Toewijzing in eene zitting, BEKEXOUAKÏXGÊnT Herberg de Eendracht den 7. Camiel Veiplancke, zoon van Henri en Notaris zeldzame onthoudingen, zullen al de groole nijve- raars van Belgie, in 1878; op breede schaal te Parijs vertegenwoordigd zijn. Sedert de eerste ontdekking van goud in Californio tot op het einde van 1875, vertegen woordigt de totale opbrengst van goud en zilver in de Vcrecnigde Stalen een waarde aan goud van 1,332,700,000 dollars, aan zilver van 261,450,000. Totale waarde 1,594,159,000 dollars. DINSDAG 24 APRIL 1877, 3 ure namiddag, ter herberg van Alphonse talie, van Kantoor van den Notaris ÖE d\E, IJolcr- weegschaalstraat, n.° 10, te Veurne. om Blomrne, te Leyselc-dorpplaals, overslag, bij lici- 5.° DONDERDAG 5 MEI 1877 en volgenden dag noodig zijnde, telkens om 9 uren vóór middag, ten huize en hove van Francis Kar dinaal, te Leyselc-dorpplaals, KOOPDAG bij uitscheiding van bedrijf, van Meubels, Huiscalheilen, Menagiegoed, Land- bouwluig, Peerd, Kooi bij de bate, eene Veers, Hooi en Strooi en eindelijk vele Ellegoederen en Kruidenierswaren. De koopwaren Zullen laatst verkocht worden. Alle inlichtingen te bekomen bij genoemden Notaris CORNILLE. slaande langs den Wulpen-dijk K0RREKTI0NNELE RECHTBANK VAN VEDRNE. Louis Declercq, dienstknecht te Oostende, een maand gevang en 26 fr. boete, over aflroggelarij. Octavie Despcghel en Julie Beauprez, elk 4 fr. 50 boete, over rooving van hout, beide te Zarren. Bruno Beauprez en Pieter Derdaele, elk 9 fr. boete, over rooving van hout, beide te Merckcm. Constant Despcghel, landbouwer te Clercken, 26 fr. boete, over slagen. Alois Dewulf, 2 maanden gevang en 50 fr. boete, I’loriinOnd Dewulf, 26 fr. boete, over slagen en wonden, beide werklieden te Clercken. Jozef Cain, werkman laWatou, I maand gevang en 26 fr. boete, over diefle. Woensdag IS April ÏS^y, 3 ure na middag, afspanning den Hert, groote Ooststraat, te Veurne, van Koop 1 Dé Herberg de Slachterij met 3 aren 18 centiaren bebouwden grond, koer en tuin. Te verhoogen op 2,000 fr. Koop 2. 53 aren 50 centiaren, Zaailand, ter gehuclite den Geldzak. Te verhoogen op 3,200 fr. Koop 3. De Herberg de Turfioef mol 2 heklaren 20 aren 44.cent" grond van gebouwen, boomgaard en zaailand. Te verhoogen op 12,000 fr. Koop 4. 68 aren 20 centiaren Zaailand, gelegen bij liet Doorntje. Te verhoogen op 2,500 fr. Koop 5.De Herberg de Snoeck on ver dere gebouwen, met 26 aren 10 centiaren erf. Te verhoogen op 2,800 fr. De masse dezer 5 koopen te verhoogen op 23,500 fr. WOENSDAG 2 MEI 1877, om 3 uren namiddag, Definitieve Toewijzing te Veurne, Pannestraat, ter herberg den Keizer, bij Arseen Morez, van a. 3 hectaren 95 aren 99 cenl"gocd Zaailand, gelogen te Coxyde, beoosten de kerk, nabij de herberg den Zoeten Inval, bekend bij kadaster sektie A, n.rs 24,26 on 27; gebruikt dooi’ Sophie Vandecasteele, weduwe Legein, te Ooslduinkerkc, mits 600 fr. ’s jaars, boven do lasten. Bij plakbrieven verdeeld in 6 koopen met recht van samenvoeging. En E». 6 hectaren 64 aren Zaailand en deel Dreef, gelegen te Wulpen, noordoost van de kerk, benoorden de Nieuportvaart en beoosten de Oude Zeedijkslraal, kadaster sektie A, n.» 12, 13,21,22, 23,24, 25,26 en 33; bij plakbrieven verdeeld in 5 koopen, wet recht van samenvoeging. den 6. Emerencia Bertrand, dochter van Alois en van Zenobic Clarysse, Bewesterpoort. den 7. Camiel Vei plancke, zoon van Henri en van Amelia Ternier, Beenhouwerstraat. den 7. Oscar Ralhé, zoon van Milo en van Eugenia Collry, Bewesterpoort. den 10. Maria Dupon, dochter van Eduard en van Josephina Dutlou, Handboogstraat. den 7. Henri-Frans Van Zeeland, drogist, 22 jaar, 8 maanden en 5 dagen, geboren en wonende te Bierbeek, jongman, met Zenobic-Zoë Duclos, 23 jaar, 3 maanden en 9 dagen, geboren en wonende te