H O F S T E I) E welks gebouwen in goeden staal zijn, GELEGEN TE 8.' IlICQLTElt», langs den steenweg van Veurne op Yper, 1NT1OÜDEXDE REVALENTA ARABICA BEKEXDilAKINGElV. O V E R S L A G Mano. 1 met Grond en Erf, wijk A, nummer 105, groot 3 aren 80 centiaren, gestaan en gelegen binnen de stad Veurne, op het Kaatsspel. Gebruikt en bewoond door M. den rechter Van Coetsem, tot 1 juli 1876, mits 50 fr. te maande. Met lusschenkomst van den Notaris ALFONS VALCKE, te Merckein. den Notaris CAPELLi:, TE WATOU. de jure, tol 1 October 1879. Ingesteld: 105,400 franks, Kantoor van den Notaris I>E CAE, Boler- weegscliaalstraat, n." 10, te Veurne, Studie ran den Notaris te Alveringhem. DONDERDAG 15 JUNI 1870. om 2 ure namiddag, in de benedenzaal van het Gemeentehuis, te Alveringhem, openbare verpacb- ting voor negen na een volgende jaren, inlegaan den 1 October 1876, van de OlNItOEMEINDE GOEDEREN behoorende aan liet bureel van Weldaad der zelfde gemeente. sloepen, 560 manden; zaterdag, 7 sloepen, 190 manden. Total per week. 196 sloepen of 4020 manden. De Bank van Belgie heeft haren toestand, op 31 maart 1876 vastgesteld, in 't licht gegeven. Het tekort wordt op fr. 14,962,779-36 geschat. De gestoiene titels, met de 900 gepriviligieerde aklien, door ’t Kindt de Roodenbeke ontvangen en die hij niet betaald heeft, bereiken de som van 17,028,207-56 fr. Als men al de overige verliezen er bijvoegt, dan is het totaal tekort van 25,100,241-36 fr. Wanneer men het reserve-fonds, de dividende die moest uitgedeeld worden, het deel der be stuurders, enz., er aftrekt, dan is het verlies op hel kapitaal van 14,962,779-36 fr. Dezer dagen, zegt een dagblad van Duinkerke, zalen in eenen trein, komende van Belgie, drie vrouwen: twee vriendinnen die oenen korf bij zich hadden en eene andere, die de twee eersten niet kende. Laatslgemelde deed de twee vriendinnen opmerken dal er een hevige stank uit baren korf kwam, 't Is viscb, zegden zij, en gingen zich in eenen anderen hoek van het rijtuig plaatsen. In de statie van Duinkerke riep de vrouw de aandacht van eenen gendarm op den korf in kwestie. Hij werd geopend en men vond het lijkje van een kind, dal reeds in ontbinding was. De twee vrou wen zijn aangehouden en er ik een onderzoek ge opend. K0RREKTI0NNELE RECHTBANK VAN VEÜRNE. Alexander Kinoo, smokkelaar te Beveren, 52 fr. boete, over slagen. Pieter Debeer, blikslager te Nieuport, 14 dagen gevang, over smaadwoorden. Ferdinand Verhaeghe, hovenierszoon te Nieu port, 26 fr. boete, over onvrijwillige wonden. Antoon Vanhooydonck, werkman te Nieuport, 8 dagen gevang, over diefte. Francis Dewulf, arbeider te Beersl, 1 maand gevang, over wederstand. Karei Lehouck, werkman te Houlhem, 2 maan den gevang, over verbreking van afsluiting. Hurger»tnnil «Ier «tuil V'eiirne. den 27. Ludovica-Maria Bolle, dochter van Desiré en van Leonie Vanbiliemonl, Bewesicrpoort, den 1 mei. lleclor-Augusl Houvenaeghel, zoon van Florimond en van Rosalia Decoster, Bewesterp. den 29. Felix Cornille, landneiringdoener, 20 jaren en 8 maanden, geboren te Snaaskerke en wonende te Veurne, jongman, met Rosalie-Sophia Lambrichts, dienstmeid, 20 jaren en 1 maand, ge boren en wonende te Veurue, jonge dochter. den 3 mei. Joamies-Isidorius Riliof, dienstknecht, 26 jaren, geboren en wonende te Veurne, jongman, met Seralina-Rosalia Raekelbooin, dienstmeid, 22 jaren en 5 maanden, geboren te Lombartzyde en wonende te Veurue, jonge dochter. STElil GEVALLEN. den 2. Norbert Depoorter, werkman, 59 jaren en 3 maanden, geboren te Keyem en wonende te Veurne, man van Mary-Therese Bourgo. den 5. Louis Albrecht, koetsier, 34 jaren, ge boren te Loo en wonende te Veurne, jongman. De gezondheid aan allen terug gegeven zonder medecijnen, zonder purgatie en zonder kosten door de smakelijke gezondheidsbloem van du Itarry van Londen, gezegd: Zes en twintig jaren onveranderlijke uitslagen. Zij bestrijdt