VAN VEURNE NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT N.r 15. JAAP.. I dc Veurne, 8 April. heeft aan dit land 7-30 9-50 verklaarde dal zij onbillijk van den heer Mir werd Een afzonderlijk nummer 10 c." Bekendmakingen la centiemen den drukregel. Men scln ijfl in bij den drukker-uitgever, Oos.tstraat, G, te Veurne, en op alle postkantoren des rijks. Brieven en geld vrachtvrij. Alle inedcdeelingen, artikels of brieven, behoorlijk luiderleekend, alsook bekendmakingen uilerlijk legen Vrijdag middag toe te zenden. en allen Woensdag in Su; Des anderendaags begaven zich een groot getal heeren en burgers van Veurne, de muziekmaatschappij S.u Cecilia, als mede eene deputatie van 25 leerlingen met directeur en twee professors onzer mid delbare school, naar de voornoemde ge meente, waar de lijkdienst om 10 uren plaats had. Deeds van 9 i/s uren was daar zeer veel volk. Onder de bijzonderste vreemdelin gen bemerkte men: de heer Vramhout, Gouverneur der Provincie; de II. L. Visart, volksvertegenwoordiger; de II. Burggraaf A. de Nieuport; de llll. Van Morris en D’hondt van Poperinghe; de llll. Dautri- court-Woets, De Breyne-Du Bois en Casle- lein-Van llille, van Dixmudc; de llll. Van Cuyck, Meynnc-lloulsaeger en A. Meynne, van Nieuport; de llll. Moissenet, van Brussel, en meer anderen. Het lijk wierd door de geestelijken afge haald uit hel huis van Jufvrouw De Visch, nicht des overledenen en in stoel, onder het spelen van rouwmarchen, naarde kerk gedragen. De kerkelijke diensten gebeur den met de grootste plechtigheid, en het was voor velen eene troostende voldoening te hooren, dal, gedurende gansch de twee offeranden de Veurnesche harmonie ter liet Blad verschijnt allen Zaterdag; plement. lielnnlbnar voorop: foor Stad: G maanden, fr. 3-25Een jaar, Ir. 6-00. I'oor gansch Ik’lgie: 6 maanden, Ir. 3-75 Een jaar, Ir.' 7-00. Voor Frankrijk: fr. 16-50 'sjaars. 50.c Turkije zouden ontnomen worden en een eigcnzelvig beslui.r zonden krijgen, zooals Servie en Romanic. In Abissinic hebben de vijandlijkheden opgehouden; ook worden de vredesonder handelingen, door koning Kassa gevraagd, mol de gezanten voot tgezet. De zoon van den onderkoning van Egypte, die aan hel hoofdt der egyptische troepen stond, heeft bevel ontvangen om naar Cairo terug te koeren. De lijkplechligheid ter cere van M. G. De Smedl-Bei nier was onder veel opzich ten merkwaardig; doch bijzonderlijk door hel groot getal personen, die er deel aan namen en door de algemeene droefheid, die zij heeft doen ontslaan. Om aangenaam te zijn aan onze lezers en om levens hulde te bewijzen aan’deiile vroeg afgestorvene, zullen wij trachten de voornaamste bijzonderheden dezer plech tigheid mede te deden. Op den dag van hel overlijden van den heer De Smedl wierd het nieuws hier ver sprei I, dat zijne stoffelijke overblijfsels rechtstreeks van Brussel naar Dixmudc en vervolgens naar Alveringhem zouden o\cr- gevoerd worden. Men vet wachtte zich dus hier aan geene hoegenaamde lijkceremo- nien ter cere van onzen geachlen mede burger. Doch in den morgen van den 31 maart vernam men, dal deze overblijfsels met den trein van ’s namiddags te Veurne zouden aankomen, om vervolgens plechtig- I ijk, maar zonder lusschenkomsl der Veurn- sche geestelijken, van aan de slatie naai de voorstad builen de IJperbi ug te worden gedragen. I ilnoodigingen wierden rondgezonden, dc noodige schikkingen in allerhaasl ge nomen, en omtrent drie uren wierd de betreurde overledene door eene groole menigte in de statie afgewacht, waar hij aankwam vergezeld van zijn broeder M.' Jules De Smedl en van zijne boezemvrien den dc llll. Ed. Bieswal en V. Ilenot. De grootste aandoening licerschtc onder de aanwezigen: het lijk wierd uit den wagon genomen, hel korps pompiers pre senteerde de wapens, kei muziek liet treu rige toonen hooren, tranen vloeiden en de weemoedigheid was algemeen. Ecu lijkstoet vormde zich alsdan in de