EEN H UIS ten dienste van HOUTWARE* itliKENOMASilNGlïX. l£l£N HITS MET ËKF, Notaris i Kantoor van den Notaris Cae, Boter- weegschaalstraat, n.° 10, te Veurne. Kantoor van M.ler te Wulveringhem. over dit ongeluk mededeelt: Het is bij den door gang van Marquette, op den weg van IJperen, grondgebied van Wambrechies, dat de ramp om 81/2 uur gebeurd is: De barreelwachter Dénaut was in zondagverlof en werd vervangen, op bevel van do kantonnier, door den wachter Emile Genlil, oud 30 jaar. Eenige oogenblikken voor het ongeluk was Genlil met Dénaut op een honderdtal meters van de barreel, in de herberg La Descente de Lom- melet, een glas bier gaan drinken. Genlil verklaart dal hij op zijn uurwerk gekeken hebbende, gewaar werd dal het uur van den overtocht van den trein, die om 8 u. 15 in. uitRijsel vertrekt, gekomen was ea dat hij de herberg al loopende verliet, gevolgd van Dénaut om de barreel te gaan sluiten. Het was reeds te laat! Hij bemerkte het rijtuig van den heer Becquel, dat op den spoorweg reed en zag dal het door den aansnellenden trein getroffen en verplet terd wei d met de personen die er in zaten. In het rijtuig zaten 9personen, namelijk drie.mannen, vijf vrouwen en een kind. Heel dit gezelschap kwam terug van een faniiliediner bij den ,<neier van Quesnoy-sur-Deüle. liet zou zeker van de aankomst van den trein over den weg zijn gereden,1 indien op een twee honderdtal meters van daar hel noodlot niet gewild had, dal een bloedverwant het rijtuig ontmoette. Eenige woorden werden gewisseld en daardoor werden eenige minuten vei loren, hetgeen het leven kostte aan 6 personen. Genlil en Dénaut liepen naar de herberg La Descente de Lommelet», de personen die zich daar bevonden van hel ongeluk verwittigen. Dezen kwamen toegesneld en waren getuige van een schrikkelijk schouwspel! Twee mannen en drie vrouwen lagen dood ten gronde in eenen ontzag lijken bloedplas. Hunne lijken waren onkenlijk. Hel hoofd van den heer Becquel letterlijk afgereden. Op eenige meiers van daar lag het kind, dat maar drie maanden oud was. Het rijtuig was gansch ver brijzeld en hel paard was insgelijks doodgeslagen. Hel dochtertje van den heer Becquel, oud 15 jaar en de meid leefden nog, maar hadden schrikkelijke wonden bekomen. Deze ramp is toe te wijlen aan de onvergeeflijke nalatigheid van den bareelwaclitcr; dezen is aan gehouden. OP MAANDAG 15 NOVEMBER 1876, otn 3 ure namiddag, ter herberg de Kopetus ter dorpplaats van Eggewaertskappelle, openbare ver kooping van een Woonhuis, Schuur, Stallingen, Steenpul en verdere gerieflijkheden, allen onlangs nieuw geslicht, met de hoeveelheid van 58 aren 33 centiaren grond van gebouwen en zaailand, te Eggewaartscappelle, oost van de kerk. Bewoond en gebruikt door Karei-Lodeivijk en Carolina-Cecilia Vanthournout. Aanslag aan de ge bouwen met 1 mei 1877 en aan het land, met het schoeien en weeren van den oogst van 1877, be halve overeenkomst met de gebruikers. BROODBAKKERIJ EN WINKEL OP MAANDAG 15 NOVEMBER 1876, om 3 ure namiddag, ter herberg van Joseph liilliet, te Alveringhem-dorpplaats, Zal M.r -RTVP'R'Nr A ~RT=?.lTj Notaris te Alveringhem, in eenezitting, openbaar verkoopen: Een HUIS ten dienste van Broodbakkerij en Winkel, slaande te Alveringhem, ter oostzijde der dorpplaats, beslaande uit Binnenhuis, Winkel, kamer, vaule met kelder daaronder, keuken, bak kerij met bakoven; groote zolder met twee slaapkamers; op de kour, zeer groote cilern, steenput met pomp, groot stal, met privaat, be nevens de hoeveelheid volgens kadaster sectie C, n." 1322b en 1323b van twee aren erve en be bouwde grond daarmedegaande. Bewoond en gebruikt door den verkoopcr Louis Morael, lol 1 Mei 1877. Verdeeld in twee loten. WOENSDAG 15 NOVEMBER 1876, om 3 ure namiddag, te Veurne, in den Café Fran cais, bewoond door d’heer Alphonse Cornille, openbare