TOEWIJZING in eene zitting, Toewijzing, in eene zitting, BOOMVEILING. BEKENDMAKINGEN. BEVALENTA ARABICA vlakken, in vorm van waaier van 25 meters lang en 25 meters breed. Dit tuig, welk hij parokite noemt, is aan den wind blootgesteld, en als een vlieger, aan eene koord vast; daarna wanneer bij tot eene hoogte is gekomen van een honderdtal nieters, zet de uitvinder zich in een bootje dal onder de vlak ken hangt, en geeft hel teeken om de koorden los te laten. Dan begint hel toestel horizontaal vooruit te gaan, met huiveringwekkende snelheid. Er zijn reeds pogingen te Londen gedaan, waar de heer Simmons verschelde personen in tegenwoordig heid der overheden heeft opgenomen. De gansche drukpers hoeft gesproken van deze proeven, welke te Brussel zullen hernomen worden. Wij vernemen dal M. Simmons van het stads bestuur van Brussel reeds de toelating bekomen heeft in het park aldaar proefnemingen te doen met zijn nieuw vliegtoestel. Burgeratnnd der Mta<l Veurtie. den 29. Arsenius Vanloorlelboomzoon van Renatus en van Mary Roussel, Bewcslerpoort. den 30. Ludovicus Pil, zoon van Karel en van Justina Desacver, Bewcslerpoort. den 26. Barbara-Constanlia Mortier, werkvrouw, 60 jaren, 5 maanden en 15 dagen, geboren te Adinkerke en wonende te Veurne, wed" van Hemi Demolder en thans vrouw van Basiie llollevoet. den 28. Joanna Desnyder, zonder beroep, 86 Koop 5. De Ifcrberg de Eendracht, met Erve en afhangelijkheden, zuid langs den dijk-keiweg. Bewoond door Joannes Alissuwe, aan fr. 100,- "s jaars. Bezette Schuldvorderingen Koop 6. Schuldvordering van fr. 1,200,- aai: 5 gegolden door L. Simoons en bezet op zijn huis, te voren herberg de Huil, te Wulpen, zuid langs den dijk-keiweg. Koop 7. Twee Schuldvorderingen zamen van fr. 3,200,- aan 5 °/0, gegolden door Jan Tyteca, en bezet op zijn huis-herberg de Casino, te Ooslduinkerke, noord langs den steenweg. Deze schuldvorderingen verplichtende bierleve- ring. De eigendomsbewijzen en verkoopvoorwaarden berusten bij den Notaris I»c Brauwere, Sl. Denijsplaats te Veurne. K0RHEKTI0NNELE RECHTBAKK VAN VEURNE. Augustin Vandewinkel, werkman te Men kem, 3 maanden gevang, over slagen. Karei Bulcke Lemahieu, landbouwer te Merckem, 50 fr. boete, over jagl in verboden lijd, 30 fr. boete, over jagt zonder wapendragrecht met ver beurte van zijn geweer of 50 fr. Francis Baeckelandt, dienstknecht te Wercken,, 14 dagen gevang en 26 fr. boete, over smaad woorden. Isidoor Deruyler, werkman, 26 fr. boete, over beledigingen, Leon Dewilde, 6 maanden gevang en 76 fr. boete, over beledigingen en slagen, beide te Clercken. Karol Verminck, koopman in visch, Desiré Dehaezc, werkman, elk 1 maand gevang, over slagen, beide te Veurne. Donderdag 6 April 1876, 2 ure namiddag, te Adinkerke, Zwartenhoek, langs bet Langgeleed, op de höfstedelanden gebruikt door Karei Eranchois en daarna op land gebruikt door de II'.'' Decroos, van JJSt knopen Olmen, Esschen en Populieren hoornen. Gemakkelijk vervoer door de aangelegenheid der Zandstraat, van het Langgeleed en der Duin kerk vaalt. Betaalbaar, tegen December 1876, ten kan- toore van den Notaris DE BRAUWERE, S.’ Denijs plaats, Veurne. Z. M. de koning toegezonden is. De minister van buitenlandschc zaken heeft op nieuw ccue circulaire aan de provinlie gou verneurs gezonden, opdat zij de gewaande erfge namen van Jan-Jacob Dubois die zooveel miljoenen moet achtergelaten hebben, zouden aanraden daar- voorgeen kosten le doen. Er bestaal daar niets van. Men schrijll uil Mculebeke, 22, maart: Zater dag laatst is er alhier een smartelijk ongeluk voor gevallen. De heer Emiel Van de Kerckhovc is iu de kokende ketel der huidcnvellerij zijns vaders ge vallen, bevattende verscheidene toebereidselen, zooals vitriool enz. Men trok hem onmiddelijk er uit, maar gansch hel lichaam was eene brandwonde, ’s Anderen daags is de ongelukkige bezweken. Het verbrekingshof heeft de voorziening