Toewijzing, in eene zitting, TOEWIJZING in eene zitting, BE KEN bil A KINKEN. Middelbare Staatsschool. TOEWIJZING, IN EENE ZITTING, REVALENTA ARABICA (29 Kantoor van den Notaris DE BllAJLJ" were, te Veurne. V E II L 3 re <J, Woensdag 6Jcn Oktober 1875, 3 ure namiddag, ter voormelde herberg de Lancier, aan Adinkerke- plaats, van Uuiaruatl en Ueidbei'ggerief. Dinsdag.'?"' October 1875, 3 ure namiddag, in nagemelde te verkoopen herberg: VEUR*E- W EST ERPOORT. VVoonliuiH-IIcrbei-g de Lancier met 89 centiaren erve, voorhoofdende op Adinkerke- plaats. Bewoond door de kinderen De Waele; om aan stonds in gebruik te treden. hij verzorgd werd. De leeuwin hleöf stil liggen en verscheidene gewapende mannen kwamen er rond staan om alle ongelukken te voorkomen, want den hof is nog niet gesloten. Na veel pogingen om de leeuwin naar haar hok te jagen, was men gedwongen baardood te schie ten. Een drietal mannen werden door de leeuwin gewond, doch gelukkig niet ernstig. Holloway’s Zalf en Pillen. Groote Verligting. Alle jicht en rhumatische aandoeningen, zwakte en verslapping der ledematen, stijve gewrichten, en zaamgetrokken spieren, kunnen met zekerheid op eenen goeden uitslag behandeld worden, door deze Zalf bestendig op de aangedane deelen in te wrijven, nadat die eerst met warme pekel zijn gebet. Holloway's Pillen moeten ingenomen wor den door den lijder, die deze behandeling onpar tijdig beproeft, omdat zij het bloed zuiveren, de maag versterken, de lever regelen, de nieren prik kelen, op de ingewanden als zachte purgation en op de zenuwen versterkend werken. In huid en klierziekten, worden Holloway's middelen ernstig aanbevolen, om derzelver zachte en toch krachtige werking, wanneer het slagtoffer als omsingeld is door een lange keten van klierziekten. BURGERSTAND BEK STAD VEURNE. den 19. Bosalia Loonis, dochter van Pieter en van Maria Declerck, Beoosterpoort. den 20. Maria Warmoes, dochter van Francis en van Amelia Billoot, Oratorieslraat. den 20. Urbania Vernieuwe, dochter van Theo- door en van Isabella Dumon, Beweslerpoort. den 22. Cesar Hennebel, herbergier en winke lier, 30 jaren en 2 maanden, geboren en wonende te Houlhem, jongman, met Joanna Vanarendt, dienstmeid, 20 jaren en 8 maanden, geboren en wonende te Veurne, jonge dochter. den 22. Desiderius Storme, dienstbode, 39 jaren, geboren te Coxide en wonende te Alveringhem, jongman, met Florencia Cerdobbel, dienstmeid, 23 jaren en 8 maanden, geboren en wonende te Steenkerke, jonge dochter. den 21. Henri-Jozef Duytsche, deurwaarder en gemeente-secretaris, 52 jaren, 11 maanden en 1 dag, geboren te Pervyse en wonende te Veurne, echtgenoot van Hortensia Dispersyn. den 21. Carolus Willaert, 4 j. G m. en 15 d. den 21. Henri Vandenkerckhove, 2 m. en 2 d. den 23. Karel-Lodewijk Devoghel, herbergier, 32 jaren, 9 maanden en 10 dagen, geboren en wonende te Veurne, echtg.' van Sophia Wullcman. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Veurne, zal op Woensdag 6 October 1875, ten 3 ure juist namiddag, openbaarlijk te koop aan bieden, veel stukken eiken liont en een groot deel on<l I.Jzer en Koper, voortskomende van de afbraak der Duinkerkebrug te Veurne. De verkooping geschied met complant geld en verhoog van 10 voor onkosten. De vergadering aan de Duinkerkebrug. V E I L I re G, Woensdag 29 September 1875, 1 ure namiddag, ter hofstede erfgenamen Declercq, te Ramscappelle. Van alle den Huisraad, Kuip en Kernallaam, 2 wagens, karre, ploeg en verder landbouwtuig, 2 werkmerriepeerden, achltienmaanderpeerd, jaar- lingkachtel, 4 melkkoeien, jaarlingveers, 2 kal veren, 3 verkens, 6000 schoven Tarwe, Boonen, Erwten en Haver, 2500 kilos Aardappelen, deel beelen, klaverhooi, wit hooi en strooi. De gezondheid aan allen terug gegeven zonder medecijnen, zonder purgatie en zonder kosten dooi de smakelijke gezondheidsbloem van du Barry van Londen, gezegd: Zes en twintig