0-40 0-45 0-10 Hengsten gezegt (achttienmaanders), 1' premie, zilv. verguld eermetaal en 75 fr. aan d'licer Frans Huyghe, landb' te Avecappelle; 2' premie, bronzen eerm. en 50 fr. aan d’heer Nevejans, koopman te Dixmude; 3‘ premie, bronzen eerm. en 25 fr. aan d’heer Keys, landb’ te Steenkerke. Meriuen van 1 tot 2 jaren, (achttienmaanders), premie, zilv. verguld eermetaal en 75 fr. aan d’heer Karel Cavereel, landb' te, Ramscappelle; 2* premie, bronzen eerm. en 50 fr. aan d’heer Ed. Vanloortelboom. landb' te Steenkerke; 3" pre mie, bronzen eerm. en 25 fr. aan d’heer Theoliel Baelden, landb' te Bulscamp. Meiuuen van 2 tot ‘A jaren, (dertigmaanders), 1'' premie, zilv. verguld eermetaal en 75 fr. aan d’heer Henri Vanneste, landb' te Wulpen; 2' premie, bronzen eerm. en 60 fr. aan d’heer Pamphile Van dewoude, landb' te Gaaskerkc; 3' premie, bronzen eerm. en 40 fr. aan d’heer Pieter Huyghe, landb' te Wulveringhem; 4' premie, bronzen term, en 25 fr. aan d’heer Karei Vandenbrouckc, landb' te Ramscappelle Meiuuen van allen ouderdom en ras, met veulens, l'- premie, zilv. verguld eermetaal en 100 Ir. aan d’heer Pieter Taliou, landb' te Steenkerke; 2" premie, bronzen eerm. en 75 Ir. aan d’heer Pieter Vandenbussche, landb' te Steenkerke; 3e pre mie, bronzen eerm. en 50 fr. aan d’heer Karei Gambier, landb' te Veurne; 4' premie, bronzen eerm. en 25 Ir. aan d’heer Karei Vandenbussche, landb' te Veurne. Meiuuen van boven de drie jaren, 1' premie, zilv. verguld eermetaal en 75 fr. aan d’heer Edmond Gambier, landb' to Gaeskerke; 2' premie, bron zen eerm. en 50 fr. aan d’heer Pieter Tahon, landb' te Steenkerke; 3" premie, bronzen eerm. en 25 fr. aan d’heer P. Blomme, landb' te Steenkerke. Stieren gezegd jaarlingen. 1” premie, zilv. verguld eermetaal en 75 fr. aan d’heer L. Dewitte, stadsbestuur, onder wiens beheer men reeds zoo vele schoone verbeteringen, zoo wel in zaken van onderwijs als van landbouw, kon aantreden. Hel achtbaar opperhoofd onzer provincie, uille den wensch, dat de stad Veurne, nog lange jaren moge regeerd blijven door mannen van vooruitgang en beschaving, door de mannen die heden zoo wel en zoo vaderlijk besturen. Langdurige en hevige toejuichingen begroeten deze welgepaste woorden. Zoo eindigde deze schoone plechtigheid, welke lang in hel geheugen van deze die er deel hebben aangenomen, zal blijven; en die een der schoonste mag genoemd worden welke wij sedert lang alhier heb gezien. Zie hier den uitslag van den prijskamp. prijskamp ingestclb baar Ijct Stadsbestuur. Ossen van 3 jaren niet meer hebbende dan 6 tanden. 1' premie, verguld eermetaal en 150 fr. aan d’heer P. Be Gao, landbouwer te Wulpen, 2" premie, 75 fr. aan d’heer P. Feys, burgemeester te Steenkerke. Ossen van 2 jaren niet meer hebbende dan 4 tanden, 1' premie, verguld eermetaal en 100 fr. aan d’heer Engel Portier, landb' te St. Jooris; 2" premie, 50 fr. aan d’heer Polidoor Vanden- bergbe, landb' te Reningke. Veerzen van 3 jaren niet meer hebbende dan 6 tanden, 1' premie, verguld eermetaal en 100 fr. aan d’heer Lodewijk Vereecke, koopman te Dix mude; 2' premie, 50 fr. aan d’heer Honoré Cornille, landb' te Coxyde. Veekzen van 2 jaren niet meer hebbende dan 4 tanden, 1' premie, 75 fr. aan d’heer L.Vermeesch, landb' te Houlhem; 2' premie, 40 fr. aan d’heer L. Dewitte, koopman te Nieucappelle. Koeien