van den ter dood veroordeelden Jozef Stupp ver worpen. De genaamde Jan De Praelere, landbouwer te Btiyen Oosl-Vlaanderen), komt door het be roepshof van Geul, veroordeeld le worden tol eene boel van 50 franks en lol drie gevangziliingen van veertien dagen ieder, als plichlig te Ruyen, op 18, 22, 23 en 24 October 1875, zijne beesten, welke hij wist van de muilplaag aangelaau te zijn, in aanraking le hebben gesteld met andere, in weerwil van hel uitdrukkelijk en herhaald verbod der overheid. Het kiescollegie van arrondissement Brussel is bijeen geroepen tegen 18 april aanstaande, ten 9 uur s morgends, ten einde een volksvertegen woordiger te kiezen, in vervanging van wijlen den heer Vleminckx. Het bestuur der spoorwegen, posten, tele grafen en marine beschikt over een voldoende getal kandidaten voor de bedieningen van kommies, surnumerair, garde, slatiefacleur en politieofficier, en bericht de belanghebbenden dal er lol nadere beslissing geen gevolg zal gegeven worden aan de vragen om die betrekkingen te bekomen. Hel congres van den Onderwijzersbond van Belgie zal dit jaar in Gent gehouden worden. Hel zal den 10 september aanvangen; den II zullen de fransche en vlaamsche afdeelingen afzonderlijk hare zittingen houden, en den 12 houden de twee vereenigde afdeelingen, eene algemeene vergade ring. Ziehier welke vragen aan de beraadslagingen van het congres zullen onderworpen worden: 1." Wal kan de lagere school om bij de kinderen het kunstgevoel te ontwikkelen? (Deze vraag werd, bij gebrek aan tijd, op bel jongste Congres niet opge- losl.) 2." Benoeming van eenen interimairen onder wijzer in ieder kanton. De gemelde onderwijzer, door hel gouvernement betaald, zou de onder wijzers die verhinderd zijn vervangen. 3.° Welke zijn de beste middelen, te gebruiken voor liet onderwijzen der moedertaal? 4." Op wie vallen de kosten van het kuischen en den kleinen onderhoud der school? 5.“ De voordeelen der schoollenloon- stellingen en de beste middelen om ze in te richten. Eene nieuwe soort van Uitbuiting. Onder dezen titel, doelen de dagbladen van Luik hel vol gende mede: Over eenige dagen verscheen in verscheidene dagbladen van Luik eene aankondi ging, waarbij een persoon gevraagd werd om in Belgie en Frankrijk te reizen, ten einde geldont vangsten le doen. De wedde was 200 fr. per maand, vrij van reiskosten en daarbij voedsel. Zich te wenden lol, enz. Dit verleidelijk aanbod lokte zekeren I). uil om eens te zien wat het was en hij begaf zich naar het aangekondigd adres en bood er zijne diensten aan twee heeren, die zegden vertegenwoordigers le zijn van een groot bankhuis in Frankrijk. Na hem ondervraagd te hebben, be noemden zij hem lol de openslaande plaats. Maar hel hier ecu post van vertrouwen geldt, zeggen de hoeren dal zij eene borgstelling van 1,200 fr. moeten hebben; de heer I)., dien eisch zeer ge grond vindende, verhaast zich in de handen zijner nieuwe patroons die som le storten en deze geven hem een goed opgesteld en op zegel geschreven bewijs van ontvangst. Zij zegden hem dan dat hij om 4 uur namiddag moest terug komen, ten einde le zamen naar Brussel en dan naar Parijs te ver trekken, waar de nieuwe bediende al de noodige inlichtingen om zijne plaats te kunnen bekleeden, moest ontvangen. Op het gesteld uur was de heer D. ten huize van de zoogezegde vertegenwoordi gers der Bank. Men begrijpt dal zij reeds uil de voelen waren met de 1,200 fr. Men zoekt ze thans op, maar het zal wellicht moeilijk zijn hen te vinden. Een nieuwe vlieger. De uitvinder van een zeer zonderling stelsel, bestemd om een gansche omwenteling te brengen in de luchtvaart, wendt thans pogingen aan bij het gemeentebestuur van Brussel om in die stad opstijgingen te doen. Het is de heer Simmons, vermaarde engelsehe lucht vaarder. Hij heeft middel gevonden om in de lucht le stijgen zonder luchtbal, gaz noch warme lucht. Jlij bedient zich van twee