B IE RB R OU W E R IJ BEKENDMAKINGEN. REVALENTA ARABICA 2: EEN GERIEFLIJK HUIS, Te verhoogen op fr. 3,100. lollige uitspanning in de jeugd. Voedzamer dan hel vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der medeeijnen. In doozen van 1/4 kil. fr. 2-25; 1/2 kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 12 kil. 60fr.De beschuiten van Uevalenta in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Chocolade Revalenta in doozen van fr. 2-25; van 575 tassen, 60 fr. Verzending legen postmandaat. BARRY DU BARRY en C‘*, 19, Boulevard du nord Brussel. Depot te Veurne, bij E. Duclgs, apotheker. 13 OP ZATERDAG 5 APRIL 1875, om 2 ure namiddag, ten sterfhuize van sieur Josephus Yerbanck, te Adinkerkc (Panne), koopdag van Mcnagic-Goederen, Kuip* en Kvrnallaam, Heestinlen en Voeder. lijk bedrog, nu zoo algemeen geworden, veel lijdt. Wij bezitten daaromtrent een geheelen hoop wetten, zegt die ware menschenvriend. Zij hebben reden om te bestaan of zij zijn onnoodig. In het eerste geval moeten zij strengelijk uitgevoerd wor den, in het tweede zoude men de afschaffing daar van moeten vragen. De volkminnende schrijver toont in zijn werkje ten duidelijkste aan, dat die staat van zaken niet kan blijven bestaan; om dal er geene gelijke kansen van verkoop lusschen de voortbrengers die de wetten eerbiedigen en dege nen die ze in den wind slaan, zijn. De blinde for tuin loopt doorgaans, ten nadeele der eerlijke lieden, naar de bedriegers. De vervalsching, die wij aanstippen, zegt de heer Bortier, heelt nog die nadeelige gevolgen, dat zij grootendeels den Belgischen zeehandel vernie tigt en de nationale nijverheids voortbrengsels in minachting brengt. Dit is natuurlijk: niemand heelt trouw in bedriegers. Wat zijn wij reeds verre verwijderd van die lijden dat de Vlaamsche lakens, om hunne goede hoedanigheid, in de geheele wereld bijval vonden! BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. den 20. Clementina Dcroo, dochter van Eduard en van Anna Coolaert, Smisseslraat. den 20. .Maria Rossey, dochter van David en van Silvia Vanleke, Vcstenstraat. den 22. Zoë Thomacrc, dochter van Joannes en van Eugenia Ameloot, ’s Heerwillems. den 22. Arthur Joncheere, zoon van Joannes en van Sophia Vanhuysse, ’s Heerwillems. den 23. Amandus Deman, zoon van Karei en van Leonia D'hondl, Zuidstraat. den 25. Elisa Lacoere, dochter van Louis en van Rosalia Caesteker, Beooslerpoort. STERFGEVALLEN. den 22. Pelronilla-Francisca Vitse, zonder be roep, 86 jaren, 4 maanden en 23 dagen, geboren te Oostende en wonende te Veurne, weduwe van Joannes Barrat. den 24. Pelrus-Josephus Vandevelde, bleeker, 45 jaren, 6 maanden 18 dagen, geboren en wonende te Veurne, echtgenoot van Anna Houbaert. den 24. Josephus Vanronse, zonder beroep, 83 jaren, 9 maanden en 20 dagen, geboren te Zarren en wonende te Veurne, echtg1 van Amelia Dewulf. den 25. Godelieva-Constancia Detry, zonder be roep, 76 jaren, geboren te Adinkerke en wonende te Veurne, wed0 in lsl° huwelijk van Pietc'r Gryf- froey, en in 2,k huwelijk van Frans Verrons. Holloways’ Pillen. Deze beroemde Pillen zijn bijzonder dienstig om het bloed te zuiveren en de maag te reinigen, de nieren zacht prikkelende, en als eenzacht purgeermiddel wekende. Eenigedoses dezer zuiverende Pillen, brengen de vuilste maag weder in orde, verwijderen alle gal aandoeningen, versterken den bloedsomloop, geven kracht aan de spieren, enkalmtc aan de hersenen en zenuwen. De Pillen zijn zoo onschadelijk, dat zij door personen inden zwaksten gezondheids toestand, met won dervol goed gevolg, kunnen ingenotrien worden. Als het gestel door bovenmatig toegëvenaan lusten ontzenuwd, of door hel gebruik van kwikzilver bereidiugen uitgeput is, zijn deze Pillen uitmun tende geneesmiddelen; zij drijven het vergif uit en verrijken het bloed. De gezondheid aan allen terug gegeven zonder medeeijnen, zonder purgatie en zonder kosten dooi de smakelijke gezondheidsbloem van du Harry van Londen, gezegd: Zes en twintig jaren onveranderlijke uitslagen. Zij bestrijdt met goeden uitslag den moeilijken eetlust, slechte spijsverteringen, maagontslckingen, de gal, de winden, de zuurheid, hel slijm, de braaklust, de maag opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aan adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaakt, door borstontsteking, keel, ademsteun, luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, slijm voorko mende uit de hersenen en hel bloed. Zij heeft reeds 75,000 genezingen bewerkstelligd, waaron der die van den graaf Piuskow en de markiezin Brëhan, MM. de professors Dóde, NVarzer, docloors Campbell, Shorland, Ure, Anglestein, enz. enz., waarvan uittreksel. DyspepsieM. J.