BEKENOMA HINCEN. ^°re" OPEhBARE VERKOOPiNG: Tentoonstelling te Philadelphia. Dat er niet veel kracht, echt amerikaansche kracht, toe behoefd heeft om de tentoonstelling in te richten, blijkt hieruit, dal hel pas twee jaren geleden is, dal hel eerste plan aangenomen werd en nu zijn al de reusacbtige werken, die er noodig waren, geheel uitgevoerd. Hel denkbeeld dan ook, hel eeuwfeest der onafhankelijkheid met eene ten toonstelling te vieren, verwekte een waren geest drift in gatiscb Amei ika. Al de onkosten, die tol nu toe ongeveer fr. 20,000,000 bedroegen, zijn voldaan ot reeds gedekt door voorschoten van bankiers. Verder rekent men dal het onderhoud, de verlichting, verschaffen van water, van be weegkracht voor de machienen, kosten voor de policie enz., eene som van 45 millioen fr. zullen eischen. Geeneenkele tentoonstelling heelt opzulke voordeelige voorwaarden voor de inzenders plaats gehad. Slechts de kosten van vervoer, ontpakking en plaatsing komen ten laste der inzenders en de tarieven zijn daarvoor belangrijk verminderd, vooral door den invloed van den engelschen com missaris, den heer Cunlifle Owen. De kwestie der bekroningen heeft hel onderwerp uitgemaakt van eene ernstige studie en nadat men alle std- slels, die lol dusverre in voege waren, had nage gaan, heefi men besloten eene geheel nieuwe methode te volgen. De Deurwaarder PIEKltET TE VEURNE, met Grond en 5£rf, wijk A, nummer 105, groot 3 aren 80 centiaren, geslaan en gelegen binnen tie stad Veurne, op liet Kaatsspel. Gebruikt en bewoond door M. den rechter Van Coelsem, tot 1 juli 1870, mits 50 fr. te maande. Met tusscheukomst van den Notaris ALFONS VALCKE, te Merckem. wonen zullen allerlei gemakkelijkheden genieten; zij kunnen biljetten verkrijgen tot verlaagde prij zen, met inbegrip van inkomgeld, zelfs desverkie- zende met logement en voeding; er is namelijk een logement gebouwd voor 2500 personen op de aan- hoorigheden van de tentoonstelling. Voor alle plaatsen, die op 100 of 200 mijlen alslands liggen, zullen expres-treinen loopen, zoodat de afstand tusschen New-York en Philadelphia binnen de twee en een half uur zal worden afgelegd. Om op hel terrein ’t verkeer te vergemakkelijken, is er eene ceintuurbaan aangelegd met dubbel spoor met ballen hij elk gebouw, waarop elke min ut een trein zal loopendie lijn is vier mijlen groot; de plaatsbiljellen zullen bijzonder goedkoop zijn. Ook de kwestie der hotels is van alle zijden on derzocht. Zij is van niet weinig belang voor hen, die bittere herinneringen hebben van vroegere wereldtentoonstellingen, en wier hart nog krimpt op de gedachte aan het weinige gemak dal men genoot voor handen vol geld. Men vreesde dal de amerikaansche hotelhouders weerwraak zouden nemen. Hel schijnt echter dal die vrees ongegrond geweest is; de hotelhouders hebben algemeen een tarief aangenomen dat, alles in aanmerking geno men, redelijk schijnt. In de voornaamste hotels zal het dagelijksch verblijf, alles inbegrepen, van fr. 15 tol fr. 30 veranderen. Bovendien zullen er veel kamers bij bijzonderen te verkrijgen zijn voor minderen prijs. In liet geheel zal Philadelphia al leen meer dan 200,000 vreemdelingen kunnen logeeren. In een woord, de Amerikanen hebben niets nagelaten om hel bezoek van de tentoonstel ling zoo gemakkelijk mogelijk te maken. Zij wilden dat hel eeuwfeest hunner onafhankelijkheid ge vierd zou worden door een schouwspel, groot schol' dan nog ooit de wereld aangeboden was. En men weet, wanneer zij iets groolsch willen, kun- nen zij gelukken. Hel denkbeeld is waarlijk ook gelukkig geweest om de vestiging van de Unie te vieren door eene inlernalionnale tentoonstelling, die de uitdrukking zal zijn van de verbroedering der volken. weinige minuien de bezoekers tot voor de poorten 1 zijn vijf nieuwe lijnen aangelegd. Bovendien heelt de stad vier spoorwegen, die dezelfde diensten I zullen bewijzen. De maalsehapijeii zullen bijzon- jaren en 5 maanden Wocnwlag 31 Mei IZTXTSTZEL en Woensdag SA Juni 1HJC> OVER- PAT A O-., ten 2 12 ure juist namiddag, te Dixmude, in hotel de Peerdenpostérij, van eene wel bebouwde en