HOUTVENDITIE. HOFSTEDE EN LANDEN, gelegen in EEN HUIS en vier perceelen allerschoonstcn BOUWGROND BEKEAWIIAKINGEN. v ai un o o e* a rw «i van AANZIENLIJKE KOOPDAG Openbare Verkooping en TE ADIHKERKE-PANNE, NABIJHEID DER ZEE. Den Deurwaarder Vierrel te Veurne zal op Woeiihda^ SfO October 187t>, om 3 ure namiddag, groote Iloutvendilie houden te Bulscamp-dorpplaals, ter herberg van sieur Kes- teinan, op verzoek van Karei Vermeeseh, Houlkoop- man te Veurne. Op tijd van betaling mits borgstelling. Kantoor van den Notaris CbYE, llolcr- iieeijschaalslraal, n." 10, te Veurne. WOENSDAG 20 OCTOBER 1875, om 3 ure namiddag, ter herberg de Ploeg, te Veurne, openbare verkooping, van: Koop 1. Een Hofstedeken met 3 hectaren 57 aren 30 centiaren, onder bebouwden grond, tuin, zaailand en weide, gelegen te Coxyde, wijk C, n.r’ 56 tot en met 68 en 71 van kadaster. Gebruikt door Norbert Marrannes, tol den 30 september 1879, mits 300 fr. bij jare. Koop 2. Een Huis met erf on gerieflijk heden, te Veurne, in de Zwarte Nonnenstraat. Gebruikt lot 22 april 1887, door A. Bonhomme, mits 224 fr. ’sjaars. Koop 3. Een Huis met erf en afhangelijk- heden, te Veurne, in de Pannestraat. Lest gebruikt door de wedc Decorte. Aanslag met de geldtelling. ren voer, geboren. Als mijnheer mij nu eens het plezier zou willen doen, van te zeggen wat ik eigenlijk ben, dan weet het mijne vrouw het met een, want Trien heelt al dikwijls gezegd; Jan, gij zijteen brave vent, maar ik weel niet of ik met een Hollander, met een Belg, meteen Deen, met een Engelschman ot met een Turk ge trouwd ben. partij Bouwgrond, groot volgens meting 9 aren 03 centiaren. Koop 2. Nevens voorgaanden koop, een zeer kloek en gerieflijk Huis, met de hoeveelheid volgens gedane meting van 8 aren 29 centiaren, onder grond van gebouwen en Bouwgrond. Koop 3. Nevens voorgaanden koop, eene aller schoonste partij Bouwgrond, groot volgens meting 5 aren 63 centiaren. Koop 5. Nevens voorgaanden koop, eene aller schoonste partij Bouwgrond, groot bij meting 10 aren 53 centiaren. Voorschreven goed is bewoond en gebruikt door den verkooper Bernard Vanlerberghe, te welen: hel huis en stallingen tot 1 Mei 1876; en de bouwgronden lot den dag der geldtelling. De titels van eigendom en verkoopvoor waarden berusten ten kantore van voornoemden Notaris BEERNAERT. Op Zaturdng <5U November IS^j;, om 2 ure namiddag, in hel hotel de la Panne, be woond door Sophie Verbeque, te Adinkerke-Panne Zal M.l,r BEERNAERT, Notaris te Alveringhem in céne zitting openbaar verkoopen Koop t Binnen de gemeente Adinkerke, langs K0RREKTIONNELE RECHTBANK VAN VEDRNE. Coleta Crombez, dienstmeid te Wercken, acht dagen gevang, over diefle. Karei Lehouck, werkman te Houthem, 1 maand en 5 dagen gevang, over slagen en wonden en beledigingen. Louise Blondeel, huisvrouw Karei Lehouck, te Houthem, 26 fr. boete, over wonden; Karei Cuflez, werkman te Molenbeck-SA-Jean, Zod Debyser, huisvrouw Karei Cuflez, eik 15 dagen gevang, beide over wonden. Florimond Faiet, werkman le Pervyse, 1 maand I gevang en 26 fr. boete, over eerroverij, en vijf I dagen gevang, over belediging. Leopold Theyns, visscher le Oostduinkerke, 5 fr. boeie, over slagen. Joannes Cappoen, werkman te Adinkerke, Eduard i Bullhé, werkman le Veurne, elk 15 fr. boete, over slagen en rustslooring. Cornelius Vancaillie, werkman te Welteren, 4 maanden gevang en 52 fr. boete, over misbruik van vertrouwen. soorten van bergamoten, staat op dit oogenblik van onder tot boven in vollen bloei, zooals in het gewone saisocn, terwijl de boom nog zijne blade ren heelt en is met al zijne vruchten, eene sterke hoeveelheid bergamoten, die thans riep zijn. De bloemen zijn zeer frisch. In denzelfden hof kan men heden voor de tweede maal [veinzen plukken. Na de