BE K ENO.UA KING EN. Herberg de Eendracht Notaris MAAMBAG 2G .MAAKT 1877, om 3 ure namiddag, ter herberg bewoond door sieur Alphonse Blomme, ter dorpplaats van Leysele, openbare licitatie-verkooping van TE E^CJEÏTEET: Een Huis ten dienste van Heiber-, Spaansr.li-kwartier. Te bevragen .bij A. Vamioutte. DONDERDAG 22 MAAKT 1877, om 2 ure juist namiddag, te Houlhem, Clabank- boek, op het hofstedeken alwaar de weduwe van Carolus Willay, onlangs overleden is, koopdag van Mcnngie-goed, Meubels, Landbouw- f^ereeilstdlap, Voorrond en eene schoone Geit Altjenieenc 'i'ijcliiigen. Door de buitengewoon zachte weêrsgesteldheid zijn de fruilboomen en andere gewassen reeds in eenen ver gevorderden slaat van wasdom. Als eene meldingswaardige zeldzaamheid verdient gemeld te worden dat, in oenen hof langs de wandeldreef, er zich een pereboom bevindt in volle bloei. In de maand Februari in bloei, dit komt als onwaar schijnlijk voor; doch het is zoo, wij verzekeren de echtheid van dit buitengewoon geval. Indien deze vroegtijdige bloei aan liet zacht weder toe te schrijven is, valt er ook niet te ont kennen dal de goede ligging en hoedanigheid, als ook de groote vruchtbaarheid van het land er veel toe bijbrengen om zulk een zeldzaam planten- wonder te doen ontslaan. 'Zoo het schijnt, zijn er nog eenige zulke vrucht bare hovekens te pachten. Dit is waarlijk eene goede kans voor de liefhebbers van lekkere fruiten en groensels. Maandag had te Dixmude de hengste-keuring plaats voor ’trechterlijk arrondissement Veurne- Dixmudc. Ziehier den uitslag des prijskamps Twcejaarsche hengsten. mededingers. 1» prijs, Delahaye, Dixmude. 2* Boerjan, Moëres. Dricjaarsche hengsten. 3 mededingers. 1' prijs, Montcyne, Caaskerke. 2’ Clement, Pervijse. Hengsten van 4 tol 9 jaar. 6 mededingers. 1« prijs, Sonnevillc, Wouinen. 2* Delahaye, Dixmude. met Gronden en Hovcnicrhof, gestaan en gelegen te Wulveringhcm, bekend hij kadaster, wijk B, n.” 568a, 568b en 569b. Bij plakbrief verdeeld in twee loten. DINSDAG 10" APRIL 1877, (O. L. V'. Boodschap), om 3 ure namiddag, ter herberg van Henri Vaneegroo-Boonefaes, tellout- hem, koopdag van allerhande gezaagde «mi ongezaagde Houtwaren. slaande langs den Wulpen-dijk te lioopen of te Pachten. Sterfgeval. Zaterdag laatst heeft alhier de begraving plaats gehad van den heer Fr. Vermout, Kapitein onzer Koninklijke harmonie-maalschappij S.u Cecilia, na eene langdurige ziekte overleden in den ouder dom van 53jaren en 16 dagen. ihj was sedert lange jaren lid der Maatschappij; inj had een aangenaam en vriendelijk karakter en was van een ieder bemind. Zijne begraving heelt met veel plechtigheid plaats gehad: de maatschappij S.u Cecilia maakte deel '.au den stoet, ireurinarschen spelende, en eene massa volks woonde den dienst bij. Op hel kerkhof weid er eene treffende lijkrede uitge sproken door den heer Schepene De Prey, Voor zitter onzer harmonie. Kantoor van den Notaris De CLve, Hotcr- wccgscliaalstraat, n.° 10, te Veurne. OP DONDERDAG 1" MAART 1877, om 3 ure namiddag, ter herberg het Gouden Hoofd bij de echlgenoolen Vanden Berghe-Simons te Vinchcm, OPENBARE LICITATIE-VERKOOPING van twee ~X7~~FRTT <T~NTQ- Door de Notarissen Oe Brnuwere, te Veurne en Cornille, te Wulveringhem, Donderdag 15deD Maart 1877, 2 ure namiddag, te Houlhem, op hel hofstedeken alwaar Michiel Sampers, onlangs overleden is, van Huisraad, Landbouwalm, Aardappelen, Beel- peen, Vruchten, Hooi en Stroo, 2 Melkkoeien en een Kalf. Delahaye, Dixmude. Bewarings-prcmien Delahaye, Dixmude. Sonneville, Wouwen. Den 31 maart 1877, om 11 uro 's morgens, zal er overgegaan worden in het provinciaal gou vernement te Brugge, lol