verkooping, in ééne zitting, ten over staan van den bevoegden heer vrederechter, van Een schoon welgelegen Woonhuis van twee verdiepen samengesteld uil vcrscheide plaatsen, ten gebruikc van Goudsmids-winkel, geslaan te Veurne, ter oostzijde van de groote Markt; bewoond en gebruikt door joufv. de weduwe Byckaseys, tol 23 april 1877. Niet ingesteld. Kondilien en eigendomsbewijzen, berusten ten kantore van voornoemden Notaris BEERNAERT. moord en diefstal (13 getuigen); openbaar minis- terie, M. den substituut De Cock; verdediger, Mr Depoorlere. Daarna, bij verstek, Dubacq, dieflen met be zwarende omstandigheden; openbaar ministerie, M. De Cock. V E N I T I E van te Veurne, aan de Nieuporlbrug, op den koer der herberg den Hert bewoond door den heer liailleul, Woensdag November 1876, om 2 ure namiddag. Door ’t ambt van den deurwaarder Pierrot te Veurne. den 3. Leonia Loncke, dochter van Karei en van Florentia Minne, Zwartenonnenstraal. den 4. Irma Dejaegher, dochter van Henri en van Virginia Bacquaert, Beweslerpoort. den 8 Leontina Loyelle, dochter van Isidoor en van Mathilde Cannoo,.Zuidslraal. den 8. Léon Ryckewaert, slachter, 24 jaren en 10 maanden, geboren en wonende te Veurne, jongman, met Paulina-Philomena Dcbuyzere, bij zondere, 20 jaren en 7 maanden, geboren te Haringhe en wonende Ie Veurne, jonge dochter. STEKEGEVALLEN. den 6. Isidoor Cogge, 5 in. en G d. KOBaEKMOiiHZlE BECSIBAKK VAK VZmg. Jonas Johanson, matroos te Falmouth, Kunt Oomeuson, matroos le Twedestrand, Rasmus Pederson, matroos le Copenhagtie, eik 1 maand maand gevang, over wederstand. Leopold Gaillarde, dienstknecht te Rousbrugge, 25 fr. boele, overslagen en nachlgedruis, Henri Elias, zager le Oostcappel, 1 maand gevang en 10 fr. boele, over slagen en nachtgedruisi Edmond Blomme, 8 dagen gevangen 10 fr. boete, over slagen en belediging, Henri Debacker, 8 dagen gevang, over slagen, beide werklieden te Beveren. Louis Reuben, werkman te Nieuport, 30 dagen gevang en 32 fr. boete, over dieflen. Francis Blondeel, werkman le Nieuport, 16 dagen gevang, over slagen en 10 fr. boete, over beledigingen. gestaan en gelegen op den Appelmcrkt, n.r 9, te Veurne; om in gebruik te treden met den eersten Januari 1877 aanslaande. Voor verdere inlichtingen men vervoege zich bij Edmond DL’CLOS, apotheker, Ooststraat. A. 1 geinccnu pen provinlialen raad van Westvlaanderen is in buitengewone zitting overgegaan tot de kiezing van twee kandidaten voor de plaats van Onder voorzitter der rechtbank van eersten aanleg te Brugge, in plaats van M. Vcrcauteren, ontslag gever. Het Hof van Beroep van Gent had als eerste kandidaat gekozen den heer Deschietere, rechter le Brugge, en als tweede, M. De Blauwe, id. Den raad heeft als eerste kandidaat gekozen M. De Blauwe, met 35 stemmen legen 22 gegeven aan M. DeSchietere. Deze laatste is tweede kandidaat gekozen met 42 stemmen. Er waren 11 wille briefte is. De koophandelaren en nijveraars van IJper, Dixinude.Veurneen omstreken, hebbeneene nieuwe vergadering gehouden ter onderzoeking van het plan ter afwerking van de vaart der Leie naar de IJperlei. Er is besloten dat eene nieuwe afvaardi ging naar den minister zal gezonden worden met de volgende voorstellen Overneming en afwer king van voornoemde vaart door den Slaat; 2." Af werking van de vaart met belofte van overneming door den Slaat. Dezer dagen had er eene moordpooging plaats l'-‘ Ceurne, op den openbaren weg, genaamd Hulsterstraat. Zwart gemaakte personen randden K. Van Compernolle, zwingelaar, en H. Jacquens, genicente-onderwijzer le Ceurne aan; deze per sonen bekwamen verschillende wonden aan het book! bij middel van een snijdend wapen. Op het hulpgeroep der slachtoffers kwamen verschillende personen toegesneld, welke de aanranders op de 'lucht dreven. Men meldt dal die aanranding den