HEKEN DMA K1NGEN. REVALENTA ARABÏCA UIT ER HAND TE KOOPEN van De gezondheid aan allen terug gegeven zonder Burgerstand der stad Veurne. den 3. .Maria Trybou, dochter van Karei en van Euphrasia Decramer, Ooststraat. den 3. Isidoor Lobbestael, zoon van Franciscus en van Maria Vansteenkiste, Vestenstraat. den 4. Emma Parel, dochter van Gustaafen Rosalia Dehollander, Ooststraat. den 4. Honoré Dewilte, zoon van Emiel en van Mathilde Duval, binnen palen. den 9. Henricus-.Franciscus Eloy, wagenmaker, 32 jaar en half, geboren te Ooslduinkerke en wonende te Veurne, jongman, met Maria-Ludovica Swyngedau, herbergierster, 40 jaren en 5 maanden, geboren te Leysele en wonende te Veurne, wed*' van Louis-Edmond Camerlinck. den 3. Norbert-Emmanuel Monthé, werkman, 76 jaren, 1 maanden 13 dagen, geborenen wo nende te Veurne, man van Maria-Josefina Brunin. den 4. Edmond Danze, 2 jaar en 11 maanden. den 5. Joannes Deraedt, kostganger in ’t oude mannenhuis, 83 jaren, geboren te Uper en wonen de te Veurne, ongehuwd. den 9. Petrus-Auguslinus Vermeesch, werkman, 72 jaren, 5 maanden en 14 dagen, geboren en wonende te Veurne, weduwenaar van Rosalia Deplae, man van Barbara Willems. de smakelijke gezondheidsbloem van Londen, gezegd: Zes en twintig jaren onveranderlijke uitslagen. Zij bestrijdt met goeden uitslag den moeilijken eetlust, slechte spijsverteringen, maagontstekingen, de gal, de winden, de zuurheid, het slijm, de braaklust, de maag opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aan adem- door borstontsteking, keel.ademstem, luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, slijm vóórko mende uit de hersenen en hel bloed. Zij heeft reeds 73,000 genezingen bewerkstelligd, waaron der die van den graaf Pluskow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédé, Warzer.doctoors Campbell, Shorland, Ure, Anglestein, enz. enz., waarvan uittreksel. Dyspepsie: M. J.-J. Noël van Thuillies (Hene- gauwen), van twintig jaren dyspepsie. Dartres M. Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dal aan zijnen ouderdom (33 jaren) alle genezing onmogelijk was, heeft geheel en gansch van zijne darteren door het gebruik van de Revalenta genezen geweest. N"49,842. M" Marie Joly, van 30 jarige verstoptheid, onverteerbaar heid, aehligheid, slapeloosheid, valling, hoest, winden, krampen en brakingen. N” 46,270. M. Roberts, van ccnc longtering vergezeld van hoes ten, spouwen, verstoptheid en doofheid van 23 jaren. N° 46,810. M. de doklor-chirurzijn Martin, van eene buiklooping en eene maagverhitting van 13 tot 18 malen per dag vertoonden gedurende acht jaren. N° 46,218. De kolonel Watson, van de licht, zenuwpijn en hardnekkige verstoptheid. N" 18,744. M. de doktor-chirurzijn Shorland, van waterzucht eu verstoptheid. N" 49,522. M. Baldwin, van eene volledige verzwakking, geraakt heid in de blaas en lidmaten, ten gevolge van over tollige uitspanning in de jeugd. Voedzamer dan bet vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van t/4 kil. fr. 2-23; t kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 12 kil. 60fr. De beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Chocolade Revalenta in doozen van fr. 2-25; van 375 tassen, 60 fr. Verzending tegen postmandaat. BARRY DU BARRY en C1', 19, Boulevard du nord Brussel. Depot te Veurne, bij E. Duclos, apotheker. 44 Een groot en gerieflijk siuin, met inrijdende Poort, Schuur, Remiseu, Peerd- en Koeistallen, llovenierhof. Grasplein, Cour, Cilern, Pompe en verdere gerieflijkheden met de Erf daarmède- gaande, groot 3 aren 87 centiaren, al gestaan en gelegen binnen de stad Veurne, op het einde der Vleeschouwerstraat, bewoond door den eigenaar Claeys-Boudeweel, bij welken men zich mag aan bieden voor den prijs en conditiën. K0RREKÏI0NNELE RECHTBANK VAN VEURNE. Leo Boudry, metser te Crombeke, 14 dagen ge vang en 40 fr. boete, over eerrovingen. Karei Lehouck, werkman te Veurne, 5 dagen gevang, over eerroving. Karei Vandendriessche, smokkelaar te Ghyvelde, 1 maand gevang en 26 fr. boete, over aftröggelarij. naamde Louis, welke, zooalseenige dagen geleden gemeld werd, te Eernegem verongelukt was, is na elf dagen opzoekens, gevonden te midden van het veld. Een landman was zijne ivruchten te velde gaan bezichtigen, toen hij op ecus een aantal kraaien bemerkte, die rond eenen hoop vlogen; hij naderde en vond dat hel op een dood lichaam was, dat de kraaien aasden. D» eene