HEKE/VDMA KIKGEK KOBBEKTiOSKElE HECaT3m VAK VEURNE. TE F^CTÏTETXT Een Huis ten dienste van Herberg, Spaansch-kwartier. Te bevragen bij A. Vanhout-te. Kantoor van den Notaris De ClAkE, Boter- weegschaalstraat, n.° 10, te Veurne. OP DONDERDAG 1" MAART 1877, om 3 ure namiddag, ter herberg het Gouden Hoofd bij de echlgenoolen Vanden Berghe-Simons te Vinchem, OPENBARE L1CITATIE-VERKOOP1NG van twee EJe Vei*i>ncJiliu" van <le Herberg genaamd LARGE GARG, vastgesteld op Woensdag FcSiriiari 1S77, zal geen plaats hebben. VV OOTT H TTIZ Hl N met Gronden en llovenicrhof, gestaan en gelegen te Wulveringhem, bekend bij kadaster, wijk B, n." 568a, 568b en 569b. Bij plakbrief verdeeld in twee loten. Algemcene Tijdingen.. Volgens men meldt uil Oostende, zou hel lijk van Izcrbijt, wiens verdwijning van eene stoom boot wij dezer dagen meldden, opgevischt zijn. Men meldt uil Moorslede, 10 februari: Verleden nacht is in een huis dal door twee huisgezinnen bewoond wordt, een ijselijk ongeluk gebeurd. Het eene dier huisgezinnen bestaat uil een oude vader en moeder, terwijl hel ander ge deelte van hel huis tot woning dient aan hunnen zoon, dezes vrouw en twee kinderen. De oude moeder dacht gerucht te hebben gehoord en wekte haren man, die met een geweer naar builen ging, denkende dal er dieven aan hel huis waren, aan gezien men eenige dagen te voren bij hen stroo had gestolen. De zoon die eveneens gerucht had gehoord, was insgelijks opgestaan en de vader hem op den hoek van het huis ziende, dacht dat het een dief was en loste een geweerschoot. Toen de vader den persoon zag vallen, snelde hij toe en vond zijnen zoon dood liggen. De droefheid dier ongelukkige lieden te beschrijven zou ónmogelijk zijn; men vreest voor hel verstand van den ouden vader. De leden der maatschappij de Vereenigde Ondernemers hebben eene petitie aan den gemeen teraad van Brugge gezonden, om hem onder het oog te brengen dal er tegenwoordig te Brugge geen werk is en dat al de werklieden zich tol de I openbare liefdadigheid moeten wenden. De peli- tionnarissen vragen aan de gemeenteoverheden de voorname werken te willen doen uilvoeren, door het vorig bestuur ontworpen. De buitengewoon zachte weersgesteldheid moet dit jaar de landbouwers meer dan gewoon lijk doen oppassen voor de zoo belangrijke ver richting der jaarlijksche rupsenwering in februari, voorgeschreven door de wet van 26 ventóse jaar IV en de politieverordeningen, invoege in ons land. Uit eene correspondentie uil Doei aan de Etvile Beige blijkt, dal niet slechts de kassier Mar tines zich aan verduistering van gelden bij het agentschap te Hooi der Nationale Bank heeft schul dig gemaakt, maar datook Gillard, de agent, 50,000 fr. heeft, verduisterd. Gelijk men zich zal herin neren, heeft Gillard twee revolverschoten op Mar lines gelost, doch hem slechts licht gekwetst. Die daad heette aanvankelijk in de eerste drift te zijn geschied doch de brief van de Etoile plaatst Gillard in veel ongunstiger daglicht. Marlines na melijk zou in’t bezit geweest zijn van hel bock, waaruit hel misdrijf van Gillard bewezen kon worden; hij wilde dit niet aan Gillard afstaan, waarop deze met een revolver twee scholen op Marlines loste, waarvan ’t eene hem het oor, het andere den hals schaafde. Gillard ontkende aan vankelijk voorden onderzoeksrechter alles; daarna bekende hij wel een boek van Marlines te hebben geëischt, maar dal daarin diets bijzonders stond, dal hij het in de prullemand had geworpen en dat liet waarschijnlijk verbrand zou zijn. Deze ver klaringen werden onjuist bevonden en Gillard werd in hechtenis gehouden. Men meldt uil Peruwelz, 14 februariGisteren was de spoorwegstatic alhier op het punt het tooncel te zijn van eene afschuwelijke ramp. Ten 8 ure 4 minuten kwamen terzelfder tijd de treinen van Doornik en Bergen aan. Daar de linie slechts een enkel spoor