W“ O l s. Oproep van Erfgenamen. Bericht aan de Landbouwers. Te koopen uit er hand. vw Definitieve Toewijzing, Tabak en Sigaren. ,F- W E R K ill A N S 11 U l S to Eggewaertscappelle. Uit er hand te koopen «los. LANCSWEERT, Koopman in Kolen, KEIZERS KAAI, 15, OOSTENDE. Kantoor I WOENSDAG 25 AUGUSTI 1875, om 1 ure namiddag, Ier herberg de Toren van Duinkerke, in de Vleescbhouwerstraat, te Veurne, koopdag van Meiiagie-goedcren, Her- berggerief en andere roerende voorwerpen. V E K Di O O 1‘ 1 Een onlangs nieuw gebouwd Woonhui», te Ramscappelle, dienstig voor alle stielen, alsook voor een renteniershuis. Zich te bevragen bij Pieter Laureins-Boels, te Ramscappelle. plaats, water, tuin, zaailanden en weide, gestaan en gelegen te Wulpen, bij kadaster wijk A, n." 18 en 50a, wijk II, n.” 230a, 300, 361, 365, 565 en 599 en wijk C, n." 101, 182, 425, 426, 42S, 454 lot en mol 442. Verdeeld in 5 loten met recht van verzameling. 2. " Binnen de gemeente Steenkerke, 1 hektare 76 aren 80 centiaren Weide, wijk IJ n.r «358. 3. ” Eene Vetweide, groot bij titel, 2 hekt” 79 aren 44 centiaren, en volgens kadaster wijk IJ, n.r 607 en 608, H. 2-76-90 C", gelegen binnen de gemeente Veurne, sectie Bewesterpoort. Al deze goederen te zamen groot, bij kadaster, II. 34-77-10 C“, zijn gebruikt door vrouw Ludovica- llenrica Florizoone, wed0 van den heer Jacobus- Franciscus Yanhoutte, landbouwster te Wulpen, voor9jaren, integaan voor de zaailanden, den 1 oktober 1875, voor de graslanden den 11 novem ber daaropvolgende en voor de gebouwen den 1 mei 1876, mits de jaarlijkschen pachtprijs van 50 franken per 43 aren 78 centiaren, boven de publieke lasten en andere voorwaarden. WOENSDAG 18 AUGUSTI 1875, om 4 ure namiddag, ter herberg hierna beschreven, openbare licitatie-verkooping van een groot en gerieflijk Huis ten dienste van Herberg ge naamd de Toren van Duinke/ke, bij kadaster, wijk A, n.r 423, van 2 aren 10 centiaren grond van gebouwen en erf, gestaan en gelegen binnen de stad Veurne, ter zuidzijde der Vleescbhouwerstraat. Gebruikt en bewoond door vrouw Melanie Plae- tevoet, wed” van Carolus De Groote, zonder recht van pacht. Op Maandag 30 Augusli 1875, om 3 ure namid dag, ter herberg den Landsman, bewoond door August Dolphen, te Eggewaertskappcllc, Zal M.r BEERNAERT, Notaris ter residentie van Alveringhem, in ëene zitting, openbaar verkoopen. Eenige koop. Een Werkmansbuis en 4 aren 25 centiaren grond, bekend bij kadaster sektie B, n." 176 en 177, slaande te Eggewaertskappcllc, langs de straal leidende van de Kruisse naar Egge- waerlscappellc. Gebruikt door de erfgenamen van Jan Delaye. Alle inlichtingen zijn le bekomen ten kantore van voornoemden Notaris Beernaeiit. Een gerieflijk en onlangs herbouwde WOONHUIS met ERVE, ten dienste van Winkel, staande en gelegen le Veurne ter zuidzijde der groote Oost- straat. Bewoond door B. De Coninck; ingebruiklrcding met 23 april 1876. ’s Maandags en ’s Woensdags te zien. Voor alle verdere inlichtingen zich te bevragen bij den Notaris DE BRAUWERE, te Veurne. ■Vandemoortelc-CrcvllH, koopman in granen en winkelier, Westslraal te Dixmude, laat hel geëerd publiek weten dal hij zich thans in Engeland bevindt ten einde aldaar de beste parlien Zaaitarwe op stam uil te kiezen en aan te koopen. Hij verzoekt vriéndelijk de landbouwers die er van zouden willen bediend worden, zich in tijds bij hem aan te bieden, opdat hij daarontrent do nodige hoeveelheid zoude kennen, ten