met goeden uitslag den moeilijken, eetlust, slechte spijsverteringen, maagonisi.ekiiigen, de gal, de winden, de zuurheid, hel slijm, de braaklusl, de maag opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aan adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaakt, door borstontsteking, keel,ademstem, luchtpijpen, blaas, lever, lenden, ingewanden, slijm vóórko mende uit de hersenen en hel bloed. Zij heeft reeds 75,000 genezingen bewerkstelligd, waaron der die van den graaf Pluskow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Dóde, Warzer, doctoors Campbell, Shorland, Ure, Anglestein, enz. enz., waarvan uittreksel. Hoest, asthma; M. P. J. Imbrichts van Longue- ville. bij Nijvel, heeft van eenen hoest die hem sedert een jaar deed lijden, genezen geweest; vier andere personen, zijnen raad volgende, hebben van de Revalenta gebezigt en zijn genezen ge weest. N“ 48,614/ Mevr, de markiezin van Bré- OP WOENSDAG “24 MEI 1876, om 5 ure namiddag, tor herberg den Papegaai, Ooststraal te Veurne, licitatie-verkooping van: Op Dingdag »3,u" Mei 1870, om 2 uren namiddag, ter afspanning de Kroon bewoond door sieur Engel Loosen, te Hoogstacde- plaats, Openbare Verkooping van eene goede en welgelegene WO hektnren Ï5J area 73 centiaren. Gebruikt door sieur Engel Deneeker, aan 2,600 franks bij jare, boven de lasten, tol len Oktober 1877. De eigcdomslilcleu en plans zijn berustende ten kantore van den Notaris CAPELLE, Ie Walou; alle inlichtingen zijn ook te bekomen hij den Notaris VAN EECKE, te Yper. Studie van den Notaris Veyb, te Vlamerlini/lie. Studie van han, van 7 jaren leverziekte, van de maag, venna» gering, zenuwaandoening over geheel het lichaam, zenuwschokken en doodelijke treurigheid. N° 62,9X6. Mej. Martin, van opstopping der regels en Sinvitusdans, ongeneesbaar verklaard, volkomen genezen door de Revalenta. N" 65,122. M. E. Payard van maagontstéking en brakingen. Hij kon zich op de beenennietstaande houden, noch slapen, en hebben altijd de maagput gezwollen. N° 62,845. M. Boillet, pastoor, van 36 jarigen hoest en nachlbeklemheden. N°7O,421. M. A. Spadarn, van eene negenjarige hardnekkige verstoptheid, 't was verschrikkelijk, en voortreffelijke doctors hadden reeds die ziekte ongeneesbaar verklaard. Voedzamer dan het vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der medecijtfen. Indoozen van i kil. fr. 2-25; i i kil. 4 fr.; 1 kil. 7 fr.; 6 kil. 32 fr.; 12 kil. 60fr. De beschuiten van lleralenta. in donzen van 4,7 en 16 fr. De Chocoladellevalenta m doozen van fr. 2-25; van 575 lassen, 60 .fr. Verzending legen postinandaat.BARRY DU BARRY en C", 19, Boulevard du nórd Brussel. Depot te Veurne, bij E. Duclos, apotheker(52 .Mgcmeeue Tijdingen. Ter gelegenheid der H. Bloed-processie welke maandag aanstaande te Brugge uitgaat, heelt het bestuur van den ijzerenweg van Weslvlaanderen, bijzondere treinen ingericht als volgt Vertrek van Adinki-rke, 's morgens ten 7-27; van Veurne ten 7-36; van Dixmude ten 8-00; van Cortemarck ten 8-18; van Thourout ten 8-30; van Zedelghem ten 8-41. Aankomst te Brugge ten 8 ure 57 in. Terugkeer uit Brugge naar Thourout, Corte- marcq/Veurne, Duinkerke ten 6-13. De kamer der Notarissen voor liet arron dissement Veurue, is in hare zitting van den 1 dezer maand, samengesteld als volgt: Voorzitter, M. Capelle, te Walou; Syndic, M. Sleverlynck, te Dixmude; Verslaggever, M. Syoen, te Loo; Tresorier, M. Depuydl, te Nieuport; Secretaris, M. Cornille, te Wulveringhem; M. Prooi, te Woumen en M. Vanden Berghe, te Rousbrugge, leden. Zaterdag heeft in t’proviuciaal gouvernements- hotel te Brugge, de aanbesteding plaats gehad der uit te voeren werken ter verdieping der vaart van Bergen, van aan de Sleendambrug lol aan een punt gelegen op 100 meters stroomafwaarts der Nieupoorljebrug. Bestek 10,000 tr. Hebben aangeboden: MM. DeSwarle, te Nieu port, 16,990 fr.; A. Eereboul, te