Toewijzing in eene zitting, Woensdag 5SS5 A.ugutsti HOFSTEDE hebbende woonhuis, keuken, schuur, peerde-koei en verskenstallen, benevens verdere gerieflijk heden en de kadastrale hoeveelheid van 30 hekt" 23 aren 40 centiaren grond van gebouwen, hof plaats, waler, tuin, zaailanden en weide, gestaan en gelegen te Wulpen, bij kadaster wijk A, n.rs IS en 50a, wijk B, n.” 250a, 560, 561, 565, 565 en 599 en wijk C, n.” 101, 182, 425, 426, 428, 454 tot en met 442. WERKMANSBUIS te Eggewqerlscappoll^. BEKEN DMA KIN GEN. v i: is k o o p s x 1-00 1-00 0-50 Hel Kollegie Bij bevel De Secretaris, 011. CI.AEREBOLBT. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. den 5. Paulina Van Hue, dochter van Edmondus en van Augusta Faure, Appelmerkl. den 6. Irma Declerck, dochter van Karei en van Irma Balhé, Kaaiplaals. den 9. Urbania Delval, dochter van Adolt' cn van Maria Vandenameele, Bewesterpoort. den 12. Eugenia Matsaert, dochter van Petrus cn van Virginia Ghillebaerl, Bewesterpoort. den 6. Arthur Vantroyen, 1 j. en 1 m. den 7. Maria Accoulet, 2 m. en 23 d. den 12. August Couleele, 3 m. en 4 d. 3 ure namiddag, in de Parysschaal, te Veurne, van V E V It N E - W EST E R P O R T Koop 1. 11 2-43-30 C" Zaailand, nieuwland vol daring, wijk B, n." 209b, 212 en 213, west aan hel Paddenstraatje. Verpacht aan de gebroeders Verhelst, tot baaf- WOENSDAG 18 AUGUSTI 1875, om 4 ure namiddag, ter herberg hierna beschreven, openbare licitatie-verkooping van een groot en gerieflijk Hui» ten dienste van Heröerg ge naamd de Toren van Duinke.ike, bij kadaster, wijk A, n.r 423, van 2 aren 10 centiaren grond van gebouwen en erf, gestaan en gelegen binnen de stad Veurne, ter zuidzijde der Vleeschhouwerstraat. Gebruikt en bewoond door vrouw Melanie Plae- tevoet, wed' van Carolus De Groote, zonder recht van pacht. Wij roepen de aandacht invanwien hel behoort, op hel gedurig rondloopen, zonder muilband, van groote trekhonden, die, in onze stad, zoo groot in getal zijn. Men kan bijna geenen stap zetten of men isverplichl plaats voor zulke gasten te maken. Dit levert groot gevaar op, zoowel voor volkomen menschen als voor kinderen. KaRHEKTIONNELE RECHTBANK VAN VEURNE. Leonard Therssen, 2 maanden gevang, Alphons Joos, 14 dagen gevang, over slagen, beide werk lieden te Merckem. Jacobus Folcns, werkman te Woumen, 100 fr. boete, over jagt met stroppen in verboden tijd. David Staelen, werkman te Clercken, 8 dagen gevang en 20 fr. boete, over bedreigingen cn nachtgedruis. Sylvester Geldof, te Clercken, 14 dagen gevang, over diefte. Karei Vanoverberghe, werkman te Woumen, 15 dagen gevang, over slagen. Op Maandag 30 Augusti 1875, om 3 ure namid dag, ter herberg den Landsman, bewoond door August Dolphen, le Eggewaerlskappelle, Zal M.r BEERNAEHT, Notaris ter residentie van Alveringhem, in ééne zitting, openbaar verkoopen, Eenige koop.Een Werkmansbuis en 4 aren 23 centiaren grond, bekend bij kadaster seklie B, n.r* 176 en 177, staande te Eggewaerlskappelle, langs de straal leidende van de Kruisse naar Egge- waerlscappelle. Gebruikt door de erfgenamen van Jan Delaye. Alle inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris Beernaert. .ll^emecne Tijdingen. Wij herinneren aan alle voorstanders van het onderwijs dat de prijsdeeling aan de leerlingen onzer middelbare school morgen om drie ure na middag zal plaats grijpen. - Met voldoening vernemen wij, dal onzen inboorling, de jonge heer Gustaaf Qucstroy, oud- ieerling onzer middelbare staatsschool, zijn aan- nemings-exaam tot de veearlscnij-school, met onderscheiding heeft afgelegd. De heer August Constandt van Stuivekcns- kerkc, leerling der hoogeschool van Gent, heeft zijn exaam van 1" doctoraal in geneeskunde, met onderscheid afgelegd. Men werkt te Thielt gedurig voort aan hel leggen van den ijzerenweg van Lichtervelde. Sedert acht dagen werkt men met het