VERKOOPING iu eene enkele titling, KRUIDENIERSWARE», Herberg de Eendracht HUIS, BROODBAKKERIJ EN WIKKEL, I’.IA LOUIS MORAEL, K KOHHEKTIOKHELE RECHTBANK VAN VEURNE. Leonard Vervaecke, te Merckem, 200 fr. boete, over jagt. Op Maandag 7,lc“ Mei 1877, juist om 8 ure ’s morgens, tot 11 uro en half, om te herbeginnen om 1 ure namiddag, Zal M.1 Becrnaert., Notaris te Alveringhem, ter verzoeke en ten huize van Louis Morael, te Alveringhem-dorpplaals, krachtens toelaling ver leend door ’t schepenen-kollegie van Alveringhem, den 14 april leslieden, overgaan tot de veiling van Nieuwe Koopwaren. van ’tvuur weerstaat,dient om de pelrool onderden ketel te doen branden. Men heeft reeds te Londen proefnemingen gedaan, die zeer goed gelukt zijn. Den 14 mei zullen Aublin en Grochon, de moordenaars van Sivry, te Douai voor de.assisen verschijnen. Men heeft al dikwijls getracht den oorsprong der petroleum op te sporen; verschillende hypo thesen zijn daarop gebouwd. Onlangs heelt de fransche scheikundige Byasson, gesteund door onderzoekingen, eene wetenschappelijke verkla ring gegeven, hoe die ongehoorde hoeveelheden aardolie, die in Amerika gevonden worden, kun nen ontstaan zijn. Toen Byasson een mengel van waterdamp, koolzuur en zw’avelwaterstofgaz op roodgloeiend ijzer in eene ijzeren buis liet wer ken, gelukte liet hem, eene hoeveelheid koolwater stof te bereiden, van dezelfde eigenschappen als de petroleum. De vorming der natuurlijke petroleum kan derhalve uit de enkele werking van chemische krachten op stollen, die de vaste aardkern vormen, worden verklaard. Terwijl hel zeewater in diepe holen en spleten drong, kwam het in aanraking met de nog heele lagen der aarde, vervormde zich in damp, die, met vulkanisch koolzuur vermengd, met metalen, als ijzer en zwavelverbindingen, in aanraking kwam, zoodat behalve andere talrijke reaclien, ook de vorming van vloeibare, olieach- tige koolwaterstoffen tot stand kwam- slaande langs den Wulpen-dijk En den Maandag 14 Mei 1877, juist om 8 ure ’s morgens, ten huize van Louis Morael, voor- noemd, koopdag houden van Menagie-Goederen, Winkelalaam, Bakkersalaam en meer andere voor werpen. Beide koopdagen zullen geschieden op 3 maanden tijd van betaling, mits borgstelling boven de koopen van 4 franks, ter voldoening van voor noemden Notaris BEEBNAERT. Karei Forlry, zwingelaar te Vladsloo, 1 maand gevang en 26 fr. boete, over misbruik van ver trouw en. Jan Demuys, werkman, en Eugenie Matton, zijne vrouw, elk 2 maanden gevang, over kinderen te doen bedelen, beide te Watou. den 11. Alberic Gallens, zoon van Jozef en van Theresia Mouflaert, Ooslstraat. den 14. Arthur Garein, zoon van Pius en van Florencia Taeckens, Bewesterpoort. den 16. Mary Byckewaert, dochter van Loon en van Paulina Debuyzere, Nieuporlstraal. den 17. Paulina Duloret, dochter van Karei en van Rosalia Blieck, Citernplaals. den 13. Leo-Jozef Dobbelaere, 1 j. en 13 d. Studie van M.ler AR’ïHlIl Vanimsiv- berghe, Notaris te Pervysc. OP WOENSDAG 25 APRIL 1877, om 3 ure namiddag, ter herberg den Snoeck, be woond door sieur l'rancis Decadt, te Pervijse (geliuchteScboorbakke), openbare verkooping van: Koop 1. Een Woonhuis met Schuur, Stalling en verdere gerieillijkbeden, benevens de hoeveelheid van 41 aren 75 centiaren onder grond van gebouwen, hovenierhof en Zaailand daarmedc- gaande, alles gestaan en gelegen te Pervijse (ge juichte Schoorbakke), bekend bij kadaster sectie A, grootste deel van n.r 461n. Koop 2. Nevens voorgaanden koop, een ander Woonhui» met dezelfs af banglijkheden op 1 are 02 centiaren grond, bij kadaster sectie A, deel van n.' 4Gln. De koopers van de woonhuizen zullen in gebruik treden met de geldlening en van hel land met I October 1877. WOENSDAG 2" MEI 1877, om 