H O F S T O E, welks gebouwen in goeden staal zijn, GEEEGEA’ TE S.1 RICQVIER8, langs den steenweg van Veurne op Yper, JNUOUDENDE MEUBELS PARTIJ HOVENIERLAND, gelegen bij de dorpplaats v e re o b a e REVALENTA ARABICA BEKEIVbUAKlIVGEIV LEI’ OPMorgen Zondag, 30 dezer, u J opening van het hotel: Café I 's Avonds om 11 ure zal een bijzondere trein uit Adinkerke naar Lichtervelde vertrekken, en stil houden te Veurne, Avccappelle, Oostkerke, Dix- mude, Eessen, Zarren, Handzame, Cortemarcq en Lichtervelde. Ten einde aan de deelnemende maatschappijen toe te laten met den bijzonderen trein huiswaarts te keeren, zullen er twee theaters geplaatst wor den: een op de dorpplaats van Adinkerke, en een op den Dijk (grondgebied van Veurne). Algemeen'e TT ij tl in gen.. Bij koninklijk besluit van 18 april is er eene luilenance der gendarmerie ingerichl te Veurne. De leidingen der lichting van 1876, van West-Vlaanderen, voor den dienst aangewezen en 2,600 Oktober om 5 Ooststraat te Veurne, licitatie-verkooping van OP WOENSDAG 24 MEI 1876, ure namiddag, ter herberg den Papegaai, Kantoor ran den Notaris E>E C.’.i:, Boter- weegschaalstraatn." 10, te Veurne. Studie van den Notaris SlSIPELAEHE, te Alveringhem. DONDERDAG 4 MEI 1876, j’ om 4 ure namiddag, ter herberg van sieur Griin- van du Hurry schranderheid van De gezondheid aan allen terug gegeven zonder medeeijnen, zonder purgatie en zonder kosten.door begrepen in hel kontingenl, zullen op de volgende de smakelijke gezond heidebloem dagen moeten aan de krijgsoverlieid overhandigd worden Den maandag 29 mei. Degene van hel arron dissement Brugge. Den dinsdag 30 mei. Degene van hel arron dissement Kortrijk. Den woensdag 31 inei. Degene der arron dissementen Veurne en Oostende. Den donderdag 1 juni. Degene van hel arron dissement Rousselaere. Den vrijdag 3 juni. Degene van hel arron dissement Upercn. Den zaterdag 3 juni. Degene der arrondisse menten Thielt en Dixmude. Maandag morgend heeft men te Rouselare een lijk uil de vaart opgchaald. Het was dit van zekeren A. Deryckere, wonende te Rumbeke. Eenige beweren dal hij ten gevolge van een ge vecht er zou zijn ingeworpen, andere dal hij in slaat van dronkenschap was. Wal er van zij, het gerecht zal het wel welen op te klaren. M. Eug. Vander Meer, van Brugge, komt de gouden medalie te behalen in den kampstrijd van fransche letterkunde, ingerichl door de maat schappij van kunsten en letteren van Henegauwen. Deze jonge schrijver is maar 29 jaren oud. Men leest in een blad van Kortrijk: Maandag avond wilde eene vrouw die een weinig te laat kwam op den reeds ingang zijnde trein slappen. Zij miste de voettrede en viel op de baan tusschen twee riggcls. Gelukkig had zij de tegenwoordigheid van geest roerloos te blijven liggen en de trein van Winkel en Herberggerief TE VEURETE. Do Deurwaarder ï*icrret te Veurne, zal op Woensdag 31’” Mei 1876, om 1 ure namiddag, ter herberg den Hazewind, bewoond door den heer Pieter David, te gemelde Veurne, nabij de Voor stad, overgaan tol de openbare veiling van alle slach van menagie-goederen, winkel en herberg gerief, tabakmachien en groot dorschzeil en inner andere voorwerpen te lang om te melden. De verkooping zal geschieden op één maand tijd van betaling mits borgstelling in handen en ten kantore van den deurwaarder HERBET voornoemd. reed voort zonder haar te raken. Zij is ongedeer opgestaan, Er zullen, volgens de brusselsche dagbladen melden, dit jaar geene wapenoefeningen plaats hebben in hel kamp van Beverióo. De minislerzou, zoo zegt men, van zin zijn, in alle aldeelingen eene reeks oefeningen te bevelen, welke zullen aanvang nemen in de eerste dagen der maand mei, om te eindigen op hel