REVALENTA ARABICA 0-23 0-25 1-00 0-23 0-10 0-12 0-13 ecu K0RREKTIONHELE RECHTBANK VAN VEURNE. De gezondheid aan allen terug gegeven zonder de schachten en loonde aan zijne hoorders een I paar fatsoenlijke schoenen. O tijden, o zeden. In juli laatst werd de aanhouding gemeld eener bende dieven, die de magazijnen der hoofd- I stad bezochten. 16 dezer jonge schelmen versche- i nen de volgende maand voor de rechtbank en wer- j den allen veroordeeld. Doch schijnt daldie veroor- Alois Boutten, dienstknecht te Kousbrugge, Seraphin Desehrevel, metser te Stavele, elk 10 fr. boete, over slagen. David 1‘arrein, werkman te Woumen, 100 fr. boete, over jagt. Karei Verminck, koopman in fruit te Veurne, 2 maanden gevang, over belediging. Costnas Makelberghe, dienstknecht te Middel- kerke, 200 fr. boete, over jagt met stroppen. Karel Macs, 100 fr. boete, August Legeerste, 50 fr. boete, over jagt, beide te Gyvelde. Karei Vanderzype, visscher te Nieuport, 1 maand gevang, over slagen. Jan Vinck, te Nieuport, 2 fr. boete, Sophie Cloedt, zijne huisvrouw, 3 fr. boete, over rooving van gras. Louis Robyn, werkman te Caeskerke, 60 dagen gevang, over dieflen. Eduard Deplae en Karei Deplae, elk 4 maanden en 8 dagen gevang en 30 fr. boete, over slagen en wederstand, Joseph Demolder en Karel Carlon, elk 8 dagen gevang, beide over slagen, allen werklieden te Veurne. Joseph Demolder, Karei Deplae, en David Ver- eenooghe, elk 8 dagen gevang, over slagen, al werklieden te Veurne. BURGERSTAND DER STAD VEURNE. den 14. Florent Pinson, zoon van Karei en van Virginia Lagrou, binnen palen. den 19. Hector Vandenplassche, zoon van Bcrti- nus en van Mathilda Debant, binnen palen. den 20. Sidonia Goethals, dochter van Joannes en Zenobia Rossecl, Bewesterpoort. den 21. Elodia Lehouck, dochter van Pieter en van Maria Vanbuckbave, Noordslraat. den 21. Helena David, dochter van Theodoor en van Theresia Dejonghe, Houtmerkt. STERFGEVALLEN. den 19. Augustus-Ludovicus Maerten, timmer- mansgast, 25 jaren, 2 maanden en 14 dagen, ge boren en wonende te Veurne, jongman. den 20. Carolus-Ludovicus Mylle, timmerman, 47 jaren, 5 maanden en 18 dagen, geboren en wonende te Veurne, echtgenoot van Joanna- Theresia Lessure. Holloway's Zalf' en Pillen. Heeling niet Schade lijk. Geen middel heeft zulk eene algemeene goedkeuring weggedragen ter genezing van alle uitwendige ziekten, dan dezer Zalf is te beurt ge vallen. Huidziekten, diepe zweren, stinkende ont ladingen, brandwond, blaren en menige andere dergelijke ongemakken worden door Holloway’s Zalf dadelijk verzacht en op den weg ter genezing gebragt. Met de Zalf en Pillen kunnen de zieken Liberale Penning. Omdat de Veurnaar van 20 October zegt dal M.r Gustaaf DeSmcdl zoon is van zijnen vader. Een liberalen Tjeef zoon van zijne moeder fr. 0-50 Opdat vrijheid en moedertaal, gelijkheid en broedermin, beschaafdheid en eerbaar heid, koophandel en nijverheid en de ver spreiding van hel onderwijs, onder een nieuw liberaal bestuur in Belgie zouden mogen herleven Opdat M.r Popol, engeltje Rafaël en dien fatsoenigen boer, in de kiezing eene goede zegepraal, hola, hola, ik misschrijf mij, ’k wil zeggen eene schoone buis zouden bekomen. Een jongeling Voor Godsdienst en Vaderland Ho! dien oolijkaard zou baron Ajuin zeggen. Een kiezer die zeer gaarn 5 fr. zou geven om den baron du Bus te zien, om hem eenen dienst te verzoeken; maar ongelukkiglijk zijne middelen permetteeren hem niet naai' het klooster van Oostmalle te gaan Papen in hun kluis Liberalen op ’t stadhuis D'Jul wanneer gij nog naar Leysele gaal; Telt wel, welke maat breyne slaat Wanneer men zulk een da ziet zou men al ga zijn glas drinken en zeggen looveraar va. Onbekenden. Algemeene Tijdingen- Landbouwers let op! Zoo even komen wij te vernemen dat onze rijksveearts, de heer Desmei, ter hofstede van sieur Woesten, landbouwer, te Vinchem komt geroepen te worden, voor schielijk geval van ziekte onder de koeien. Bij zijne aankomst werden er reeds 4 koeien dood gevonden, een vijfde was reeds ver aangetast en twee bleven in volle gezondheid. De oorzaak dezer schielijke gevallen is aan niets anders toe te wijten, dan aan raapkoeken welke men de beesten voor voedsel had gegeven; de vier eerste hadden reeds veel, de vijfde een weinig en