4 ure namiddag, ter herberg de Meiboom bij de echtgenoolcn Carnier-Coucke, ten geliuchte Bosdam me, gemeente Pervijse, Openbare verkooping van een Huis en verdere gerieflijkheden met 39 aren 40 centiaren grond van gebouwen, erf en zaailand, te Avecappelle, bij kadaster wijk A n." 50c en 50n; gebruikt door Melchior Vanderghote, lot 1" mei 1879, ad 150 fr. ’s jaars. In genottreding met de geldtclling. DINSDAG 24 APRIL 1877, om 3 ure namiddag, ter herberg van Alphonse Iflomme, te Leysele-dorpplaats, overslag, bij lici- latie, van: Koop 1 De,Herberg de Slachterij mol 3 aren 18 centiaren bebouwden grond, koer en tuin. Te verhoogen op 2,000 fr. Koop 2. 53 aren 50 centiaren, Zaailand, ter geliuchte den Geldzak. Te verhoogen op 3,200 fr. Koop 3. De Herberg de Turfwef met 2 heklaren 20 aren 44 cent" grond van gebouwen, boomgaard en zaailand. 7? verhoogen op 12,000 fr. Koop 4. 68 aren 20 centiaren Zaailand, gelegen bij het Doorntje. 7? verhoogen op 2,500 fr. Koop 5. De Herberg de Snoeck en ver dere gebouwen, met 26 aren 10 centiaren erf. Te verhoogen op 2,800 fr. De masse dezer 5 koopen te verhoogen op 23,500 fr. Elelinjtieve Verkooping van het TE ALVERjJGHEBI-DCRPPLAATS. Op Maandag 14de" Mei 1877, om 4 ure namiddag, ter herberg van Ch. Grimmelprez, te Alveringhein- dorpplaats. Zal M.1 Beernaert, Notaris te Alveringhem, in eene zitting, openbaar verkoopen Een Huis ten dienste van Broodbakkerij en Winkel, staande te Alveringhem, ter oostzijde der dorp- plaats, beslaande uil binnenhuis, winkel, kamer, voute met kelder daaronder, keuken, bakkerij met bakoven; groote zolder met twee slaapkamers; op den kour, zeer groote citern, steenput met pomp, groot stal met privaat, benevens de hoe veelheid volgens kadaster sectie C, n.rs 1322b en 1323b van twee aren erve en bebouwde grond daarmedegaande. Bewoond en gebruikt door den verkooper Louis Morael, lot den dag der geldtclling. Konditien en eigendomsbewijzen, berusten ten kantore van voornoemden Notaris BEEBNAERT. Kantoor van den Notaris C1E, liolcr- weegschaalstraat, n.° 10, te Vcunie. Door 't ambt van den Notaris LAU RE UT PROOT, te Woumen, S»in»<iag 8 Mei 5N??. ten 3 ure juist namiddag te Dixmude, in bet vredegerecht, van: 1. ° Een ■'LVoouhiiis en 11. 0-13-79 C" Erf te Woumen, langs de Ileughslraal. Bewoond en gebruikt door David Serlez. 2. " II. 0-26-80 G" Maaigraa te Woumen, in het Donkcrsluk, kadaster sectie G, n.‘ 1200bis. 3. " De helft in 11. 1-09-35 C“ Waaigras te Woumen, iu de Rhillebrouck, kadaster sectie G, nummers 517 en 520. Gebruikt door Francis Verhaeghe. 3£ O O IR O van Glas- Cïlcis- cc- Aardewerk TE ALVEIHACHEM-DOIIPPLAATS. Bij ministerieel besluit van 10 dezer, zullen de miliciancn voor den dienst aangeduid en in het contingent der lichting van 1877 begrepen aan de krijgsoverheid overhandigd worden, op de liicr- I onder staande tijdstippen: .1. Militiauen voor dewelke de storting van 200 fr. gemeld op hel art. 64 der wet niet gedaan is geworden: Den 29,30, 31 meien 1 juni inde provincie Antwerpen. Den 11, 12, 13, 14, 18 cn 19 juni, de provincie Henegouwen. Den 11, 12, 13, 14, 15 cn 16 juni, in de provin ciën Braband, Wesl-Vlaandercn, Oostvlaanderen cn Luik. Den 11, 12 en 13 juni, in de provinciën Limburg en Luxemburg. Den 11, 12, 13 cn 15 juni, in de provincie Namen. II. Miliciancn voor dewelke de storting der 200 fr. gedaan is geworden Den 28 juni in al de provinciën De miliciamien wier aanduiding voor den dienst definitief geworden is, mogen, indien zij hel ver langen, in dienst treden voor de tijdstippen vast gesteld bij art. 1Zij moeten te dien einde zich tol den gouverneur hunner provincie wenden, die ze aan de militaire overheid zal overhandigen. Men schrijft uil Brugge. Pooging tot moord en