van allen ouderdom, 1' premie, zilveren eermetaal en 90 fr. aan P. Mesdach, landb' te Lampernisse; 2“ premie, 45 fr. aan d’heer Desire Vanhoutte, landb' te Westende. Jaarlingen niet meer hebbende dan 2 tanden (Ossen), 1* premie, 45 fr. aan d’heer L. Dewitte, voornoemd; (Veerzen), premie, 45 fr. aan d’heer L. Vereecke, voornoemd. En voor het beste jaarling een zilveren eermetaal aan L. Dewitte, voornoemd. Schapen van 15 maanden tot 2 jaren, bestemd voor de slachterij, 1" premie, 20 fr. aan Theodoor David, slachter te Veurne; 2e premie, 10 Ir. aan d’heer E. Vandecasteele, slachter te Dixmude. Veiikens van groot ras, ter elde van 2 jaren, we gende ten minste 150 kilogrammen, premie, zijnde 50 fr. aan K. Ryckewaerl, slachter te Veurne. Veiikens van klein ras, ten hoogsten 2 jaren oud, Premie, zijnde 25 fr. aan Karei Decroos, bakker te Veurne. Prijskamp baar be ^Haatsrljappij aan «faubbaum uitflcsfljreuru. maatschappij, schaarden zich gevolgentlijk rond eene wel opgedischte tafel. Hel maal liet niets te wenschcn over: de spijzen waren wel gereed gedaan en in overvloed en de wijnen van eerste hoedanigheid. Aan het nagerecht stond de heer Van Daele, voorzitter der maatschappij, recht en stelde een dronk voor aan den koning en aan de koninklijke familie. Hevige toejuichingen begroetten dezen dronk. Hierna nam de heer burgemeester Bchaeghel het woord, en stelde eenen dronk voor aan den heer Vrambout, den achtbaren Gouverneur onzer pro vincie, onder wiens wijs beheer en liooge bezorgd heid den landbouw', in onze provincie en bijzon derlijk in Veurnambacht, zulken grooten vooruit gang heeft gedaan. Oneindig wel werden de tref fende woorden van den heer Burgemeester ont haald, donderende toejuichingen bejegenden dezen toasten de kreten van: leve de Gouverneur! weèr- galmden door de gansche zaal. Dan stond de heer Gouverneur recht en ant woordende aan den heer Van Daele, bedankte hij hem, als vertegenwoordiger van den koning, over den dronk door den heer voorzitter voorgesteld; hij antwoordde vervolgens uit eigen naam op den dronk hem door den heer Behaeghel aangeboden. In eene vloeiende onvoorbereide rede, welke menigmaal door toejuichingen onderbroken werd, deed hij uitschijnen, hoe gelukkig hij was te heb ben kunnen bestatigen dat den voortgang, welken den landbouw in Veurnambacht, sedert cenigc jaren had gedaan, nog meer en meer uitgebreid heid neemt hetgeen, zegde de waardige spreker, beloond wordt door de schoone prijskampen welke in Veurne plaats grijpen en die builen alle andere schitteren, zoowel door bet groot getal als door de goede hoedanigheid der tentoongestelde dieren. Hij stelde dus een dronk voor aan den bloei van den landbouw in het algemeen en aan de landbouw- maatschappij van Veurne in hel bijzonder, in de persoon van haren voorzitter, ondervoorzitter en tegenwoordige leden.Vooraleer te eindigen, stelde de waardige ambtenaar nog een dronk in voor hem, zegde de achtbare spreker, wiens afwezigheid, in dit schoon feest, hij diep betreurde, namelijk aan den heer Desmet, tresorier der vereeniging, door onpasselijkheid te huisgehouden. Zekerlijk voegde hij er bij, heelt men in alle landbouw-maatschap- pijen, in weerwil der loffelijke ondersteuning van voorzitter en bijzitter, mannen die zich de zaak ter harte nemen en alles doen wat in hunne macht is