Weervoorzeggging van Mathieu (der Drójie). B E KEN DMA KING EN. I Kantoor van den Notaris De Cae, Holcr- weegschaalslraat, n.° 10, te Veurne. met Gronden on Ilovenicrliof, gestaan en gelegen te Wulveringhem, bekend bij kadaster, wijk B, n.r’ 5G8.\, 568b en 569n. Bij plakbrief verdeeld in twee loten. Te verhoogen op fr. 2100-00 den 23. Julia Tbery, dochter van Michiel en van Rosalia Lambrichts, Bewesterpoort. den 23. Maria Moerman, dochter van Leopold en van Justina Vercouter, binnen palen. den 24. Hector Cuveele, zoon van Francis en van Juliana Decroo, Ooststraat. den 27. Emiel Dufoor, zoon van August en van Theresia Vanhove, Zwartenonnenstraat. den 27. Maria Deywel, dochter van Theofiel en van Sophia Hind.eryckx, Vestenstraat. den 27. Augusta Kestcloot, dochter van Pieter en van Mary Houvenaeghel, Kaaiplaals. den 28. Joseph Lepeire, zoon van Lodewijk en van Zenobia Vanlcke, Appelmerkt. den 1 maart. Henricus Debuysere, zoon van Karei en van Leonie Fiorine. OP DONDERDAG 15 MAART 1877, om 3 ure namiddag, ter herberg het Gouden Hoofd bij de echtgenooten Vanden Berghe-Simons te Vinchem, OPENBARE L1CITAT1E-VERKOOPING van twee K0RREKTI0NNELE RECHTBANK VAK VEURNE. Julic Gouckc, te Boerst, 2 fr. boete, overslagen. August Lombaert, jachtbewaarder te Keyem, 19 fr. boete, over •vernieling van roerende voor werpen en 15 fr. boete, over lichte gewelddaden. Richard Vermeulen, werkman te Vladsloo, 30 fr. boete, over jagl zonder wapendragrecht, en 26 fr. boete en zijn geweer, over dragen van een ver boden wapen. Amaud Vancoillic, werkman te Alveringhem, 30 fr. boete, over slagen en 10 fr. boete, over vernieling van roerende voorwerpen. waar, dal hij een kruis op hel graf heeft laten plaatsen, welk later weggenomen geweest is. De oneerbiede handelwijze van burgemeester Dcmolder, ten opzichte der stoffelijke overblijfsels van den heer Bouten, heeft vruchten gedragen. Den eersten zondag bemerkte men, dat, des nachts of vroeg in den morgen, een mensch, of om juister te spreken, een onmensch, zijn gevoeg had gedaan op het graf van den DoctorDe pen valt ons uit de hand. De geestelijkheid gaat goéd! Het zijn niet alleen meer ruziemakers, die zich met politiek bemoeien, die de menschen naar den hemel of de hel zenden, volgens zijhun betalen, maar daarbij worden zij nog valsche munters. Een brief uil Paz Bolivie), aan de Gazette van Keulen gericht, maakt bekend dat de kalholijke bisschop van Lemcra Claviso, is aangehouden onder beschuldiging van valsche munt te hebben geslagen. Eene kerk van Coboni, kleine stad in het bisdom van den beschuldigde, geheel van hare weerden ontbloot zijnde, en zij waren talrijk, heeft het ge recht een enkwest geopend. De agenten de sporen der misdadigers volgende, kwamen op een buiten goed van den bisschop en vonden daar een geheel werkhuis met gereedschappen voor het maken van valsche munt. De bisschop en de bedienden van zijn Munlhotel, hebben bekentenissen afgclegd en zij zullen weldra gevonnisd worden. Men heeft de vreemde weerden nog niet ge vonden, maar de aanhouding van een bisschop, voor ccnc zoo grootc misdaad, geelt ons een ge dacht wat de kalholijke partij in Bolivie moet zijn. OP MAANDAG 5" MAART 1877, om 3 ure namiddag, ter herberg de Kroon, bij de echtgenooten Leper-Cordier, ter dorpplaals van Stcenkerke, openbare verkooping van: 1. ° ft. De Herberg genaamd de Moerdreve met ontrent 54 centiaren grond van gebouwen en erf daarmedegaandc. B. Een Stal met ommeurden koer, bevattende 28 cent" grond van’gebouwen, erf en hof. 2. ° Een Werkmansbuis met 49 centiaren grond van gebouw en hof; gebruikt door Amandus llaelewyn, lot 1" mei 1878, ad 50 fr. bij jare. 3. " Één "Woonhuis met 69 centiaren grond van gebouw er onder en erf; gébruikt dóór Karei Vermeersch, lol 1" mei 1877, ad 50 fr. bij. jare. 4. ° Eene Schuur kunnende ,'.n)ct weinige kosten veranderd zijn in een Woonhuis) benevens 39 centiaren grond van gebouw en erf. Bij plakbrieven verdeeld in 4 koopen. Mcdedecliiig. Samenspraak