volgende orde Het korps pompiers; de muziekmaat schappij; dc leerlingen en leeraars der la- POLri'lEK OVEUZICHT. De Kamer der afgevaardigden van Erank rijk heeft eergisteren eene nog al belang rijke zitting gehouden. De heer Legrand gaf lezing van hel verslag der inilialief- <om missie, dal zich verklaart voor hel in aanmerking nemen van hel voorste! van den heer Ferry over de benoeming der meiers. De heer Ferry vroeg de dringendheid. De heer Ricard zegde dal helgouvernemenl zich tegen de dringendheidsvei klaring niet verzette; hij begreep hel verlangen om aan hel land de vrijheden terug te geven, die er dierbaar aan zijn. De kamer heelt hel voorstel in aanmerking genomen en een parig de dringendheid aanvaard. De kamer heeft vervolgens de kiezing goedgekeurd der heeren Achille Adam in l’as-dc-Calais, en de Bourgoing in de N'ièvre; zij verbreekt die van den heer dc l’cyrusse in hel departement Gers. Eene beraadslaging ontstond over kiezing van den lieer Mir in Savooie; bel veslag, dat lot de geldigheid besloot, werd hevig bestreden. De sluiting uitgesjnoken zijnde, riep de heer de La Rochefoucauld, datde minderheid niet meer aan hel woord kon komen; de voorzitter laakte streng die onderbreking en was. Dc kiezing geldig verklaard. Hel saksisch gouvernement de Kamer der afgevaardigden van een wetsontwerp onderworpen, waarbij de betrekkingen liisschen de kerk en den staal geregeld worden. Hel wetsontwerp, inden zin der ptusische wellen opgesteld, zal weinig tegenkanting ontmoeten; overigens hei koninkrijk Saksen lelt op eene bevol king van Iwee milliocn en half inwoners maar vijftig duizend kalliolijken. De duilsehe veldmaarschalk von Mollke bevindt zich op dit oogenblik in verlof. Eene depeche van den Daily Telegraph meldt dal de beroemde krijgsman er aan denkt om zijne rust te nemen; zijn opvol ger zou graaf von Warlenslebcn zijn. In den Oosten nemen de zaken weder eene slechte wending. Het lurksch gouver nement is machteloos om den opstand te bedwingen, dc lurksche troepen leveren zich aan ongehoorde gruwelen over en verdrukken meer dan ooit de chrislene bevolkingen. Ook vóórziet men dal de curopecsche mogendheden weldra zullen genoodzaakt zijn gewapenderhand lusschen te komen, wat wel voor gevolg zou kunnen hebben, dat Herzegovina en Bosnië aan ZATERDAG APRIL IS7G. Vcrl i-ckiiren van den ijzeren xVeg van Oninkt-rkc, Veurne naar Uchtervelde en Dlxmude naar IVieupoi-t. Dninkcrkc naar Veurne 6-35 11-10 3-40 5-00 Liclitervclde naar Vcürne 6-30 9-08 1-35 8-00 Nieuport-Dixmude 7-30 12-00 4-10 0-00 Veurne naar Uchtervelde 7-37 12-11 4-35 6-02 Veurne naar Duinkerke 7-40 10-15 2-39 9-06 Dixinudè-'Nieuport 9-50 0-00 2-20 8-45 gere en middelbare scholen; de koorzan- gerskring; de maatschappijen der holdons, (Ier duivenliel hebbers en der vinkeniers; dc gilden van Sl. Joris, van Sl. Sebastiaan en van Rhelorika; eene deputatie der mu ziekmaatschappij van Adinkerke; hel lijk; de familie; de gemeenteraad, de liberale Associatie, vrienden en kennissen. De vier hoeken van den pettier wierden gedragen door dc llll. Behaeghel, Ollevier- Van \\oumen, M. De Cae en F. Vermout als vertegenwoordigers van den gemeente raad, van hel besturend bureel der middel bare school, van dc liberale Associatie en van de maatschappij S.lc Cecilia. Deze zoo talrijke lijkstoet begaf zich traagzaam langs de groole Ooslslraat, de Markt en de Zuidslraat naai’ de IJperbrog. Door de treurmarchen, die gespeeld wier den, door de rouwfloersen, die vaandelen en cereleekens overdekten, door de droef heid, die op aller aangezichten Ie lezen stond, maakte hij oenen zeer diepen in druk op onze bevolking. Aan de voorstad wierd hel lijk in oenen doodwagen, uil Oostende ontboden, ge plaatst, en naar Alveringhem gevoerd. De familie volgde in rijtuigen en de stoel ging uiteen. b." ADVERTENTIEBLAD ■M—Mimm mi ii iniiH

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1876 | | pagina 1