Brugge, 16,900 fr. en P. Scheirsen, te Pervijse, 17,300 Ir. Men schrijft nil Oostende, over de visch- vangstweek van 23 tol 29 april Zondag, 20 sloepen, 410 manden; maandag, 33 -sloepen, 570 manden; dinsdag, 31 sloepen, 550 manden; woensdag, 38 sloepen, 730 manden; donderdag, 38 sloepen, 1010 manden; vrijdag, 29 edeler en strekt lol meerder eer en glorie der kunst. Voor hel looneel hunner heldendaden, verkozen onze artisten de opene lucht en vonden niets beters dan Manos rijbaan de reeds vermaarde Stance’s kuur. Den mesthoop, waarop een be- 'allig, eeu poezelaehlig diertje, verkentjo voor naam dragende, liep, scheen hunne standplaats te mocUm zijn, en bel diertje allerbest geschikt om bun talent eens te beproeven en in zijn ware dag licht te stellen. Eu waarlijk, wal kan men heter vinden dan eenen mesthoop? Schooner en koste lijker lapijl kan er niet betreden noch uitgedacht worden, en de zoele en welriekende geur welk men er gratis iuademt, kan aan geen eau de Cologne geëvenaard wordenEn de bewoner dan van dit paleis van zoetigheden, de bevalligheid, de schoon heid zelve, kan men beter gelegenheid vinden zijne kunst te beoefenenNeen nietwaar, en zoo ver stonden hel ook onze altisten, zoo veel te meer daar dame natuur het diertje niet al te wel had be- VOOrdeeligd en het verplicht was, aan de nieuws- gierige ooge« van liet jHiblick, iels aan de zeden tegenstrijdig te moeten verlooneii; gebrek welk onze kunstminnaren, in verrukking voor de kunst, besloten hadden te doen verdwijnen. Voorzien dus van verfpot en borstels begaven zich onze artisten, om 1 uur namiddag, aan hel werk, en begonnen hunuemeesterlijke beoefening. Hel beestje was geheel verwonderd zich in zulk groot gezelschap te bevinden, en dit niet gewoon zijnde, kon hel met geen middels stil blijven. Wal nu gedaan’ Artist Loginus, dieeen goede uitvinder is, had weldra een gedacht opgeval. Eenige aard- appellen schellen en liet beestje te eten geven, was het werk van eenen oogenblik; doch te vergeefs, hel kon niet helpen. Dit ziende, vond hij zich ver plicht bij hel beestje le kruipen om het to streden, te krauwen en het alle soort van bevalligheden te betoonen, terwijl zijueu confrater klakpoller def- tiglijk met borstel werktle en, in fijne en leven dige kleuren, aan het beestje, die niet wist zoo veel ear aangedaan te zijn, de volmaaktheid en de oprechtheid van zijn ras trachtte weder te geven. In een half uur lijds was hun werk voltrokken en nooit schooner meesterstuk kwam aan hunne verrukte oogen te voorschijn. Wat een schilder toch vermag, nietwaar lezers. De vorige groote meesters, werkten maanden op maanden om een tafereel te vervaardigen, en zie, dit wordt door onze artisten overtroffen. In een halfuur tijds brengen zij meesterstukken voorden dag. Wel eeu bewijs dat het laatste woord over de schilderkunst nog niet is gezegd geworden. Men zegt dal zij. voor den toekomenden carna val, eeu nieuw tafereel zullen bewerken, alleszins waardig om op eene groote tentoonstelling le prijken. Wij wenschee, dal onze artisten in hunne onderneming zouden gelukken, en zich meer en meer in bel vak zouden beoefenen. Oh! met welke fierheid zal ons nakomelingschap in de Veurnesche annalen lezen, dat in T gratie jaar 1876, er zich in Veurue twee artisten, twee ver maarde dierenschilders bevonden. Op Donderdag, 11 Mei 18T4S, om 2 ure namiddag, in de estaminet de Drij Savoyards, Ncdermaikl, n.° 15, binnen IJperen, van: Eene goede en welgelegene MOESTEDE, welks gebouwen in goeden staal zijn, gelegen te Westvleteren, digi bij den steenweg leidende van deze gemeente naar Poperinghe, inhoudende ‘43 Hectaren 1O aren 31 centiaren, ge bruikt door Elorimond Eerryn, aan 2100 franks bij t:u ITirr T'GT' -** AtttU ZITTING VAN 4 MEI. ZITTING VAN 5 MEI. GEBOORTEN. HUWELIJKEN. 111 II ■Illllll WZKZ,.,,.,

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1876 | | pagina 3