KORREKTIONNELE RECHTBANK VAN VEURNE. Il Tot wederziens, confrater. bestaan. Volgens dit document waren 26 Argentij- Het Leugenaartje meldt, dal er reeds bij de 800 petitiën in de Kamer ingekomen zijn, die de stem ming (voorsenatcursen volksvertegenwoordigers) in de gemeente of in de kanlonshoofdplaals vragen. Het is waarlijk kinderachtig genoeg, want al wierden er nog 8000 soortgelijke verzoekschriften Lieita Lie-Verkoop! ng- VAN EENE TWEE-WOONST, TE ALVERINGIIEM (KLAREN-WAL). Hurgerst and <lei* stad Veurne. den 16. Glemence Lehouck, dochter van Pieter en van Mary Vanbuckhave, Vestenstraat. den 17. Arthur Debruyne, zoon van Engelbertns en van Sophia Tant, gehuisvest te IJper. den 22. Maria Rillof, dochter van Jan en van fjerafina Raekelboom, Klaverstraat. den 22. Elza Dubois, dochter van David en van Leonic Lazoore, Bewesterpoorl. den 22. Hector Blanckacrt, zoon van Pieter en van Melanie Vanysacker, Ooststraat. I len dat gansch de visschersvloot in de baren is naar Brussel gezonden, hel ware toch al boter aan de galg. N. B. Voor de derde maal vragen wij aan onzen confrater, dat hij zoo goed zou zijn om te willen laten weten, in welk nummer van den Echo du Parlement de heer Jóllrand, vader, geschreven heelt, dal hij jaarlijks efl voor den Sl-Piclcrs- penning om reden dat de katholieke godsdienst de eemgsle is, die waarlijk en oprecht demokra- tiek en volksliefhebbend mag genoemd worden». Wij hopen, dal wij ditmaal een antwoord zullen bekomen. Ol zou het misschien een leugentje om beters wille zijn? Leonard Lcrmenez, 200 fr. boete, Isidoor Van- elverdinghe, 100 fr. boete, werklieden te Langhe- marek, beide over jacht met stroppen. David Bruynooghe, landbouwerszoon te Eessen, l°61fr. boete, over jagt zonder wapendragrecht, 2.° 50 fr. boete, over jagt in verboden tijd, en 3.° 26 fr. boete, over dracht van verboden wapen. Ivo Boydëns, werkman te Middelkerke, 6 fr. boete, over olm uit te steken. Pieter Adam, aardewerker te Nieuport, 26 fr. boete, over vernieling van afsluiting. Hendrik Geldof, 1 maand gevang, over verbre king van afsluiting en 2 dagen gevang, over be schadiging van afsluiting; Francis Dewyse, 20 fr. boete, over verbreking van afsluiting, beschadiging van afsluiting en lichte gewelddaden, beide werk lieden te Glercken. Perpetua Maerten, huisvrouw van Lodewyk Lambregt, huishoudster te Adinkerke, 5 fr, boete, over smaad door woorden. fr. op; in 1876 20,000 fr.; deze schoone uitslag is dit jaar nog overtroffen. Do Schoolpenning heeft in zijn geheel sinds 1872 eene som van 570,000 Ir. opgebracht. Dal is onge lukkiglijk nog zooveel niet ais deSl-Pielerspcnning. Men verzekert dat er tijdens de laatste kavalkade voor 15,000 fr. kaarten zijn verkocht en de op brengst de 25,000 fr. overtreft. Het Leugenaartje deelt in zijn laatste nummer de redevoering mede, door den heer L. Visart in zitting der Kamer van 15 dezer afgelezen. Doch onze confrater voegt er geen woordje lof bij, noch voor M.r Visart, noch voor zijne redevoering. Ongetwijfeld is dit verschoven lot toekomenden woensdag, want onze vertegenwoordiger spreekt maar eens in hel jaar en zulke merkwaardige ge beurtenis zou hel professorsgazetje niet willen laten voorbij gaan, zonder de aandacht zijner lezers te vestigen op de diensten, die de heer L. Visart aan ons arrondissement tracht te be wijzen. De voorrang willende laten aan de Professors, zullen wij ook onze bemerkingen op de gemelde redevoering tot later uitstellen. nen meer dan 120 jaar, 86 meer dan 110 jaar, 5!) meer dan 105 jaar, 63 meer dan 100 jaar; in T ge heel 234 ecuwelingen, zonder degenen mede te rekenen, die er onder die 468 personen kunen zijn overgegeven als van onbekenden ouderdom. In den staat Nevada, aan de boorden van de rivieren Herry en Virgin, zijn geheele zoulbcrgen ontdekt. Dezelve kunnen doorgaan als wezenlijke natuurwouders. De voetzuil der bergen is even als van de naburige rotsen hard als marmer en even als hunne zusters de granietbergen zijn ook de aanzienlijke zoutklompen doorweven met adders van verschillende