REVALENTA ARAB1CÏ BEKENDMA RINGEN. V E ILI N G. Bij bevelde Secretaris, CU. CLAEREBOUDT. zeer ontsluimig, vooral in liet begin en op het einde, deze laatste bijzonderheden zullen echter hopger noordwaarts hel meest gevoeld worden; hobge waterstanden, onstuimig weer, snelle ver anderingen, hevige zonnehitte, gevolgd door koude nachten. Tol den 5 april, van 9 tol 15, maar vooral van 18 tol den 30, zal die koude zich hel hevigst doen gevoelen. Men schrijft uit Couckelare, 31 maart: Giste ren avond heeft er een brand plaats gehad ter pachthoeve van Francis Dcvrekcr-Hoornaart, land bouwer in deze gemeente. Het woonhuis en daar aan palende paardenstal, gebouwd in steen en ge deeltelijk in plak en vlecht, gedekt met stroo en toebehoorende aan gezeiden Devreker, zijn de prooi der vlammen geworden, met bijna alles wat er in was, zoo als huiscalheilen, landhalaam en andere mobilaire voorwerpen, benevens eene hoe veelheid zwijnen vleescli, smout en boter, alsook gedorschen rogge, wat lijnzaad, een stuk lijnwaad, kleedcrcn, bedding en veel andere goedercren. Do brand, die zoo het schijnt, ontsteken is in een strooien onderlat aan den zuidwesthoek van hel paardenstal, is eerst opgemerkt geweest rond 7 ure ’s avonds, door de dienstmeid Julia Lagroiï, en in weinig tijds werd alles vernield, zonder dal hel de spoedig toegebrachte hulp der pompiers die mot geopend worden, zoodat manen hond niet weg de brandspuit, in korten tijd, ter plaats waren toe gesneld, heeft men er in gelukt hel daar omtrent staande koestal, de schuur, wagenkot enovenbuur van hel vernielend element te bevrijden. De schade wordt ten naaste bij geschat, te weten: voor de gebouwen op 1300 fr. en voor de mobilaire voorwerpen op 2,500 fr. Niels was legen brandgevaar verzekerd. De oor zaak van den brand is ons onbekend. Het schijnt dat er tegenwoordig commis- voyage trt beslaan, die rondgaan met slaalkeiis valsche guano, welke zij verkoopen tegen 10 Ir. de K0RREKTI0NNELE RECHTBANK VAN VEDRNE. ZITTING VAN 8 APRIL. Ilénri Vanslaen en Aloisius Garnier, elk 8 dagen gevang, over diefte, beide te Clercken. Alphons Barnaul, mclsers-dicnder te Di.xmude, 19 dagen gevang, over slagen en beledigingen. konden. De man dacht dat hij meester was over zijnen vijand, maar vergistte zich. Nauwelijks was hij binnen of de ratten sprongen woedend naar hem en zijnen hond. Hij bediende zich zoo goed hij kon van zijnen slok, maar ongelukkiglijk trof een slag voor de ratten bestemd, den hond en deze viel dood neder. Beroofd van zijnen trouwen bondgenoot wilde de pachter vluchten. Maar hij kon niet builen en riep om hulp. Inlusschentijd beten de ratten hem verschrikkelijk. Gansch zijn lichaam was met rallenbelcn overdekt. Hel zou onmogelijk geweest zijn den uitslag dier ongelijke worsteling te voor zien, hadde niet een gebuur, die de kreten van den ongclukkigcn hoorde, de deur open gedaan. De pachter bevond zich in oenen beklagenswaardigen toestand zijne kleederen hingen aan flarden, het bloed druipte hom van het gelaat en de handen. Toen hij gewasschen en hersteld was, dacht de heer Lavcray aan een ander middel om zich van zijne lastige bezoekers te ontmaken. Hij leende twaalf katten, wat met de drie, die hij bezat, er vijftien uitmaakte. Des nachts sloot hij ze in den zolder op, en ’s anderdaags ’s morgends zag hij dat twee katten gedood waren, twee een oog kwijl, een gansch blind en slechts twee niets hadden. Hij telde honderd negentien doode ratten. Van den ongelukkigen hond bleven enkel de boenen over. Holloway’s Zalf.Zecrc boenen, wonden, etter builen en alle soorten van zweren, wonden gene zen door een gepast en gedurig gebruik dezer on waardeerbare breiding. Om te beproeven zeere boenen te genezen door do zijden der wond met pleisters bij conto brengen is eene dwaasheid want indien de huid zamengroeit, zoo blijft eene dras sige ziekelijke zelfstandigheid daar onder beslaan, om binnen weinige dagen met verdubbelde woede weder uit te breken. De eenigc verstandige en duurzame behandeling, door de natuur zelve aan gewezen, is, de ontsteking in en rondom de wond te verniHideren, dcomlinggendezenuwen te stillen, het. verhitte bloed in deszelfs loop door de vaten te verkoelen en de dunne, walerachtige