einde aan de orders van eenieder te kunnen voldoen. Door zijne trouwe en goede bediening verhoopt hij de gunst van een ieder. On peul sc procurer de l’eau de Seltz et des limonades gazcusös chez le fabricant liobbe- laerc-Decroo, droguiste a Fumes. Prix du siphon entier fr. 0-30 1/2 0-20 Holloway’s Pillen zyn het beste middel in de wereld bekend voor de volgende kwalen van ContwiL.L.E, Notaris le Wulveringltem. VEURNE, DRUKK. I’. RYCKEROER. Onzuiverheden van hel Bloed. Slechte Spysverlering, Galziekten, en Ziekelyke Hoofdpyn. Verzwakking. Bel Keerpunt des Levens en Waterzuchtige Zwellingen. De NierenDerzelver ongeregelde Wer king en Genezing. Marie-TliereHe Vinene, weduwe zonder kindet's van Scbastiaan Cordier, geboortig van Steenkerke, is overleden te Venrne-Bewestcrpoorl den 2 april 1875. Zij was eenige dochter van I*ictcr- .losepli Viaem-, geboren le Wulvctingliem den 3 januari 1764, overleden te Slcenkerke don 31 januari 1815; IHeter-.IoHcpli Vinene was zoon van Josepli Viaenc, en van A.nne Marie Therene Hoelant, beide geboren te Proven. De moederlijke erfgenamen zijn gekend. Indien er zijn van de vaderlijke zijde van Decujus, zulke rechtvorderaars worden aanzocht ten spoedigste dc wettige en authentieke bewijzen in te dienen ter studie van M.r BEERNAERT, Notaris te Alveringhem, belast met de vereffening van haar sterfhuis. Men verzoekt ruchtbaarheid. OP DONDERDAG 19 AUGUSTI 1875, om 3 ure namiddag, te Alveringhem, gehuchle Forlhem, ter herberg bewoond door Franciscus Alderweireldl, van: Eene schoone bebouwde en beplante Hof stede, gestaan en gelegen te Alveringhem, nabij den Slecndam, met volgens kadaster sektie IJ, u." 172, 173, 175, 176, 177, 178, 179, 189, 181, 212, groot deel van n.r 171 en deel van n.r* 174, 114 en 118; 10 hectaren 12 dren 20 centiaren onder bebouwden grond, hofplaats, hovenierhof, boomgaard, weiden en zaailanden, bij plakbrieven verdeeld in 5 koopen en ingcstcld, te weten: Koop 1, staat maar op fr. 20,000.’ Koopen 2, 3 en 4, staan maar op 23,000. Koop 5 afzonderlijk is, niet ingesteld. En de accumulatie der 5 koopen is maar gebracht tot fr. 50,000. De titelen van eigendom en veilingsvoorwaarden berusten ten kantore van genoemden Notaris CORNILLE. brengt hel publiek ter kennis, dat bij, in dc Roterweegschaalslraat, 1 (hoek der Klaverslraat) te Veurne, eenen winkel van Tabnk, Sigaren en KruidenlerH- iwarea heeft geopend. Hij hoopt, door de goede hoedanigheid zijner koopwaren en zijne getrouwe bediening, de gunst van hel publiek te verdienen. i r Secundaire ver- nchynaelen. Aangczlchtpyn. Venerische ziekten Wormen van al lerlei «oort. Zwakheid uit welk oorzaak ook enz. i;al cene VAN EEN Laat niemand langer onder den indruk zyn, dat zyne ongesteldheid ongeneeslyk is, totdat hy deze zuiverende Pillen onpartydig beproefd heeft. Lenige I Rhumatick. Mocyelyke water lozing. Klierziekten of koningszeer. Kcclpy n. Stern an Graveel. Koortsen Aamborstigheid. Galziekten. Puistje» op d’huid Pijn in de inge wanden. Verzwakking. Vrouwelyke onra- De Villen en Hollowny’s Etablissement, 538, Oxford-street, Londen, en by bynn iederën vóórnamen Apotheker en Drogist door ile geheele beschaafde wereld, in dooien en potten, tegen Is. 1 t/2d 2s. 9d., 4s. 6d., 1 Is., 22s., en 38s. ieder. Die van is. 9d. bevallen drieman! die. van 4s. 6.1. zesmaal, die van I Is. zeslieninaal, die van 22s drie en dertigmaal en die van 38s. t«éë en vyftig- inaal de hoeveelheid der doos of pol van Is. lt/2 d. De kleinste doos pillen bevat vier dozyn; en de kleinste pul 'Zalf één ons. Volledige gedrukte gcbruiksaanwyzingen zyn by iedere doos of pot gevoegd, en zyn vcikrygbaar in iedere taal, zelfs in lurk sell, Arabisch, Armen iaansch Persisch, of Chinees. D P O S S. Te bekomen by E. DUCLOS, Apotheker te Veurne I gelrnatighedcn. «Jicht. Hoofdpijn. Slechte Spijsver tering. Leverziekten. Lcndenpyn. Aanbeyen. 