OOTOENIEtSWAREN diEiss- Gleis- ee- Aardewerk, TE ALVERINGHEM-DOllPPLAATS. I k< TE KOOPEN: Een allerschoonsten Tilburij. HUIS, BROODBAKKERIJ EN WINKEL, I’AA LOUIS MORAEL, DE DEURWAARDER PIERRET, to Veurne, zal op ZATERDAG 5” MEI 1877, Herberg de Eendracht staande langs den Wulpen-dijk te Koopen of te lunchten. B LI Bi S LAGE BS G A ST. r- 9 X. den 21. Ludovica Meyers, dochter van Cornelius oni I I 7 O O IP KA. van KORREKTIONNELE RECHTBANK VAN VEURNE. Petrus Dedrie, herbergier te Rousbrugge, een maand gevang en 26 fr. boete, over diefle. Marie Verbanck, kantwerkster, 6 Ir. boete, Louis Demeester, werkman, 36 fr. boete, over slagen en beledigingen, beide te Nieuport. Petrus Pieters, werkman te Clercken, 6 fr. 28 boete, over rooving van hout. David Heindryckx, werkman te Clercken, 29 fr. boete, over rooving van hout. Lodewijk Wnllepit, werkman te Woumcn, 30 fr. boete, over jagt zonder wapendragrecbt. Theophiel Coquel, kleermaker, Adolf Vieubled, metser, elk 26 fr. boete, over eerroof, beide te Dixmude. Rend Verbeke, zager te Alveringhem, 26 fr. boete, over eerroof. Zich tc bevragen bij A. LOYETTE, Zadelmaker, Ooststraat te Veurne. Inlichtingen tc bekomen bij A. MOREZ. Biirgeratand <ler stad Veurne. GEBOORTEN. den 21. Sophia Warmoes, dochter van Jan en En den Maandag 14 Mei 1877, juist om 8 ure ’s morgens, ten huize van Louis Morael, voor- noemd, koopdag houden van Menagie-Goederen, Winkelalaam, Bakkcrsalaam en meer andere voor werpen. Beide koopdagen zullen geschieden op 3 maanden tijd van betaling, mits borgstelling boven de koopen van 4 franks, ter voldoening van voor noemden Notaris BEERNAERT. Definitieve Verkooping van het TE ALVERIH&HEB-DORPPLAATS. Op Maandag 14de“ Mei 1877, om 4 ure namiddag, ter herberg van Ch. Grimmelprez, te Alveringhem- dorpplaats. Zal M.r Beernaert, Notaris te Alveringhem, in eene zitting, openbaar verkoopen Een Huis ten dienste van Broodbakkerij enWinkel, staande te Alveringhem, ter oostzijde der dorp- plaals, bestaande uit binnenhuis, winkel, kamer, voute met kelder daaronder, keuken, bakkerij met bakoven; groote zolder met twee slaapkamers; op den kour, zeer groote citern, steenput met pomp, groot stal met privaat, benevens de hoe veelheid volgens kadaster sectie C, n.r’ -1322b en 13231! van twee aren erve en bebouwde grond daarmedegaande. Bewoond en gebruikt door den verkooper Louis Morael, tot den dag der geldtelling. Konditien en eigendomsbewijzen, berusten ten kantore van voornoemden Notaris BEERNAERT. Op Maandag 7dcn Mei 1877, juist om 8 ure ’s morgens, tol 11 ure en half, oni te herbeginnen om 1 ure namiddag, Zal M.r Beernaert, Notaris te Alveringhem, ter verzoeke en ten huize van Louis Morael, te Alveringhcm-dorpplaats, krachtens toelating ver leend door ’t schepenen-kollégie van Alveringhem, den 14 april leslieden, overgaan tot de veiling van Nieuwe Koopwaren. eerlang op de dagorde zal gebracht worden. De Elandre libérale meldt dat zij eene dag vaarding heeft gekregen om voor de rechtbank van eersten aanleg van Gent te verschijnen, op verzoek der hoeren achter-kleinneven en vertegenwoor digers der kardinalen Bernelti, Albini en Ferrelli; van den heer Moroni, kameradjudant van Grego rius XVI en van Pius IX, en van mev. Moroni. Ieder hunner eischt tien duizend frank schade vergoeding en de opneming van het vonnis lol vijf malen in de kolommen der Elandre libérale, en daarenboven in tien dagbladen van Belgic, tien van Frankrijk en tien van Italië. De kiezing te Brussel voor oenen volksver- tegenwoórdigenin vervanging van wijlen den heer Funck, grijpt den 30 dezer maand plaats. Reeds hebben verschillende bijeenkomsten van liberale