clteringe stoffen die zich ontlasten, vastengezond te maken. Holloway’s Pillen belmoren te gelijkertijd ingeno men te worden, teneinde hel bloed te zuiveren en de schadelijke vochten uit het gestel te verdrijven. Hel Kollcgie van Burgemeester en Schepenen der stad Veurne, Maakt kenbaar dat er op Woensdag si April 187B, om 4 ure namiddag, ten Stad- huize alhier, zal overgegaan worden tot de open bare verpachting van het recht van Ruimen van het privaat der Zuidkazern, langs de Stadswande ling dezer stad. Veurne, 8 April 1875. Burgemeester en Schepenen, AUG. BEHAEGHEL De gezondheid aan allen terug gegeven zonder medecijnen, zonder purgatie en zonder kosten door de smakelijke gezondheidsbloem van du Barry van Londen, gezegd: Zes en twintig jaren onveranderlijke uitslagen. Zij bestrijdt met goeden uitslag den moeilijken eetlust, slechte spijsverteringen, maagontsiekingen, de gal, de winden, de zuurheid, het slijm, de braaklust, de maag opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aan adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaakt, door borstontsteking, keel,ademstem, luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, slijm voorko mende uit de hersenen en hot bloed. Zij heeft reeds 7a,000 genezingen bewerkstelligd, waaron der die van den graaf Pluskow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédé, Warzer, doctoors Campbell, Shorland, Ure, Anglcstein, enz. enz., waarvan uittreksel. Overgeving, maagziekten, enz. Jumct bij Char leroi, 19 mei 1863. Dank aan de Revalenta, heeft de vrouw van M. L.-J.Dury, genezen geweest naar vier jaren overgeving, maagziekte, hert- en lenden pijn, afwezenheid van slaap, enz. M. Jolmen Guisse, van Couillct (Henegauwen) schrijft ons Had ik de Revalenta, die mij de doctors voorge schreven hadde niet gebruikt, zou ik er nu niet meer zijn.»N° 78.564. M. en Mme Léger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingen. N° 68,671. M. den Abt Pieter Castelli, van volledige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren; de Revalenta beeft mij weder jonggemaakt. «Ik predik, hoor biecht, breng bezoek aan de zieken, redelijke lange reizen te voet, mijn geest is helder en hot geheugen friscli. Voedzamer dan liet vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kil. fr. 2-25; 4/2 kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 12 kil. 60fr. De beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Chocolade Revalenta in doozen van fr. 2-25; van 575 lassen, 60 fr. Verzending tegen poslmandaat. BARRY DU BARRY en Cie, 19, Boulevard du nord Brussel. Depot te Veurne, bij E. Duclos, apotheker. 14 BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. den 1. Julius Dewitte, zoon vap David en van Juslina Vandonberghe, Bewesterpoort. den 2. Julius Pycavet, zoon van Lodewijk en van Amelia Toortelboom, binnen palen. den 2. Josephina Baey, dochter van Lodewijk en van Leonia Bruloot, Zwartenonncnstraat. den 2. Eduard Missuwe, zoon van David en van Anna Enten, Bewesterpoort. den 3. Camillus Sampers, zoon van Francis en van Philomena Hebreeuw, Ooststraat. den 3. Emiel Carnier, zoon van David en van Melania Gryson, binnen palen. den 6. Maria Vanbevercn, dochter van Joannes en van Paulina Lahaye, Zuidstraat. den 2. Rosalia Cappoen, 2 m. en 23 d. den 3. Benoit-Alois Dejonghc, landbouwer, 34 jaren en 26 dagen, geboren te Wulveringhem en wonende te Veurne, echtgenoot van Adelais Loby. den 3. Maria-Joanna Viane, landneiringdoenster, 71 jaren, geboren te Steenkerke en wonende te Veurne, wed» van Sebastiaan Cordier, den 3. Ilenri-Louis Verecnooghc, bijzonderen, 91 jaren, 5 maanden en 15 dagen, geboren en wonende te Veurne, echtg.» van Elionora Loots. den 7._ Carolina-Rosalia Vandercruyssen, eige nares, 67 jaren, 2 maanden en 22 dagen, geboren te Oostende en wonende te Veurne, weduwe van Henricus Boucqucy. 