Veurne, jonge dochter, den 12. Seraphinus-Josephus Decorte, schipper, 30 jaren, jongman, met Julia-Maria Douse, schip- perin, 30 jaren, jonge dochter, beide geboren en wonende te Veurne. den 3. Maria Deschodt, I j. 3 m. en 14 d. den 8. Gustaaf Devoghel, 11 dagen. den 8. Eupbrasic Parel, dienstmeid, 41 jaar en 5 maanden, geboren en wonende te Veurne, jonge dochter. Studie van M.l“ Arthur Vaivbkiv- bebgiie, Notaris te Pervijse. OP WOENSDAG 25 APRIL 1877, om 3 ure namiddag, ter herberg den Snoeck, be woond door sieur Francis Decadt, te Pervijse (gehuclite Schoorbakke), openbare verkooping van: Koop 1. Een Woonhuis met Schuur, Stalling e:i verdere geriefllijkhcden, benevens de hoeveelheid van 41 aren 75 centiaren onder grond van gebouwen, hovenierhof en Zaailand daarmede- gaande, alles gestaan en gelegen te Pervijse (ge boeide Schoorbakke), bekend bij kadaster sectie A, grootste deel van n.r 461o. Koop 2. Nevens voorgaanden koop, een ander Woonhuis met dezelfs afhanglijkhëden op 1 are 02 centiaren grond, bij kadaster sectie A, deel van n.r 461 n. De koopers van de woonhuizen zullen in gebruik treden met de gekltelling en van het land met 1 October 1877. WOENSDAG 2" MEI 1877, om 4 ure namiddag, ler herberg de Meiboom bij de eclilgenoolcn Carnier-Coucke, ten gehuclite Hosdamme, gemeente Pervijse, Openbare verkooping van ecu Huis en verdere gerieflijkheden met 39 aren 40 centiaren grond van gebouwen, erf en zaailand, te Avecappelle, bij kadaster wijk A n.rs 50c en 50n; gebruikt door Melchior Vanderghote, tot 1“ mei 1879, ad 150 fr. ’s jaars. In genoUreding met de geldlening. kaarten ontvangen. Deuren en bureel om 7 t/2 ure open. Nogtans, zuilen de leden des Krings, alsook de uitgenoodigde personen of deze van kaarten voorzien op voorhand genomen, binnenge laten worden van ten 7 1/4 ure. Kaarten op voorhand zijn te bekomen, bij M.r L. Vanden Kerckhove, drukker, Ooststraat, 6. Prijs één frank. Maandag 23, om 8 ure ’s avonds, voor de leden des Krings: Tombola aan de Dames aangeboden. Ditfeest zal meteen luisterrijk Bal gesloten worden. 1 - Men schrijft uit Dixmude 11 april Het parket van Veurne is de verlcdcne week tweemaal binnen onze stad geweest om onderzoek te doen nopens bel feil waarbij een jongeling dezer stad en een meisje van Eessen, zoo verraderlijk met vitriool besmeten werden, alsmede nopens de zaak van Ph. Vercruysse, die met een gebroken been naar huis werd" gedragen. Er Ipopen allerhande geruchten over deze feilen, die wij verkiezen voor hel oogenblik niet op te nemen. Wij laten aan de justicie de taak over belreurensweerdige zaken op te helderen. Gisteren zijn alhier nogmaals ver- scheidc personen door den onderzoeks-rechtervan Veurne onderhoord geworden. Zondag is er schielijk brand uitgeborslen in de herberg van Gustave Carette te Vkidsloo. Men was nog lustig bezig met vlocrbollcn, toen de brand werd opgemerkt, die zulke rasse uitbreiding I nam, dat er aan geen blussc’ a te denken viel. De aanwezigen konden zich sl.chls door eene spoe dige vlucht redden; gansch het huis en de stallin gen zijn dc prooi der vlammen geworden, men heeft niets kunnen redden meubels, drank, klee- ren, eene hoeveelheid vlas, 1200 fr. in zilver als ook papierengeld, tot zelfsde konijen en de duiven, s alles is in den brand omgekomen. Het zilvergeld dal gesmolten was, heeft men in klompen terug gevonden. Men kent de oorzaak van den brand niet. liet huis dal toebehoort aan M. Willaert, van Heerst, is niet verzekerd. De meubels en koopwa ren van den bewoner zijn verzekerd door eene maatschappij van Antwerpen. Inden nacht van donderdag-vrijdag zijn die ven in de kerk te Werken gedrongen en hebben haar van goud- en zilverwerk uitgeplunderd. Men schat bet geroofde op eene waarde van 3 a 4000 fr. De dieven zijn langs