Openbare Aanbestedingen. KEKENDMA K INC EN. V E B L N G Het Collegia ge- 3/ Bij bevelde Secretaris, I. DE CAE. Woensdng <Fle“ September I8ÏO, 1 ure namiddag, ten sterfhuizc van den heer Louis Morael, Zuidstraal te Veurne, van: lIiiiNWind» Kunstvoorwerpen, on<! Porcelein en deltawerk, Roheem- sclie en 'Venetiannselie lirijutnel- wei-ken, Schilderijen, Stockwerken en oude Wijnen. Betaalbaar legen l‘u'" December 1876, tv., kan tore van den Notaris DE BRAUWERE, ie Veurne. Burgerstand der stad Veurne. GEBOORTEN. den 27. Pieter Lahaye, zoon van Eduard en van Marie Debeer, Bewesterpoort. den 28. Emma Garnier, dochter van David en van Melanie Gryson, binnen palen. den 30. Francis Gaytan, zoon van Leonardos en van Amelia Loncke, Handboogstraat. den 26. Elisa Rathé, 6 j. 8 m. en 3 d. den 28. Lucia Vanderslraele, 2 j. 10 m. en 24 d. en Schepenen Kantoor van den Solaris C/tvE, Bolter- weegschaalslraal, n.° 10, te Veurne. 1%'ieuw'e zegepraal. De Moniteur van gisteren bevat nogmaals een schitterend bewijs van het goed ouderwijs dat in onze middelbare staatsschool gegeven wordt. In den bijzonderen wedstrijd voor de Ncder- landsche taal, die plaats heeft gehad voor de gestichten van middelbaar onderwijs van den tweeden graad, hebben twee leerlingen onzer middelbare school zich eervol onderscheiden. En inderdaad, in dezen wedstrijd is Jules Hou vast de vijfde, en Hendrik Cambier de zevende. De eerste bekwam 74 punten op 100, Jules Bouvait 63, en Hendrik Cambier 60. Wij wenschen onze jeugdige laureaten uit ganscher harte geluk over die schoone onder scheiding die bun is te beurt gevallen, en drukken de overtuiging uit, dat zij in hunne verdere studiën nog gewichtiger zegepralen zullen behalen, dank aan het grondig onderwijs dal zij in onze middel bare school hebben genoten. Zulke feiten, zooids wij er heden nogmaals melden mogen, spreken luider dan redevoeringen, en moeten alle kwaadwillige benijders en sehrij- velaars tol zwijgen brengen. Jklgemeene lintei». De prijsdeeling aan de leerlingen der gemeente school onzer stad, zal plaats hebben op het Stadhuis, den Vrijdag 8 September 1876, om 11 ure voormiddag. Bij ministericele besluiten van den 4 en 10 augusti, zijn als leerlingen ouderwijzers aange nomen de volgende jongelingen In de derde afdeeling der normale sectie van Brugge: Auguste Vanbelleghem, van Adinkerkc; Lodewijk Dis .eken Eduard Claereboudl van Nieu- port; Karel Wackenier, van Wulpen; Benjamin Loones, van Noordschole, en Justin Bulaye, van Uoogstaede. Maria Collarl heelt voor de raadkamer der rechtbank van Brussel verschenen, ingevolge het wetsartikel dal luidt als volgt: Art. 5. Indien de raadskamer over de beschuldiging niet heeft beslist na de ondervraging, zal de beschuldigde in vrijheid gesteld worden tenzij de kamer, door een gemotiveerd bevel, eenparig gegeven, nadat de procureur des konings en de beschuldigde of zijn raad gehoord zijn, verklaart dal hij in hel openbaar belang het behoud der gevanghouding cischl. Dit zal iedere maand opvolgelijk gebeuren, wanneer de b •esclmldiging geene uitspraak heelt gedaan, na afloop eener nieuwe maand. De zelf le formali teiten zijn maandelijks vervuld geworden voor Eugeen l’Kint de Roodenbeke. Een brusselsch blad geeft de volgende bij zonderheden over de tafelgewoonten der verschil lende vorsten van Europa: Maarschalk Mac-Mahon, matig, bescheiden, doet nooit opmerkingen over den dienst; klein drinker, groot liefhebber van fruit. Koningin Victoria, van Engeland, matig, lust ossenvleesch en pastij. Alexander II, keizer van Rusland, goede eter, fijne drinker, houdt van champagne en bourgogne; lust het wild. De keizer van Duitschland uitmuntend drinker (rtvdercr, marcobrünner, liebfrauemnilcli); ossen, schaapsvleesch, beschuit en lusschenspijzen; een voudig en vroolijk tafelgast. De keizer van Oostenrijk, nadenkend