om de maatschappij te doen vooruitgaan en op de hoogte barer beroemdheid te behouden. Hier is het geval, ging de spreker voort, want zoo een man bezit de landbouw-maalschappij van Veurne, hel is de heer Desmet, veearts, het werkelijk hoofd dezes comice, de inrichter der schoone landbouw- leesten welke ik gelukkig ben te mogen bijwonen en welke nergens huns gelijkens vinden; het is aan zijne bekwame, Verdienstvolle en belanglooze medewerking dat men die schoone uitslagen te danken heeft, en ik geloof dal mijnen dronk bij iederen van u weerklank zal vinden. Aan den heer Desmet dus, de inrichter, de ziel dezer schoone feesten. Onnoodig te zeggen dal luidruchtige en geest driftige toejuichingen deze treffende redevoering kwamen begroeten. M.' De Prey, schepen der stad, nam alsdan hel woord, en in warme en gevoelvolle woorden, bracht hij eenen heildronk aan hel stadsbestuur van Veurne, die ook zijn aandeel in dit feest had. Hij nam deze gelegenheid te baal om de gezond heid voor te stellen der heeren Jurëen; die zoo bereidwillig den oproep beantwoorden en zich ten dienste der maatschappij stellen. Daarop bedankte M. de Burggraaf dcNieuport, uit naam des jurij, zeggende dal het, voor die heeren, een waar geluk was zulkdanige feesten te mogen bijwonen, en dat de maatschappij van Veurne, steeds alle hunne toegenegenheid had verworven en zij altoos op hunne bereidwillige medewerking mochie rekenen. Zooveel te meer, ging de spreker voort, daar deze prijskampen ver allea ndere overtreffen; hetgeen bestaligt wordt door de grondige kennissen van mannen, welke ik alhier heb aangebracht) en die beweren nergens, dan in Veurne-Ambacht, zulke schoone dieren te hebben aangetrolfen. En inderdaad, zegde de heer deNicu- port verder, ik ben, tier het te mogen zeggen, overal schittert ons Veurne-Ambachtgeheel het land dóór, in alle prijskampen, bevindt het zich op den eersten rang en worden er door onze kwee kers prijzen behaald, hetgeen hun strekt tol lof en eer. Hij eindigde mei de gezondheid voor te stellen van den heer Desmet, aan wiens talentvol initiatief men dit bijzonder wel gehikt feest te danken had. Onnoodig te zeggen dat nogmaals de zaal ouder luidruchtige toejuichingen weêrgalmde. Hierna nam <lc heer Gouverneur op nieuw het woord, en bracht ditmaal eenen heildronk aan ons Algeineene Tij «linden. Hendrik Tassche, leerling onzer middelbare staatsschool, heelt zaterdag laatstleden zijn examn van aspirant-poslbedieude met groole voldoening afgelegd. Ouder de ell jongelingen die zich aange boden hebben was hij de jongste (hij bereikt nau welijks de 17 jaren) en is de eerste aangenomen geweest met eene jaarwedde van 750 franken. Daar is nog een burgerskind dal zijn welstand zal toe te wijlen hebben aan onze staatsschool die onophoudelijk bewijzen geelt van een vast en nuttig onderwijs. De rechtbank van eersten aanleg van Gent, burgerlijke kamer, heelt uitspraak gedaan in de zaken legen Leliaerl en C/', uitgevers van Vlaam- sche Leeuw, katholiek vuilblad te Gent, ingespan nen door de heeren vanDuyse, dcWylgeen.Millord. De associatie Leliaerl en C1’ wordt veroordeeld lol hel betalen van 1,000 fr. schadevergoeding aan ieder der drie eischers, de inlassclnng van hel vonnis in haar blad, op de eerste bladzijde, en in drie bladen der provincie, dil alles op achtereen volgende