internationaal Muziekfeest. F E EST E N ter gelegenheid der KERMIS- Het Kollegie zijn geworden; eene menigte personen zonden erg gekneusd zijn. JAAR 1875. van Burgemeester en Schepenen der stad Veurne, Gezien de voordracht van de bijzondere Com missie van feesten; Gezien de beraadslaging van den Gemeenteraad in date 23 juni lestleden; BESLUIT: De Feesten en Vermakelijkheden, welke ter ge- Liberalo Penning. Een jongeling die wenscht om M.r Du Bus te zien en om den onkost zijner reis te vergemakke lijken fr. 1-00 ■1875, en strekkende tot verhooging der kleine tractementen. De verdecling luidt als volgt: Centraal bestuur. Bezoldiging der beambten, be diendenen lieden in dienst, 25,000 fr. Bestuur der rechlstreeksche belastingen, douanen f en accijnsen. Algemeene bewaking. Bezoldiging i fr. 7600; bewaring van hel kadaster 36,269 fr.; dienst der reehtslreeksche belastingen, accijnsen en comptabiliteit; vast tractemenl 102,000 fr.; dienst der douanen en zeeopzoeking 303,525 fr.; keurdienst van goud- en zilverwerk 400 fr. Bestuur der registratie en domeinen. Bezoldiging van het personeel der registratie en van den zegel, 7,890fr.; bezoldiging van het personeel der domei nen, 6,415 fr.; tractementen van hel boschwach- lerspersonecl 26,500 fr. De ondervcrdeeling dezer sommen zal geschie- den in de gemiddelde verhouding van 10 ”/0 op het geheel der tractementen van2000 fr. en daaronder, en van 5 op de tractmenlen van 2001 tot 3000 fr. inbegrepen, zonder dal deze verhouding streng moet in het oog gehouden worden bij het bepalen der nieuwe tractementen per graden of ambteate- gorien. De verhoogingen van jaarwedde in het voor gaande artikel vermeld, zijn slechts ten voordeele der beambten in dienst op 1 augusti aanstaande, bij uitzondering van die, welke voor eene welk- danige oorzaak, zullen opgehouden hebben deel te maken van de werkelijke kaders der administratie, vóór dezen datum. De agenten welke tot een ambt, graad of hoo- gere klas verheven zijn, gedurende de periode van 1 januari tot 1 augusti 1875, zullen slechts recht hebben op de verhooging, welke aan de jaarwedden van hunnen nieuwen toestand is gehecht, en alleen te rekenen van den datum hunner verhooging, zonder aanspraak te kunnen maken op hetgene hunnen vroegeren toestand aangaat. Eveneens zullen de voordeelen der wel vallen op degenen, welke gedurende hetzelfde tijdverloop, eene jaar wedde van meer dan 3006 fr. zullen bekomen hebben. Om 9 ure 's avonds, verlichting van het Stadhuis. De inwoners der Merkt worden vriendelijk verzocht insgelijks de gevels hunner huizen te willen verlichten. Groote Schiet ing niet liet karabijn Flobert, door de maatschappijVrije Schutters van Veurne, in haar lokaal, au Progrès, Stalieplaats, aange boden aan alle liefhebbers van het land en van den vreemde, op Zondag 25, Maandag 26, Dinsdag Algeineene Tijdingen. Het groot Bal gegeven door de koninklijke maat schappij S.u Cecdia, in haar lokaal Hotel de Commerce, die, op hel programma der Kermis feesten, op den Dinsdag aangeduid staat, zal den i plaats hebben, zijn bepaald als volgt: ZATERDAG 24 JULI, om 9 ure ’s avonds, op de groole Merkt, Volks, concert, door de koninklijke Maatschappij S.u Cecilia. ZONDAG 25 JULI, om 11 ure ’s morgens, in den lusthof van den heer Despot-Verwaerde, Muziekaal Feest, door dezelfde maatschappij. MAANDAG 26 JULI, Om 5 ure namiddag, in den lusthof van M. den Burgemeester, groote Danspartij. DINSDAG. 