einde van juli. Op bepaalden dag en uur zal deze of gene divisie-gencraal bevel ont vangen, dit of dal dorp, of deze of gene stad in te nemen; terwijl langs een anderen kant bevel zal worden gegeven de aangeduidde plaatsen te verde digen. De stelligste bevelen zijn door den minister van oorlog aan de troepen gegeven, ten einde elke beschadiging aan den oogst of aan de velden, te verm ij den. Op dit oogenblik doel zich te Uazebroeck een zonderling geval van doodslaap voor. Een kind, vijf jaren oud, dal eene goede gezondheid genoot on blijken gaf van eene meer dan gewone van Londen, gezégd: Zes en twintig jaren onveranderlijke uitslagen. Zij bestrijdt met goeden uitslag den moeilijken eetlust, slechte spijsverteringen, inaagontslekingen, de gal, de winden, de zuurheid, het slijm, de braaklust, de maag opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aan adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaakt, door borstontsteking, kcel,ademstem, luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, slijm voorko mende uil de hersenen en hel bloed. Zij heeft reeds 75,000 genezingen bewerkstelligd, waaron der die van den graaf Pluskow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dédé, Warzer,doctoors Campbell. Shorland, Ure, Anglestein, enz. enz., waarvan uittreksel. Overgf.ving, maagziekten, enz. - Jumet bij Char leroi, 19 mei 1863. Dank aan de Revalenta, heeft de vrouw van M. L.-J.Dury. genezen geweest naar vier jaren overgeving, maagziekte, hert- en lenden pijn, afwezenheid van slaap, enz. M. Johnen Guisse, van Couillet (Henegauwen) schrijft ons Had ik de Revalenta, die mij de doctors voorge schreven hadde niet gebruikt, zou ik er nu niet meer zijn.» N’ 78.564. M. en Mmp Léger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingen. N° 68,671. M. den Abt Pieter Castelli, van volledige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren; de Revalenta heeft mij weder jong gemaakt. «Ik predik, hoor biecht, breng bezoek aan de zieken, redelijke lange reizen te voet, mijn geest .is helder en het geheugen TriSch, Voedzamer dan bet vleescb, spaart zij 50 maal den prijs der medeeijnen. In doozen van t/4 kil. fr. 2-25; 1'2 kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 12 kil. 60 fr. De beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Chocolade Revalenta in doozen van fr. 2-23; van 575 tassen,.60 fr. Verzending tegen postmandaal. BARRY DU BARRY en G'p, 19, Boulevard du liord Brussel. Depot te Veurne, bij E. Duci.os, apotheker. (51 melprez, te Alveringhem, Openbare Vérkooping cener sclioone TE ALVERINGHEM, bekend ter cadaster sectie C, nummer 1402, voor eene grootte van 1 hectare 10 aren 20 centiaren, verdeeld in 4 loten, met recht van samenvoeging. Aanslag met 1 October 1876. KORREKTIOtiHELE RECHTBANK VAK VEDRNE. Richard Devreker, werkman te Vladsloo, 2 maanden gevang en 52 fr. boete, over diefte. David Beauprez, bezembinder, 14 dagen gevang en 26 fr. boete, Rosalie Pieters, zijne huisvrouw, 8 dagen gevang on 26 fr. boete, over smaadwoor den, beide te Clercken. Pelrus-Jacobus Alleweirelt, werkman te West- vleleren, 8 dagen gevang, over diefte. Dcsiré Dehaéze, werkman’ te Veurne, 2 maanden gevang, Leopold Bekaerl, werkman te Oostduin- kerke, 8 dagen gevang, beide over slagen. Pieter Dejohghe, kleermaker té Dixmuec, 1 maand gevang en 26 fr. boete; over diefte. burgerstand der stad Veurne. den 20. Romanic Vermcesch, dochter van Pieter en van Malvina Dewulf, Noordstraal. den 25. August Vandenbussche zoon van Joannes i en van Marie-Louise Declerck, Bewesterpoorl. den 26. Henricus Thomaere, zoon van Joannes en van Eugenia Amelool, ’s Heerwillemscappelle. den 26. Frederik-Jozcf