zelfmoord. Onze stad is dinsdag namiddag, kwart vóór 6 uur, in opschudding gebracht door een wreed tooneel, dat plaats greep in hel Brey- delstraaljc, te midden de stad gelegen, zeer dicht 1 hel aloude Zeepstraalje, in eenen winkel van aller hande soort van modegoederen. Sedert jaren woonden daar als winkeliersters drie gezusters, met name I). G. Vrouwen hebben gaarne dat er een manshoofd tot ’t huis behoort; welnu, niemand beter dan hun broeder August kon haar ter zijde k slaan, die muzikant, weduwnaar cn 56 jaar oud was en te Gent woonde. August kwam en verbleef ongeveer 2 jaren bij zijne zusters. Hij was een per soon, naar hel schijnt, die soms nog al kwilsig was. Maar zijne zuster Melanie is nu over een paar maanden getrouwd. Zooals men denken kan, kwam er verandering in de vriendschap der huishouding. August ontwaarde eene verkoeling jegens hem cn besloot weg te gaan, hetgeen hij ook deed. Doch er moet in de ziel, in hel verkwistend hart van den ouden muziekaal eene wraak tegen zijne ge trouwde zuster eensklaps ontslaan zijn. De ge- buren van het Breydclstraatje hoorden kwart voor 6 uur twee scholen afgaan in het huis der drie gezusters, die de gebuurte met schrik vervulden. Men liep om de policie, die dicht de plaats was. Twee inspecteurs kwamen toegesneld, cn drongen het huis binnen; zij bevonden zich voor de drie gezusters, die niet het minste woord konden uit brengen; Melanie was ten bloede gewond. Zij waren bewusteloos van schrik. Hun broeder August had twee pistoolschoolcn in de keuken op zijne zuster gelost, die haar bij het oog en langs de hersens getroffen hadden. De policie zocht den moordenaar op, die met zijn wapen naar boven gevlucht was. Men dorst het niet wagen op te klimmen, want men vreesde dal de eerste die hem zou genaderd hebben, voorzeker zou gescholen zijn geweest. Er waren een aantal policie-agenten inlusschen toegesneld. De heer Dumon-Verriest, koopman in de buurt, kwam met eenegeladene pistool te voorschijn, en terwijl men de trappen opgaat, hoort een der inspecteurs, wiens kleederen met T bloed der vrouw besmeurd waren, eensklaps een dof schot, dal veronder stellen deed dal de misdadiger zich zelfmoordde; niettemin schoot de heer Dumon als signaal, zijn schol al en weldra bevond men zich voor hel lijk van den zelfsmoordenaar, dal verschrikkelijk aan het aangezicht verminkt was en naar ’l hospitaal is gedragen, De procureur des koning, in onmid- dellijk ter plaats geweest. Tot laat in den avond was er groote volksverzameling in hel straatje. Wij vernemen dat de wonden der vrouw niet doodelijk zijn, zoodat de gcneeshecrcn hoopcii haar te zullen redden. Men verzekert dal het belgisch gouvernement nieuwe onderhandelingen heelt aangegaan met bet fransch gouvernement omde uitlevering vanEmeri- que te bekomen. Men vraagt of die uitlevering door ons gouvernement zoo zeer verlangd wordt, om als zij den man in handen zou hebben, maanden lang zijn vonnis uit te stellen, gelijk het doet met den beruchlen i'Kint de Roodenbeke. De Senaat is tegen maandag 30 dezer, om 2 uur, bijeengeroepen. -- De Organe de Mans meldt dal de pastoor van Qnaregnon cn zijne twee onderpastoor den 24 dezer voor de corrcclionecle rechtbank van Bergen zullen moeten verschijnen onder betichting van een huwelijk ingewijd te hebben dat nog voor de wet niet voltrokken was. Men heeft onlangs in Italic een middel ont dekt om de pctrool te gebruiken tot hel stoken der stoomtuigen. De vezelsteen, die aan de werking ZITTING VAN 19 APRIL. te Koopen of le Pachten. ZITTING VAN 20 APRIL. Sïui*gcM'Mluu<l der sltid Veurne. GEBOORTEN. STERFGEVALLEN. GEMEENTE LEVSELE. GEMEENTE II OU THEM. GEMEENTE IS E NBER G11E

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1877 | | pagina 3