27 JULI, Om 11 ure ’s morgens, op Stadsschouwburg, plechtige Prijsuitreiking, aan de leer lingen der Toeken- en Nijverheidsschool. Om 2 ure namiddag, luisterrijke Gaai, boiling, gegeven door de Maatschappij Mikt en Gespaarzaam, ter herberg de Fluit. Om 5 ure ’s avonds, op de Kaaiplaats, Volks spel voor mans. Om 7 ure ’s avonds, op de Vischmarkt,Volks spel voor vrouwen. Om 8 ure ’s avonds, op de Markt, kluchtige Mallons. Om 10 ure ’s avonds, door de koninklijke maat schappij S." Cecilia, in haar lokaalHotel de Commerce, groot Bal. WOENSDAG 28 JULI, Om 5 ure namiddag, aan de Stalieplaats, iting- steking met paarden, in rechte lijn. De volgende prijzen zijn door hel stadsbestuur geschonken aan alle liefhebbers zoo van stad als van den buiten: le prijs, 60 fr.; 2' prijs, 40 fr.; 3e prijs, 30 fr. 4e prijs, 20 fr.; 5C prijs, aan het verst- afgelegen peloton ruiters, 15 fr.; 6' prijs, aan het grootste getal ruiters van eene en dezelfde buitengemeente, 15 fr. De inschrijving, zonder inleggeld, zal denzelfden dag plaats hebben van 2 1/2 ure namiddag, in de herberg de Voorstad, bij Eduard llollevoel, van waar de ruiters zich stoetsgew ijze naar de renbaan zullen begeven. De prijsuitreiking zal geschieden ten sladhuize, Zondag 25 Juli, om 10ure’savonds, plaatshebben. yeil) Joch aanstonds weder opgeraapt. Het feest i sassen te maken; den 26 juni had de aanbesteding plaats der werken van afbraak der militaire sluis van de IJperpoorl aldaar; thans moeten de twee volgende nieuwe aanbestedingen te Brugge plaats hebben van werken te Nieuport: jjc zou geroepen hebbenLeve de LibéralenI 1» Den 17 dezer, der gedeeltelijke herbouwing in en eenige pelgrims dié zich in zijne nabijheid be- i matcnkvArk van hot hoofil achter de haven, waar- vonden. Den dag voor het feest en den morgend i van hetzelve, zou men hel gerucht hebben ver- I spreid, dal liberalen van Namen en Brussel zouden Jj.i om hel mirakuleus beeld te be- haven, begroot op 98,000 fr. spotten en de geloovigen af le rossen. Ook toen de Bij koninklijk besluit van 9 juli, is M. Louis ij Coppens, advokaal en bijgevoegd rechter bij het i a|s door zinneloosheid getroffen, zich op elkander vredegerecht te Dixmude, lot vrederechter van I geworpen en verdrongen hebben. Men stootte l kanton Ardoyc benoemd, m vervanging van M. elkander, men vocht en verpletterde zich letterlijk. Ketels, overleden. i Een kind van Silencieux, welk onder de voelen Maandag is te Brugge de\ereemging begon- verlrappeld was, zou nog den zelfden avond be nen der schuldeischers van de failliet Dujardin bezweken zijn; eene vrouw zou ernstig gekwetst dier stad, teneinde het rapport der curators te hooren over den toestand der failliet en de voor stellen van een concordaat. Het pasiel beloopt tol 26,066,000 fr., terwijl het aklief slechts 11,000,000 bedraagt. In ’t begin waren ongeveer 300 personen aan wezig, later wel 12 a 1400. Bij de stemming ech ter waren reeds de helft der schuldeischers afwe zig. Het concordaat is van de hand gewezen. "lie vereffening van deze failliet kan nog vele j.iren duren. —Loterijen. De ministers van juslicie en van binnenlandsche zaken hebben eenen brief gezon den, betreffende de loterijen, aan de provinciale gouverneurs, waarin gezegd wordt, dal de vraag tot het bekomen der toelating voor hel inrichten eener loterij, moei geieekcnd zijn door de perso nen, welke de loterij willen inrichten en er ver antwoordelijk voor blijven. Deze vraag moet tevens de bestemming der gelden bevatten, bene vens de voorwaarden aan de loterij verbonden, of deze uitsluitend bestemd is voor een godsdienstig liefdadig werk, en of zij de aanmoediging van nij verheid ot kunsten, of elk ander openbaar nul ten doel heeft. Dit doel zal ophouden aanvaard te worden, in- metselwerk van hel hoofd achter de haven, waar van de begrooting 48,666 fr. bedraagt; 2° Den 31 dezer, der metselwerken, ter vervan- ging van een deel der houten strandkaai ter zelfde opgekómen* zijn haven, begroot op 98,660 fr. j - Bij koninklijk besluit van 9 juli, is M. Louis i STAD V E lit A’ E. Officieel onthaal. De vreemde maatschappijen worden door de bijzondere kommissie der feeslen 1 - -j -l'r'J win a om rechtstreeks door de groote Ooslstraal tot in kreet genii werd Vlucht wie kanzou de menigte, om 8 ure ’s avonds. DONDERDAG 29 JULI, In den namiddag, ten gehuchtc de Panne, thuis- on 'Volksfeesten. ZONDAG I AUGUSTI, dien men hel zou zoeken te bereiken door mid- legenheid der jaarlijksche Kermis