jaren onveranderlijke uitslagen. Zij bestrijdt met goeden uitslag den moeilijken eetlust, slechte spijsverteringen, maagontslekiiigen, de gal, de winden, de zuurheid, het slijm, de braaklust, do maag opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aan adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaakt, door borstontsteking, keel, adeinslem, luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, slijm vóórko mende uil de hersenen en het bloed. Zij heelt reeds 75,000 genezingen bewerkstelligd, waaron der die van den graaf Pluskow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédé, Warzer,docloors Campbell, Shorland, Ure, Anglcslein, enz. enz., waarvan uittreksel. Nr 65,470. M. de PasloorComparet, van 18jaren maagkremp, van maag- en zenuwpijnen, zwakte en nachtelijke zweetingen. N'47,422. Uitputting. Bladwin, van volledige verzwakking, verlam ming der leden uit hoofde van jeugduitspanning. N' 76,448. Verdun, 16 januari 1872. Sedert 5 jaar leed ik pijnen in de rechter zijde en aan de uitholling der maag, van slechte spijs verteringen, enz. Ik aarzel niet u toeteverlrouwen dal uwe Ravalenta mij gered heelt. Ernest Catté, muzikant bij het 63e linie-reg. Voedzamer dan hel vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kil. fr. 2-25; 1/2 kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 12 kil. 60 fr. De beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Chocolade Revalenta in doozen van fr. 2-25; van 575 tassen, 60 fr. Depot Ie Veurne, bij E. Di.ci.os, apotheker. Koop 1. Woonhuis met stalling, bakoven on bornput, aan de dorpplaats, op 11 1,66,92 C" in gebruik medegaande akkerland behoorende de erfgenamen Bauwens te Brugge. Onmiddelijke ingebruiktreding. Koop 2. Oost bij voormelde gebouwkens, een houten Schuurken om te worden afgebroken. Alles laatst gebruikt door de wed' Cloet-Note. lies der besmette palatenhel is dezelve in kalk- de leeuwin, die hij in de lenden beet. Een moedige water te doopen en ze te latendroogen. Het witsel j dierenbewaker leidde den ezel naarden stal, waar doet de verroting slaken, en de knollen kunnen --1 n~ dan nog dienen tot spijzing der dieren en vooral van de zwijnen. Het is genoeg dezelve te spoelen om hel witsel weg te krijgen op hel oogenblik der zieding. Anderen beginnen met de zieke aardappelen in zout water te wasschep en vervolgens bergen ze dezelve in oude vaten. Dit middel is goed, doch ligt niet in het bereik van eenieder gelijk hel vorige. Wal het middel betreft, wij raden hel zeer aan. Veel arme landbouwers, die groote schade hebben geleden, zullen er door de besmette vrucht nog kunnen benuttigen. Men schrijft uit Dixmudc: Donderdag is het parket van Veurne in onze stad geweest om een onderzoek te doen over de afschuwelijke daad van aanslag tegen de zeden op meisjes beneden de 12 jaar. Ten dien gevolge is de genaamde I’ieter Be- gerem, oud 51 jaar, werkman alhier, aangehouden en naar het gevang van Veurne overgevoerd geweest. Over eenige dagen is te Vladsloo een ongeluk gebeurd. De genaarndeRemij Depauw, hoeveknecht bij de weduwe Swaenepoel, had de onvoorzichtige gewoonte de paarden eten te brengen langs het dill; dien avond viel hij erdoor op de kribbe; de paarden verschrikten eu steigerden vooruit en achterwaarts, Depauw werd onder de hoeven ge trapt en is drie ribben gebroken. Men schrijft uil Rouselare In den nacht van zondag tol maandag laatst, brak er, na eenen dag brandende hitte, een onweder boven onze streken los. Een enkele grooten donderslag werd gehoord, en hel hemelschvuur sloeg in een huizaken nabij de herberg den Kozak, in de bosschen van Pas- schendale; van de twee personen die te slapen lagen, was den eenen door den bliksem dood en den anderen lam geslagen, en het huis brandde gansch af. Zaterdag laatst heeft te Brugge in het provin ciaal gouveruementsholel, de aanbesteding plaats gehad der uit te voeren