i PARTIJEN WEIDE HOFSTEDE EN LANDEN, gelegen in Te koopen tit er hand. BEHENDMA HINGEN. Openbare Verkooping Openbare Verkooping van eene goede TWEE WOONHUIZEN MET ERF, samengesteld elk uil kelder, voorkamer, woon plaats, 2 kamers ter slagie, zolder, koolkol, privaat, citerne en de helft van eenen gemeenen steenput, gestaan tc Veurne, in de Smisseslraat. REVALENTA ARABICA Een gerieflijk en onlangs herbouwde WOONHUIS met ERVE, ten dienste van Winkel, staande en ge- I Bewoond door B. De Coninck; ingebruiklreding Kantoor van den Notaris I>e Cae, Holer- ucctjscliaalslraat, n.° 10, te Veurne. WOENSDAG 15 OCTOBER 1875, om 4 ure namiddag, ter herberg het Paradijs, in BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. den 3. Lcon-Jozef Lehouck, zoon van August en van Rosalia Deman, Appelmerkt. den 4. Augustus Noöl, zoon van Amatus en van .Mary Dobbelaere, Bewesterpoort. den 4. Jozef Rabau, zoon van Emmanuel en van Theresia Lacoutere, Zuidslraat. den 7. .Marcel Maelstaf, zoon van Ilippolilus en van Leonia Schollier, Ooststraal. den 6. Carolus-Ludovicus Gaylant, melsersgast, 25 jaren en 2 maanden, geboren te Rousselaere en wonende te Veurne, jongman, met Silvia Lonoke, werkvrouw, 19 jaren, 11 maanden en 29 dagen, geboren te Avecappelle en wonende te Veurne, J - i BINNEN DIX.MUDE, In eene zitting, «15 October om 2 1,2 ure namiddag, in hel Hotel la Ville de Di.v- mnde. Door hot ambt van de Notarissen LAülfilENS te Gent, en STEVERLYNCK tc Dixmude, van 4, 7 en 16 Ir. De Chocolade Revalenta in doozen van fr. 2-25; van 575 tassen, 60 fr. Verzending tegen postmandaat. BARRY RU BARRY en Gic, 19, Boulevard du nord Brussel. I Depot te Veurne, bij E. Duci.os, apotheker. 31 aankwam, verzekerde hij dat hij met minder moeite den Missisipi, den Ohió en den .Missouri dan den Rhijn had afgedaald. Rond acht uur kwam hij tc Kehl aan. Hel gerucht van eenen trein, die over de spoorwegbrug reed, kondigde hem aan dat hij aan hel einde zijner reis gekomen was. .Maar hij wist niet dat hij vóór de ijzeren brugdc schipbrug zou ontmoeten. Noglans verwittigden de zwarte voor werpen die hij weldra voor zich uil zag, en de stroom die enger werd, hem van het gevaar. Maar hij had geen tijd of geene kracht meer om zich naar den dool tocht tusschen twee pontons te begeven. Ilij liep op eenen dezer en geraakte onder water. Na eenige pogingen kwam hij boven en weldra bereikte hij den linkeroever. Zijne krachten waren uitgeput. De reis had vele uren langer geduurd dan hij verwacht had. Zarren en Clercken, groot in T geheele II. 21-37-30 C", gebruikt door Carolus Sonneville, met recht tot 1" oclober 1881, mits fr. 2,880, hij jare, boven de lasten. Verdeeld bij alliche in 11 koopen. INSTEL op "Woensdag ST October 18TB, te Zarren, ter herberg America, bewoond door Karel-Louis Sonneville. En OVERSLAG op Dinsdag 9 November IH?::. te Zarren, ter herberg den Couden Arend, bewoond door Uun Louw-Sonneville, telkens om 3 ure namiddag. 1/2 °/o instelpenning te winnen. Verdere inlichtingen te bekomen bij den Notaris WAUTERS te Dixinude, met deze verkooping gelast. De groote zaal van den Alhambraschouwburg was eivol.Men bemerkte deaanwezigheid van deheeren de Landtsheere, minister van justitie; Anspach, burgemeester, en de Keyser, schepene van Brussel; Leopold de Wad en van der Taelen en verschei dene andere personen van Antwerpen. De ver- looning begon met ecu gelegenheidstuk, getiteld Hip! hip! hoera! waarin het bestuur bekend maakte dal hel tooneel noch liberaal, noch klerikaal maar nationaal zal zijn. Dan volgde het drama De krank zinnige van Leiden. Een kastanjeboom van de Nieuwegraanmaakl te Brussel, heeft dit jaar hctzonderling verschijnsel van eenen tweeden bloei. Er hangen nu reeds jonge vruchten aan. Het bestuur van hel Bureau Veritas, heeft de volgende statistiek uitgegeven over de zeerampen die in augusti voorgevallen zijn; Zeilschepen