VAN VEURNE Etl. BIESWAL-BRIMJLT. BIESWAL-BRICOULT. NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT p F EDUARD BIESWAL-BRICOULT. Kiezers, Ei voorlopig gouverne- Veurne, Mei. de noodzakelijk- Kiezing voor <le Kamer der Volks vertegenwoordiger». hankelijkheid van Bosnië en zouden op geenerlei 3 A Alt, ij KANDIDAAT DER LIBERALE ASSOCIATIE: MIJNHEER Een afzonderlijk nummer 10 c." Bekendmakingen 15 centiemen den drukregel. Alen schrijn in bij den drukker-uilgever, Gesist raat, 6, te Veurne, en op alle postkantoren des rijks. Brieven en geld vrachtvrij. Alle niededeelingen, artikels ol' brieven, bekoorlijk onderteekend, alsook bekendmakingen uitcrlijk legen Vrijdag middag loc te zenden. standelingenaangevuurd door hunne laatste overwinningen, zouden thans ijve rig werken om ecu voorlopig gouverne ment in te richten. 50.' lichamen zonder hart on zonder wil te maken; zij willen zich te veel bemoeien met onze zaken, zaken die ons alleen aan gaan; hel volk vraagt mannen die durven zeggen tegen die meeslermakersDE PRIESTER IN DE KERK EN DE BURGE MEESTER OP HET STADHUIS. Kiezers van Veurne en Nieuporl, kiezers van de parochiën, gij weel hel allen, zulk een man is onze kandidaat, M.r In hem mogen wij dal betrouwen heb ben. En verder hij kent onze belangen; hij zal zich geene moeite ontzien om ge dienstig te zijn, om len beste le spreken bij de liberale Ministers als er gelegenheid zal zijn om voordeelen te bekomen voor ons arrondissement. Zijn verleden is daar om ons dit le waarborgen. doordringt u dus wel van de noodzakelijk heid eenen liberalen vertegenwoordiger te hebben; wat zouden wij mét ’non klcri- kalen doen als het ministerie liberaal zal wezen, als de meerderheid der Kamer en van het Senaat liberaal zullen zijn Wal zouden wij doen met eenen vertegenwoor diger, die uil slaafscheid voor de geeste lijkheid, zoude stemmen legen alle voor stellen van de liberale ministers? Over een aantal jaren waren wij zoo gesteld; welnu, gij weet hel nog allen, wal treurige on dervinding ons le beurt viel. Wij waren verlaten van een ieder, wij wierden over hel hoofd gezien van alle ministeriel), even als of er geen Veurne-Amhacht beslaan had. Moesten wij een voordeel bekomen, T was neen; vraagde er iemand eene plaats, een ander wieril er toe benoemd, en Veurne-Amhacht bestond slechts op de kaart. Doen wij allen onzen plicht, kiezers; zorgen wij voor onze slreek en voor al de belangen die er mede verbonden zijn; laat ons niet luisteren naar mannen die uil partijgeest ol uil eigen haat ons willen af trekken van onzen plicht; doen wij op 13 juni den zelven, laat ons niet om zien, en stemmen wij voor N.' 22. Pm.i s ircaï. Ovbkzicht. De kiezingen welke zondag in Frankrijk, len gevolge der ongeldig verklaringen door de Kamer der afgevaardigden uitge sproken, plaats gehad hebben, zijn len voordode der republiekeinen afgeloopbn. Op de dertien bijeengeroepen collegien, zijn er zeven kandidaten der linker zijde, hel is te zeggen liberalen gekozen. Vijl hebben de ongeldig verklaarde afge vaardigden herkozen. In een college zal men tol eene nieuwe .stemming moeien overgaan daar de kan didaat de volstrekte meerderheid niet be komen heeft. M. Vidor Hugo heeft maandag in den franschen Senaat zijn voorstel van alge- meene kwijtschelding verdedigd. Hetgeen te voorzien was is gebeurd. Bijna de gansche vergadeiing heeft hel voorstel verworpen. De stemming geschiede bij opslaan en neerzitten. De prefect van hel (ranselt departement Bouchcs dn Rhone, in plaats van eenvoudig de meiers van zijn departement, die geen deel van den gemeenteraad maakten, njt te noodigen om hun amhl neder te leggen, heeft gedacht