roof tot oorzaak bad. Al de liberale vereenigingen des lands zullen geroepen worden om debijtreding te bekrachtigen door hunne afgevaardigden gegeven aan de be- sluilselen van hel verslag van den voorzitter van den liberalen bond over hel kiesouderzoek. Men vóórziet, zegt de Éloile. dat de gemeenle-besluren der groote sleden hel initiatie! zullen nemen van eene helooging ten voordeele der kieshervorming. De heer Dubois, kalholijke kandidaat voor de Kamer, te Virloii, is dinsdag met G7 stemmen meerderheid gekozen. Hij bekwam 343 stemmen. •>e liberale kandidaat, de heer d’Hofl’schmidt, be kwam 276 stemmen. De tenor Sylva, een Vlaming, geboortig van Geeraardsbergen, heeft eene verbintenis geteekend van driejaren met den bestuurder Merelli voor Petersburg, Moskow, VVeenen en Amerika, mits wne som van 800,000 fr. De Orgaire van Bergen meldt dal de gemeente raad dier stad zich in zijne eerste zitting zal bezig houden met een ontwerp van petitie aan de wel levende Kamers, om de hervorming der kies wetten le verkrijgen, vooruitgesteld door den heer Rara op de vereeniging van den bond der liberale genootschappen. Men meldt uil Luik, 5 november In afwachting dal de bestellingen van wapens, over welke men onderhandelt, voor goed besloten zijn, heerschl er reeds eene groote bedrijvigheid in een aanzienlijk gedeelte der vvapenfabrikalie, en dit voornamelijk in de kanongielerijen. Er zijn groote bestellingen door Rusland gedaan. Verleden 'veek zijn niet mi mier dan 3000 geweerloopen verzonden naar het russisch gouvernement, het welk do geweren in zijne arsenalen doel voltooien. Al de verzonden geweerloopen zijn gegroefd en bestemd voor naaldgeweren. Men denkt dat de verwachte bestellingen eerlang aan de wapen makers bepaald zullen worden gedaan. Bank van lielgie. Hel onderzoek der zaak van de Bank van België is geëindigd, wal Eugeen T’Kinl de Roodenbeke betreft. Hel proces zal in eenen buitengewone!! zittijd plaats grijpen, die in de maand april 1877 zal geopend worden. De be schuldiging betrekt thans met Eugeen l’Kinl in de zaak, niejullër Marie Collarl (Lolo), den oud gou verneur Fortamps, twee administrateurs en negen wisselagenten. Schrikkelijk ongeluk te Wambrechies. stad Rijsel is sedert zondag avonnd in c;1 ding, ten gevolge der lijding van een schrikkelijk ongeluk gebeurd op den spoorweg der Noorder- Compagme. De heer Pieter Becquet, landbouwer en stoker le Lambersart, was met geheel zijne familie, zegde men, door den trein Van Rijsel naar Comen verbrijzeld geworden en de meest tegen strijdige inlichtingen waren over die ramp in om loop gebracht. Ziehier welke bijzonderheden de Echo du Nord VRIJDAG 17 NOVEMBER 1876, 3 ure namiddag, te Wulveringhem-dorpplaals, ter herberg de drij Koningen, bewoond door Frederic Boonefaes- Walrave, Openbare verkooping in ééne enkele zitting, van: 1." een onlangs herbouwd NkVoonliuiM, gesticht in steen, gedekt met pannen en ten deelc met strooi, Schuur, Stalleken en verdere afhang- lijkhcden, benevens 2 aren 85 centiaren mede- gaande erve, gestaan en gelegen te Wulveringhem, wijk den Boonakker, kadaster sektie C. n.1’ 234 en 236. En 2.” De hoeveelheid van 45 aren 90 centiaren Xaailand, le voren Hooiland en Zaailand, ge legen ter zeilde Wulveringhem, weinig noordwest van voorgaande koop, kadaster sektie C, n.rs 207, 208 en 209. Aanslag aan T Woonhuis en Hovenierhof met 1 mei 1877 en van het Zaailand met de geldlelling. Titels en conditiën bij genoemden Notaris CORNILLE. De opschud- COItNILLE, 111 bh— 1 in w i wwinm—n 1 «rirwn«■mwaMpmwmwwweni» o v e at s l a te Alveringhein-dorpplaatB. Dkiii'tïerstand der Veurne. GEBOOIITEN. HUWELIJKEN. r»®****^»*^^ CMfl -''Mil ZITTING VAN 9 NOVEMBEII. ZITTING VAN 10 NOVEMBEII. 'l'e koopen of te pnelïten:

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1876 | | pagina 3