ver loren: 47 engelschc, 9 iransche, G italiaansche, 2 duitsebe, 2 noorweegsche, 1 amerikaansch, 1 deensch, 1 spaansch, 3 zwcedsche, te zamen 72. Stoomschepen verloren: 5 engelschc, 1 Belgisch, 1 fransch, te zamen 7. Hollandsche dagbladen bevallen de volgende regelenVolgens brieven uit Parijs van gisteren is, op de reis tusschen Parijs en Londen, vermist of gestolen een pak inhoudende 1909 aandeelen «docks el Entrepots» van Marseille, ter waarde van 965,000 frank. In een amerikaansch blad komt eene fantasis- tische ontleding van hel menschelijk lichaam voor, waarin de maag wordt genoemdeen zeer tvranuiek huisheer, hij wil altijd volk ontvangen en eisclit dringend het bezoek dergenen die hem bevallen. Maar hij is onmeedoogeud voor de de genen die hem mishagen, en nu en dan, wanneer hij vermoeid is, maakt hij het huis zuiver door iedereen aan de deur te zetten. De peilingen voor de uitvoering van den tuimel onder het kanaal worden met grooten iever voortgezet. Deze voorloopige studiën hebben tegenwoordig plaats in het gedeelte van ’t kanaal, dat slechts eenige mijlen van de engelsche kust verwijderd is. Eiken avond keert het vaartuig, waarop de commissie zich bevindt, terug naar Dover, Calais of Boulogne, om ’s anderdags op nieuw uit te varen. De ingenieurs de heeren Larousse en Lavallée, zijn zeer voldaan over den uitslag van hun onderzoek. Tot hiertoe bevestigt alles hun vooruitzicht aangaande de diepte van hel kanaal. Dezelfde goede uitval is, zoo het schijnt, verzekerd aan de deskundigen die de hoe danigheid der kust en der verschillende grond lagen moeten onderzoeken. De voorloopige werken der ingenieurs zullen moeilijk nog dit jaar kunnen geëindigd worden, daar de winter nabij is in welk jaargetijde de peilingen niet kunnen voort gezet worden. De wijnoogst in Frankrijk van 1875 zal zeer overvloedig zijn. De wijn is zoo overvloedig dat men het vat 40 fr. betaald en dal het niet zelden voortkomt, een wijngaardenier twee tonnen met wijn te zien vullen om de ledige tonnen, die men hem laat, te betalen. In de omstreken van Beaume, kost de wijn 8 t/2 c. den liter. Maar zag men nooit zooveel wijn, nooit had men ook slechter. In de groote wijngaarden zal de opbrengst der heuvelen aanzienlijk zijn zonder dal de wijn van slechte hoedanigheid zal wezen. Hel is bij middel van den wijnproever da’ men kan welen of de wijn goed of slecht is. Die meter duidt den graad aan van het suiker, welke de wijn bevat. In de Cóte-d’Or wees de wijnmeter 15 graden in de beste jaren en slechts acht in de slechtste. De Bourgognewijn zal dit jaar overvloedig en goed zijl.1; de gewone wijn zal slecht zijn en zoo overvloedig, dat men hem niet zal kunnen uitdrinken voor den oogst van 1876. Een goede wijn is gemaakt in 10 jaren en blijft 20, 30 jaren goed. Een wijn gelijk die van 1875 zal goed zijn in 5 jaren tijd, maar 10 jaren nadien zal hij niet veel meer waard zijn. Een blad van Straatsburg doet verslag over de reis die kapitein Boyton zaterdag laast van Basel naar Straatsburg op den Rhijn heelt gedaan. Kap. Boyton vertrok uit Basel om vijf uur ’s mor- gends, bij zeer rustig weder. Om tien uur geraakte hij in oenen draaikolk welke hem achteruit sloeg, en T is maar na een kwart uur pogingen, dat hij uit den draaikolk geraakte en den afzakkenden stroom weder vond, rond elf uur zag hij op den oevereenen ouden schipper, wien hij vroeg waar hij zich bevond. Hij deed zijne vraag door oenen roephoorn. Maar toen de schipper die zwarte massa op hel water zag drijven, nam bij de vlucht. Dergelijk geval deed zich meer dan eens gedu rende de reis voor. De kapitein kwam te middag le All-Breisach aan, rustte daar een weinig en dronk er wal brandewijn. Een kwartier later zette hij zijne reis voort. De zandbanken, draaikolken, hevige stroomen gaven hem veel werk, en toen hij te Straatsburg den prijs der medecijnen. In doozen