien. MAANDAG 1 DECEMBER 1874, om 1 ure namiddag, ter hofstede gebruikt door de wed' Charles Peeren, bij de Peerensbrug, koopdag van koopen popelicren, olmen, wilgen, hollanders, klemmers, eiken en esschen hoornen. Holloway’s Pillen. Een zeker geneesmiddel voor ziekten der vrouwen. Deze onschatbare Pillen kunnen gebruikt worden door vrouwen van eiken leeftijd, die aan eenige storing in het gestel lijden of aan die ellendige ziekten, welke dikwijls (door onoplettendheid,) bij het keerpunt des levens voorkomen. Zij zijn zoo zacht hoewel zeker, aan de maag. Het gestel trekt daarvan duurzaam nut, en de iijderes is dat de zwakste vrouw dezelve met volkomen veiligheid kan innemen. Deze Pillen zui veren het bloed, regelen de afscheiding door de nieren niet alleen bevrijd van ziekte, maar is beter dan ooit te voren, en heeft die sterkte en levens kracht verkregen, welke de best waarborgen zijn tegen een terugkeer der zelfde ziekte. besteding der zware herstellingswerken uit te voeren aan liet jachtsluis, ter haven van Nieuport. Naar er gemeld wordt, is men volop aan het onteigenen van den grond, noodig om den ijzeren weg van Lichlervelde op Thielt te leggen. Den 30 October was het 382 jaar geleden dat Christophus Colombus Amerika ontdekte. Naar het schijnt zouden er te Parijs velefran- sche gouden vijffrankstukken, met de beeltenis van den koning der Belgen, in omloop zijn. Opgepast, winkeliers! De gendarmerie heeft Albinisgewcren gekre gen, die langs acher geladen worden. Dit zal een groot voordeel zijn voor dit korps wrtnt hel ge beurde dikwijls dal gendarmen, met hunne mous- quelons geladen, booswichten of wildstroopers vervolgden, die geweren van het nieuw stelsel hadden, wat onze harenmutsen in zeer netelige toestand bracht. Volgens de vooruitzichten van het observa torium van Parijs zal de winter, die voor de deur staat, buitengewoon streng zijn en wij zullen van 15 november lot 15 januari zoo veel sneeuw krij gen dat wij een denkbeeld zullen hebbed vim de steppen van Rusland. Mocht het observatorium- zich bedriegen! Iets wat, tusschen parenthesis, nog al dikwijls gebeurt. De bekende prof. Moritz Arndt, te Bonn, die tot op Imogen leeftijd dagelijks zijne voorlezingen hield, maakte op zijn college over geschiedenis dikwijls schijnbaar grappige opmerkingen, maar die altijd een diepen zin hadden. H je zouden, vroeg hij eens,de verschillende nationaliteiten zich openbaren, als b. v. bij het drinken eenc vlieg in het wijnglas geraakte? Algemeene stilte. Ik zal het u zeggen, zeide de prof, lachende;» de Ita liaan wierp zonder zich te bedenken een geheelcn inhoud van het glas op den grond. De Franschman schudde het glas zoolang, tol de vlieg met den hal vee inhoud van het gals daaruit verwijderd was. De Engelschman sneed doodbedaard twee stukjes hout en vischte nel zoolang, tol hij den ongenoo- digden gast had opgevangen en dronk dan verder alsof er niets gebeurd was. De Duilscher neemt de natuurlijke tang zijner twee vingers en neemt het ongelukkige diertje er uit, om het zoo mogelijk het leven te sparen. DeRus eindelijk maakt het kortste proces; hij slikt het kleine wild door, als een gratis loegill tol hel druivensap. Patte-de-Veloursdit is de lieftallige en pi kante titel van een nieuwen wals van Jules Klein. Al de hoedanigheden des schrijvers van Fraisesau Champagne, zijn in dit melodieus en zangerig ge wrocht vervat, waarvan het succes te Parijs over groot is. Overigens van dag tot dag groeit de faam van'den uitstekenden maëlros aan: Pazza d'Amore, Lèvres de Feuwalsen; Cceur d’ArtichautPeau de Satin1 polkas, Soupir et Raiser en nu Patte de Velours hebben den naain van M. Jules Klein gemaakt. Men kan al deze stukken voor piano bekomen met 2 fr. 50 cent, in postzegels te zenden aan M. de Liége, muziekhandelaar,Bergstraat, 94, Brussel. (Dezelfde stukken voor 4 handen kosten 3 fr. en voor de melodic 1 fr. 70.) Kantoor van den Notaris E>e Cae, Boler- wcegschaalslraat, n.