de aanbesteding der uit te voeren werken voor het delven van een kanaal bestemd om de waters der Oostvaart te leiden naai de nieuwe sluis van walerlossing van Veurne- Ambachl, in vervanging der Westafdeeling van de vaart van veurne; en voor hel verplaatsen van het benedendeel der Oostafdeeling van dezelfde vaart, in de richting der nieuwe thans in aanleg zijnde sluis van Veurne, te Nieuport. Het begroolingsbeslek beloopt tot 188,150 fr. De borgstelling is vaslgesteld op 9000 fr. Te Siul-Michiels was dezer dagen de knecht van eenen landbouwer bijna het leven kwijl, bij kuisschen der kraan in een beerwagen; men zag hein niet meer verschijnen en zocht en riep op hem, toen men hem eindelijk zonder bewustzijn uilge- strekl vond in den gezeiden wagen. Doelmatige OP MAANDAG 5" MAART 1877, om 3 ure namiddag, ter herberg de Kroon, bij de echtgènooten Leper-Cordier, ter dorpplaats van Steenkerke, openbare verkooping van 1 k. Be Herborg genaamd de Moerdreve met ontrent 54 centiaren grond van gebouwen en erf daarmedegaande. B. Een «tal met ommoorden koer, bevattende 28 cent" grond van gebouwen, erf en hof. 2. ° Een Werkmansbuis met 49 centiaren grond van gebouw en hof; gebruikt door Ainandus Haelewyn, lot 1" mei 1878, ad 50 fr. bij jarc. 3. " Een Woonhuis met 69 centiaren grond van gebouw er onder en erf; gebruikt door Karei Vermeersch, lot 1" mei 1877, ad 50 fr. bij jarc. 4. ° Eene Schuur (kunnende met weinige kosten veranderd zijn in een Woonhuis) benevens 39 centiaren grond van gebouw en erf. Bij plakbrieven verdeeld in 4 koopen. middels hebben hem echter lol het leven terug geroepen. Men meldt uil Duinkerkc, donderdag avond, 15 dezer, dat eene groote ramp die stad in versla- geid heeft gedompeld. In min aan vijl minuten zijn de belangrijke werken, door de genie uilgevoerd voor hel maken van twee sluizen en eene stads poort, ten westen der haven, ingestort, ten gevolge eener doorsijpeling in eene laag beton, waarop het metselwerk rustte. De verliezen bedragen meer dan een millioen, en, daar gansch hel werk te herbeginnen is, is hel ten minste eene vertraging van vier jaren. Hel werk was opgeschorst op T oogenblik van hel ongeval; gelukkiglijk waren er noch gedooden, noch gewonden. In Duitschland neemt de runderpest meer en meer uitbreiding. Te Keulen zijn verledene week verscheidene dieien algemaakt. In de omstreken heeft men ook gevallen besladigd. Tc Emden (Hanover) tegen Holland, heerschl de ziekte ook; alle voozorgen worden genomen om de overrom peling der ziekte te bestrijden. Op verschillige andere plaatsen van het duitsclie keizerrijk heelt men gevallen te betreuren; reeds lelt men 19 be smette gemeenten. Te Londen heerschl de ziekte nog steeds en men gaat er voort met het afmaken van vee; cvenlwel schijnen de genomene maatregelen niet te voldoen want de ziekte heeft zich thans ook te Stratford verklaard. Men ziel dus dat de toestand meer en meer drei gend wordt, en dal men niet te voorzichtig kan wezen om de vreeslijke plaag af te weeren. Daarom is hel noodig dat alle voorzorgsmaatre gelen wel loegepast worden, en is het te hopen dat elkeen zich zal beijveren aan de genomene schikkingen de hand te houden. Burgerstand der stud Veurne. den 16. Eduardus Christiaen, zoon van Karei en van Juliana Quartier, Vestenstraat. den 16. Germanus Cornille, zoon van Felix- Alfons en van Rosalia Lambrichts, groote Markt. den 19. Florimond Schaele, zoon van Felix en van Maria Devroe, Zwarle-Nonnenstraat. den 20. Esperance Schockaert, doch, van Justus en van Anna Decoussemaeker, 's Heerwillems. den 22. Jules Boels, zoon van Pieter en van Sophia Pinson, Bewesterpoort. STERFGEVALLEN. den 