beruchte dagen van september 1830 had den de voornaamste openbare van plaatsen Brussel elk haren vrijheidsboom. De eerste die verdween was diegene der Groote Markt, voor het stadhuis. Men verving hem dooreenen afzichtclijken zoo ge zegd monumentalen lantaarn, die gelukkigaan stuk ken is gevallen, een weinig van ouderdom en nog een beetje meer door d’hulp der brusselsche straat jongens. De boom van de naticplaats stierf schie lijk. Het was een seboone populier, de schoonste van allen en de mandatarissen des lands werden beschuldigd hem gedood te hebben. Die der Munt plaats viel op zijne beurt, als slachtoffer van de mishandelingen der vigilanlkoetsiers; diegene van de Oude markt, de Korenmarkt, den grooten en kleinen Zavel, stierven ook en men schreef altijd hunne dood aan de kwaadwilligheid toe. Op eenen goeden morgen vond men op de St-Gudulaplaals den vrijheidsboom in twee gezaagd, dien men voor de kerk had geplant. Eindelijk moest een prachtige olmboom, geplant in 't midden der koninklijke plaats, uitgcdolvcn worden om te worden vervan gen door bet standbeeld vanGodlried van Bouillon. Ziedaar de geschiedenis der vrijheidsboom van 1830. Het belgisch gouvernement heeft de uitle vering gevraagd van eenen persoon, die er in Hol land in gelukt was zich te doen aanwerven voor Nederlandsch-Indiën, bij middel van valsche pa pieren en die tegenwoordig in hel hospitaal van Harderwijk ligt. Deze man, die getrouwd is, had zich voor eenen jonkman doen doorgaan en de hol- landsche overheden weigerden die bedriegelijke verbintenis le verbreken; dit ziende, heelt het bel gisch gouvernement de uitlevering gevraagd, uit hoofde van valsche geschrift. Van eenen anderen kant heeft men te Brussel bericht gebregen van de aanhouding in Holland van een der voornaamste aanwervingsagenlen, die beweerde de cenige aan werver te zijn in België, die daartoe van het bol- landsch gouvernement de toelating had gekregen. Hij wordt insgelijks beschuldigd van scbriftverval- scliing. Men legt hem daarenboven ten laste den zegel van fransche meierijen te hebben doen maken voor getuigschriften, die voor de aanwervingen moesten dienen. Sedert de bclgischc drukpers de aandacht heeft geroepen op de handelwijze der aanwervers, houden de gouvernementen een oog in ’t zeil. DeSatmnezal donderdag aanstaande te Brus sel nog eens opstijgen. Verleden zondag is hij in de beste voorwaarden opgegaan, om 4 uur en cenige minuten. Vier reizigers hebben met den heer Godard plaats in bet bootje genomen. In de omstreken van Schaarbeek wilde de heer Godard den luchtbal beneden laten komen, omdat het ge wicht der reizigers te zwaar was, maar domme en kwaadaardige lieden sloegen steenen naar den luchtbal. Een ellendeling beeft zelfs een geweer schot naar den luchlbal gelost, die gelukkig niet getroffen werd. De heer Godard liet dan zijnen luchlbal voortdrijven tot in de omstreken van Everc, waar twee reizigers werden neergezet. De Saturne vertrok dan opnieuw en steeg tot eene hoogte van 4000 meters, om te vallen te Konings- hoikt, bij Lier, omtrent? uur des avonds, bij oenen helderen maneschijn. De neerdaling gebeurde in de beste voorwaarden. Het was de 1328e opstij ging van den heer Godard. Uil de lijkschouwing van hel ongelukkig meisje die dezer dagen stierf ten gevolge van het innemen eener zelfstandigheid, haar door eenen drogist als purgeermiddel toegediend, blijkt, dat de dood door vergiftiging is veroorzaakt. Gedurende de drie laatst verloopen maanden zijn er in deslalie der Grocndrcef te Sint Jans-Mo- lenbeek, de ontzaglijke hoeveelheid van 1,166,900 kilos mossels aangekomen. Op dit getal zijn er 121,800 kilos aangeslagen als ongeschikt tot dc verbruiking. In de westerslatie, insgelijks te Sint Jans-Molenbeek, zijn er 442,000 