beval, is een cxentriekwachler aan elk uiteinde der static geplaatst, doch die langs den kant van Bergen stond, had vergelen zijn werk te verrichten en toen de trein met vollen stoom aankwam, bemerkte men met schrik dal hij op dien van Doornik hotsen ging. Een algemeen angstge schreeuw steeg uil de statie op, de machinist dit hoorende gaf aan den stoom eene terugwerkende beweging en spande alle mogelijke moeite in om de machten stil te houden, terwijl men al de (reins bijzette. Gedurende eenige seconden volgde de eene lokomolief alzoo de andere, op eenen afstand van slechtscón meter, de angts was tol het uiterste gestegen, Je reizigers sprongen uit den trein. Ein delijk bleef de machien stil en men was gered. De machinist cn een andere bediende der beide treinen hebben door hunne tegenwoordigheid van geest i en wonende te Veurne, man van Anna Planckeel. ontwerp gedeeltelijk is komen verhinderen. Zij hebben nochtans op loer geweest, doch hebben er moeten van afzien om hun programma ten volle uit te voeren en zijn doornat in hun lokaal terug gekeerd; kleedcren, muziek, ja, alles was door regent, tol zelfs bun gevel en Afon's trommel toe. Wij verhopen dat zij een andermaal gelukkiger zullen zijn. De verschillige bals zijn druk bezocht geweest en hebben door hunne levendigheid cn vrolijkheid de verwachting van iedereen overtroffen. Ten slotte, onze karnaval is nogmaals vrolijk en ordentelijk afgeloopen en men hem heeft zich goed vermaakt. Tisten. het leven gered aan meer dan 200 personen; beide treinen waren vol volk. Eene jonge, schoonc onderwijzeres te West moreland in Pennsylvanié, wilde bij hare leerlin gen meer ijver weken en in T bijzonder hen er toe brengen op tijd ter school te komen. Daartoe maakte zij op eenen morgend bekend, dat zij den leerling, die den volgenden dag het eerst op school kwam, zou kussen, liet gevolg daarvan was dat 18- a 19jarige knapen, die bij haar ter school gin gen, des nachts in den tuin bleven slapen, om den volgenden morgend ’t eerst op de school te zijn. De lieve dame moest spoedig met de toepassing barer methode ophouden. Volgens den Courier de la Champagne gaat de uitvoer van Champagne-wijn naar Amerika zeer achteruit. In 1872 werden 240,000 kisten der waarts gezonden, in 1876 daarentegen niet meer dan 135,000, dus in vier jaren eene vermindering van 105,000 kisten, liet blad vraagt: of men in Amerika zooveel matiger in het gebruik geworden is, of wel, dat de vervalsching en namaak in de Nieuwe Wereld toeneemt OP MAANDAG 5“ MAART 1877, om 3 ure namiddag, ter herberg de Kroon, bij de echtgenooten Lcper-Cordier, ter dorpplaats van Steenkerke, openbare verkooping van 1. ° A. De Herberg genaamd de Moerdreve met ontrent 54 centiaren grond van gebouwen cn erf daarmedegaande. B. Een Stal met om meurden koer, bevattende 28 cent” grond van gebouwen, erf en hof. 2. ° Een Wcrkmanchuls met 49 centiaren grond van gebouw en hof; gebruikt door Amandus llaelewyn, tot 1“ mei 1878, ad 50 fr. bij jare. 3. ® Een Wóonliuia met 69 centiaren grond van gebouw er onder en erf; gebruikt door Karei Vermeersch, tot 1" mei 1877, ad 50 fr. bij jare. 4. ° Eene Sdiuur (kunnende met weinige kosten veranderd zijn in een Woonhuis) benevens 39 centiaren grond van gebouw en erf. Bij plakbrieven verdeeld in 4 koopen. MAAMDAG 26 MAART 1877, om 3 ure namiddag, ter herberg bewoond door sieur Alphonse Blomme, ter dorpplaats van Leysele, openbare licitatie-verkooping van 1. ° De Herberg genaamd de Slachterij met 4 aren 18 centiaren grond van gebouwen, koer en tuin, bij kadaster wijk A, n.rs 51a ep 52. 2. ” De titelgrootle van 54 aren 72 centiaren, doch, bij kadaster wijk A, n.r 125, groot bevonden 53 aren 50 centiaren Zaailand. 3. ° De Herberg de Turfwef met 2 hektaren 20 aren 44 centiaren grond van gebouwen, achter plaats, boomgaard en zaailand bij kadaster, wijk A n.” 874a, 875, 876, 879a, 880c cn 880», verdeeld in drij loten, met regt van samenvoeging. 