kringen plaats gehad voor het kiezen van den 22. Maria Dobbelaiere, dochter van Desiré en van Maria Dccroo, Ooststraat. den 23. Georges Timmerman, zoon van Henri en van Sophia Dethoor, Veslensiraat. den 23. Franciscus Ramon, zoon van Hcnri en van Julia Everaert, binnen palen. den 26. Honoré Baeye, zoon van Lodewijk en het uitgelezen gezelschap doen ontstaan. Men heeft er kunnen bewonderen, een goede pianist, een uitmuntende baryton en een allerbeste tenor, een goed geoefende violonisl en oen voortreffelijke kluchlzanger. Allen hebben gewedijverd om het concert zoo aantrekkelijk als aangenaam te maken en zij zijn er in gelukt: zij hebben zich opperbest van hunne zware taak gekweten en verdienden, onder alle opzichten, de herhaalde toejuichingen die hun te beurt vielen. Eer zij aan hen. Eer zij ook aan de heeren koorzangers, die zulk luisterrijk en zoo groolsch feesl tot stand hebben gebracht. Zij mogen verzekerd zijn dal hetzelve naar behooren wordt gewaardeerd en men, in het algemeen, bekend hier in Veurne nooit dergelijk feesl te hebben bijgewoond. Den volgenden dag greep er eene tombola plaats voor de dames. Vele schoone prijzen waren te winnen. Daarop volgde een bal, dal zeer levendig was en tol laat in den nacht duurde. Kortom, alles is opperbest afgeloopen en den koorzangerskring Véreenigde Vrienden haalt eer van zijn werk. Kantoor van den Notaris Dl£ d/Al-3, Holer- weegschaalstraat, n.° 10, te Veurne. Studie van J/.Ut A.I&TUUII Vander;- bergiie, Notaris te Pervyse. ZATERDAG 5 MEI 1877, om 4 ure namiddag, in de herberg En face de la Station bewoond door Hendrik Baelden, te Pervyse, openbare verkooping van: Een Huis met Houtstal en verdere gerieflijk heden, uitmakende de middelste woonst van eene driewoonst, staande te Pervyse, langs de Molen straat, en aangewezen bij kadaster wijk A, n.rs 12, 11b, 13b en 15b voor eene grootte van 4 aren 60 centiaren; laatst bewoond door August Plaisier. Ingenottreding met de geldtelling- 2 uren namiddag, te Adinkcrke-Panne, in T voorhof van ’t kasteel van M.r Speelman, open baarlijk verkoopen Eenige Mobilier© Voorwerpen, deel gezaagd Blout en veel Brandhout. Met gereed geld. eenen kandidaat. De heeren Janson, de gekende advocaat, en Goblet stellen zich op den rang. De eerste heeft tot hiertoe de meeste kans om als bepaalden kandidaat aangenomen te worden, niet tegenstaande zijne kandidatuur hevig bestreden wordt. In de definitieve vergadering der liberale asso ciatie bekwam de heer Janson 630 stemmen en de heer Goblet 148. Gevolgenlijk weidde heer Janson tot kandidaat der associatie uitgeroepen voor de wetgevende kiezing van den 30 april. De Orphéon Royal van Brussel is ingeschreven in de afdeeling voor den eereprijs, in den zang- wedstrijd, dioden 10 juni eerstkomende te Luik plaats heeft. De Off.ce de Publicité heeft aan zijne biblio- theekarissen in de statiën laten weten dat zij de Cathéchisme de libre penseur niet mogen ten toon stellen in hunne bibliotheeken. Zou de censuur terugkeeren? Het schijnt bijna zeker dat ’t Kindt de Rooden- beke niet voor het einde van dit jaar of het begin van ’t aanslaande voor de assisen zal verschijnen. Eene schrikverwekkende ramp is tc Rijsel voorgevallen. Een schouwburg is geheel afgebrand en al de tooneellislen zijn in de vlammen omge komen. Er moet echter bijgevoegd worden dat het een Theatre Guignol, anders gezegd van marionnelten is. Er zijn in Frankrijk 1037 drukkerijen, die werk geven aan 9,500 zetters, 3000 drukkers, 900 correctors en meestergasten en 330 conducteurs. Er wordt jaarlijks voor 23 milliocn frank gedrukt. Uit Weenen wordt gemeld dat de Palti be sloten heeft het toekomende