kleur. De zoutklompen, welke van de bergen zijn losgemaakt, hebben eene don kergrijze kleur, zij gelijken aan gewonen granict- steen en bevallen 92 zuiver zout. Langs de westelijke helling der bergen zijn lagen zout aan getroffen, welke zoo doorschijnend helder zijn, nat door dikte 14 tot 15 centimeters met gemak kan gelezen worden. Niet verre van deze plaats, maar meer noordwaarts, ontspringt eene bron, waarvan de zoute zelfstandigheden alles over treffen wat tot mi toe in zoulbronnen werd aan getroffen. Alj^eiiaeesie 'i'ijdingen. In den Prijskamp van beestialen, donderdag lest te Gent gehouden, heeft sieur Pieter Ganlois- Desomer, landbouwer, te Leyselc, de volgende prijzen behaald 1. ste Klas. Ossen van ten lioogsteu 3 jaar oud, welk ook hun gewicht zij De tweede premie, 350 franks en eenen zilveren eerpenning. 2. de Klas. Ossen ouder dan 3 jaar en ten hoogste van 5 jaren, wegende ten minsten 700 kilogrammen. De eerste premie, 40 tranks en eenen vergulden zilveren eerpenning. Ziehier eenige bijzonderheden over den bran 1 nabij Gomen, waarin drie perspmm v.-rongelukl zijn: Zondag nanoen, rond balfvier, had vrouw' Clarisse, echlgenoote van <i koopman in het gehucht St. Marguerite, nabij Gomen, hare twee jonge kinderen te slapen gelegd, en,ze gerust in hun bed ziende liggen, ging zij haar een naburig huis. Zij bleef ongeveer een half uur weg en kwam dan terug om te zien of hare kinderen nog sliepen. Maar toen zij kwam sloegen de vlammen door bet dak en al de openingen vair hel huis. Zij wilde binnen dringen, maar de vlammen sneden haar den weg af; en toch hoorde zij hel gejammer der kinderen te midden van den brand. Zij snelde toch binnen. Eensklaps viel hel dak in. De pompiers snelden toe en doofden den brand uil. Maandag morgend zijn de drie lijken er onder hel puin gehaald. Vrouw Clarisse was 28 jaar oud. De twee kin deren zijn een meisje van vijfjaar en een jongentje van tien maanden. Volgens den Figaro bevindt zich thans in een der parijsche hospitalen een man zoo rood als een kreeft. Het is een werkman op eene fabriek, waar fuchsine wordt bereid. De uildampingen dezer verfstof zijn zoo sterk, dal zij na eenigen tijd aan de huid een hoogroode kleur meedeelen. Fuchsine wordt uil arseniek-zuur bereid. De schadelijke uitwerking is daardoor des te groolcr. Zoo zegt de Figaro. Ijslijke ramp. Gedurende de laatste stor men in de Noordzee, heeft heeft eene ijslijke ramp plaats gehad. Zes en dertig visscherslocpen, van tamelijk groote lonning, behoorende lol de haven van Yarmouth, Lowestoff, Grinsby, Huil en Rams gate, zijn met man en muis vergaan. Het getal der verdronkene visschers bedraagt 215, welke 88 weduwen en 164 weezen in de ellende achterlaten. Twee oorlogschepen, de Valorous en de Seamew hebben vruchteloos gedurende drie weken de ver miste vaartuigen opgezocht. De Valorous heeft, na de kusten van Texel en Denemark lolaan het Catlegal te zijn langsgevaren, in de noorwecgschc zeeën gekruist, terwijl de Seamew de kusten van Engeland volgde. Een enkel vaartuig, dal zijne masten had verloren en behoo rende lot de haven van Grimsby, werd nabij deze haven ontmoet en op sleeptouw genomen. Ongc- lukkig is het niet meer loegelalen er aan te twijfe- verzwolgen. De lord-mayor van Londen heeft in Mansion House eene inschrijving geopend, ten einde ter hulp te komen aan de weduwen en weezen der slachtoffers van deze schrikkelijke ram]). Niettegenstaande het gevaar dat er voor hem bestond in deonaaiigename ontmoeting van haaien, heeft kapitein Bóylon de zeeengte van Messina willen overzwemmen. De zee stond zi’er bol. De kapitein ging teReggio te water met zijn toestel, omstreeks 7 ure ’s mof- gends, en zette in de haven van Messina voel aan wal omstreeks 11 1/2 ure. Hij werd door eene geestdriftige menigte ontvangen. Onderweg werd hij inderdaad door een haai aangevallen, doch hij weerde ze af en kon heel huids Messina bereiken. Om oud te worden, moet men naar de Argen- tijnsche Republiek gaan. Uit inlichtingen, geleverd stelling van Philadelphia, blijkt dat