lusschen Sevekcn-kwansuis en Kuiken haan, in ’l uilkornen van de misse. Seveken-kwansuis. M’hên ’t Advertentie-bladje daar ne keer schoone de muile gestopt, eh nee? Molder nen artikel, gij eenen, en den mijnen. Kuiken haan. Wadde! onzen lieven Herrre! is den lesten van noensdage vanjoen? ’k meendege dal n’entwaar von ne Veurnaar was; zoo veelc te beter, zoo veele te beter, me moeten ol te gaere vor 't gelove striden, en de geuzen verpletteren. Seveken-kwansuis. Ja, kan ik dal ook nog n’brokke, als ’I er up aan komt, peis-je, en daarbij me mogten da nie laten van ’l antwoorden up hel Advcrtenticnblad; ze zoen wel meenen damme gepiend zijn inêe da affairtje; ze gaan verroed zijn, want ken hen ze nie ëspaert in mijnen artikel. Zoo, g’hêt n’êlczen dan? eh wè, wa zcg-jc er van? deug het? ze gaan der nog van krigen als ze wal te veele up j’hulderen poot spelen; t’er zit daar nog al wat in da kopken, peisje; ’k ben ik nog al ne raeren als ik beginne, zoc det geloven? (zij scheiden). M AAM DAG 2G MAART 1877, om 3 ure namiddag, ter herberg bewoond door sieur Alphonse Blomme, ter dorpplaats van Leysele, openbare licitatie-verkooping van: 1. ° De Herberg genaamd de Slachterij met 4 aren 18 centiaren grond van gebouwen, koer en tuin, bij kadaster wijk A, n.'s 51a en 52. 2. ° lie titelgrooltc van 54 aren 72 centiaren, doch, bij kadaster wijk A, n.r 125, groot bevonden 53 aren 50 centiaren Zaailand. 3. " De Herberg de Turfwef met 2 heklarcn 20 aren 44 centiaren grond van gebouwen, achter plaats, boomgaard en zaailand bij kadaster, wijk A n.1' 874a, 875, 876, 879a, 880c en 880d, verdeeld in drij loten, met regt van samenvoeging. 4. " De hoeveelheid van 68 aren 20 centiaren Zaailand, bij kadaster wijk C, n.r 387. 5. » De Herberg genaamd de Snoeck en een gebouwken dienende voor keuken met de kadas trale hoeveelheid van 26 aren 10 centiaren grond van gebouwen, koer, water en zaailand, wijk A, nummers 147b' en 148a. Ingenotlreding der pachten met de geldlelling. zijn leven te stellen, maar men bracht hem ’savonds terug naar Brugge in ’t hotel, hetwelk hij zaterdag morgend reeds ten 6 uur verliet. Het lijk van den persoon die zich zaterdag morgend door den trein van Blankenberghe liet overrijden, en waarvan men het verhaal hierboven aantreft, is herkend geworden voor dit van den heer Pelithan, rechter bij de rechtbank van Luik, wiens gezondheid sedert eenigen tijd erg, gekrenkt was. Hij was slechts 38 jaren oud. Men schrijft uit Brugge, 27 februari: Wij hebben heden nogmaals eene zelfmoord te melden. Den abt Biebuyck, bestuurder van het gesticht der Doofstommen en van hel pensionnaal voor juffers, genoemd Spermalie, heeft zich zaterdag avond in dit gesticht opgehangen. Men heeft hem den zondag morgend op den zolder gevonden, knielende en de koord aan den hals. Tol hier kent men de oorzaak dier zelfmoord niet. Biebuyck was 57 jaren oud. Zal de geestelijkheid dien gekruinden zelfmoor- der ook in den verdoemden hoek» willen be graven Ten einde de nickelmunt meer in omloop te brengen, heeft de Nationale Bank besloten het minimum dier munt, welk men bij al de agenten dier maatschappij kan bekomen, van 50 op 10 fr. te breng jij. Wanneer die maatregel door het pu bliek zal gekend zijn, zat hij er veel toe bijdragen, den nickel de plaats te doen innemen van het fransch koper, dal bij ons in overvloed voorhan den is. Men meldt uit New-York, 10 februariTwee ontsnapten aan het belgische gerecht, zekere Van dervelpen en zijne vrouw, onlangs op verzoek van hel gouvernement van Brussel te Goshen (Indiana aangehouden, zijn eergisteren voor het districts- hof der Vereenigde Staten te New-York versche nen. Volgens de stukken, aan den hoer Mali, alge meen consul van België, overgezonden en aan het hof voorgedragen door M. Frederik Gandirt, zijn advocaat, zijn Vandervelpen en zijne vrouw be schuldigd van schriflvervalschiugjiel is te zeggen, van in 1873 eene acte van begiftiging gemaakt te hebbenkrachtens