hen le moeten afstellen. Die overdreven ijver was zaterdag hel voorwerp eener ondervraging in de kamer der afge vaardigden van Frankrijk, van wege den heer Durforl de Civrac. De minister van binnenlandsclic zaken, ofschoon de gedane dwaling erkennende, heeft die gelegenheid le haaf genomen om hel politiek gedrag der vorige besturen le beknibbelen; daarna beeft hij gezegd, hoe hei republiekeinsch kabinet voornemens was te besturen. De weigering van Engeland om de be- sluitselen bij le lieden der memorie van de drie noordermogendheden schijnt Turkije stoutmoediger le hebben gemaakt. Een telegram uil Conslantinopel van 19 mei meldt dal liet tnrksch gouvernement de voorstellen der conferencie van Rei lijn ver worpen heeft, als onaanneembare voor waarden behelzende. Het schijnt echter dal die voorwaarden niet veel afwijken van ‘He der eerste nota van graaf Andrassy, behalve wat den wapenstilstand van iwee maande» betreft, die moest dienen om hel tnrksch gouvernement de uitvoering zijner beloften te vergemakkelijken. Eene depeche uil Ragusa deell slechte tijdingen mede, rakende de voornemens der opstandelingen. Zij zouden nu alle overeenkomst verwerpen, die niel voor grondslag hebben zou de volledige onaf- llet Blad verschijnt, allen Zaterdag; en allen Woensdag in Sup plement. Inschrijving betaalbaar voorop: Foor StadG maanden, fc. 3-25 Een jaar, fr. 6-00. Voor ganuch Helgie: G maanden, tr. 3-75 Een jaar, Ir. 7 00. Voor Frankrijk: IT. 16-50 ’sjaars. Vni-lrekiiren van «Ion ijzeren weg van Ihiinkerke, V«'iirne naar I.iclilervelde m IBxnmdeiia.'ii' Vieiipoi-t. Ihiinkcrkc naar Veurne 6-35 11-10 3-40 5-00 Lichlcrvclde naar Veurne 6-30 9-08 1-35 8-00 Nieuporl-Dixmude 7-30 12-00 4-10 0-00 Veurne naar Liclitervelde 7-37 12-11 4-35 6-02 j Veurne naar Duinkerke 7-40 10-15 2-39 9-06 Dixmudc-Nieuport 9-50 0-00 2-20 8-45 en llerzegowina, wijze in eenen wapenstilstand willen toestemmen. De op- aangevuurd door hunne ZATERDAG 27 MEI 1876. Een ernstig woord tol «le kiezers. Gij kent den uitslag van de provinciale kiezing! gij weet wal hamerslag Antwerpen met zijne meerderheid van 531 stemmen heefl gegeven! gij hebt gelezen wat ge wichtige meerderheid Nijvel, Jodoigne en verschelde kiesdisiriklen in Luxemburg aan de liberalen gaven! Daar uil konnen wij opmaken wat den 13 juni zal zijn. Dal is klaarblijkelijkhel klerikaal ministerie is zieltogend, ligt op zijn snikken. De liberalen slaan voorde poort om binnen le stappen; T zijn man nen, die de lessen der ondervinding in acht nemende, gereed slaan om de teugels der openbare belangen in handen te nemen. Hel is niel vóór lijd; want de kle rikale gezagvoerders hebben zich le veel vermaard gemaakt in partijgeest, geduren de de zes jaren dal zij geregeerd hebben. Er inoesl hieraan een einde komen. Hel land is vermoeid van zoo onhandig le zien omgaan met onze duurbaarste interesten. Hel land beeft len volle zijne goesting van slaafsche vertegenwoordigers, die, niets anders raadplegende als hunnen persoon lijken hoogmoed, zich voor bisschep en priesters verootmoedigen tot bnigens en kruipens toe, om met behulp van deze te kunnen gekozen worden. Het land wil van zulke slaven niet meer; hel vraagt mannen van karakter, die neen dui ven zeggen en nogmaals neen als de geestelijkheid le verre gaal in hare nooit verzadigde eisclien. Want die hoeren willen alles alleen te zeggen hebben, en zij trachten van ons He middelen van «len Veurnanr. Onze bonding tegenover tien kle- rikalen lieer "Viaart. De Veurnaar herbegint zijn oude deuntje van eertijds: spotten en kwaadspreken. Zijn oude A

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1876 | | pagina 1