goede te Keyem en Heerst, langs de Ramhout- Pecrde- en Pouckeslratcn, zuid nabij Keyem kerk, verdeeld in 7 koopen; palende aan mijnheer Breydel- Debrock te Brugge, mevrouw de douairière van mln er Wemaer-Rooman te Brussel en andere. Gebruikt door Charles.Louis Pollentier-Vanbesien te Keyctn. Gedurende hel eerste kwartaal van 1876, hebben de paardenslachterijen van Parijs aan hel openbaar verbruik overgeleverd 3,370 paarden, ezels en muilezels, die 429,300 kilo vleesch op brachten; deze cijfers zijn booger dan degene van 1875. Deze toeneming is goed voor de oude paar den, wier lijd van geöfekelijklieden en mishande lingen verkort wordt; voorde bezitters van paar den, die eenen hoogeren prijs krijgen voor hunne dieren builen dienst en vooral voor de weinig be- goede familen die, zich te kleinen kost eeene ge zonde en zeer voedzame spijs kunnen bezorgen. Te Philadelphia zullen de beoordeelingen ge grond zijn op verslagen, onderteekend door hem die ze heeft opgemaakt. De beoordeelaars met het opmaken der verslagen gelast zijn 200 in getal. Hel zijn alle lieden van een uitstekend karakter en die expert voor de seclien waarvoor zij zijn aange wezen, met buitengewone bekwaamheden begaafd zijn. Honderd hunner zijn Amerikanen en de overi gen vreemdelingen; elk ontvangt 1000 dollars voor zijne personeele uitgaven. De verslagen en bekro ningen zullen gegrond zijn op de verdiensten van de lenloogestelde voorwerpen; er zal daarom gelet worden op alle denkbare eigenschappen, die de verdienstelijkheid bepalen. Elk verslag zal, zoodra het gereed is, aan de commissie voor het eeuw feest worde 1 overgegeven om daaruit de beslissing openbaar te maken. De bekroningen zullen bestaan in ecu diploma, waarbij eene bronzen medalie van een enkel model gevoegd zal worden, en een bij zonder verslag van den scheidsrechter over hel bekroonde voorwerp. Elk inzender mag het ver slag dal hem betreft openbaar maken, doch de commissie houdt hel recht aan zich, alle verslagen publiek te maken en om er over te beschikken zoo- als hair hel best in hel algemeen belang zal voor komen. De inkomprijs zal van 't begin van de tentoon stelling af altijd dezelfde zijn, fr. 2-50 per persoon. Dit bikt geeft toegang lol alles wat op de tentoon stelling te zien is; abonnementen zullen er niet bestaan. Men heeft gerekend dat minstens 10,000,000 personen de tentoonstelling zullen be zoeken; gemiddel 1 rekent men op 50,000 personen per dag. De tentoonstelling slaat in het dichtst bevolkte gedeelte van de Vereenigde Stalen; zij is in de nabijheid van eene stad van 800,000 in woners; in een n omtrek van 20 mijlen er om heen, wonen nogeens300,000 menschen; opceuen afstand van 100 mijlen van de tentoonstelling wonen 5 millioen, van 200 mijlen 10 millioen Ame rikanen. De Amerikanen zijn een zeer beweglijk volk. Een reisken van 2 tol 300 mijlen per spoor is hun een uitstapje en zij zien weinig op geld. Men houdt liet voor zeker dal een tiende deel van de bevolking de tentoonstelling zal bezoeken en dal duizenden en duizenden er bij herhaling zullen komen. Van ben die in den omtrek der tentoon stelling wonen kun men zeker zijn, dat alleen kin deren en bedlegerigen de tentoonstelling niet zullen bezoeken. Ook voor vervoermiddelen en voor herberging van vide gasten waarop men rekent, heeft de practische geest der Amerikanen slimme maatregelen bedacht. Hoewel er in Philadelphia evenveel rijtuigen zijn dan elders, zal daarvan wel 't minst gebruik J tramways die alle wijken doorkruisen en in eenige uiiumvu -- »v.. w.- --- .j >«vv»v, iv van (Ie tentoonstelling zullen brengen. Daarvoor I jaren, geboren te Hondschoote en wonende te zijn vijf nieuwe lijnen aangelegd. Bovendien heelt de stad vier spoorwegen, die dezelfde diensten dere treinen'inrichleu. Zij die buiten Philadelphia ZAL OP ZATERDAG 20 MEI 1876, om 1 ure namiddag, ten verzoeke van den heer Rf.Nfc Kimde, jachlbewaardcr, overgaan binnen de gemeente Adinkcrke, gehuchte de Panne, in het hotel au Ptyican bewoond door den heer David Ryckeboer, tot de openbare veiling van onlangs nieuwe Meubel» en verders nog van 3000 Ulo* goede Aardappelen. Op één maand tijd van betaling voor de koopen boven de 10 franks mits voldoende borgstelling. Studie van den Notaris 8lMl‘Ei..lEiiE, te Alvcringhctn. a. DIJNSDAG 6 JUNI 1876, om 4 ure namiddag, ter herberg den Os, bij Francis Luyssen, ter dorpplaats van Alverihghem, licilatie-verkooping van de volgende goederen: 1. Woonhuis met verdiepen afhangclijke Gebouwen met 1 are 60 centiaren Erf, ter noord zijde van hel Appelslraatje; gebruikt door de weduwe Cornille, tot 1 mei 1877. 