de twee laatste hadden er niets van geëeteu. Deze raapkoeken komen uit Frankrijk en wor den meest gebruikt voor hel mesten van land. Dus landbouwers, opgepast. De wcdschieting voor het afschieten der 100 gaaien in 10 uren aan de pers St. Sebastiaan te Dixmude, heeft nog niet plaats gehad. De scholier moet wel zeker van zijne zaak zijn, dewijl hij de korte dagen niet vreest, hetgeen hem weldra zal beletten 10 uren op eenen dag te kunnen schieten. De Muilplaag.Bijzonderlijk onder het rund vee, verdwijnt de muilplaag moeilijk uil onze vee stallen.Men hoort crlangsalle kanten vanspreken. Zij heeft geheerscht, of hecrscht alsnog, in de ge meenten Ruisselede, Wijngene, Ardoie, Beveren, Ingelmunster, Roeselare, Rutnbeke, Gils Hoog lede, Westroozebeke, Oostroozebeke, Sl. Baast Vijve. Verder: Brielen, Dikkebusch, Zillegein, Zon nebeke, leper, Boesinge, Langemark, Oostkamp (Moerbrugge), Ansegcm, Beveren, (Veurne) Hand zame, Werken, Zarren, Korlemark, Eessen, Wou men, Klerken. De Landman (weekblad der land bouw maatschappij van liet Westen) doel diensaan- gaande de volgende zeer gegronde bemerkingen, waarop wij gelooven de bijzondere aandacht der lezers te moeten vestigen: Het spijt ons hel te moeten zeggen, maar de snelle uitbreiding van de muilplaag, welke buiten gewoon aanstekend is, is aan niets anders te wij len dan aan de nalatigheid van zekere landbouwers, die, in plaats van seffens den veeaarts te halen wanneer zij zien dal hun vee ziek is, en onmiddel lijk ervan kennis te geven aan de gemeente-over- heid, zooals de art. 319 en volgende van het straf wetboek voorschrijven, hopendal het zal overgaan, wachten tol dal het kwaad voortgang heeft ge daan, en somtijds hunnen toevlucht nemen tot kwakzalvers; dit alles niettegenstaande de stellige voorschriften, onlangs metzooveel aandrang herin nerd door den heer gouverneur der provincie.: Wij voegen bij die regelen nog de volgende: Ziehier hoe verkeerdelijk sommige landbouwers tewerk gaan: bij voorbeeld, de muilplaag ont slaat in hunne stallen. Wat doen zij? Ofwel, zij meesteren of verzorgeren zelve hunne beesten; ofwel, zij laten ze meesteren door den een ol an deren onbemachligden koemeester; ofwel, zij doen den een of anderen gediplomeerden smids-veearts erbij roepen, die nogtans zulke ziekten niet mag behandelen zonder bijgestaan te zijn van eenen ge- diplommeerden veearts (wet van den 11 juni 1850 op de veeartsnijkunde); en die onvoorzichligeland- bouwers bekreunen er zich niet het minste ter non en zwerende ledematen, hoop op herstel was opgegeven. zijn andermaal 16 winkeldieven aangehouden, en medecijnen, zonder purgatie en zonder kosten door de smakelijke gezondheidsldoem van du Harry van Londen, gezegd: Zes en twintig jaren onveranderlijke uitslagen. Zij bestrijdt met goeden uitslag den moeilijken eetlust, slechte spijsverteringen, maagontstekingen, de gal, de winden, de zuurheid, het slijm, de braaklusl, de maag opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aan adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaakt, door borstontsteking, keel.ademstem, luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, slijm voorko mende uit de hersenen en het bloed. Zij heeft reeds 73,000 genezingen bewerkstelligd, waaron der die van den graaf Pluskow en de markiezin Brchan, MM. de professors Dédé, Warzer, doctoors Campbell, Shorland, Ure, Angleslein, enz. enz., waarvan uittreksel. Dyspepsie: M. J.-J. Noël van Thuillies (Hene- gauwen), van twintig jaren dyspepsie. Dartres M. Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dal aan zijnen ouderdom (35 jaren) alle genezing onmogelijk was, hoeft geheel en gansch van zijne darleren door het gebruik van de Revaienta genezen geweest. N" 49,842. M" Marie Joly, van 50 jarige verstoptheid, onverteerbaar heid, achtigheid, slapeloosheid, valling, hoest, winden, krampen en brakingen. N° 46,270. M. Roberts, van eene longtering vergezeld van hoes ten, spouwen, verstoptheid en doofheid van 25 jaren. N" 46,810. M. de doklor-chirurzijn Martin, van eene buiklooping en eene maagverhitting van 15 tol 18 malen per dag vertoonden gedurende acht jaren. N° 46,218. De kolonel Watson, van de licht, zenuwpijn en hardnekkige verstoptheid. - N" 18,744. M. de doklor-chirurzijn Shorland, van waterzucht en verstoptheid. N" 49,522. M. Baldwin, van eene volledige verzwakking, geraakt heid in de blaas en lidmaten, ten gevolge van over tollige uitspanning in de jeugd. Voedzamer dan het vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van t/4 kil. fr. 2-25; 1/2 kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 12 kil. 60 fr. De beschuiten van Revaienta in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Chocolade Revaienta in doozen van fr. 2-23; van 573 lassen, 60 fr. Verzending legen postmandaat. BARRY DU BARRY en Cie, 19, Boulevard du nord Brussel. Depot te Veurne, bij E. Duclos, apotheker. 