-.I. Noël van Thuiilies (Henc- gauwen), van twintig jaren dyspepsie. Dartres M. Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dal aan zijnen ouderdom (55 jaren) alle genezing ónmogelijk was, heeft geheel en gansch van zijne darleren door het gebruik van de Revalenta genezen geweest. N°49,842. M" Marie Joly, van 50 jarige verstoptheid, onverteerbaar heid, achtigheid, slapeloosheid, valling, hoest, winden, krampen en brakingen. N" 46,270. M. Roberts, van cene longtering vergezeld van hoes ten, spouwen, verstoptheid en doofheid van 25 jaren. N° 46,810. M. de doktor-chirurzijn Martin, van cene buiklooping en cene maagverhitting van 15 tot 18 malen per dag vertoonden gedurende acht jaren. N" 46,218. De kolonel Watson, van de licht, zenuwpijn en hardnekkige verstoptheid. N° 18,744. M. de doktor-chirurzijn Shorland, van waterzucht en verstoptheid. N° 49,522, M. Baldwin, van cene volledige verzwakking, geraakt heid in de blaas en lidmaten, ten gevolge van over- niets uitrichten. De keelaandoeningcnen gelijk soortige ongesteldheden namen toe en hadden een gevaarlijk karakter. In Rumenie heerschten nog onlangs sneeuwstormen, die vele menschcn op den groolen weg het leven deden verliezen; in de voor steden van Bucharest werden personen door wol ven verscheurd. Uit zuidelijk-Azie en de Perzische golf komen gelijksoortige berichten. Overal was de winter allerhevigst. Algenieeno Tijdingen. Een koninklijk besluitvan den 17 dezer, benoemt M. N. Ilcrwvn tot ondervoorzitter en M. L. Bies- wal lot lid' der besturende commissie van het arresthuis van Veurne. In den prijskamp voor vet vee, te Brugge gehouden, zijn de twee eerste prijzen der ossen van 2' klas toegewezen geweest aan den heer P. Gantois, landbouwer te Leysele. De jonge heer Modeste Cavereel, zoon van M.r Charles Cavc eel, burgmeester van Ramscap- pelle, heelt nut goeden uitslag zijn examen onder slaan van eersten graad als ommis h l'essai voor het ministerie van openbare werken, te Brussel, op den dinsdag en woensdag 23 en 24 dezer maand. (Medegedeeld J. Wij hebben gezegd dat Gob, de mecanicien, ■die te Nessonvaux zoo schrikkelijk verminkt werd, voornemens was een proces tegen het gouverne ment in te spinnen. Die zaak is nu voor de recht bank van e rslen aanleg te Brussel gebracht. Gob heeft zijn proces gewonnen en de Belgische staat is veroordeeld geworden om hem 50,060 frank te betalen, ten titel van schadeloosstelling met de wettige intresten en de onkosten. In de beweeg redenen van het vonnis wordt gezegd dal Gob eenen groolen dienst aan den staat heelt bewezen, en, ofschoon maar 35 jaar oud, geheel onbekwaam is om nog ccnig werk te verl ichten. Dal hij een uitzonderlijk kloek gestel had, en dank aan zijn onderwijs en goed gedrag, op cene schitterende toekomst voor hem en de zijnen had mogen reke nen. Onze lezers herinneren zich zeker wel de pu- iijke ontroering, ongeveer een jaar geleden ver wekt door de verdwijning van eenen jongeling van Luik, behoorende lot eene der achtbaarste familien van die stad, den heer Brixhe, zoon van den bankier van dien iiaam. Deze jongeling was eensklaps verdwenen zonder men wist wat er van hem geworden was. Men zocht hem op, en maakte allerhande gissingen, loon zijn lijk in de Maas ont dekt werd. De meeningen waren zeer uitecnloo- pend over dc oorzaken zijner dood. Noglans werd de gedachte ccucr misdaad op zijde geschoven, en weldra sprak men niet meer van de treurige ge beurtenis. Maar liet gerecht heeft ten gevolge van zekere omstandigheden, kunnen