van 1875, zullen delen waarin winstbejag of speculation zouden i doorschijnen. Met dit opzei moeten de loten in i gelde, of die welke onmiddellijk tegen geld uit- i keerbaar zijn, van de hand gewezen worden. Men I zal evenmin niet meer dan een lol dulden van eene waarde welke hoogstens 2606 fr. zou beloopcn; die der andere loten zal de 566 fr. niet mogen overtreffen. De overheden zullen nauwkeurig on derzoek doen en slechts hunne uitspraak doen kennen, wanneeer zij in het bezit van juiste en volledige inlichtingen zullen zijn. De overheden zullen de voorwaarden en den duur der loterijen bepalen, en er onmiddellijk de procureurs des konings van berichten. De Journal de Charleroi deelt een verslag mede over de plechtigheid der kroning van de Heilige Maagd van Walcourt, welke zondag beeft plaats gehad, ander voorzitterschap der bisschop pen van Luik en Namen. Men schal hel getal per sonen, die deel namen aan de plechtigheid op 40,066. Op de markt van Walcourt was, op eene hooge estrade een outer opgericht, waar de god delijke dienst gedaan werd door den bisschop van Luik. Toen de dienst geëindigd was, werd de Maagd der Walen, de zwarte Maagd, door de han den van den bisschop van Namen gekroond. Te midden der algemeeneaandacht nam hij de gouden kroon in de hand, en plaatste haar op hel hoofd der zwarte Maagd. Toen deze plechtigheid geëin digd was, deed Mgr. Gravez een sermoen, naar welk de menigte, in den beginne, zeer ingetogen luisterde. Doch eensklaps hoorde men, te midden der stilte, eene zware stem uitroepen: Vlucht wie kan! De schrik was algemeen. Op een second,zegt een ooggetuige, was de plaats als door een dwarl- wind ontruimd. De prediker zweeg, en de regen dreef de eenige personen, die hardnekkig op hun nen post bleven, uiteen. Gemakkelijk zal men de ontroering der menigte begrijpen, wanneer men weel welke geruchten er op dit oogenblik te Walcourt verspreid werden. Men sprak over de internationale, welke eene samenzweering tegen de plechtigheid had gesmeed. Men ging zoo verre van te zeggen, dat men, met sabels en stokken gewapend, naar Walcourt was gekomen om de Maagd, de kroon en den gouden mantel te rooven, vooral den gouden mantel, welke eene waarde heeft van 46,666 franks. Dit gerucht had zulke groole uitbreiding genomen, en werd zoodanig met al zijne bijzonderheden ver teld, dat de zusters van O. L. V. van Walcourt, die gewoonlyk deel nemen aan al de procession, in hun klooster geconsigneerd waren. Daarom i ook had de kreet: Vlucht wie kan, groole rampen kunnen veroorzaken. Gelukkig is dit niet I gebeurd. Een jong meisje werd omverre gewor- J Men is thans bezig met te Nieuport nieuwe i van de kroning der Zwarte Maagd is dus goed af- geloopen. Volgens het Organe de Namur had Mgr. Gravez nauwelijks zijn sermoen begonnen, of er ontstond eensklaps eene vechtpartij lusschen een persoon, zullen, om middaguur, ter Stalieplaats, ontvangen I en door de koninklijke maatschappij van Sle Cecilia, _.i hel Stadhuis geleid le worden, alwaar de eerewijn hun zal aangeboden worden door Stads’overheid. Stoet. De deelnemende maatschappijen zullen I zich, om drie ure namiddag, ter Kaaiplaats in rang vormen en stoetsgewijs tot aan de muzieklrede geleid worden. De stoel zal de volgende stralen doortrokken: groole Dreef, Zuid-slraat, Bcenhouwer-straat, Zwarte-Nonnenslraat, Panneslraal, Noordslraat en groole Merkt. Do wijken die door de stoeten zullen doorloopcn worden, zijn bijzonderlijk verzocht van de straten te willen versieren. Ten titel van aanmoediging, zal er lusschen hen lol getrokken worden voor drie premien, iedere van 25 frank. Opening van het muziekaal Feest. Hel feest zal om 4 ure namiddag, door de koninklijke maat schappij Stc Cecilia van Veurne, geopend worden. De uitreiking der eermetalen en de lotlrekking der premien zullen plaats hebben onmiddelijk na hel muziekaal feest. GROOT - will.'"

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1875 | | pagina 2