kilos aangeko men; 9900 kilos werden ervan aangeslagen om als bedorven eetwaar gedolven te worden. Van wat land was hu? Hoe heet gij? vroeg een ambtenaar aan een oud zeeman, in de laatste volkstelling. Jan Clang. Hoe oud? —Vijf- en zestig jaren. Van welke nationaliteit? Wal belielt? Wat zijl gij, Hollander, Belg, Fransch- man of iels anders? Dat zou ik mijnheer wel eens willen vragen, wantik heb het zeil nooit ge weten. Hoe komt dat? Wel, zeide dc zeeman mijn vader was een Hollander, en mijne moeder eene Vlaamsche, maar ik bon op een Deensch schip, de kalsijde van Veurne naar de Panne, op vijf dat onder de Engelsche vlag en in Turksche wate- minuten afstand van de zee, eene allerschoonste WOENSDAG 27 OCTOBER 1875, om 3 ure namiddag, ter herberg de Keizer, Panne slraat, te Veurne, openbare verkooping van Koop 1. Een gerieflijk Woonhuis, ge staan ter westzijde der Zwarte Nonnenstraat, te Veurne; thans ledig en onbewoond. Koop 2. 138 vierkante meiers Hof, dienstig voor bouwgrond, rondom bemuurd, palende van westen aan de Vestenstraat. Ongebruikt. Kantoor van l/.lr Notaris le Wulveringhern. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOOIITEN. den 7. Helena Debeerst, dochter van Karei van Clemencia Garna, Cilernplaats. den 14. Karei Spilliaert, zoon van Karei en van Josephina Muller, Ooststraal. STERFGEVALLEN. den 9. Jacobus-Nobcrlus Ghcldof, landbouwer, 63, jaren, geboren en wonende te Veurne, echt genoot van Anna Vandenbussche. den 10. Desiderius-Franciscus Brycx, bijzon deren, 78jaren, 8 maanden en 10 dagen, geboren te Duinkerke en wonende te Veurne, weduwaar vai. Irena-Josepha Vanstacn. den 12. Julianus Lobbcslacl, 7 m. on 8 d. den 12. Henricus Henderyck, 4 j. 8 m. en 23 d. den 12. Franciscus-Joanues Bavé, timmerman, 60 jaren, 1 maand en 7 dagen, geboren en wonende te Veurne, echtgenoot van Coleta Vrambout. den 13. Hendrik Duforel, 2 j. 2 m. en 20. den 15. Rachel-Maria Gesquiere, 9 m. en 21 d. den 15. Guslaal Willaerl, 2 j. 8 m. en 13 d. Holloway’s Pillen. Geen Wantrouwen. De publieke opinie spreekt metgeene zwakke of onzekere stem, over de verdiensten dezer Pillen ter zuivering van het bloed, regeling der werking van de verschil lende organen en versterking van hel menschelijk lichaam in hel algemeen. Holloway’s Pillen heb ben eene vermaardheid verkregen in het genezen van ongesteldheden der maag, leveren nieren, en aandoeuigeii der hersenen en zenuwen, vroeger zonder voorbeeld in de geschiedenis der genees kunde. Eene belangrijke zaak ten aanzien dezer Pillen is, dal de zieke door liet lezen der daarbij gevoegde gebruiksaanwijzingen de behoorlijke dosis kan bepalen met eene juistiheid die niemand kon hopen le bereiken, die niet sinds lang met de gewoonten en hel gestel van den zieke bekend was. Holloway’s Pillen werken met de meeste veiligheid en dc grootste kracht. Op Donderdag 11 November 18TB, om 1 ure namiddag, le Wulveringhern, op de hofsteden gebruikt door vrouw weduwe Buquoy en Eduard Chaerel, Eiken, Olmen, Populieren en Wilgen Hoornen. van eene goede Karren en Clercken, groot in T gehcele II. 21-37-30 C“, gebruikt door Carolus Sonneville, met recht tot 1" October 1881, mits fr. 2,880, hij jare, boven de lasten. Verdeeld bij affiche in 11 koopen. LX ST EL op Woensdag ST October 1H J.", te Zarrcn, ter herberg America, bewoond door Karel-I.ouis Sonneville. En OVERSLAG op Binsdng 11 November te Zarren, ter herberg den Couden Arend, bewoond door Fan Louw-Sonneville, telkens om 3 ure namiddag. 1/2 instelpenning te- winnen. Verdere inlichtingen te bekomen bij den Notaris WAUTERS Dixmude, met deze verkooping gelast. GEMEENTE ADINKERKE. ZITTING VAN 15 OCTOBER. wwwi wil riiwri .MWi—1 wririru VAN

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1875 | | pagina 3