uitmaken dal de dood van den heer Brixhe bet gevolg ccner mis daad was, en lenzelfdcn tijde werd zij op het spoor gebracht van den pleger dier euveldaad. Ziehier wat wij daarover lezen in de fransche dagbladen. Zondag heeft de heer Winschberger, van den veiligheidsdienst, aangehouden en in den post van den boulevard Malesherbes gezet,Mathias Frans Dimmer, oud 2K jaar, Belgisch onderdaan, handelsbediende, wonende rue des Dances 28, bij telegrafische dcpcche uil Luik aangeduid, en aan gehouden onder beschuldiging van moord. Deze Dimmer is de vermoedelijke dader der moord op den heer Brixhe. De winter 1874-75, die, naar wij hopen, wel dra eindelijk geëindigd zal zijn, is merkwaardig geweest, niet alleen om dc bijzondere gestreng heid der koude, maar om de groote uitgestrektheid die van de koude heeft geleden. In het noorderlijk deel van Amerika is de winter altijd kouder dan in Europa; dit jaar echter was de koude daar feller dan ooit. In februari waren de drie kanalen van de Hodson bevrozen en te Concord in den Slaat Ncw- Ilampshirc, op dezelfde breedleals.Madrid, bevroos hel kwik in dc thermometers. Op de kust der Pacific, ook ongeveer dezelfde breedte, bevrozen sterke dranken in de open lucht. Te New-York veroorzaakte de vorst zeer groot ongerief. Om het water in de bewaarputten vloeibaar te houden, moesten vuren worden aangelegd en onderhouden: kcukenkelels berstten en de brandspuiten konden WOENSDAG 7 APRIL 1875, 4 ure namiddag, ter herberg de Dolfijn, Ooststraat te Veurne, openbare verkooping van een Huis met Erf, van westen de Handboogstraal te Veurne, gebruikt door den medeverkooper Karei Verminck. OP WOENSDAG 2G APRIL 1875, om 4 ure namiddag, te herberg de Concorde, in de Zuidstraat te Veurne, Zal M.ler DE CAE, Notaris, ter residentie van de stad Veurne, openbaar verkoopen: 1." EENE SCIIOONE EN WEL GESCHIKTE met groot en gerieflijk W O O X HU I S en 9 aren 95 centiaren grond van gebouwen en medegaande erf, gestaan en gelegen binnen de stad Veurne, ter oostzijde van de Noordstraat. Gebruikt en bewoond door vrouw de weduwe Groensteen-1 'ermout. Piijzij van fuslagie, ketels, brouwersallaam, manége van hel roskot, pompen, gantieren en andere behoorten, door den kooper boven zijnen hoofdkoopprijs, te vergoeden dc som van fr. 8500. Ingcnottreding met dc gcldtelling. ten dienste van Herberg, genaamd de Concorde, met 9 aren 20 centiaren erf onder grond van gebouwen en hovenierhof, gestaan en gelegen te Veurne, ter oostzijde van dc Zuidstraat, regt over den nieuwen Visclimarkt. Gebruikt door de echtgenoten Bril-Coplaert, tot 23 april 1877, ad 350 franks, bij jare. Inlichtingen ie bekomen bij genoemden Notaris DE CAE, Boterwcegschaalstraat, n.r 10, te Veurne, OP WOENSDAG 51 MAART 1875, om 10 ure ’s morgens, ten huize van vrouw dc weduwe Dobbelaere, Ooststraat te Veurne, koopdag van Nieuwe Koopwaren, als zijde, lijn waden, vrouwkleergocderen, enz., alsook eenige MenagIe*Goederen, printen en boeken. Kantoor van den Notaris Gve, IJoler- wcegschaalslraat, n.° 10, te Veurne. OP DINSDAG 50 MAART 1875, om 3 ure namiddag, ter herberg bewoond door sieur Debra-Dehouck, te Houthem, (kanton Veurne), TOESLAG 1. " eene goede, wel bebouwde en beplante HOFSTEDE TE HOUTHEUI, (KANTON VEURNE), bekend bij plan cadastral sectie C onder de num mers 255, 256, 257, 258, 259, 260, 265, 2G4, 265, 268, 270, 271, 272, 27a, 274, 277, 278, 279, 280 en 269, voor eene inhoudsgrootte van 12 hectaren 61 aren 90 centiaren. Bij plakbrieven verdeeld in 5 koopen. hl massa te verhoogen op fr. 43,500. 2. ° Eene Weide, tol T zelfde Houthem, be kend bij plan cadastral sectie A, onder 25lé, voor eene inhoudsgrootte van 1 heet. 48 aren 30 cent". Te verhoogen op fi8,025. Deze goederen zijn gebruikt door sieur Vanhee- Dejonghe, met pachtrccht tot 1 oktober 1882, a 1541 fr. 64 centimen bij jare, boven alle lasten. 3. ° Een Kluis met medegaande Grond en Erf, nog gestaan en gelegen tol ’t zelfde Houthem, ter dorpplaals. Om in gebruik te komen met den dag der gcldtelling. van

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1875 | | pagina 3