van i/i kil. i fr. 2-25; 1/2 kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 42 kil. 60 fr. De beschuiten van Revalenta in doozen legen le Veurne ter zmdzijde der groote Ooststraal. I Bewoond door i' ----- I met 23 april 4876. i ’s Maandags en ’s Woensdags te zien. Voor alle verdere inlichtingen zich te bevragen bij den Notaris DE BRAUWERE, le Veurne, de Smisseslraat to Veurne, Openbare Verkooping Verdeeld in twee koopen, en gebruikt: koop 1, door Jacobus George, en koop 2, door August Vandamme, wederzijdig, tot 23 april 1876, mits 150 fr. ’s jaars. Elk afzonderlijk te verhoogen op fr. 1,890. WOENSDAG 20 OCTOBER 1875, om 3 ure namiddag, ter herberg de Ploeg, te Veurne, openbare verkooping, van: Koop 1. Een Hofstedeken met 3 hectaren 57 aren 30 centiaren, onder bebouwden grond, tuin, zaailand en weide, gelegen te Coxyde, wijk 0, n." 56 lot en met 68 en 71 van T kadaster. Gebruikt door Norbert Marrannes, tot den 30 september 1879, mits 300 fr. bij jare. Koop 2. Ecu Huis met erf en gerieflijk- heden, te Veurne, in dc Zwarte Nonnenstraat. Gebruikt tot 22 april 1887, door .1. Bonhomme, mits 224 fr. ’s jaars. Koop 3. Een Huis met erf en afhangelijk- heden, te Veurne, in de Pannestraat. Lest gebruikt door dc wed' Decorte. Aanslag met dc geldtclling. jonge dochter. den 3. Julia Willaert, 10 m. en 26 d. den 3. Ludovica LobbeslacI, 1 j. en 3 12 m. den 4. Gustaaf Sarrazyn, 2 maanden. Holloway’s Zalf en Pillen. Aanzienlijken en I geringen, oud en jong, rijk en arm, hebben van Holloway’s middelen gebruik gemaakt, en uit er- kenlelijkheid getuige van den gunsligen uitslag dien het gebruik derzelve heeft gevolgd. Weinige ziekten kunnen der menschheid over komen, die I geene verzachting, verligling of genezen toelaten, door deze heelende, verzachtende en zuiverende bereidingen. De werking van de Zalf en Pillen is hen den hoogsten graad heilzaam en kan nimmer schaden in uit- of inwendige ziekten. Holloway’s middelen genezen zweren, etterbuilen, vertuikin- gen, diptheris, borstziekten, ongeregelde spijsver tering en galziekten. In gevallen van griep, bron chitis, schorheid, hoest, korlademnigheid en hart klopping moet men deze Zalf iederen avond en iederen morgen, goed op de keel en borst in wrijven. De gezondheid aan allen terug gegeven zonder medecijnen, zonder purgatie en zonder kosten door de smakelijke gezondhcidsbloem van du Barry van Londen, gezegd: Zes en twintig jaren onveranderlijke uitslagen. Zij bestrijdt met goeden uitslag den moeilijken eetlust, slechte spijsverteringen, maagontsiekingen, de gal, dc winden, de zuurheid, het slijm, de braaklust, de maag opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aan adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaakt, door borstontsteking, keel, ademstem, luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, slijm voorko mende uil de hersenen en het bloed. Zij heeft reeds 75,000 genezingen bewerkstelligd, waaron der die van den graaf Pluskow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédé, Warzcr, doctoors Campbell, Shorland, Ure, Anglcstein, enz. enz., waarvan uittreksel. Nr (»6,SH. M. de pastoor Brunellière, van cene slechte spijsvertering van 5 jaren, nadat de genecs- heeren hem hadden voorspeld, maar eenige maan den meer te zullen leven.—Nr 69,719. Waterzucht, opstopping. Drie zijn volkomen van genezen. Zij doet onmiddelijk den hoest bij eene verkoud heid opgedaan, ophouden; voor de wateropstop- pingen de maagziekten, brengt dit den besten uit slag voort en verdrijft de zwaarblocdigheid. Langevyn, pastoor. Voedzamer dan het vleesch, spaart zij 50 maal fr. 2-25; 1/2 kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 12 HUWELIJKEN. VA N T E Ei E V E M, groot. 4 hektoren 34 aren 10 centiaren, gebruikt door Decroos van Zevecote. VAX STERFGEVALLEN.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1875 | | pagina 3