de gezondheid van dn land merkwaardig is; zieken, die te ver geefs hunne gezondheid weerzochlen te Nizza en te valleien van de Sierra de Cordoba. Een bewijs van Op Donderdag 5 April 1877, ten 3 ure namiddag, ter herberg bewoond door Karei Bossuwe, te Alveringhem-dorpplaats, Zal M.r Beernaert, Notaris ter residentie van Alveringbem, ten overstaan van M.' den Vre derechter van ’t kanton Veurne, in eene zitting, openbaar verkoopen Koop 1. Een Huis met afhanglijklieden, bin nenhuis, kamer en kelder, in steen en plak, gedekt in strooi, slaande te Alveringbem, op 15 centiaren grond toebehoorende aan den disch van Loo, zonder standrecht; bij kadaster s. C n.r 689. Gebruikt door wed* Hendrik Delcour, lol 1 mei 1878. Koop 2. Een ander Huis met afhanglijklieden, binnenhuis, kamer, keldcrken, in steen, plak en strooi, slaande te Alveringbem, op 40 centiaren grond toehehoorende dito disch van Loo, zonder standrecht; bij kadaster s. G, n.r 686b. Gebruikt lot den dag der gcldtelling door de verzoekster Maria Cecilia Van Keveren, werkvrouw te Alveringbem. Konditien, titelen, en vonnis berusten ten kantore van dito Notaris. over die republiek ter gelegenheid der tentoon- dn land merkwaardig is; zieken, die te ver- ling van den schoolpenning ie danken heeft. Madeira, hebben genezing gevonden inde lachende De Académiciens Debout hebben sinds de op- valleien van de Sierra de Cordoba. Een bewijs van richting in 1872 lot in 1876, meerden 76,000 fr. die gezondheid spruit voort uil hel getal eeuwc- in de kas gestort. In 1875 bracht de kavalkade van Brussel 11,000 Bravo! Bravissimo! voor liet Leugenaar! je. Gij allen achtbare lezers van het Advertentie blad, zoo van Veurne als van het Arrondissement, juicht eens met ons mede, klapt met ons in de han den, en roept gelijk wijBravo! Bravissimo!... Maar waarom zult gij ons zeggen zulke buiten gewone geestigheid. Waarom?;... Omdat hel nede rig Adverlentie-bladje, dal afgrijselijk schrikbeeld der klerikalen, de zinnen van zijnen confrater, hel Leugenaartje, zóódanig ontsteld heelt; zóódanig verward heeft en hem in zoo eene groote katten kolcrie gesteld heeft, dat hij waarlijk niet meer weel wal doen, wal zeggen om zijne gramschap lucht te geven en, gelijk alle wel opgevoede chris telijke lieden, zich behoorlijk te wreken. Hij heeft lang, zeer lang gezocht en eindelijk o! wonderbare geniale dag op 21 Maart 1877, heeft hij liet gevonden, en is gepeperd zulle. In drie regelen van het Leugenaartje, krijgen wij troef. Men oordeele liever. Hij heelt ons, lezers, oenen naam, uit zijn rijk repertorium gezocht, die ons zoodanig van ons stuk geholpen heeft, dal wij waarlijk ons best moeten doen om het te kunnen verkroppen. Peinst eens, hij noemt onsmaar wij durven bijna niethel valt ons toch zoo lastigHij noemt onshe.... he.... he.... het Visch- wijfHor esco referens! Welnu, is dit niet schrikkelijk en zou men niet dood vallen onder zoo een knotsslag? Om de liefdo Gods, confrater, bedaar uWant gij zoudt kunnen eene beroerte krijgen de groote kolerien zijn gevaarlijk en wij zouden liet ons nooit kunnen vergeven de onvrijwillige schuld van zulk een ongeluk te zijn. En, in ’s Hemels naam toch, confrater, spaar ons wal meer. Als gij slaat, slaat toch zoo hard niet, want wij zullen er onder bezwijken. Wij zijn reeds geheel bedwelmd en gelooven van dezen slag niet meer te kunnen terug keeren: gij hebt ons ver- plellerd, ons vcrgruizeld onder uw machtig woor denkraam, wij kennen niet meer op, en ’t Is gedaan, ’t is gedaan, T is gedaan Nu zullen wij om zeepe moeten gaan. Gekende wijze.} Nclioolpenniug. De Bond van den schoolpenning heeft eene al- gemeene vergadering te Brussel gehouden. Die instelling beslaat sinds 1872 en hel is aan een dagbladai likel van la Gazelle, dal men de inrich ting van den schoolpenning te danken heeft. De Académiciens Debout hebben sinds de op- lingen, die er, volgens de volkstelling van 1869 GEBOORTEN. ZITTING VAN 22 MAART. ZITTING VAN 23 MAART. -i

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1877 | | pagina 3