het venster binnengedron gen en hebben de versierselen van hel O. L. Vrou- webeeld gi roofd, de zilveren plaatjes van de stoelen gerukt, enz. De dieven zijn met eene ware stout moedigheid te werk gegaan en hebben bewezen, zegt men, dat zij geene nieuwelingen zijn. Den- zelfden nacht hebben dieven ook een bezoek ge bracht aan bel kapelleken te Zarren, nabij dc woning van den heer Struye. Daar hebben zij niet veel buit gemaakt, want er was niets van waarde mede te nemen. De justicie doet naarstige op zoekingen. Dc minister van oorlog heeft beslist dat minderjarige milicianen en plaatsvervangers de toestemming van hunnen vader, hunne moeder- weduwe of hunnen voogd moeten leveren alvorens eene vrijwillige verbintenis te kunnen aangaan. Dc provincie-coinmandanten en de bevelhebbers van depots des legers zullen moeten waken op dc strenge naleving van dien maatregel. De rosse maan begint den 13 april en eindigt den 13 mei. Ten gevolge der aanklacht, den procureur des konings toegestüurd door den heer Berardi, hoóWopsteller en bestuurder dor Independence, is een on lerzoek aangevangen, om den opsteller le ontdekken van de valsche depeche, die dags vóór 1 april de bijlreding van Turkije aan hel protocol aankondigde. Hel kiescollegic van het arrondissemciil Soignies is legen zaterdag 28 april, om 9 mil ’s niörgends, bijeengeroepen om oenen senateur te kiezen, in vervanging van wijlen den heer Wincqz. - Ken slimme pastoor. Wij zullen eerlang een kurieus proces le Namen zien pleiten, dal eeiks te meer de oogen zal openen aan de personen, die in alles zich op hunnen herder betrouwen. Een geestelijke, uil eene gemeente van arrondissement Namen, heeft aan eene oude onge leerde vrouw, aan den prijs van uitgaaf, voor eene som van 5,500 fr. aklien verkocht aan de .Maat schappij Langrand, die heden geen centiem waard zijn. De vrouw, geld noodig hebbende, bega! zich bij cenen wisselaar om die waarden le verkoopen en vernam daar, tot hare groote teleurstelling, dat die papieren maar goed waren om ze voor boter papier te gebruiken. De vrouw heeft den pastoor voor het gerecht gedagvaard en eischl haar geld terug. Dc belgische commissie der wereldtentoon stelling van Parijs vindt veel bijlreders lusschen de kunstenaars en nijveraars, en alles voorspelt dat de belgische afdceling schitterender zal zijn dan in eeiïc vroegere tentoonstelling. Behalve eenige Koop 1. De afspanning het Schippershuis, met overzolderd magazijn, peerdenstallen, keukenge- bouw en 11. 0-03-88 C" erve, tegenover de Nieu- portbrug, hoek der Statiestraat. Bewoond en gebruikt door A. Ketelers; in ge- bruiktreding met 23 april 1877. Koop 2. Overzolderd Magazijn met H 0-0L2S 6" erve; palende zuid koop 1 en voorhoofdende west op den vaarldijk of straatweg. Koop 3. Magazijn met afdak, erve en hof, groot II. 0-02-77 G", palende west koop 2, zuid west koop 1, en voorhoofdende zuidoost op de Statiestraat. Koopen 2 en 3 ten gebruike van den verkooper heer Louis Cailliau; ingebruiktreding 23 april 1877. Deze schoone en welgelegen eigendom, samen groot H. 0-07-93 C", zal ook hij gedeeltelijke en geheele samenvoeging opgeroepen worden. Eigendomsbewijzen en verkoopvoorwaarden bij den Notaris We Brauwer-e, te Veurne. Kantoor van M.l‘r dOBTVIL.!^;, te Wulveringhcm. MAANDAG 50 APRIL 1877, om 2 ure namiddag, te Vinchem, ter herberg het Roozeken bewoond door de echtgenooleii Jansseune-Delanghe, koopdag van: Q liet te Knopen ol* te Pachten. ZITTING VAN 1'2 APRIL. ZITTING VAN 15 APRIL. GEMEENTE LEYSELE. GEMEENTE HOUTIIEM. G E M E E N 1 E 1S E N I'. E11G11E Burgerstand der stad Veurne. GEBOORTEN. HUWELIJKEN. STERFGEVALLEN. STAD VEURNE. Xler-berggetuig, Menagiegoed en andere roerende voorwerpen.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1877 | | pagina 3