100 kilos, daarbij schaamteloos en onbevreesd aan de koopmans in guano zeggendeZiel, daarmede ki.nl gij uwen Pcru-guano vervalschcn en zeer veel geld winnen. Wij roepen hierop aandacht der door den goeden koop verlekkerde landbouwers. Zou hel gerecht ook niet cons zijne aandacht kun nen vestigen op de guano-vervalschers? Wal men voor echte guano verkoopt, moet echte guano zijn, anders bedriegt men en begaat men een strafbaar feit. (Gazette van Gend.J Den 21 april eerstkomende, zal te Mechelen de plechtige ontvangst van kardinaal Dechamps, aartsbisschop van Mechelen plaats hebben. Wij vernemen met genoegen dat de keizer van Oostenrijk, aan M. Aimool boekdrukker te Gent, het kruis van verdiensten van hel Ol der van Frans-Josef, heelt geschonken. Deze onderscheiding is hem te beurt gevallen voor hel prachtig werk llistoire de Théorie de la Musique. de l’Antiquité, door F.-A. Gevaerl, dat van onder zijne pers is gekomen en overal zooveel opgang maakt. Men meldt dal bet gouvernement voornemens is zegels voor de plakbrieven te verkoopen zooals dit voor de brieven en depechen gebeurd. Men zal zich die in de poslburcelcn kunnen verschaffen en de boekdrukkers zullen ze maar op de allichen te plakken hebben. Dal is een zeer goede maatregel, maar het ware nog beter dat men hel regelrecht op de allichen afschafle, dal toch maar zeer weinig opbrengt. In den nacht van 3 tol 4 dezer is, rond half twaalf ure is do spinnerij van den heer F. Lined, Ie Dison afgebrand. De sciiade wordt op 300,000 fr. geschal. Alles was verzekerd. Door (lie ramp zijn talrijke werklieden zonder bezigheid. Hel schijnl dal prins Napoleon voornemens is in Belgie een groot politiek blad te slichten, be stemd om de republiekcinscho denkbeelden te verdedigen logen hel keizerlijk bonaparlismus. De prins, die voornemens zou zijn zijne kandidatuur te stellen in de aanslaande kiezingen, niet alleen in Corsica, maar ook in al de departementen waar bonapartislen zullen optreden, schijnt ook voor nemens le zijn dagbladen te slichten in al de hoofdplaatsen, waar de bonapartisten organen hebben. Wat daar mag onder schuilen? Stellig is het dal het republikanismus van prins Napoleon niet veel vertrouwen kan inboezemen. Luilenant-kolonel Villette heeft de gevangenis verlaten, na de straf te hebben ondergaan, waartoe hij veroordeeld werd door de rechtbank van Grasse, wegens medeplichtigheid aan de ontsnap ping van maarschalk Bazaine. In de hollandsche bladen is het tegenwoor dig een algemeen gebruik aankondigingen te plaat sen tot vragen van personen om een huwelijk aan te gaan. Ziehier een paar aankondigingen, die wij heden in de Nieuwe Rotterdamse he Courant vinden: Een weduwenaar 1’. G. vraagt tegen met eerst komende eene /linke huishoudster tusschen de 40 Bij woonstverandering. xVóênsdng SS A.pril Ï87S, 1 ure na middag, ter herberg Roozendale te Veurne, aan ’t Sasje, ten verzoeke van Désiré Ternier, van schoon EHeri)erggei*Êer en Eluisraad. Betaalbaar, met het verhoog, binnen de 3 maan den, ten kantore van den Notaris DE BRAUWERE, te Veurne. en 50 jaar, bij voorkeur cenigzins bemiddelden gezeigd om na kennismaking levensgezellin te wor den. Slipsle geheimhouding verzekert en worden francobrieven ingcwachl, onder hel nommer dezer advertentie (9388), aan hel bureau dezer Courant.» Dames!!! Ecu jongman, oud 26 jaren, van fatsoenlijk uiterlijk en eene burgerlijke betrekking bekleedendc, zoekt langs dezen weg in kennis te komen met eene jonge dame, ten einde een wettig huwelijk aan le gaan. Reflecteerenden adresseeren zich met franco brieven en portret, bij de kantoor boekhandelaren gebroeders Poot, Oppert, onder letters N. G. Geheimhouding wordt verzekerd en ook verzocht. Een blad van Pensylvanie (Amerika); ver haalt dat een pachter, de heer Jussie Laveray, zeer verwoed op de ratten die zijne eieren en zijngraan opaten en zijne zolders verwoesten, besloot ze te vernielen. Opgcmcrkt hebbende dal er in zijne ma gazijnen maar een enkel gat was, waar de rallen door konden, strooide hij graan op den vloer en, wanneer de ratten in groole hoeveelheid gekomen waren, nagelde hij een plank over hel gat, hun aldus allen aftocht afsnijdende. Hij kwam binnen, gewapend met oenen slok en vergezeld door zijnen groole» hond. Dan trok hij de deur toe, die met mogelijk was het vuur uil te dooven; doch door een springslot toeging, welk maar langs buiten kon tncfebraelife hnlnder nomniers die met I sreonend worden, zoodat manen hond niet wesr de brandspuit, in korten tijd, ter plaats waren loc- L STERFGEVALLEN.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1875 | | pagina 3