welke baron de Pasquier d’Acosserijk grondeigenaar, in wiens dienst vrouw Vandervelpen sedert langen tijd was, aan deze eene som van 500,060 frank zou nagelaten hebben. De zaak is lot de aanstaande week ver daagd, doch men is overtuigd, dat de gevraagde uitlevering zal verleend worden. Van den 1 tot den 6 maart slecht weder. Stormwind op den Oceaan en der Middellandsche zee, langs de kusten. Regen en wind in geheel Frankrijk, ter uitzondering eener kórte zeestilte tijdens deze periode, alsook in heel Europa. Bijzonderlijk windig weder in de oeverstroken van den middellandschen bassiju of dal. Sneeuw in het noord-oosten van Frankrijk, in België, in Holland. Van den 6 lot den 15, tijdvak bijzonderlijk meer windigdan regenachtig. Betrekkelijk schoon weder in bel zuiden van Frankrijk; schoon weder in het spaansche schiereiland, in Italië, in Griekenland en in Turkije. Hevige wind in Algerien. Af wisselende regens in Engeland, in het noorden van Frankrijk, in België, in Holland, in Dehemark en in het noorden van Duitschland. Van den 15 tol 22 regen ichtigen windig tijdvak. Noordzee, Ballische- of Oostzee, de Manche, hel kanaal van Bristol, hel kanaal Sl-Joris zeer ongestuimig. Onwedersop den Oceaan, omtrent den 17 cu den 22. Oponthoud in al de havens en bassijns gedurende dit tijdperk. Korte kalmte op zee en te lande van den 18 lot den 28. Schoon tijdperk van den 23 lol den 30. Wind in het westen van Frankrijk en in de bassijns der Middellandsche zee, omtrent den 25 en den 28. Regens in het noorden omtrent den 26 en den 29, alsook in Zwitserland, Duitschland en Oostenrijk. Tempeest op de Zwarte-zec. Schoon weder in de laatste dagen dezer maand. Deze maand is voor de zeevaart nog meer te duchten dan februari. Gezondheids-jnaatregeleu streng te onderhouden. Algcmeeiie Tijdingen.. Zaterdag morgend is er in het provinciaal gouvernement van Wesl-Vlaandercn overgaan ge worden, tol de volgende aanbestedingen: 1° van het tweede deel der buitengewone uil te voeren vloerwerken langs den Staatsweg van Thouroul naar Oostende, in den dwarsweg van Thourout, Het begroolingsbeslek beliep tot 6000 fr. Hebben aangeboden: De liecren Ch. Hendryck, aannemer te Thourout, 6,745 fr.; P. Scheirsen, id. te Pcr- vijse, 6,460; I). Verslraete, id. te Ramskapelle, 6,790; J. Baesen, id. te Wijngene, 6,598. 2° Der uit te voeren vloerwerken in den dwars weg van Nieuport. Hel begrootingsbestek beliep tol 6000 fr. Hebben aangeboden: De heeren J. Lepez, aannemer te Stcenkerke, 5,540 fr.; I). Ver- slracte, id. te Ramskapelle, 5,640fr.; Ch. Delporle- Costenobel, ie Nieuport, 5,449 fr. Zaterdag morgend, tusschcn 6 en 7 uü?, zag men te Brugge een heer lusschen de Ezclpoort en den bloedput dwalen, en zich eensklaps langs den dijk van het kanaal, nevens de spoorbaan, neer zetten, alsom iemand af te wachten. Kwart voor 7 uur kwam in die richting de trein van Blanken berge toe, en toen deze nog omtrent tien slappen van hem verwijderd was, wierp de heer zich op de spoorbaan en werd aan stukken gereden. Eenigc oogenblikken later raapte men zijne over blijfsels op, welke naar S. Janshospitaal zijn over gebracht. Men kent de oorzaak dier zelfmoord niet; men zegt dal hel slachtoffer herkend is voor eenen heer van Marche (Luxemburg), die aldaar sedert eenige dagen in hel hotel nabij de Staticplaals logeerde; volgens het gezegde had hij vrijdag in een hotel te Blankenbcrge gepoogd een einde aan STERFGEVALLEN. den 3. Louis-Leopold Pannekouke, schoenmaker, 43 jaren, geboren te Veurne en overleden te Parijs, man van Marie-Louise Barbot. den 23. Anna-Theresia Rousseeuw’, bijzondere, 72 jaren, geboren te Vinchem en wonende te Veurne, weduwe van Hendrik Laconte. IJsirgeratand der stad Veurne. GEBOORTEN. ZITTING VAN 1 MAART. ZITTING VAN 2 MAART. Een bisacliop vnluclic munter*. GEMEENTE STEENKERKE. GEMEENTE LEYSELE. GEMEENTE HOUTIIEM. GEMEENTE ISENBERGIIE. ai iiili m i i»

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1877 | | pagina 3