2. Schuur en Ilemise met 7 aren 80 centiaren Erf en Hovenierhof. Aanslag mot 1" October 1876. 3. Eenen Hovenierhof groot 5 aren 42 centiaren; gebruikt door' BÓscdrt, mits 28 franks ’s jaars, tot 1 October 1881. 4. 69 aren 10 centiaren Znaiïand, gebruikt door de ervenis Cornille, tot 1 oktober 1876. 5. 65 aren 90 centiaren Zaailand, gebruikt door Pieter Desiere, tot 1 oktober 1884, mits 150 fr. ’s jaars, boven de contribution. 6. 67 aren 30 centiaren Zaailand, gebruikt door Debandl-Aelbrecht, tot 1 oktober 1884, mits 150 fr. ’5 jaars, boven de contributien. 7. 52 aren 05 centiaren Zaailand en be bouwden Grond (gebouwen aan den pachter); gebruikt door Debandt-Aelbrecht, tot 1 oktober 1895, mits 75 fr. 's jaars, boven de contributien. En 8. 71 aren 70 centiaren Zaailand, in ge- bruike van de ervenis Cornille, tol 1 oktober 1876. Al deze landen hebben uitweg tot de Kruysslraal. En 1». DONDERDAG 8 JUNI 1876. om 4 ure namiddag, ter herberg de Kroone, bij de weduwe Vandamme, te Lampernisse, openbare verknoping van eene VETWETDE en gelegen te zelve Lampernisse, langs de HaaudekOtstraat, groot 1 hectare 26 aren 95 centiaren; gebruikt door A'oitie, tot na hel weiren van den Oogst 1876. Kantoor van den Notaris Eauhent B‘hoot, te Wounien. Kantoor van den Notaris B>E Cae, Hot r- iveegschaalstraal, n.° 10, /e Veurne. OP WOENSDAG 24 MEI 1876, om 5 ure namiddag, ter herberg den Papegaai, Ooststraal te Veurne, licilatie-verkooping van KORREKTIOÖNELE RECHTBANK VAN VEHHNE. Karel-Louis Buseyne, werkman te Crombeke, 3 maanden gevang en 50 fr. boete, over smaad woorden. Alois Dehoorne, werkman te Clercken, 26 fr. boete, over slagen. August Calcoen, visscher te Adinkcrke, 1 maand gevang en 26 Ir. boete, over aftroggeiarij. Cardinal Winne, werkman, 3 maanden gevang mi 26 fr. boete, Francisca Mourysse, zijne huis vrouw, 14 dagen gevang en 26 fr. boete, Francis Winne, werkman, 1 maand gevang, over dielte, al te Zarren. Alois Haerinck, behanger, 2 jaar gevang, Louise Vieubled, zijne huisvrouw, 6 maanden gevang, Karei Vieubled, 6 maanden gevang, over diefte met braak, al wonende te Dixmude. Karei Lehouck, koopman in visch te Veurne, 2 maanden gevang, over slagen. .Jacobus Marteel, werkman te Ghyvcble, 100 fr. boete, over jagt met stroppen. Iturgeratand der »lnd Veurne. den 4. Julius Vanloorlelboom, zoon van Karei en van Clemcncia Jansens, Bewesterpoort. den 5. Romania Lehouck, dochter van Karei en van Maria Gossard, Handboogslraat. den 9. Hector Vanlroyen, zoon van Judocus en van Justina Macs, Bewesterpoort. den 11. Urbania Denorme, dochter van Karei en van Maria Dewilte, Bewesterpoort. den 6. Edmondus Pinte, schilder, 29 jaren, ge boren en wonende te Veurne, jongman, met Oclavie-Leonic Depuydl, dienstmeid, 26 jaren, ge boren te Leysele en wonende te Veurne, jonge dochter. den 10. Francis-llemirik Houbaert, timmerman, 26 jaren, jongman, met Juslimi-Amelia Vieren, huishoudster, 35 jaren, wed'' van PhilippUs Ber- naert, beide geboren en wonende te Veurne. den 8. Marie Roussel, huishoudster, 36 jaren. Veurne, eclitgenoote van René Vanloorlelboom. den 11. Karel-Lodewijk Zoete, rentenier, 78 Veurnerweduwaar van Hcnrica Tahon. den Tl. Henri-Jozef Boninghe, labakwerker, 53 1 geboren en wonende te Veurne, man van Joanna Warmoes. -•‘ju uuu uiuvi*--) - 1 -11 ,...11- en BS. 11-SO-TO Cu Erf 4/2 INSTELPENNING TE WINNEN. GEMEENTE ALVEillNGIlEM-DÓllPPLAATS. GEMEENTE S.‘ IIICQUIEHS. TR TT! TCT T^T TT T~ O ZITTING VAN 11 MEI. ZITTING VAN 12 MEI. I.EtlOOr.TEN. HUWELIJKEN. STEIU'GEVALLEN. 1 T A 1

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1876 | | pagina 3