boven elkander liggende Koop 1. Onlangs nieuw gebouwde Woonhuis met Mier- en A.:ziJiibrouweriJ, Magazijn en Stallingen, mede het erfpachlrecht tol laatsten December 1928 aan H 0,10,15 C" Erve en Hoving, voorhoofdende noord op de gioote Ooststraal en palende west de Wandeldreef. Prizij van ketels, kuipen, tonnen, vaten, harst, rosmolen, enz. fr. 13,440 21. Bewoond en gebruikt door den heer Evans Defebure; ingebruiktreding van het woonhuis'met 1 Mei aanslaande en van hel overige met den overslag. Koop 2. De Herberg het Schippershuis met Magazijn, Stallingen en H 0,02,97 C" Erve en plaats, slaande en gelegen tegenover de Nicüpörl- brug, voorhoofdende west op den vaarldijk en palende noordoost de Statiestraat. Om aanstonds in gebruik te treden. Koop 3. De Hérberg de Conducteur met Erve en al bangelijkheden, ter zuidzijde der groole - Ooststraal. Bewoond door de wed* Kurvcrs, aan fr. 140,- ’s jaars. Koop 4. Woonhuis te vooren herberg de Casino, met Erve en afhanglijkheden, ter westzijde van hel Hand hoogstraat je. Bewoond door Karei De Duydt, aan fr. 120,- ’s jaars. Woensdag 12’*'" April 1876, 3 ure namiddag, Ier afspanning den Hert, groole Ooststraal te Veurne, van jaren, geboren te Leysele en wonende te Veurne, wed' van Jan Duytschaever. den 28. Mary Vandenameele, herbergierster, 75 jaren, geboren te Alveringhem en wonende te Veurne, echlgenoote van Frans Coolman. den 31. Pieter Hullebrouck, dienstbode, 32 jaar, geboren te Bulscamp en wonende te Sléenkerkc, overleden le Veurne, jongman. den prijs der medecijnen. In doozen van iT kil fr. 2-25; i kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 12 kil. 60 fr. De beschuiten van Bevalenta in doozen \an 4,7 en 16 fr. De Chocolade Bevalenta in doozen van fr. 2-23; van 575 lassen, 60 fr. Verzending tegen poslmandaat. BARRY CD I’AIRY en C", 19, Boulevard du nord Brussel. -- Depot te Veurne, bij E. Duclos, apotheker. (47 Vrijdag 21 April 1876, 3 ure namiddag, ter herberg van Hendrik Castelcgn, te Wulpen, van: Woonhuizeken gebouwd in steen met pannen- dake, 2 Stallekens en 11 0,01,50 C" Erve en Hoving, van zuiden langs den keiweg. Bewoond en gebruikt door de wed' Impynck, lot 1 mei aanstaande. Eigendomsbewijzen en verkoopvoorwaarden bij den Notaris [JE ERaUWERE, S* Denijsplaats, Veurne, De gezondheid aan allen terug gegeven zonder medecijnen, zonder purgalie en zonder kosten door de smakelijke gezond heidsbloem van du Barry van Londen, gezegd: Zes en twintig jaren onveranderlijke uitslagen. Zij bestrijdt met goeden uitslag den moeilijken eetlust, slechte spijsverteringen, maagontslckingen, de gal, de winden, de zuurheid, het slijm, de braaklust, de maag opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aan adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaakt, door borstontsteking, keel, adeinstem, luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, slijm voorkó mende uil de hersenen en hel bloed. Zij heeft reeds 75,000 genezingen bewerkstelligd, waaron der die van den graaf Pluskow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dcdé, Warzer.doctoors Campbell, Shorland, Ure, Anglestein, enz. enz., waarvan uittreksel. Nr 65,476. M. de PasloorComparet, van 18jaren maagkremp, van maag- en zenuwpijnen, zwakte en nachtelijke zweetingen. Nr 47,422. Uitputting. Bladwin, van volledige verzwakking, verlam ming der leden uit hoofde van jeugduitspanning, Nr 76,448. Verdun, 16 januari 1872. Sedert 3 jaar leed ik pijnen in de rechter zijde en aan de uitholling der maag, van slechte spijs verteringen, enz. Ik aarzel niet u toetevertrouwen dat uwe Ravalenla mij gered heeft. Ernest Cattï:, muzikant bij het 63'linie-reg. Voedzamer dan het vleesch, spaart zij 50 maal GEBOORTEN. STERFGEVALLEN. GEMEENTE WULPEN. (DIJK.) ZITTING VAN 30 MAART. ZIT 1 ING VAN 31 MAART. STAD VEURNE. GEMEENTE WULPEN'.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1876 | | pagina 3