32 wereld aan, daar dadelijk kennis van te geven aan den burgemeester hunner gemeente, overetn- komstig art. 319 van het strafwetboek, dat tegen de overtreders eene gevangzitting van acht dagen tot twee maanden en eene geld boet, van zes en twintig tot twee honderd frank uitspreekt. Zie eens, hoe onbezonnen en hoe strafbaar die land bouwers te werk gaan. De rijksveearts moet ter plaats geroepen wor den. Zonder dal de veehouder, bij wien de muil plaag ontstaat, en die aan den burgemeester zijner gemeente van het ontstaan der ziekte geene kennis heeft gegeven, kan gestraft worden met boete en met gevangenis. Wij verzoeken, niet alleen de landbouw- maar ook de politieke vlaamsche bladen, de voren staande regelen, als eene heilzame waarschuwing, voor hen wie het aangaat,te willen opnemen. In eene gemeente der province Luik werd een jubilë gehouden, en hadde er dagelijks ser moenen plaats, die zeer druk bezocht werden door de vrouwen en meisjes, maar veel minder door de mannen. Zulks was weinig aanmoedigend voor de geestelijken die predikten, en op zekeren avond kreeg een hunner een gedacht, dal hem volkomen meeviel. Hij zegde namelijk aan zijne toehoor- dressen, na zich beklaagd te hebben over de ont houding der mannen: Na de predikatie van mor gen avond zal ik toonen hoe men in min dan vijf minuten een paar schoenen maakt.» Deze toe spraak had den gewenschten uitslag, ’s Anderdags was de kerk te klein voor de menigte geloovigen van beider geslachten, van meer dan een uur in de i ronde toegestroomd. De geestelijke deed zijn ser moen, en als hij geëindigd had, bukte hij zich en nam een paai' laarzen en een mes, zeggende: ik heb uwe nieuwsgierigheid moeten opwekken om u hier te krijgen: de godsvrucht is hiertoe niet vol doende bij u. Welnu, ik heb u iels beloofd en zal de belofte houden. En, de laarzen omhoog ste- kende, gaf hij met het mes een paar sneden door zich vee) lijden besparen en de armen zichzelven genezen, daar deze medicamenten redelijk in prijs zijn en in ieder gehucht kunnen aangesebaft wor den. Zij hebben stijve gewrichten, gezwollen hce- en de vooruilzijten I op eene gelukkige toekomst geopend, nadat alle deelingen weinig invloed hebben gehad, want er zijn andermaal 16 winkeldieven aangehouden, en onder hen bevinden zich 10 die deel maakten van de bende, in de maand juli gevangen. Ditmaal was het bij voorkeur in de sigarenminkels dal de dief len begaan werden. Een medeplichtige ging in eenen winkel, en terwijl hij eene sigaar aanstak, legde een tweede de hand op alles wal hij kon, terwijl een derde op loer stond. Deze schelmen hadden elkander bijnamen gegeven als de Tijger, de Schepper en de Zot. Deze drie waren de hoofd mannen. Allen bevinden zich in handen van het gerecht. Hel verhaal van het vangen eener monster achtige pieuvre komt ons uit Florida toe. Het schijnt dat het schrikkelijk dier in de pilotlen is gekomen van de Fernandina-kaai en er niet meer uil kon. De werklieden, die op de brug werkten, een gerucht in ’t water hoorende, schoten op hel monsier, maar de vuurschoten hadden denkelijk op het diet geen uitwerksel en men verschafte zich eenen haak, waarmede het gedood. De pieuvre was 16 voel breed en 13 voel lang. Zijne vimmen waren vier voet lang en de staart had ongeveer dezelfde lengte; deze was niet breeder dan een vinger. De muil was 18 duim lang en twee voet breed, als zij open was. Hel dier is zoodanig af zichtelijk, dat de moedigsten van afgrijzen beefden bij hel enkel gezicht. ZITTING VAN 21 OCTOBER. ZITTING VAN 22 OCTOBER. GEBOORTEN. «gaai»—i ij i Kan's

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1875 | | pagina 3