Koopdag van Zoomen te A.lveringliein-<lorp. T 0 E W IJ Z I M in eene xittïng, fi VEILING Esschen, Olmen, Eiken, klimmers en Wilden O TE ISENBERGUE. H O F S T E E K E a winkel met erve en OP DINSDAG 29 DECEMBER 1874, om 4 ure nanoen, ten kerkhove, te Oostkerke, koopdag van a» koopen olmen, wilgen en >%lgenieene Tijdingen.. Bij koninklijk besluit van den 21 november is onze stadgenoot, M. Arthur Dccroo, benoemd tot ecreopziener van bruggen en wegen. Het publiek wordt verwittigd dat de vaart van Nieuport langs Veurne naar Duinkerke, gedu rende vijftien dagen, te rekenen van maandag 7 tot dinsdag 22 december, zal afgelaten worden. Zaterdag is in het gouvernementshotel over gegaan lot de openbare aanbesteding der zware herstellingswerken uit te voeren aan de jachtsluis, ter haven van Nieuport. Bestek 12,000 francs. Hebben aangebodenMM. P. De Swarte, te Nieuport, 10,890 fr.; De Cort-Lippens, te Gool- kerke, 11,37.3 fr.; Janssens, te Ingelmunster 11,395 fr.; en Verstraete te Ramscappelle, 11,970fr. Bij liet stormweder van zondag na middag, is te Merckem een ongeluk voorgevallen. De molen van sieur D'Hondt is door eenen rukwind ten gronde geslagen en gansch verbrijzeld. Op het oogenblik dat de ramp gebeurde, bevond zich ongelukkiglijk de schoonzoon van voormelden D’Hondt, de genaamde Vandenbussche, in den molen. Men heeft hem deerlijk gewond van onder de puinen gehaald, doch men hoopt hem in het leven te behouden. Zondag, rond 2 t/2 ure namiddag, heeft een brand hel stalleken benevens twee karren, wal graan en landhalm, behoorende aan Louis Goens, staande nabij de statie van Wijnnendale, in asch gelegd. Men veronderstelt dal de kinderen, die men alleen te huis gelaten had, er het vuur zullen aangestoken hebben. De schade bedraagt 800 fr. In den nacht van 17-18 dezer, is er in hel klooster der Trappisten te Westvleteren, eene dielte gepleegd van ongeveer 56 meiers blauw linwaad, 3 wollen sargien en cene sprei van blauw katoen, dit alles eene weerde verbeeldende van 125 fr. Men veronderstelt dat de dader gebruik gemaakt heeft van valsche sleutels, dewijl de kas, waarin de gestolene voorwerpen gesloten waren, niet gebroken was. De assisen der provincie West-Vlaanderen voor den 1' trimester van 1875 zullpp den 10 januari te Brugge geopend worden, onder voor zitterschap van den heer van I’raet, raadsheer bij hel beroepshof te Gent. Be correspondent van den Veurnaar, die uit Bevcren schrijd, is ecu fijne maal! Hij geeft le verstaan, dat het Advertentie-blad veel invloed heeft, en dal, indien de uitvoering der 'verken in Veurne-Ambacht vertraging ontmoet, het de schuld is van hel Advertentie-blad. Goed uitgevonden. Bravo! Op zijn gezegde betrekkelijk hel ontwerp van steenweg, leidende van Beveren naar Hoogstade- Linde, zullen wij antwoorden wanneer wij ook nadere inlichtingen zullen hebben bekomen. Dinsdag 22st™ December 1874, 2 ure namiddag, te Ooslduinkerke, ter herberg de Zwaan, van Woonhuizeken ten dienste van \.i. schuurken, stalling en 11 0,06,83 C" hoving, wijk D, n.r 117. Laatst bewoond door de wed0 Rathé; om aan stonds in gebruik te treden. De eigendomsbewijzen en verkoopvoorwaarden berusten bij den Notaris DE BRAUWEllE, Si. Denijs- plaats, Veurne. Kantoor van den Notaris DeCAE] Uol^r- weegschaalslraal, n.