datums voor ieder der drie eischers. Verder worden de uitgevers Leliaerl en C‘c ver oordeeld tolde kosten der drie rechtsgedingen. De heer Van der Slraelen-de Waillct, ordon- nancie-ollicier van den graaf van Vlaanderen, zal voor den krijgsraad worden gebracht, onder be schuldiging van moord op den persoon van den heer Arnouts. De wetgeving laat niet toe voor do militaire rechtbanken zich als burgerlijke partij aan te stellen. Hel proces der weduwe Arnoudls zal dus verdaagd worden, lol dal de krijgsraad en hel Hoogere militaire gerechtshof uitspraak zullen hebben gedaan. De zaak heeft donderdag laatst plaats gehad; de heer Van der Straeten is vrijge sproken. De aardrijkskundige maatschappij van België heeft eene algemeene vergadering gehouden, waarin besloten is eene inschrijving te openen voor IJbernle Tot groot voortplanting der federalie-Bara Een landbouwer 10-00: Als ik te vele verlieze op den billard k’en krijg geen kappers van mijn wijf. Maar ik steek de sous, ik mijn jalée voor de liberale penning; jukke het nog? Het verspaard geld der olfrande van een jongeling, die op zijne parochie niet meer ter kerke gaat uil oorzake van de onbelame- lijke handelwijze van den pastor, alsook om dat de parochianen van den stouterik zouden verlost worden tegen dal hij wederkeert van soldaat te worden Een k’uile van Sénen, in de schielingc lot Leysele in plaatse van Warlje van Buls camp ie tracleeren met twee kappers te Nieucappelle; 2' premie, bronzen eerm. en 60 fr. aan d’heer Ed. Vanloortelboom, voornoemd; 3” premie, bronzen eerm. en 40 fr. aan d’heer Louis Aernoudl, landb' te Couckelaere; 4" pre mie, bronzen eerm. en 25 fr. aan d’heer Joannes Declerck, landb' te ‘s Hecrwillemscappelle. Stieren van meer dan twee jaren, 1" premie, zilv. verguld eermetaal en 75 fr. aan d’licer P. De Gae, landb’ te Wulpen; 2' premie, bronzen eerm. en 50 fr. aan d’heer Karei Vandenbussche, landb' te Veurne; 3' premie, bronzen eerm. en 25 fr. aan d’heer P. Ganlois, landb' te Leysele. Bekalfue Veerzen van twee tot drie jaren, 1’ pre mie, zilv. verguld eermetaal en 60 fr. aan de wed' Billicl, landbouwster te Beersl; 2' premie, bronzen eerm. en 40 fr. aan d’heer Dominik Dela- note, landb' te Rousbrugge; 3' premie, bronzen eerm. en 25 fr. aan d’heer Pamphile Vandewoude, landb' te Gaeskerke. Bekalfde Koeien van allen ouderdom, 1' premie, zilv. verguld eermetaal en 75 fr. aan de heeren gebroeders Vanhille, te Dixmude: 2' premie, bronzen eerm. en 60 fr. aan d’heer Desiré Vanden- broele, landb' te Boesinghe; 3' premie, bronzen eerm en 40 fr. aan d’heer Karel Gambier, landb'te Veurne; 4' premie, bronzen eerm. en 25 fr. aan d’heer Desiré Vandenbroele, voornoemd. Een lot Melkkoeien van ten minsten VIJF van de zelfde pachthoeve, 1' premie, zilv. verguld eerme taal en "5 fr. aan d’heer Pamphile Vandewoude, landb' te Gaeskerke; 2' premie, bronzen eerm. en 50 fr. aan d’heer Honoré Cornille, landb’ te Coxyde; 3' premie, bronzen eerm. en 25 fr. aan d’heer Karel Cavereel, landb' te Ramscappelle. Prijskamp ber pravintic. 1' premie, bronzen eerm. en 150 Ir. aan d’heer Pieter Mesdach, landb' te Lampernisse; 2' pre mie, bronzen eerm. en 100 fr. aan d’heer Karet Van Beersl, landb' te Gaeskerke. 4 PEERDENRAS. HOORNVEE. gL'azaaxjcK at'miac

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1875 | | pagina 2