Vanbeveren, dienstbode, 29 jaren, geboren te St. Ricquiers en wonende te Boilshoucke, jongman, met Prudencia-Clemencia Deceunynck, dienstmeid, 23 jaren, geboren te Heerst en wonende te Veurne, jonge dochter. kring, in een woord, aide plaatsen waar er zich 1 klerikalen vergaderden jiiel verlaten. Zes politie-commissaisscn van de spoorwegen waren aan de standplais, geheel de gendarmerie der provintie was op c been. Er hebben geene wanorders plaats geliac Een lapissier die 100 vaandels was besteld, heeft tegenbevel ontvaren, maar de lapissier zal zijn werk in rekening Lengen, ofschoon er geen enkel vaandel ken te ziei was. Op hel bankei is de erste dronk ingesteld ge weest aan den Paus, ie ware koning der kleri kalen; daarna aan koniig Leopold; de derde aan den klerikalen kring va, Namen en de laatste aan de klerikale drukpers. De ministers heelt men vergeten. Deze worden niet meer medegerekend zij zijn te bedaard, te gematigd voor de ultrainon- taansclie manifesteerdes. Nog eene kleine bijzmderlieidvan den klei i- kalen kring van Veurm waren er twee afgevaar digden, welke men genacht heeft blijde te maken. Zij hebben de medalje -an eerstkomende bekomen, juist gelijk op de prijskampen van gaai....bolders, en men zegt ook dat men nooit betere redenaars heeft zien afkomen En zeggen dat de Veurnaar daarvan nog geen lawijt heeft gemaakt, is waarlijk ongcloofelijk TE PACHTEN Herberg den Hazewind Zich te bevragen bij A. Vanhovite. de Vereentgde van Veurne. 20. De Fanfaren van Wulveringhem. 21. De Harmonie van Zarren. Niets wordt verwaarloosd om waardiglijk de leden der vreemde maatschappijen te ontvangen en hun verblijf te Adinkerke aangenaam te maken. Festival te A.dinkerke. Voor het festival van Adinkerke dat op 28 Mei aanstaande, met medehulp van hel gemeente bestuur van Adinkerke en van hel stadsbestuur van Veurne zal plaats hebben, zijn ingeschreven: 1. De Fanfaren van Adinkerke. 2. De Fanfaren van Heerst. 3. De Koorzangerskring van Beersl. 4. De Fanfaren van Bovekcrke. 5. De Fanfaren van Cortemarcq. 6. De Koorzangerskring van Cortemarcq. 7. De Fanfaren van Eessen. 8. De Fanfaren van Handzame. 9. De Koorzangerskring van Hooglede. 10. De Harmonie van Isenbcrghc. 11. De Fanfaren van Keiem. 12. De Harmonie van Leysele. 13. De Harmonie van Loo. 14. De Harmonie van Oostvlelcren. 15. De Fanfaren van Reninghe. 16. De Fanfaren van Rosendael (Vrankrijk). 17. T)e Fanfaren van Staden. 18. De Koninklijke Maatschappij der H. Cecilia van Veurne. 19. De Koorzangerskring rrieii(/en de France, Stalieplaats alhier, gehouden door Vanuamme-Houpelyne. De wekelijksche estainiuel zal zijn den Dijnsdag. Op dit oogenblik is er in Lokeren ecu verzoek schrift .in omloop, om aan den gemeenteraad het behoud der middelbare school te vragen, die de Merikale heethoofden, uit slaafsche onderwerping «tan het verlangen der geestelijkheid willen af schaffen. Dit bezadigde en overtuigende verzoekschrift Wordt bekrachtigd door menigvuldige bandteckens 1 waaronder er zelfs zijn van verscheidene inwo- ncrs, algemeen gekem: als tol de katholieke partij lebehooren. Men leest in de Economie van Doornijk: Men houdt zich sinls eenige dagen alhier veel bezig met een ernstig ircident, ten gevolge der be- t Rooming als greffier der Koopliandels-rechlbank, 'an M. Jules Wacque:, advokaat en opsteller der klerikale dagbladen die stad. Oe Koophandels-recltbaiik van Doornijk, welke ••'tijd in goede verslandiouding verkeerde met den gewezen greffier M. Doiterlingne, een gekend kle- 'kaal en welke onder iare leden vele katholieken !elC heeft tegen die herneming geprotesteerd met massa haar ontslagte geven hel besluit, ver- zekert men, is met eenjarigheid