° 10, te Veurhe. WOENSDAG 9 DECEMBER 1874, om 1 ure namiddag, In den Café Beige, le Veurne, groote Markt, koopdag van Menngie-goo<le- irerbei-ggerief en andere roerende voorwerpen. KORREKTIOMELE RECHTBABK VAK VEURHE. Léon Despegel, genaamd Leo van Banen», werk- j man te Zarren, 8 dagen gevang, over slagen. David Vandacle, genaamd David van Cooltjes, werkman te Glercken, 6 maanden gevang, over slagen en wonden. Donatianus d’Hert, werkman te Glercken, 26 fr. boete, over slagen. Hippolyte Vanderstraele, werkman le Veurne, 8 dagen gevang, over mishandeling. Leonard Deman, 8 dagen gevang, Aloisc Deman, 2 maanden gevang, over slagen en wonden, beide werklieken le Woumen. Ferdinand Desmet, aardewerker te Eecloo, 14 dagen gevang, over slagen en worden. llenri Vanleghem, werkman te Wulpen, 31 fr. boete, over eerroverij en beledigingen. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. den 28 nov. Augusta Dccroo, dochter van Henri en van Nathalie Tavenier, groote Merkt. den 3 dec. Gesar Theninck, zoon van Marcclius en van Amelia Gouwy, Werckcn. den 3. Pieter Debeerst, zoon van David en van Joanna Devoghel, Bcweslerpoort. den 28. Balthazar Barbier, bijzonderen, 81 jaren en 6 maanden, geboren te Ramscappelle en wo nende le Veurne, weduwaar van Isabella Hancke, met Maria Schorrecl, bijzondere, 62 jaren en 4 maanden, geboren le Reninghe en wonende le Veurne, weduwe van Pieter Thicren. STERFGEVALLEN. den 3. Dcsiré-Victor-Modest DeKeuwcr, advo- kaal-avoué, schepenc der stad Veurne, enz., 43 jaren, 8 maanden en 6 dagen, geboren en wonende te Veurne, jongman. Volks-Almanak van het Willems-Fonds, een boekwerkje van 120 bladz. Prijs: 20 centimen. De werken van 11. Conscience. Groot assortiment van Kantoor-ahnanaken. Agendas. Mementos. Karnets. Registers, enz. abeêlon boomen op stam, KOOPDAG van MENAGIE-GOEÜKBEN, te Alveringlieni. Op Maandag 7 December 1874, om 8 ure en half ’s morgens, ten sterfhuize van Louise Pinsêel, wcde van Edmond Vancales, le Alveringhem, langs de kalsijde naar Forlhcm, Zal M.r BEEHBAERÏ, Notaris te Alveringhem, koopdag houden van al de Menagie-Goedéren, Klecderen en Linnen. Op voortelezen kondilien. Op Dinsdag 8 December 1874, zijnde Maria Önbevlekte-Onlvangenis, om 8 ure en half ’s mor gens, ten verzoeke en in het gras van Eduard Brugnoghe, te Alveringhem-dorij, Zal M.'BEEHHAERT, Notaris te Alveringhem, koopdag houden van 17 koopen hoornen. Op tijd van betaling, mits borgsielling, Li O O Eb /A. van Op Dinsdag 8 December 1874, wezende Maria Onbevlekte-Ontvangenis, juist ten 1 ure nanoen, op de hofsteden van Henri de Waele en van Pieter Feys, te Isenberghe, nabijheid der Sleutels. Zal M.r BBERMAERT, Notaris le Alveringhem, koopdag houden, mot bevoegd ambt, van Zeer gemakkelijken transport door den nabij- zijnden nieuwen steenweg. Verborging ter herberg van Lous Linseele, op Isenberghe-plaals. Op 6 maanden tijd van betaling, mits borg stellende ter voldoening van M.1' Beernaert. Ingezonden Ai'tikel. Veurne, den 30 November 1874. iV.r de Uitgever. Gelijk naar gewoonte beeft onze koninklijke barmonic-maalschappij haar jaarlijksche patroon feest met veel luister gevierd. Dezen jure, is dit feest met cene kleine variante gegeven geworden. Hel concert heeft op S.