7.nlf worden verkocht in Professor weinige doses zullen de ergste kcnleckenen verdry- ven, en daarna alle ongeregelde werkingen geheel beteugelen, de trage lever opwekken, de verstopte nieren verligten, onzuiver bloed reinigen en ieder orgaan gezonde veerkracht geven. IIïzk wondervolle Pillen worden gewaardeerd, zoo wel aan de nederigste haardsteden als in de huizen van gemak en weelde. Zy bewerken cene gehecle zuivering van het ganschc gestel, zonder dc natuur- lyke werking van een enkel orgaan le schaden, en roeijen de zaden van kwalen, die tienduizenden tot venen vroegen dood brengen, geheel uit. Gees orgaan in het menschelyk ligchaam is zoo vatbaar voor ongeregelde werking als de lever, en geen meer geschikt, indien vernalatigd, om lot eene ernstige kwaal te leiden. Gedenk dat wanneer inisse- lykheid, winderigheid, of zuur in de maag ons waarschuwen dat de spysverlering slecht is, dat Hol loway's Pillen ieder orgaan regelen, ieder orgaan verstel ken, alle oorzaken van slechte spysverlering, gal en ziekelyke hoofdpyn spoedig verdryven en gehecle genezing bewerken. Ix gevallen van verzwakking, loomheid en zenuw achtigheid, veroorzaakt door buitensporigheid van «eiken aard ook, hetzy geestelyk hetzy ligchamelyk, is de uitwerking dezer pillen in de In ogsle male op wekkend, vernieuwend en herstellen. Zy dryven <le ziekelj ke oortaken uit het gestel, herstellen de spys- vei tering, regelen alle afscheiding, versterken het zenuwgestel, wekken de gemoedsstemming op, en geven het ligchaam deszelfs oorspronkelyke gezond heid en kracht weAar. Het keerpunt des levens is het gevaarlyksfe tydstip in hel leven der vrouw, hel kost duizenden hel leven. Alle de vochten trekken te zamen en voeren als een I en hel leven zelf weg, indien niet in tyds en krachtvol tegengegaan. Het zekerste mid del legen alle deze gevaren is Holloway’s Pillen. Met lieten gewapend staal men den vuurproef door, en komt de lyder weder in het bezit cener ongekreukte gezondheid. Hel is slechts weinig bekend dat by het zoogenaamde “keerpunt des levens” ook dcinan, wanneer hj lusschen de veertig en ‘yf en veertig jaren oud is, ontdekt dat zy ne gezondheid eene be- langryke verandering ondergaat, zonder dal liy er de oorzaak van weet een kiitiek tydstip in zyn leven. Alle deze gevaren voor beide seksen verdwy nen spoe dig door toevlugt te nemen tot deze pillen. Ixdiex deze Pillen volgens de gedrukte voorschrif ten gebruikt worden, en de Zall als men naar bed staal, ten minste gedurende een half uur op do nier- Ureek, wordt ingvwrevcn, zoo als zout in het vleesch, zei dezelve let in de nieren doordringen en alle on geregelde werking herstellen. Indien men aan dc steen of hel graveel lydt, wordt hel liy zonder aanbe volen d.il de zalf in zulke gevallen des avonds en des morgens wordt aangewend, daar indien zulks niet overleg wordt gedaan de wondervolste genezing tal plaats vinden. GEMEENTE ALVERINGHEM. gety de gezondheid

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1875 | | pagina 4