° 10, te Veurne. OP MAANDAG 23 NOVEMBER 1874, om 3 ure namiddag, ter herberg de Leeuw bij de echlgenooten Morael-Smagghe, ter dörpplaats van Wulvcringhem, licitatie-verkooping van: Eerste koop. Een Koornwlndniolcn met roskot, woonhuis, schuur stallingen en verdere gebouwen, mitsgaders de hoeveelheid volgens kadaster wijk 1), n.” 93a, 93ë, 94, 947>, 953, 95a, 97a en 98a, van een hectare, acht en zestig aren negentien centiaren onder grond der voormelde gebouwen, molenwal, hovenierhof, boomgaard en gras. Tweede koop. 1 hektare 40 aren 37 centiaren Grasland, wijk D, n.” 101a, 102a en 103. 3'1' en laatste koop. 1 hektare 80 aren 90 cenl“ Zaailand, bij kadaster wijk 1), n.” 107 109 en 110. Al de voorschreven goederen, die vrijen uitweg hebben lot aan den openbaren weg, zijn gebruikt door sieur Carolus-Ludovicus Deschodt, mede- der Panne, welke heden niet min dan 25 visch- sloepcn lelt. De menschee door hel werk verzedelijken, onvruchtbare zanden doen opbrengen, de visch- vangst ontwikkelen om zeemannen aan te kweeken, dit zijn de voordeelen.die het ontwerp, die wij aan den heer Fontcyne, meier van Zucole, aangeboden hebben, oplevert. Die voordeelen zouden zich maar kunnen verwezenlijken, op voorwaarde dat men de gemeente-duinen zou verkoopen. Aan de visschers-bevolking van het noorden van Frank rijk, welke niet min naarstig, niet min moedig is dan degene van de Panne, is cone gelukkige en voorspoedige toekomst weggelegd. Zal men wach ten om dit ontwerp uit te voeren, tol dat eene der schoonste en laatste vlakten der duinen van Zucote door het drijfzand zij ingenomen? Elk spoor van oude bosschen is in de duinen van België zoowel als in die van Frankrijk verdwenen, en uitgezonderd eenige oasissen, welke zich ron dom het gehucht de Panne bevinden, en die be wijzen wat de arbeid van den mensch vermag, breiden de drijfzanden zich uit tot aan de Hollaud- sebe grenzen Als tegenstelling aan deze woeste vlakten, zien wij de oude bosschen in Engeland en degene ge maakt door het beplanten der onvruchtbare landen. Men is die uitslagen verschuldigd aan wijze en vooruitziende wetten, en die vooral goed nageleefd worden. Want Engeland heeft van zijne landelijke bevolking, zoowel den eerbied voor liet gezag als den eerbied voor den eigendom verkregen. Deze feiten hebben voor gevolg gehad, de uitbreiding van den plantenrijkdom, waaruit de arbeidende klasse veel nut getrokken heelt door groote wer ken van beplanting en boschbouw. Indien Engeland, zoowel als Frankrijk en België, eene warme zon had, in staat om het fruit in goede voorwaarden te doen rijpen, zouden al de wegen omzoomd zijn met appel- peren- en notc- boomen. Hoeveel rijkdom gaat in ons land niet verloren bij gebrek aan veiligheid Als voorbeeld wal eene aanhoudende kracht dadigheid vermag, zullen wij de beplanting op noemen in Schotland gedaan, op de hoogste en steilste bergen; daar het onmogelijk was er het sparrenzaad met menschenhanden op te brengen, heelt men het, in kardoezen, door kanonnen er op geschoten (gave God dat het kanon nooit tot iels anders gebruikt werd!) zoo is het zaad verspreid tot in de minste spleten der rotsen. Die hergen zijn nu met overheerlijke bosschen bedekt! Uit deze feiten leiden wij af, dal Engeland in zijne landelijke bevolking den eerbied voor het ge zag ontwikkelt in eenen aan Frankrijk en België onbekenden graad. Opdat het gezag zou ophouden