4. " De hoeveelheid van 68 aren 20 centiaren Maailand, bij kadastef wijk G, n.r 387. 5. ° De Herberg genaamd de Snoeck en een gebouwken dienende voor keuken met de kadas trale hoeveelheid van 26 aren 10 centiaren grond van gebouwen, koer, wateren zaailand, wijk A, nummers 147 b en 148a. Ingenotlreding der pachten mol de geldtclling. Studie van M.Ur Arthur Vaivdkiv- rerghe, Notaris te Pervyse. OP MAANDAG 26 FEBRUARI 1877, om 3 ure namiddag, in de herberg het Gemeente huis, ter dorpplaats van Eesscn, Openbare verkooping van IweelVoonhiii* zekens met de hoeveelheid volgens kadaster sectie C, n." 548, 548bis en 550 van 5 aren 55 centiaren onder grond van gebouwen en hoving daar medegaande, alles staande en gelegen binnen de gemeente Eesscn, gekuchte de Velhoek Bewoond en gebruikt door David Deinoen en David Decaestecker, tol 1 mei aanstaande, mits den gezamenllijkcn pachtprijs van 78 fr. bij jare. Door ’tambl van M.“'r Ai.foxs VALCKE, Notaris te Dixmude. BBurgei*Htan<l der nla<l "Veurne. GEBOORTEN. den 11. Alfons Lccol, zoon van Laurens cn van Justina Legein, Ooststraat. den 11. Eduard Van Zecbrouck, zoon van Anloon en van Rosalie Vangheluwe, Vestenslraat. den 12. Maria Trensaert, dochter van Karei en van Amelia Wydood, Vestenslraat. den 13. Jozef D’Hooghe, zoon van Karel cn van Justina Demuys, Beweslcrpoort. den 10. Arthur-Marie Pyson, kleermaker, 24 jaren, 8 maanden en 27 dagen, geboren cn wo nende te Veurne, jongman, met Maria-Ludovica Desavcr, kleermaakster, 25 jaren, 10 maanden en 23 dagen, geboren te llouthcm en wonende te Veurne, jonge dochter. den 10. Lcopold-Louis Gouwy, schipper, 27 jaren, geboren te Pollinchove cn wonende te Boe- singhe, jongman, met Leonie-Elodie Schallier, schipperin, 25 jaren, geboren cn wonende te Veurne, jonge dochter. den 12. Urbania Vanmol, 8 in. en 12 d. den 13. Maria Trensaert, 1 dag. den 13. Franciseus-Xaverius Vermout, hotel houder, 53 jaren en 16 dagen, geboren en wonende te Veurne, man van Eugenie Doelens. den 16. Carolus-Ludovicus Vermeersch, hout zager, 36jaren, 2 maanden en 10 dagen, geboren Sophie Coussé, huisvrouw Karei Vermeersch, werkvrouw te Vladsloo, 11 dagen gevang, over slagen en beledigingen. Alexander Kinoo, smokkelaar te Beveren, 1 maand gevang, over vernieling van afsluiting, 15 dagen gevang en 26 fr. boete, over binnnenge- drongen te hebben in een huis en 10 fr. boete, over beledigingen. Sophie Maeckelberghe, huisvrouw Deroo, werk vrouw te Dixmude, 26 fr. boete, Sophie Decramer, huisvrouw’ Karei Gryspeerd, werkvrouw' te Dix mude, 26 fr. boete, Karei Gryspeerdt, vader, voerman te Dixmude, 8 dagen gevang, Loon Rosseel, arbeider te Dixmude, 26 Ir. boete, alle vier over cerrovcrij, Augusta Dewulf, kantwerkster te Boerst en Cecile Dewulf, werkvrouw te Dix mude, elk 10 fr. boete, beide over beledigingen. Frederik Vanlcrberghe, rondleurder te Nieuport, 2 maanden gevang, over aanslag tegen de eerbaar heid cn 54 dagen gevang, over slagen. Karei Deleu, werkman te Clercken, 8 dagen ge vang, over diefte. Clement Beauprez, 21 fr. 98 c. boete, over rooving van sparren, Joseph Beauprez, 7 dagen gevang, over diefte, beide werklieden te Clercken. Sophie Parreyn, huisvrouw Karel Verslype, werkvrouw te Clercken, 26 fr. boete, over diefte. Isidoor Debruyne, werkman te Clercken, 30 fr. boete, over afhakking en ontvreemding van spar ren. Louis Clauw, werkman te Clercken, 7 fr. 50 boete, over afkappeu en ontvreemding van eene spar. Léon Debruyne, werkman te Clercken, 31 dagen gevang cn 76 fr. boete, over smaadwoorden en opstand. GEMEENTE STEENKERKE. GEMEENTE LEYSELE. GEMEENTE I10UTI1EM. GEMEENTE 1SENBERGIIE. HUWELIJKEN. STERFGEVALLEN. ZITTING VAN 15 FEBRUARI. ZITTING VAN 16 FEBRUARI.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1877 | | pagina 3