tafelgast, houdt van bruin vleesch, schaapsvleesch en wild, nationale liongaarsche wijnen en bordeaux. De koning van Italië, groot jager, goede eetlust voor wit vleesch en klein wild, doodt everzwijnen die hij niet eet; wijnen der Cóte-d’Or. De koning van Nederland, vroolijk tafelgast, lust zwaar vleesch, visch en vooral zalm. Drinkt ouden Bourgogne en bezit eenen der beste kelders van Europa. armbestuur genomen ten volle goed. Hoe veel beter is hel niet de armoede le voorkomen dan de armoede te moeten ondersteunen;en geen krachtiger middel legen de armoede dan hel onder wijs? Alwie goed onderwezen is en tevens wel is opgevoed, komt immers altijd op eene treffelijke wijze aan zijn brood. Hel mag hier wel gezegd zijn, onze dischheeren welen zich op eene zeer verdienstelijke wijze van hunne moeilijke laak le kwijten. Hunne bezorgd heid bestaat niet alleen in hel lol der behoelïigen door aalmoezen le verzachten, maar ook in de volksklas te verbeteren, te beschaven, te verheffen. Het is met dit inzicht, dal de dischheeren de be hoeftige ouders verplichten hunne kinderen naar de school le zenden, dal zij den leerzucht dezer kinderen aanmoedigen, dal zij de arme huisgezin nen opwekken lot netheid en lol een ordelijk leven, dat zij de grootste strengheid laten blijken ten opzichte van luiaards, losbandige)! en dronkaards. Goed zoo! In dezen ingeslagen weg is het arm bestuur op het ware pad. Dat hel er moedig in vooruit stappe. MAANDAG-2 OCTOBER 1876, om 4 ure namiddag, ter heberg van Ferdinand Herten, ter (lorpplaals van Leyselé, openbare ver kooping van T' Koop. Een Huis met 58 centiaren grond, ge bruikt door Desire Claeys. 2C Koop. 1 are 72 c. Grond en Tuin, gebruikt dooi de rechthebbers van Pieter Bril, tol 1 mei 1877. 3' Koop. Een Huis met 42 centiaren erf, ge bruikt door Wildermeorscb. 4- Koop. Een Huis mol 41 centiaren erf, bruikl door Leo Delcourl. 5" Koop. Een Huis met "3 centiaren erf. 6° Koop. 31 centiaren Tuin, gebruikt met koop 5 door Hubert Decraiger. DINSDAG 5 SEPTEMBER 1876, om 4 ure namiddag, ter herberg de Fortuin, te Wulveringhem, verkooping van: Een Woonlmizekeii met 1 are 7 centiaren i Erf, gestaan te Wulveringhem ter dorpplaats, laatst gebruikt door Carolus Heschodt. Aanslag met de geldtelling. OP VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1876, om 4 ure namiddag, ter herberg van sieur Amand Vandenberg he, te Vinchem, bij het Zwarte Peerd, openbare verkooping van: Een Hofstedeken en 43 aren 46 centiaren bebouwden Grond en Zaailand, wijk B, n.r* 294 en 295, gestaan en gelegen te Vinchem. Eertijds gebruikt door sieur Franciscus Vanhille; aanslag met tie geldtelling. De koning der Belgen houdt van klein wild, vooral van lijsters, en drinkt ouden Bourgogne. De gewezen koning van Hpnover, Boheemse!) fezant, Gallicische boschhaan, gerookte Slyrische hesp, Rhijn- en Moezelzwijn. De Koning van Portegaal, klein eter, slecht drinker, houdt van oporto met suikergebak. Alfons XII, goede eetlust voor wit en jong vleesch, lust de nationale en Bordeauxwijiieu, neemt veel nagerecht. De sultan Mourad V, zwaar voedsel, rijst, suikergebak, fruit en Bourgognewijn. De koning van Zweden en Noorwegen, visch, ouden Bordeaux- en Rbijnwijn. Baden, Wurtemberg en Beieren, geen bijzonder teeken. Bier snijdt den eetlust af. Nog een vliegerZekere heer Stolt heeft eene luchlmachien gemaakt, waarmede.bij binnen een veertiental dagen voornemens is van Dover naar Galais te vliegen. Als bij eene tuimelpcrl maakt, zal hij ten minste toch zachter vallen damde,Qnge- lukkige De Groof. Een reiziger, graaf Dessours- Waiderode, heeft de reis rond de wereld in 160 dagen afge legd; liet is niet de snelheid van den held van Jules Verne, maar toch nog al eene eerbiedwaar dige snelheid, vooral wanneer men overlegt dat de reiziger herhaalde keuren slilgebleven is, om uit