miskend te zijn, is er noodig: eene gestadige en geregelde dienst der canlonale gendarmerie; eene wet op de lande lijke politie, die de veldwachters in afdeelingen inricht; eene strenge toepassing van het decreet van 10 Vendemairc jaar IV (2 October 1795) de inwendige politie der gemeenten betreffende; eenc internationalo overeenkomst, om de verwoestingen te beletten der eigendommen zich bevindende op de grenzen der verschillige staten. Regeeren is vooruitzienStaatslieden die aan het bewind zijl, bevestigt dit, door de wet te doen eerbiedigen; bevestigt dit, door allen aanslag op den eigendom te onderdrukken, den eigendom die bewaart, die bebouwt en vooral dengenen die be plant! Te vervolgen O O E* O .ft. van TE ALVERINGHEM, BH DE DÖRPPLAATS. O|> lionderdng 1»'" November IKJ4, juist ten één ure nanoen, ter hofstede van de wed' Jan-Baptiste Vanhoutte, te Alveringhem, langs den weg van Porlhem, Zal M.' EEERNAERT, Notaris ter residentie van Alvcrimdicm, met tusschenkomsl van M.r LAMBIN, Nolaris°te IJ pre, openbaar koopdag houden van 82 koopen zware hollanders, eiken, populieren en olms alsook hovelingen. Verborging - Van koop 1 tot 41, ter herberg der wed' Villes. En van koop 42 tot 82, ter her- berg van Marie Dem an. Op 6 maanden tijd van betaling, mits borg stel lende ter voldoening van voornoemden Notaris. Algemeene Tijdingen. Zondag aanstaande, 15 dezer, viert onzen Koor- zangerskring den 8" verjaardag van zijn bestaan Te dezer gelegenheid zullen er in het lokaal de Keizer» de volgende feesten plaats hebben: Zondag 15 november, om 7 ure ’savonds, Concert gevolgd door Bal. Dinsdag 17, om 5 1/2 ure ’s avonds, Boiling voor de dames. Woensdag 18, om G ure's avonds, Worsten- bolling voor de mans. Maandag is een pijnlijk ongeluk voorgevallen langs de kalsijde van Caaskerke op Dixmude. De genaamde Houvenaghel van Oostkerke voerde een geladen wagen meteen koppel paarden bespannen; hij was in den voorwagen gezeten, toen de lijn hem ontviel, en dezelve willende terug grijpen, stuikte hij uil den wagen, met het jammerlijk ge volg dat hij zoo deerlijk werd overreden dat hij ’s anderendaags is overleden in de woning van den veldwachter waar men hem had neergelegd. Men heelt hel lijk naar Oostkerke overgevoerd. De ongelukkige laat eene trooslelooze vrouw en kind achter. Den 28 november 1874, om 11 ure ’s morgens stipt, zal er iu het provinciaal gouvernement van 'Vest-Vlaanderen, overgegaan worden tot de aan- K0HREKTI0NBELE RECHTBANK VAN VEURNE. Ferdinand Vanmandele, werkman te Rousso- laere, 2 maanden gevang, over slagen. Karei Debrouwër, werkman te Couckclaere, 1 maand gevang en 50 fr. boete, over smaadwoorden. Joannes Vanoulryve, voddenverkoopcr te Dix mude, 5 fr. boete, over slagen, Anna Glaeys, zijne vrouw, 6 Ir. boete, over slagen en beledigingen. Bernard Willemyns, dienstknecht te Wulvcrin ghem, 80 fr. boete, over jagt zonder wapendrag- reclit. Marie-Louise Simoons, huisvrouw van Karei D’hondl, werkvrouw te Rousselaere, 5 fr. boete, over dictie. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. den 31. Henricus Derycke, zoon van Paulus en van Ludovica Engelbrecht, Veslcnstraat. den 5 nov. Victor Trybou, zoon van Carolus en van Euphrasie Decramer, Oostslraat. den G. Remigius Rossey, zoon van Carolus en van Rosalia Leblanc, Vestenstraat. den 6. Carolus Ryckaseys, zoon van Desiré en van Silvia Obyn, groote Merkt. STERFGEVALLEN. den 1. Nalhalia Coppens, werkvrouw, GO jaren en 5 maanden, geboren en wonende te Veur11(l weduwe van Jan Schalier. 'ttMKKKrnCBtw^wa^tgmuxur. ZITTING VAN !i NOVEMBER. ZITTING VAN 6 NOVEMBER. GEBOORTEN.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1874 | | pagina 3