BE KEN bil A K1NGEN. Martha liet Kantoor van den Notaris Be Cae, Hoter- weegschaatslraal, n.°. 10, te Veurnc. O V E It S L A, G OP MAANDAG 15 NOVEMBER 1876, om 3 ure namiddag, ter herborg «*deJippetus tcr dorpplaats van Egge waertskap póli p, openbare ver- kooping van een Woonhuis,-Schuur, Stallingen, Steenpul en verdere gerieilijklied’ch^ allen onlangs nieuw geslicht, met de hoeveelheid van 58 aren 33 centiaren grond van gebouwen en zaailand, te Eggewaartscappelle, oost van de kerk. Bewoond en gebruikt door Karei-bodewijk en Carolina-Cecilia Vanthournout. Aanslag aan de ge bouwen met 1 mei 1877 en aan het land, met het scheeree en weeree van den oogst van l877.be- KOHREKTIOHNBLE RECHTBANK VAN VEDRKE. Alois Vermeersch en Theophiel Debruyne, elk 13 dagen gevang, over slagen en wonden, beide werklieden te Clercken. David Vanbrabant, metser te Zarren, 8 dagen gevang en 26 fr. boete, over smaadwoorden. Andreas Dewulf, metsersdiender te Dixmude, 52 fr. boete, over openbare zedenschennis. Jules Demeerseman, werkman te Veurnc, 26 fr. boete, over slagen. August Sinnave, werkman te Zerkerghem, een maand gevang, over slagen. Karei Schoolaert en Amand Maddeleyn, elk 8 dagen gevang, over dictie, beide werklieden te Clercken. ten dienste van BROODBAKKERIJ EN WINKEL OP MAANDAG 15 NOVEMBER 1876, om 3 ure namiddag, ter herberg van Joseph Billiet, te Alveringhein-dorpplaats, Zal M.r BEERKTAERT, Notaris te Alvcringhem, in eene zitting, openbaarverkoopen: Een HUIS ten dienste van Broodbakkerij en Winkel, staande te Alvcringhem, ter oostzijde der dorpplaats, bestaande uit Binnenhuis, Winkel, kamer, vaule met kelder daaronder, keuken, bak kerij met bakoven; groole zolder met twee slaapkamers; op de kour, zeer groote cilern, sleenpul met pomp, groot stal, met privaat, be nevens de hoeveelheid volgens kadaster sectie G, n." 1322b en 1323b van twee aren erve en be bouwde grond daarmedegaande. Bewoond en gebruikt door den verkooper Louis Morael, lol 1 Mei 1877. Verdeeld in twee loten. Niet ingesteld. Kondilien en eigendomsbewijzen, berusten lei) k- ilore van voornoemden Notaris BEEKA’AERT. Voor verdere inlichtingen men vervoege zich bij Ebmonb DUCLOS, apotheker, Oostslraat. Algemecno Tijdingen. De liefhebbers van feesten zullen zich, dezen winter, niet te beklagen hebben. Zie er hier een klein bewijs van, namelijk de feesten die binst dezen maand zullen plaats hebben: Zondag 12, looncelverlooning der looneehnaat- schappij Tony’s Vrienden van Lier. Woensdag 15, 10e verjaardag van het bestaan des Koorzangcrskring. De volgende feesten zullen ter dezer gelegenheid gegeven wordenDen 15, Qtn 7 i/2 uur ’s avonds, concert gevolgd door bal; donderdag 16, boiling voor de dames en den zater dag 18, boiling voor de mans. Woensdag 22, de Cecilia-feesten bij onze konink lijke harmonie-maatschappij. Wij kennen nog de orde dier feesten niet, alleenelijk kunnen wij melden dat er den woensdag, dag van S.u Cecilia, een groot concert zal plaats hebben met de mede werking van mejuffer Livain, eerste zangeres, laureaat van hel conservatorium van Brussel en M.r Weber, vermaarde klarinettist. Zoo men ziet, zal men niet kunnen klagen en zeggen dat er nooit niets in Veurne te doen is. Zaterdag is in hel provinciaal gouvernements- Ikouliii ten en llunoumingen. Bij koninklijk besluit van den 2.,fc’ dezer, is de heer A. Vandenberglie, doctor in de rechten en kandidaal-notaris, notaris benoemd te Pervyse, in vervanging van M.' Ketelers, overleden. zingen. De bedienden, welke zich in den wagen bevonden die van den spoorweg is getuimeld zijn erg gewond. De lokomotief is op de baan gebleven. De schade is zeer aanzienlijk; een der rijtuigen is gansch vermorzeld. nui*gei*stan<l der stad 'Vetirné. geboorten; den 28. Sophia Maeseii, dochter van Louis en van Philomena Bulthë, Bewestcrpoort. den 28, Alexius-Joseplius Vieren, schipper, 24 jaar en half, jongman, met Maria-TIïercsia Gaytan, werkvrouw, 21 jaren en 9 maanden, jonge dochter, beide geboren en wonende te Veurne. STERFGEVALLEN. den 