zandkonvooi om aarde van de hoogte naar de leegten te ver voeren, hetgeen nog al wal tijd zal kosten, voor aleer de lijn van Thielt naar Pitthem zal voltrokken zijn. Van Pitthem naar Lichtervelde zal er maar weinig werk te verrichten vallen, mits men rekent dal aldaar de grond omtrent op de hoogte ligt. De verkooping der meubelen, enz. der failliet Du Jardin, zich bevindende in hel bankhuis op de Garcnmarkl te Brugge, zal den dinsdag 31 dezer aanvang nemen en ten minste acht dagen duren. Den heer Grets, van Bei gen, die steeds te Blankenberge verblijft, is bijna gansch hersteld van de wonde door de pistoolschoot van M. de Bubure veroorzaakt. Men heeft reeds zoozeer uitgevaren legen de voor de gezondheid schadelijke uitwerksels van den tabak, dat er ook wel eens mag gesproken worden van de goede hoedanigheden die deze plant bezit. Voor de faculteit van geneeskunde van Parijs heeft oen lid uiteengezet dal de tabak een genees middel legen het tlerecijn is. Hel middel is zonder ling, maar naar hel schijnt doelmatig. Gedurende eene week neemt de zieke iederen avond zijn voet bad, bereid met instorting van 30 grammen snuif tabak: daarna, na de voeten goed afgedroogd te hebben, houdt hij ze gedurende tien minuten over den rook van tabakbladeren, die men op een komfoor brandt. Als de voeten goed droog zijn, trekt men er eene wollen kous over, welke men insgelijks over tabakrook gehouden heeft. Blijkens de concessie, die door de Franschc Nationale Vergadering is verleend voor den aanleg van den Kanaal-tuunel lol verbinding van Frank rijk en Engeland, worden de kosten van dit werk op 250 millioen fr. geraamd: de franschc regec- ring verleent noch subsidie, noch waarborg van rente, doch geeft aan de concessionnaris het recht om afstand te doen aan de concessie, wanneer hem binnen vijf jaren na de afkondiging der wet, waarbij de concessie is verleend, mocht gebleken zijn dal hel ontworpen werk onmogelijk is. Geeft de concessionaris daarentegen binnen hetzelfde tijdvak kennis, dat hij de concessie verlangt te I.ibci-ale Penning. Met den wensch dat de liberale grondbeginselen altijd en overal zouden mogen zegepralen Uit liefde voor de burgerlijke onafhanke lijkheid Omdat M.r Du Bus, onzen onbekenden senaleur, gemakkelijk het banket van Nieuporl zou kunnen digereeren, waar hij nogmaals door zijne hooge ai islocraticke afwezigheid heelt geschitterd. Een jonge kiezer WOENSDAG 25 AUGUSTI 1875, om I ure namiddag, ter herberg de Toren van Duinkerke, in de Vleeschhouwerstraat, te Veurne, koopdag van Mcnagie-goederen, Her- berggerief en andere roerende voorwerpen. ivcegschaalstraal, n.° 10, te Veurne. MAANDAG 16 AUGUSTI 1875, om 3 ure namiddag, ter herberg de Dolfijn bij sieur Engelbertus llancke, groote Ooststraat te Veurne, openbare verkooping, bij gedwongenc onteigening, van een Huis met Erf, stal en Afhanglijkheden, gelegen te Veurne, ter west zijde van de Noordstraat, bekend bij kadaster der stad Veurne, wijk A, n.r 345, groot in het geheel acht en zestig centiaren. Gebruikt en bewoond door de echtgenooten Notteau-Focquenoy. Wij roepen insgelijks de aandacht onzer politic in, op hel tergen cn mishandelen van beesten. Dezer dagen werd er, ter slatieplaals alhier, een paard zoo erg cn onmenschelijk mishandeld, dal het eene algemeene verontwaardiging heeft ver oorzaakt. Men zou dienen wal strenger op dit kappitcl te zijn. Woensdagnamiddag,heeft men zich veroorlooft, in klaren dag en op volle markt, mishandelingen aan eene kal te doen onderslaan. Men zal misschien opwerpen: hel was maar eene kat. Wij zullen ons veroorloven daarop le antwoorden: 'lis gelijk; geene beesten moeten mishandeld of getergd wor den: noch kat, noch musch, en hel behoort aan niemand loc zulke heldendaden te verrichten, zelfsware hij leerling in hel bisschoppelijk collegie. Wij hopen dal onze politic een waakzaam