“ Geciliadag niet kunnen plaats hebben, om reden dat de gevraagde arlisten, op dien dag, hunne medewerking niet konden verlcenen. Nu, men heeft niet verloren met te wachten; want het was een schoon feest, zondag laatst; een feest dat schitterde door het puik publiek welk hel bijwponde, en door de aantrek kelijkheid van hel programma. Het concert was overheerlijk. Inderdaad de har monie stukken Moise en Scaramouche, twee zeer I schoone stukken, werden onberispelijk gespeeld. MM. Antoine, Théry en Pieters, leden der maat schappij la Jeune France, van Duinkerke hebben veel, zeer veel tot den luister van dit concert bijgebracht. M.r Antoine, baryton, zong zeer verdienstelijk de arias uit L’ombre en le Barbier de Seville, even als de lieve melodie van Fache les Rameaux. Warme toejuichingen vielen hem ten dcele. M.r Théry, is ecu ervaren violonist. Meesterlijk speelde hij zijne twee stukken: le Trouvére en la Traviata. Niels is schooner dan een stuk te hooi en spelen met zulk een treffende gevoel; ook heeft het publiek het talent van M.r Théry hoog welen te schatten. M.r Pieters, is waarlijk de waardige navolger van Hoffmann en Levassor; hij is een komiek van eerste orde. Hij beeft de bewondering en den lachlust opgewekt van geheel het gezelschap. Zijne verscheidene chansonnetten hadden veel bijval, bij zonderlijk de duo; le Directeur et le Ténor, waar hij zeer verdienstelijk was bijgestaan door den heer Antoine. De menigvuldige bisgeroepen heb- ben bewezen dat dit gedeelte van het concert veel plezier deed en opperbest was uitgevoerd. Le Rossignol, wals voor fluit, werd door M.r Nihoul, onze uitmuntende flutist, meesterlijk ge speeld. M.r Nihoul heeft ons overigens aan eene kundige uitvoering gewoon gemaakt. Hij is een I onwaardeerbare artist en speelt met zulk treffend 1 gevoel en slipte juistheid, dat men niet kan nalaten uit te roepenadmirabel! admirabelü Eer dus aan den kundigen speler. Kortom, het geheele concert was overheerlijk j en strekt tot eer onzer koninklijke harmonie, die alles in het werk stelt, om hare leden aangename en schoone feesten aan te bieden. Laat ons den wensch uitdrukken nog dikwijls dérgelijke feesten le mogen bijwonen. Hel bal dat op het concert volgde, was zeer levendig en duurde tot laat in den nacht. De bollingen, zoo voor de dames als voor de mannen, zijn zeer goed afgeloopen. Gulle vriend schap en levendig vermaak hebben er geheerscht. Aanveerd, M.r de Uitgever, mijnen hartelijken groet. Dinsdag 8a,n December (O. L. V. Ontvangenis) 1874, 1 ure namiddag, le Coxyde, op de hofstede landen van David Declercq en langs de duinen, van Door de aangelegenheid van den steenweg, ge- j koópcn boomen. makkelijk vervoer. I r/nm* De vergadering aan Goenc I, bij hetkappeleken, langs den steenweg. Betaalbaar legen 1“''" december 1875, ten kan- I tore van den Notaris DE BRAUWERE, S.1 Denijs- plaats, Veurne. OP WOENSDAG 9 DECEMBER 1874, om 4 ure namiddag, ter herberg de Eluile, in de Oostslraat te Veurne, T O K 3. C van een bebouwd met de titelgroolte van 4 hectaren 37 aren 77 centiaren grond van gebouwen en zaailand, gestaan en gelegen le Veurne-Beoosterpoort, bij bet oosten kapelleken, bij kadaster wijk G, n.” 69, 70, 70bi’ en 24. Verdeeld in 8 loten met rechtvan samen voeging. De masse der 7 eerste loten staat op fr. 27,209 En het achtste lot op 4,100 Laatst gebruikt en bewoond door de cchtge- nooten Vankemmelbeke-David. Aanslag met de geldlclling der hoofdkoopprijzen en aanhoorigheden, waarvan niets zal moeten be zet blijven. O OST D U1N K E R K E-D O R P1’ L A A I’S. ZITTING VAN 3 DECEMBER. ZITTING VAN 4 DECEMBER. HUWELIJKEN. Te bekomen ten l>ui*ecle vim <Iit blad 11O koopen Hchoone Populieren en EHHchen Itooaien.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1874 | | pagina 3