jaar eene reis in Amerika te doen en in Europa niet meer te zingen. jaren, geboren te Gent en wonende te Veurne, jongman, met Carolina-Rosalia Devallejo, bijzon dere, 27 jaren, geboren te Alveringhem en wonende Algemeene ij dingen. Bij koninklijk besluit van 17 dezer, is M. Despodt, bediende bij het bureel der hijpotheken en kandidaal-deurwaarder te Turnhout, deurwaar der benoemd bij de rechtbank van eersten aanleg te Veurne, in vervanging van M. F. Coppens, i overleden. - Een koninklijk besluit van 13 april keurt den slaat goed vastgesleld door de bestendige depu- tatie van den provincialen raad van Weslvlaan- I deren, waarbij de volgende hulpsommen, ten laste I van den Staal, worden verleend voor de verbe- i van Elodic Carna, Veslensiraat. ring der beurlwegen Aan de besturende kommissie van den steenweg en van Justina Vandewoude, Bewesterpoorl. van Dixmude naar Thourout, fr. 2609-50.ld. van Wercken naar Cortemark, fr. 7000. ld. van Nieuport naar Groendijk, 3000. Id. van Veurne naar Pervijse, 5000. ld. van Oostkerke naar Lampcrnisse, 4000. ld. van IJperen naar het Zwaantje, 4000.ld. van Merckem naar Noord- scholc, 3000. - ld. van den Wikkelare naar hot Lappersfort, 2000. Id. van Veurne naar Schee- wege, 4000. ld. van Noordschotc naar Zuid- schütc, 523-28. Leijsclc, 2000. Loo, 3000. Adinkcrke, 2000. Ramskappelle, 2000. Moëres, 6740-50. Watou, 2000. Stieren keuringen. De keuringen der slieren zal dit jaar plaats heb ben op de volgende plaatsen en dagen Tc Nieuport, ten 10 ure en half ’s morgens, den maandag, 28 mei, voor de gemeenten der 11*" Omschrijving begrijpende: Westende, Lombarlzy- de, Nieuport, Sl-Jooris, Mannekcnsvere, Schoore, Ramscappelle, Boilshoucke, Wulpen en Oosl- duinkerkc. Te Veurne, ten 10 ure en half’s morgens, don woensdag, 30 mei, voor dè gemeenten der 12sl' Omschrijving, begrijpendeCoxyde, Adinkcrke, Veurne, Bulscamp, Moëres, Houlhem, Sleenkerke, Eggewaerlscappelle, Zoelenaijc en Avecappelle. Te Alveringhem, ten 10 ure en half’s morgens, den dinsdag, 29 mei, voor de gemeenten der 13sle Omschrijving begrijpende: Geren, Vinchem, Wul- veringhem, St-Ricquiers, Alveringhem, Isenbergbe en Leysele. Tc Loo, U?n 10 ure ’s morgens, den woensdag, 23 mei, voor de gemeenten der 14*0 Omschrijving begrijpende: Hoogslade, Pollinchove, Ghyverin- chove, Loo, Nieucappelle en Lampcrnisse. WOENSDAG 2“ MEI 1877, om 4 ure namiddag, ter herberg de Meiboom bij de echtgenoolen Carmer-Coucke, ten gehuchle Rosdamme, gemeente Pervijse, Openbare verkooping van een nauis en verdere gerieflijkheden met 39 aren 40 centiaren grond van gebouwen, erf en zaailand, tc Avecappelle, bij kadaster wijk A n." 50c en 50i>; gebruikt door Melchior Vanderghote, lot 1" mei 1879, ad 150 fr. ’s jaars. In genottreding met de geldtelling. Zich tc bevragen bij Jules DEVALLEJO, Zuid- slraal, Veurne. van Leonie Bruloot, Zwartcnonnenstraat. HUWELIJKEN. den 25. Theodoor-Isidoor Abecle, schipper, 27 i. met Carolina-Rosalia Devallejo, bijzon- De milicianen van de klas van 1874, die in vei lof waren tot 8 mei, hebben bij ministerieel i besluit eene vei longing bekomen lol 9 oogst. te Veurne, jonge dochter. De gemeenteraad van Blankcnbcrghe heeft in den 23. Theodoor Dupon, dienstbode, 27 jaren, zijne laatste zitting besloten dal de stad oenen 1 geboren te Keycm en wonende te Veurne, jongman, Casino zal opriclilen. De raad heeft insgelijks be- j met Eugema-Celeslina Dumon, dienstmeid, 24 jaar, slist dat hel vraagstuk der verlichting met gaz geboren en wonende te Veurne, jonge dochter. a&i ZITTING VAN 26 APRIL. ZITTING VAN 27 APRIL. EEN

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1877 | | pagina 3