wang van hel lijk was reeds leeneinaal afgeweten. De lezer kan oordeelen over de ontsteltenis van den landbou wer, die het eerst getuige was van dit afschuwe lijk tooneel. Ziehier wat men vertelt over het on geluk van Hendrik Calrysse, vermoord bij den Moerdijk, te Eernegem. Toen men gewaar werd dal II. Calrysse in het water lag leefde hij nog, maar door een onverstaanbaar vooroordeel, durf den de personen die waren loegeloopen om hem te helpen, den man niet wegdragen, eer de policie er bij was. Oudertusschcn, in plaats van den ver dronkene in een matig verwarmd vertrek te leggen en hem te wrijven, liet men hem op den oever van den dijk liggen,en onder hel kermen en klagen wachtte men opde policie. Iiitussehentijd bezweek de ongelukkige. De kalholijke gemeenteraad van Brugge heeft in zijne laatste zitting de volgende belissing ge nomen 1°. De bestuurder van den franschen schouw burg zal ontlast zijn van het geven van Gvlaamsche verlooningen. Een bestuurder van eenen vlaain- schen looneeltroep zal kunnen gelast worden met hel geven dier verlooningen. 2°. De toelage van 12,00(1 Ir. voor den schouw burg wordt verminderd op 10,000 fr. 3°. Er zal geene toelage verleend worden voor nieuwe decors. (De toelage daarvoor tot nu toe verleen I beliep 3000 fr.) 4". liet collegie heeft de schouwburg Sensuur hersteld, is te zeggen dal er geen enkel stuk meer zal mogen gespeeld worden, zonder door het schepenen collegie, is te zeggen door de geeste lijke overheid te zijn goedkeurd geweest. Wie zal, in die voorwaarden, het bestuur willen aanveerden? Zij gaan goed de Brugsche bisschoppelijke instrumenten. spoorwegwaggons, zal veranderd worden. De val- I pltnlr 'yioli hoibdAn •l'III llOt ITAPtPl hovinilt zal vervangen worden door een liandvastcl, bij middel van hetwelk men drie sloten te gelijk kan doen werken. De treinwachters zullen alsdan de porlels kunnen sluiten door er slechts langs builen tegen de stooten. Hel duilsch staatsblad kondigt een dekreet af, dat den invoer in DuitSchland verbiedt van hoornvee voortkomende uil Holland, Belgie en Luxemburg, uit hoofde der longontsteking welke in die landen onder hel vee woedt. Te Ardenne is het volgende ongeval gebeurd: De expresstrein van Keulen is roti 1 1 4/2 uur op een rijtuig geloopendat geladen was met buskruit. De schok veroorzaakte eene ontploffing. De trein kon gelukkig zijnen weg voorlzetlen, alhoewel de rijtuigen een weinig beschadigd en de ruiten gebioken zijn. Niemand werd gekwetst. Daar de muilpuislkoors thans in Engeland woedt, heeft de belgiscbe regeeiiug vaslgesteld dezen jare geene hervoorlbrengers van hel Dur- hamveeras aldaar aan te koopen. Honderd twee aanhoudingen: moordenaars en dieven. De veiligheidspOlicie van Parijs heeft de hand gelegd op eene bende van baanstroopers, dieven en moordenaars. Op het einde van januari laatst werd een jonge schelm van negentien jaren, Chevalier genaamd, door hel assisenhof der Seine tol achttien jaren dwangarbeid veroordeeld, voor zeven of acht dieften met braak, inel eene buiten gewone stoutmoedigheid begaan. Na zijne veroor- deeling, zijn vertrek naar Nieuw-Calédonie af wachtende, werd Chevalier in de kleine Roquettc opgesloten. Die schelm verveelde zich in zijne cel en°kön niet zonder afgunst denken aan eenigen zijner kameraden bijna zou schuldig als hij, die nog in volle vrijheid waren, terwijl hij in een kol opgesloten zal. Hij maakte aan M. Jacobs, de nieuwe veilig- heidsoverste de namen bekend van vier zijner medeplichtigen, die men inderdaad op hel bal Emiel, aan de Barrière du Tróne vond, en waar van een, die den naam draagt van Jan Reypre of Ribi du Tróne, op zijne beurt de schrikkelijksle ophelderingen gaf. Zij hebben zeventien moorden, honderd en twee dieften en honderde nachtelijke aanvallen bekend. Door hunne aanduidingen, zijn 102 leden dier benden, waarvan Chevalier hel hoofd was, aange houden geworden. Maar even als in iedere echte bende, waren niet alleenlijk dieven maar ook verhelers. Hel is in het voorgeborchte St-Anloine en namentüjk in de Nieuwe-Lappestraal bij de waterdragers en oud- kleerkoopcrs dat zij hunne gestolen koopwaren plaatsten. Zij hadden zooveel te meer prangdieven, noodig, vermits zij den gansch verleden winter tusschen den weg van Fontenay-sous-Bois en Fontenay-aux- Roses, de boodschapdoeners aanhielden eu hunne rijtuigen plunderden. Hel grootste deel hunner verhelers zijn