stappen te doen die hem van zijn reisplan deden afwijken. Ziehier langs waarbij gegaan is: Brin disi, Suez, Bombay, Allahabad, Calcutta, Singa- pour, Hong Kong, Yokohama, San Francisco, St. Louis Philadelphia New-York Queenstown, (Ierland), Dublin, Holyhead, Londen en Oostende. Hij deed eenen tocht naar de Pyramide en naai den eersten va! van den Nijl, naar Agra, Delhi, Fulchpour, Sikri, Canton, Tokio, (Japan), het dal van Yosemite (Californio) en Montreal. Gedurende die reis legde hij ongeveer 13,600 kilometers op zee en 30,000 kilometers over land af. Te Oydeil (Utah) op 1,660 kilometers van New-Yórk, ont moette hij den trein ingericht door dén heer Jerrold, bestuurder van den schouwburg Booth, die in tachtig uren (drie dagen in acht uren) van New-York naar San-Francisco moest gaan, welke weg gewoonlijk in zeven dagen wordt afgelegd. Dinsdag lS’tcn September 181G, 1 ure namiddag, ter hofstede Frans Michiels, te Pervyse, van Huisraad, Kuip- en Kernallaam, Landbpuwtuig, Merriepeerd, 2 Melkkoeien en 2 vette Verkens. Betaalbaar ten kantore van den Notaris BE BHAL- WEHE, te Veurne. WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1876, om 4 ure namiddag, ter herberg de Vette Os groote Markt, le Veurne, openbare verkooping van Koop 1. De hoeveelheid, bij titel, van 1 heclftre 25 aren 49 centiaren Zaailand en bij kadaster wijk G, n.,s 211, 212 en 212/2 groot H. 1-19-50 C", ge-- legen te Veurne, wijk Beooslei poorl, vaii westen het Allonsstraalken. Gebruikt tot 1" October 1876, door sieur Thomas Delva, landgebruiker te Veurwe, mits 150 fr. bij jare, boven de contribution en andere voorwaarden. Koop-2. De hoeveelheid van 66 aren 80 centiaren Zaailand, wijk C, n,rs 35, 36, 43 en 44, zuid aan de Valckestraal. Koop 3. De hoeveelheid van 46 aren 10 centiaren Zaailand, bij kadaster wijk C, n.r 66, weinig zuid oost van den voorgaanden koop. Koopen 1 en 2 zijn gebruikt door d£ wed" van sieur Jan-Haptiste Cotiry, tot 1 October 1877, mits 115 fr. bij jare, bovendo eontribulien en andere voorwaarden. Kolp i. De hoeveelheid bij titel van 45 aren 98 centiaren Weide, wijk A, n.r 650/2 groot 44 aren 40 centiaren. Gebruikt tot 30 September 1876, door weduwe Coltry voornoemd, mits 63 fr. bij jare, boven de eontribulien en andere voorwaarden. Koop s. Oost aan den voorgaande koop, de hoe veelheid bij titel van 11. 1-55-40 C" Weide, en bij kadaster wijk A, n.r 650, groot H. 1-47-20 C”. 'Gebruikt tot 30 September 1876, door sieur Karei Hlanckaert-Sarrazyn, brouwer en herbergier le Bulscamp, mits 213 fr.5 bij jare, boven de eontribulien en andere voorwaarden. Koop 6. De hoeveelheid bij titel van II. 1-75-10 C" Zaailand, vroeger Grasland, doch bij kadaster, wijk C, n.' 300, groot bevönuen H. 1-72-50 C“. Gebruikt tol 30 september 1876, door sieur Pieter Sarrazyn, landbouwer le Bulscamp, mits 280 fr. bij jare, boven de eontribulien en andere voorwaarden. FIDEEL BOO, Molenaar te Ghyvelde, vraagt eenen zijnen stiel we! kennende’ ten kan- —Goede loon. Zich le bevragen bij den drukker dezer. van Burgemeester der stad Veurne, Maakt bekend dat er op Woensdag o September IS^O, 4 ure namiddag, zal worden overgegaan ten Stadhuize, lol de open bare aanbesteding bij gesloten soumissien en bij afbod, vindt hel schepen-kollegie hel geradig, voor het maken; l.° Van eene Riool in dp Noördslraat, Idem op de Kaai, Idem aan hel begin der Dreef Ifuis Spil- liaert 4." Idem in liet Spaanschkwarlier, gedeelte der Zwartenonnenstraat en VleesQhouwersiraat. De bestekken, laslboek en plans liggen ter inzage a van hel pubHek in bel Sekrctariaat van de stad; Ten Stadhuize te Veurne, den 26 Augiisli 1876. Huryemeester en Schepenen, AUG. BEHAEGHEl. 0 O STERFGEVALLEN. GEMEENTE I.EYSELE. GEMEENTE VELtiNE (WIJK BEOOSTERPOORt). GEMEENTE BVLSCAMP.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1876 | | pagina 3