oog in T zeil zal houden, en per naasten, indien zulks nog voorvalt, dil niet ongestalï le laten voorbij gaan. behouden, dan moeten de werken binnen 20 jaren I Kantoor van den iXolaris GAK, Holcr- voleind zijn, en geniet hij de voordeeleu der -- exploilatie gedurende 99 jaren, te rekenen van hel tijdstip, waarop de spoorweg in gebruik wordt genomen. Ten aanzien der werken zelf wordt in de con cessie bepaald dat de tunnel eene breedte van ten minsten 8 cn eene hoogte van minstens G meters hebben moet, dat de spoorweg eene spoorbreedte moet hebben van 1,44 a 1,45 meters, lusschen de binnenste regels van het dubbel spoor eene ruimte van 2 meters moet overblijven. Men verwacht zich in Frankrijk aan een burgerlijk proces lusschen de gewezene keizerin, namens haren zoon, en het bestuur der domeinen. In den loop der likwidalie van de civiele lijst, werd eene vriendelijke overeenkomst lusschen de par tijen ontworpen, aangaande verschillende eischen der mandatarissen van den keizerlijken prins. Aangezien men niet tol akkoord gekomen is zal de keizerin, zoowel in haren naam als in dien van den prins, eene rechterlijke actie inspannen. Hel geldt in 'l bijzonder oenen eigendom gelegen te Marseille, meubels, schilderijen, standbeelden, juweelen, enz.., welke op dit oogenblik te Pierre- fonds on Fontainebleau bewaard worden. Er is familieraad gehouden, ten einde de keizerin le machtigen lot het inspannen van een proces. van burgemeester en Schepenen der stad Veurne, Maakt zijne ingezetene kenbaar dal er op Woensdag V** AiigiiHti om 4 ure namiddag, zal overgegaan worden lolde open bare aanbesteding, bij geslolene soumissien, voor de levering van hectoliters gezui verde l*etrol-olie (1.‘‘ hoedanigheid), be- noodigd voor de verlichting der stad. Ten Sladhuize, den 7 augusti 1875. Burgemeester en Schepenen, AUG. BEHAEGHEL. Holloway's Zalf en Pillen. Vrolijk cn Gezond. De ondervinding van duizenden zoowel binnen, als buitenlands, heeft ten volle de kracht bewe zen, die deze hooiende en zuiverende gemeesmid- dclen bezitten, en het verdrijven van allen huid uitslag, het herstellen van verzweringen en bet verligten van fistels en abscessen. Deze verborgen kwalen berooven dikwijs hel leven van alle genot, door den afkeer dien de lijder heeft om zijne kwaal bekend te maken. Holloway’s Zalf voorkomt die gevreesde openbaarmaking door binnen het be reik van een ieder de eenvoudige aanwijzingen te steden hoe zichzelven zonder cenig gevaar te ge nezen, en zonder noodzakelijkheid zijne kwaal aan iemand le ontdekken. De Zalf en Pillen genezen gelijkerwijze zeere boenen, schurfligen uitslag en die besmettingen welke uil het misbruik van kwik zilver en het gebruik van andere schadelijke krui den voorkomen. OP DINSDAG 17 AUGUSTI 1875, om 3 ure namiddag, ter herberg de Fortuin, bij sieur Carolus Florizoone-Pylyser, le Wulpen (dijk), LJcitatie-Verkooping l.° VAN EENE SCIIOONE EN GOEDE Verdeeld in 5 loten met recht van verzameling. 2. ° Binnen de gemeente Steenkerke, 1 hektare 76 aren 80 centiaren Weide, wijk B n.r 358. 3. ° Eene Vetweide, groot bij titel, 2 hekt" 79 aren 44 centiaren, en volgens kadaster wijk B, n.r 607 en 608, H. 2-76-90 C", gelegen binnen de gemeente Veurne, sectie Bewesterpoort. Al deze goederen le zamen groot, bij kadaster, II. 34-77-10 C", zijn gebruikt door vrouw Ludovica- llenrica Florizoone, wed' van den heer Jacobus- Franciscus Vanhoutte, landbouwster te Wulpen, voor 9 jaren, integaan voor de zaailanden, den 1 oktober 1875, voor de graslanden den 11 novem ber daaropvolgende en voor de gebouwen den 1 mei 1876, mits de jaarlijkschen pachtprijs van 50 franken per 43 aren 78 centiaren, boven de publieke lasten en andere voorwaarden. STERFGEVALLEN. ZITTING VAN 12 ALGVSTI. ZITTING VAN 15 AUGUSTI. VAN EEN

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1875 | | pagina 3