naar den depot gezonden; gisteren nog heeft men in hel voorgeborchte St-Antoine eene oude vrouw aange houden, die hen alles afkocht wat zij haar brachten. Volgens de verklaringen dier bandieten, wer den hunne slachtoffers, na vermoord te zijn, in de Seine, kanalen of in de Maine geworpen. Ziehier nog nadere bijzonderheden: De bende van Chevalier sloeg soms hare slacht offers dood, of sneed hen den hals af; doch liefst verkoos zij hen te verdrinken. Wanneer men de lijken weervond, bemerkte men geen spoor van geweld en de dood werd aan een ongeval of eenen zelfmoord toegeschreven. Dit was zeer gemak kelijk voor de bende die men uil dien hoofde heden den naam geeft van de Verdrinkersbende. Het warén ook zeer behendige booswichten; zooals bij voorbeeld een hunner, die door de po licie verontrust kunnende worden onder zijnen naam van Levasseur, zich een gansch nieuwen burgerlijken stand wist aan te schaffen. Gedurende eenen nacht, op het eiland Louviers, op een paar slappen van de Austerlitzkaai, greep hij geholpen door cenige zijner makkers, eenen I voorbijganger vast, ledigde zijne zakken en wierp I vervolgens den ongelukkige in het water. Bij hel doorzoeken van de portefeuille van den vérdron- - - ken, vond Camelot papieren melden naam Cros- medecijnen, zonder purgatie en zonder kosten door nier, welken naam hij aannam om de policie te i smakelijke gezondheidsbloem van du Barry misleiden. j Van dien tijd gelukte hij er zoo goed in dien naam i te dragen dal hij zelfs onder dien naam veroordeeld werd tol 6 maanden gevangenis. Indien heden hel getal aangehouden leden dier bende tol over de honderd loopt, kan men licht oordeelen, welk getal medeplichtigen en ver- heelers er nog te ontdekken blijven. Het onder- zoek zal dus nog veel werk vinden eer de beschul- óif>den vooi de icchtbauk zullen kunnen \ei- irdiim de uitterin0* al de wanorders veroorzaakt - Het schijnt dat hel stelsel van T sluiten der schijnen. Ikl1111'?’ Uc imteil,nP’ ai, dC,"d1noiaer5 veroorzaakt, 'I Le Républicain du Einistère meldt dal dezer klink, welke zich beneden aan het portel bevindt, dagen een braaf en rijk landbouwer van Bretanie, Couaker genaamd, den zelfden dag zijne vijf kinde ren, jongens en meisjes, heelt zien in huwelijk treden. Twee honderd personen namen aan liet bruiloftsmaal deel en de appeldrank en de wijn werden met volle tonnen rondgeschonken. Men weet dal don Carlos, na zijne vlucht uil Spanje, te Boulogne naar Folkestone was scheep gegaan op de Alexandra. Op dezen sloomer be vonden zich ook de leden der municipaliteil \an Boulogne, uitgenoodigd op de inhuldiging eener nieuwe spoorwegstalie, in zee op het Hoornhoofd gebouwd, gelijk degene te Dover en in andere engelsclie havens. Eene groote menigte, waar onder vele rijke dames, wachtte de stoomboot af, en de te Folkestone verspreide tijding dat don Carlos aan boord was, had de menigte nog ver meerderd. Om vier uur kondigde hel kanon der compagnie aan dal de stoomer, die de fransche uitgeuoodigden bracht, in 't zicht was. Weldra begroette een salvo van vijftien scholen hel aanlan den der boot. Don Carlos stond op dek. Sir Edward Wotkin, vergezeld door het parlements lid O’Clery en den lieer Shaw, gingen hem hulde bewijzen en daarna de fransche genoodigden be groeten. Toen don Carlos met zijn gevolg, die de laatstcn ontscheepten, op het Havenhoofd kwamen, werden zij eerst zeer flauw toegejuicht (a /'ainl cheer) hij lichtte een weinig den hoed op, maar aanstonds werd bij begroet met gegrol en gejouw, tot hij in de nieuwe statie was. Sir Edward Walkin deed don Carlos in eenen salonwagen gaan, waarvan de gordijnen neergelaten werden, en terwijl de trein in gang kwam, vervolgde de menigte hem met ge schuifel en gehuil. Aan de static van Tunbridge werd er toegejuicht en geschuifeld. Te Londen waren verscheidene personen binnen de statie van Charing-Cross, maar hel meerendecl werden bui ten gehouden. Toen Let rijtuig verscheen.dat don Carlos aanbrachl, gromde eu schuifelde de menig te, terwijl de minderheid \'iva! riep. Don Carlos begaf zi«h dadelijk naar Brown’s Hotel. hij geholpen door cenige zijner makkers, eenen I vervolgens den ongelukkige in het water. Bij hel ken, vond Camelot papieren met den naam Cros- inisleiden. GEBOORTEN. HUWELIJKEN. STERFGEVALLEN. ZITTING VAN 9 MAART. ZITTING VAN 10 MAART.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1876 | | pagina 3