genomen. Men weel nog niet ii welke bewoording dit ge- zaïnentlijk ontslag opgeteld is. schranderheid van geest, voor zijne jaren, slaapt sedert zeven weken zonder het minste kenteeken van ziekte aan te bieden. Van tijd tot lijd wordt het voor eenige oogenblikken wakker, neemt een weinig voedsel en valt aanstonds weer in slaap. De doktor, M. Smagghe, die het kind dagelijks bezoekt, verwacht zich elk oogerilijil. aan hel einde van dien toestand, dien men in andere gevallen zelden zoo lang niet duren. Door verandering van woonst en uitscheiding van bedrijf. met di-ond en Erf, wijk A, nummer 105, groot 3 aren 80 centiaren, gestaan en gelegen binnen de stad Veurne, op het Kaatsspel. Gebruikt en bewoond door M. den rechter Van Coelsem, tot 1 juli 1876, mits 50 fr. te maande. Met lusschènkomst van den Notaris ALFONS VALCKE, te Merckem. Do klerïknlc t’Kindt. Ziehier wat M. Aurelien Scholl, in den Evene ment van Parijs, van de zaak T’Kindt schrijft Eugeen T’Kindt de Roodenbekc is uil eene arme familie gesproten, alhoewel zij op het boek van den adeldom stond. Indien iedereen zijne bladzijde uil het adelboek mocht snijden en hel mededragen, zou er geen boek des adeldoms meer beslaan. Laten wij een woordje zeggen over dien edelmain. Eugeen T’Kindt de Roodenbeke onderscheidde zich van jongs af aan door een somber en veinzend karakter, en voelde zich geneigd tol den geeste lijken staat. Misschien is hel beter dat hij slechte kassier dan slechte priester is geweest. Toen hij 14 jaar oud was, vinden wij hem bij de jesuilen in het collegie van St-Michiel. Hij was prefekt van de congregatie en was in de kapel het hoofd der koorkinderen. Hij biechte alle zaturdagen en communiceerde alle zondagen. Hij was de lieveling der eerwaarde paters, die hem reeds de schitterendste toekomst voorzegden. Eugeen T’Kindt heeft nooit de lessen van zijne meesters vergeten, lederen morgen toen hij Lolo, die vooriaan óp de schandalige kronijk aange- teekend staat, verliet, ging hij naar de mis in eene naburige kapel. Laten wij niet vergeten dat hij een groot middag maal gaf om der. val van hel liberale ministerie en de benoeming van een klerikaal gouvernement te i vieren. De klerikale gazetten weten dit al goed, maar zij zoeken hunne lezers te bedriegen cn willen op eene leugenachtige wijze T'Kindl voor een vrij metselaar doen dooi gaan. De logenstraffing hieraan gegeven, wachten zij zich wel bekend te maken. Leerling der jesuilen; de opkomst aan het gou vernement der klerikalen en den val der liberalen vierende, is T’Kindt al te goed bekend voor een verkleefd man der klerikale partij. Ook was hij den lieveling der klerikalen zoo lang hij niet de plaat gepoetst had. DONDEBDAG 15 .JUNI 1876. om 2 ure namiddag, in de benedenzaal van het Gemeentehuis, te Alveringhem, openbare verpach ting voor negen na een volgende jaren, integaan den 1 October 1876, van de oiWïtÓEDEWDE «JOedeiietv beboorende aan hot bureel van Weldaad der zelfde gemeente. Studie van den Notaris Capel.ee, TE WATOU. Op Dinsdag »as> 1 Mei om 2 uren namiddag, ter afspanning de Kroon bewoond door sieur Engel Loosen, te Hoogstaede- plaats, Openbare Verltooping van eene goede cn welgelegene »O hektai-eij aren centiaren. Gebruikt door sieur Engel Denecker, aan 2,600 franks bii iarc, boven de 'lasten, tol len 1877. Ge eigedomstitelen en plans zijn berustende ten kantore van den Notaris GAPELLE, te Watou, “Ge inlichtingen zijn ook te bekomen bij Notaris VAN EECKE, te Yper. ZITTING VAN 27 APllIL. ZITTING VAN 28 APllIL. GF.BOOUTF.N. HUWELIJKEN. ’o A»>/Nr»rle nm I 1 iinrx toI onn hii7Anrlni»n f nni n uit j 11 IJ -

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1876 | | pagina 3