22. Helena Lehouck, 2 maanden. ziekte vast te stellen, en overeenstemmig met u, des noods de eerste noodige maatregelen voor te schrijven. In afwachting der komst van die personen en de nieuwe onderrichtingen, zal de burgemeester den uitgang beletten van alles wat er in de hofsteden of in hel gebruik is, en deze doen bewaken. Indien hel ziek dier bezweek vóór de komst der bijzon dere veeartsen, dan zal het lijk buiten gebracht en in eene afgezonderde plaats bewaard worden, om door hun aan de lijkschouwing onderworpen te worden. De vorenstaande onderrichtingen zijn voor het oogenblik voldóende; ik verzoek u, heer gouverneur, ze bij dringendheid mede te deelen aan de gemeente besturen en aan de veeartsen uwer provincie. Te dien einde zou het nuttig zijn, heer gouverneur, in al de gemeenten uwer provincie berichten te doen aanplakken, die de artikelen 319 tot 321 van hel strafwetboek herinneren, aan de inwoners dein hoogervermelde aanbeveling doende betrekkelijk de aangifte van hel ziek vee en de onmiddellijke opeisching van eenen veearts. Ge lief ook aan de veeartsen uwer provinciën eenen bijzonderen oproep te doen, om hun de grootste vlijt aan te bevelen in de bewaking van hel vee en de uitvoering der vorenstaande onderrichtingen. 1. ® De Herberg genaamd de Slachterij met 4 aren 18 centiaren grond van gebouwen, koer en tuin, bij kadaster wijk A, n.» 51a en 52. 2. ° De titelgroolte van 54 aren 72 centiaren, doch, bij kadaster wijk A, n.r 125, groot bevonden 53 aren 50 centiaren Zaailand. 3. ° De Herberg de Turftvef met 2 hektaren 20 aren 44 centiaren grond van gebouwen, achter plaats, boomgaard en zaailand bij kadaster, wijk A n.» 874a, 875, 876, 879a, 880c en 880b, verdeeld in drij loten, met regt van samenvoeging. 4. " De hoeveelheid van 68 aren 20 centiaren Zaailand, bij kadaster wijk C, n.r 387. 5. ° Dc Herberg genaamd de Snoeck en een gebouwken dienende voor keuken met de kadas trale hoeveelheid van 26 aren 10 centiaren grond van gebouwen, koer, wateren zaailand, wijk A nummers 147b en 148a. Ingenoltreding der pachten met de geldtclling. OPENBARE VERKOOPING I. ® GEMEENTE COXY DE. II. 3-86-40 C" zeer goed Zaailand, in eenen blok, gelegen te Coxyde, langs den burgweg van Veurne naar Oostduinkerke, niet verre van den Zoeten Inval, bekend per kadaster sektic A, n.» 24, 26 en 37; gebruikt door de weduwe Legein, te Oostduinkerke, mits 600 fr. 's jaars, boven de lasten. Verdeeld in koopen bij plakbrieven aan te wijzen. En 2.» GEMEENTE WULPEN. Eenen schoonen blok Zaailand groot 6 hectaren 64 aren, gelegen te Wulpen, weinig noordoost van liet dorp, nabij den Nieuporh a irt en de Zeedijkstraat, bekend bij kadaster sektie A, n." 12, 13, 21, 22, 23, 24, 25, 26 en 33; gebruikt door d’heer FÏorizoone, mits 850 fr. ’s jaars, boven de lasten; Insgelijks verdeeld in koopen, bij plakbrieven omstandig beschreven. Deze verkooping zal plaats hebben in déne zit ting den Woensdag 14 Maart 18T7, om 3 ure namiddag, te Veurne, ter herberg den Keizer, in dc Panneslraat, bewoond door de i heer Arseen Mores. Kantoor van .V.'cr CöHNlLLE, te WulreringKem. DINSDAG, 6 MAART 1877, om 3 ure na middag te Stavele-dorpplaals, ter herberg bewoond door sieur Lahaye, Openbare verkooping van een Woonhuis, ten dienste van koper- en blikslagerij, gestaan te Stavclc, kadaster sectie C n.r 190a. Laatst gebruikt door de echtgenoten Deblock- Soenen. Thans ledig. Aanslag met den dag der geldtelling. Door ïambl van M.slcr SYOEN, Notaris te Loo. GEMEENTE STEENKEKKE. GEBOORTEN. GEMEENTE LEYSELE. GEMEENTE 1IOLTHEM. GEMEENTE ISENBERGHE. VAN

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1877 | | pagina 3