vernieuwing, in twee loten, der bruggen gebeclen de Schildersbrug en de Sassebrug, gelegen langs de groote Beverdijk- vaart, aan den dool tocht van den weg van Veurne naar Spermaillie. Het begroolingsbestek beliep tol 17,960 fr. voor het eerste lot en voor het tweede lot tot 18,000 fr. Het laagste aanbod voor het eerste lot was deze van Desiré Vanstraete, te Ramscappelle Nieu- port), voor fr. 14,940. De laagste aanbieders voor het tweede lol waren de heeren Garile en Dehaspe te Enghien voor fr. 15,299. De brand van een schip, met katoen geladen, is uitgedoofd geworden door de toepassing van den stoom. De Prairie Bird, met eene lading katoen, kreeg brand op reis van New-Orleans naar Liver pool. De brand was waarschijnlijk van zelf ont slaan. Hel schip bevond zich op 50 mijlen van Key- Wesl toen vlammen uil hel dek sloegen. Men sloot de luiken en alle öpeningen, en terwijl de brand nog smeulde, stevende men naar Key-West. Daar kwam een stoomer naast de Prairie Bird liggen; men slak door een gal op dek eene buis, en ge durende 21 urenjaagde men stoom in hel brandend katoen. Wanneer men de luiken opende, was er geen vuur meer. Men moest voorloopig de gansche lading lossen, aangezien zij zeer verhit was. 279 balen werden naar New-York gezonden, om als beschadigd katoen verkocht te worden. Bij het weder inschepen der overige balen, zag men dat de stoom ze merkelijk had opgeblazen. De Prairie Bird lost thans hare lading te Liverpool. De dierentuin van Cincinnati, waaraan men nog bezig is te werken, is hel toonecl geweest van eene gebeurtenis, waardoor hij eene groote ver maardheid zal verwerven. De dierentuin had van eene menagerie, die in failliet was, een koppel leeuwen aangekocht die in hokken werden ge plaatst. Den volgenden dag ging een ezel voorbij hel hok en trok de aandacht van de leeuwin, die driejaar oud is. Met eene woedenden sprong brak hel wilde dier de baren van het hok eu viel den armen ezel aan. De jongen, die dit dier leidde, riep om hulp cn eenige personen, die een paar honderd stappen van daar waren, kwamen toege sneld; een inwoner der stad, beschermer van het geslicht, sprong in zijn rijtuig om de mannen der menagerie, die zich nog in de stad bevonden, ter hulp te gaan roepen. Ondertusschen duurde hel gevecht tusschen de twee dieren voort. De ezel verdedigde zich met te slaan met zijne achterpoo- ten; aldus werd de leeuwin telkens afgeslooten. Na eenen strijd die een half uur duurde, gelukte de ezel er in de leeuwin oenen stool in de lenden toe te brengen, die baar deed nederstorten. Zij stond op en ging danincenen hoek liggen. Doezel, die verschcide wonden bekomen had, werd woe dend door de smart, en liep nu op zijne beurt naar Maandag 4den Oktober 1875, 2 ure namiddag, ter afspanning de Paardenposterij, groote Mei kt, te Dixmude, van: Koornwindmolen, Woonhuis-Herberg de stad Veurne, Stalling en II 0,09,73 Cn onder Molenwal, bebouwden grond cn hoving, wijk J, n." 6*36a, 637a en 638a, west bij de stad, zuid langs den Wijnendale-steenweg. Prisij der roerende en draaiende werken fr. 2,400-60. Verpacht aan August Van Neste, tot l,u“ mei 1876, mits fr. 300 'sjaars boven de lasten en den intrest der prisij aan 5 'sjaars. Herberg de Zoeten Inval met Paardensmis, Stal ling en hel erfpachtrecht tot 24 februari 1968, mits fr. 25 's jaars, aan 11 0,03,69 C" onder grond dier gebouwen en hoving, zuid langs den steenweg op Roeselaere. Bewoond en gebruikt door Aloijs De Poorter; ingebruiktreding met 1 mei 1876. I>e opening <lei* klassen is vast ge steld op «len ■4.de“ October aanstaan. <le, om 8 1/2 ure ’b morgens. GEBOORTEN. IIL’WELIJKEN. STERFGEVALLEN. Donderdag 30 September 187ü, 3 ure namiddag, ter herberg St. Pieter, bij II. Cas- teleyn, aan Wulpendijk, van: GEMEENTE OOSTDITNKERKE. STAD THOUROUT. GEMEENTE EESSEN, WIJK HOOGLANDEKEN.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1875 | | pagina 3