29. Florida-Cornelia Fiorine, 4 maanden. hem vooral wat zij denken kan. De man raakt ook 111 gramschapen hij wenscht dal zijne vrouw stom zou worden. Zulks gebeurt en dan blijft zijn laatste wensch natuurlijk om baar de spraak weder te geven. Deze voorstelling is door alle de spelers wel uitgevoerd geworden en heelt de her haalde en luidruchtige toejuichingen waarmede hel begroet werd, ten vollen verdiend. De Broedertwist een zeer lief en zedetreflend looneelstuk van Van Kotzebue, heeft ten over vloede bewezen den roem die de Eonteinisten in het dramatische vak verworven hebben. De opbeuring van Van Kotzebue is een huizelijk tafe reel die men zeer dikwijls in de samenleving ontmoet. In dit gevrocht vindt men tegen over elkander: de opstekers die alle slag van droeve middels uilzoeken en bedachten om den twist lusschen lamilien aan te sporen en te behouden en den roemrijken uitval van deze die de vriend schap bcherligen en bewerken. De eene brengen de verwarring, de andere de vreugde des huizes mede. Alle treilende tooneelen komen in dit stuk voor, waarbij zich de twee in twist zijnde broeders Bertram, den advokaat Kaffer, Ilans Buller en Anna loffelijk hebben onderscheiden. Doeltreffend was de zegepraal voor de opstekers en de verzoe- kan herkennen, ning die Charlotte iti hel vierde bedrijf, lusschen haren vader en oom te weeg brachte. De Broeder- twist heeft alhier eenen buitengewoonen bijval ontmoet. II leelijk spook, hel leste van het programma, over 12 jaren alhier voorgesteld, werd ook met genoegen wedergezien en het heeft nogmaals de lachlspieren van de massa menschee die de ver- looning .bijwoonden in beweging gebracht. Dit is een klein sprookje voor 1c lachen waarin de veld wachter met zijn boeren dialekt en rare kleeding, de schroomachtige!) Anselmus en Martha het publiek hoogst vermaakt hebben. Ten einde der stukken werden al de uitoefenaren door bisgeroepen op hot looneel teruggeroepen. Kortom deze zoo treffende verlooning is eene goede voorbode voor ons tooneelfestival, en bij de aanstaande vertooning op Zondag 12 November zal de schouwburgzaal wederom eivol zijn. Wij mogen hier niet sluiten zander een wel verdienden lof toe te zwaeijen aan het koninklijk muziekgenoolschap S.‘" Cecilia, die zoo bereid willig geweest is hare medewerking te verlecnen tol het opluisteren van hel festival en dezen avondstond met verschillige muziekstukken heelt verlevendigd. Dank zij haar hier over. Zij heeft zich opperbest van hare laak gekweten en de warme toejuichingen welke haar, naar ieder uit gevoerd stuk, te beurt vielen zijn een bewijs dat het talrijk publiek, welke in den schouwburg tegenwoordig was, haar lief heelt en steeds haren voortgang met belangstelling beslatigt. X. Wij zullen ons veroorlooven, voor alle maat schappijen, eene kleine bemerking te doen, waar van bovengemeld verslag geenede minste melding maakt. Het is dal hel doorgaans wenschelijk ware dat de acteurs wal vaster in hunne rollen zou zijn dan sommige zondag laatst. Zoo doende zouden zij den souffleur min lastig vallen en zou dezen laalslen wal min voor hel publiek vervelend zijn. (N. I). R.) hotel van West-Vlaanderen, overgegaan geworden tol de volgende aanbestedingen: 1" Der uil te voeren werken ter gedeetclijke vernieuwing van heilaag hoofd, achter het oost- staketsel der haven van Nieuport. Bestek 50,000 fr. Hebben aangeboden: MM. A. Jacqueloot, te Oostende, 47,800 fr.; A. Bommens, te Gent, 49,500 fr.; P. De Swarte, te Nieuport, 52,450 fr. cn P. Scheirsen, te Pervijsc, 53,800 fr. 2° Der uit te voeren aarde- cn steenwerken, aan den trekweg der vaart van Plasschendaele naar Nieuport. Bestek 20,000 fr. Hebben aangeboden: MM. Amand Jacqueloot, te Oostende, 18,900 fr.; Désirö Verstraete, te Ramscappelle(Veurne) 19,690 fr.enA. Vermeersch- te Oudecappelle, 19,690 fr. Het bestuur der Nationale Bank heeft aan al de agenten in de provinciën, eenen omzendbrief gezonden, waarbij gemeld wordt dat er valsche nikkelmunt in omloop is. Volgens de bevelen der Bank zal er voortaan onmiddellijk een onderzoek worden gedaan betreffende de nikkelmunt. De om zendbrief zegt, dat de valsche stukkeff zoo grof zijn nagemaakl dat men ze zonder ccnigc moeite Aublin heeft de gevangenis van Looz, nabij Bijsel, verlaten in de eerste dagen van juni laatst, na kwijtschelding van al zijne straffen. Op het zelfde tijdstip kwam uit de gevangenis zekere Grochon, on Vital Bernard, die zich in de gevan genis van Charleroi gczelfmoord heeft, na in een bosch van Hcnegouw aangehouden te zijn. Deze laatste had gevraagd om den onderzoeksrechter de namen zijner medeplichtigen en deomslandigheden der moord van Sivry bekend te maken. De onder zoeksrechter kwam ongelukkiglijk te laatBernard had zich opgehangen. Vital Bernard, een der moordenaars van Sivry, was aan zijne 27e ver- oordeeling. Hij alleen was Belg; de twee anderen zijn Franschen. Men vraagt zich af waarom Meeus alleen gelast was met Aublin over te brengen en waar om hij zich bediend beeft van een gewonen wagon in plaats van een celwagon te nemen? Men ant woordt daarop dat het uit spaarzaamheid was en dal die spaarzaamheid tot een dertigtal franken beliep Die spaarzaamheid heeft bet leven aan Meeus gekost en zal nu nog 3,000 fr. als premie en 6,000 Ir. van depechen, die verzonden zijn, kosten. En dat is nog hel laatste woord niet! Men weet dat een koninklijk besluit beveelt dat erop 31 december aanstaande eene tienjaar- lijksche en algemeene optelling der bevolking zal gebeuren. Uil eenen omzendbrief van.hcl departe ment van binnenlandsche zaken, aan, de gouver neurs der provinciën blijkt dat men zich zal bepalen bij eene eenvoudige optelling, bestemd om te voldoen aan de voorschriften der wet van 2 juni 1856, wat betreft de mogelijke vermeerdering c" v“,*.ue" ,OU«SI v:,u van het getal leden der wetgevende kamers. De I J xc oreiceti komst met de gebruikers, drievoudige optelling, om den zedelijken cn ver- j standelijken toestand des lands te kennen, en die 1 gevolgenlijk de bevolking, den landbouw en de nijverheid zou moeten bevatten, zou maar in 1880 gebeuren. De Journal de Charleroi verneemt uit Fleurus een verschrikkelijk feil dat daar vrijdag op den middag gepleegd is. Eene jonge meid van M. Dereurer was met de koeien van haren meester in eene weide, toen haar twee marskramers naderden onder voorwendsel haar hunne waren te verkoopen. De twee schurken grepen het meisje vast. In eenen oogwenk was haar den mond verstopt, was zij gebonden en van al hare klecren beroofd. Ondanks eiken mogelijken tegenstand bedreven de twee schurken den laagstcn aanslag op hun weerloos slachtoffer. Niet tevreden met dien schandelijken aanslag, sneilen daarna de twee afschuwelijke kerels aan hun slachtofferde lange haarvlechten af cn lieten hel arme meisje half dood op de plaats liggen. De justitie zoekt de twee schuldigen op. De Echo de Namur meldt dat er vrijdag nacht een verschrikkelijk ongeluk is gebeurd aan den sneltrein van Bazel naar Oostende. De trein be stond behalve uit de lokomotief cn twee bagagie- wagens, uit vijf rijtuigen waarin acht reizigers hadden plaats genomen. Tusscben Fontange en Luxemburg op het duitsch grondgebied, ontrig- gelde een der bagagiewagens, ten gevolge van hel breken van een wiel. De volgende rijtuigen werden insgelijks van het spoor gesleurd en op elkander geworpen; een dier waggons waarin zich de beambten bevonden, is van eene schuinte gevallen die niet minder dan 7 of 8 meters hoog was. Een reiziger, een Franschman, zegt men, werd zoo erg gewond, dat hij waarschijnlijk op dit oogenblik zal overleden zijn. Eenen andere werd hel schouder been verbrijzeld, eenen derde werd een been ge broken en de overigen bekwamen lichtere kneu- VAN ZITTING VAN 2 NOVEMBER. ZITTING VAN 5 NOVEMBER. te ZKlveringlicm-clorpplaats. Te lioopen of Ie pncllteu: fcEN’IWIS xWET ERF, gestaan en gelegen op den Appelmerkt, n;r 9, te Veurnc; om in gebruik te treden met den eersten Januari 1877 aanslaande. HUWELIJKEN.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1876 | | pagina 3