HUIS MET ERVE, TE ALVERIHGHEffl, IN HET APPELSTRAATJE. STEENBAKKERIJ, Uil <lc liiiiitl le koopen ol* le om uitgebrijkt te woi*<len partij Zaailand en Weide HEK EX DM A KIXC, EX. UIT DE HftHD TE KOOPEN 14 GOEDE MELKKOEIEN, tc Veurne, MAANDAG 24 SEPTEMBER 187", om 3 ure namiddag, ter herberg de Casino, le Loo, Vrijwillige Verkooping van gemelde onlangs nieuwe geslichte Herberg OPENBARE VERKOOPING van oen Op Maandag 24 September 1877, om 4 ure na middag, ter herberg bewoond door Louis Drietje, te Alveringhem-dorp. Zal M.r lloernaert, Notaris te Alveringbcin, in eene zitting, openbaar verkoopen: Een Huis met verdere afhanglijkheden met de hoeveelheid volgens kadaster sectie G, n.r 1242, van 48 centiaren daarmedegaande; benevens het westcinde van een Stal, waarvan hel oosteinde nu toebehoord aan Emiel Pieren, welk stal gebouwd is op 27 meiers 72 centimeters land, thans toebe- hoorende aan voornoemden Emiel Pieren, met recht van cijns tol 1 mei 1894, mits 2 fr. bij jare. Bewoond door de nalatenschap van Charles Louis De Letje, lol 1 mei 1878. De titels van eigendom en verkoopvoor waarden berusten ter studie van voornoemden Notaris BEERNARET. den 2. Arthur Trybou, zoon van Karel en van Euphrasie Decramer, Oostslraat. den 3. Reynilda Vanbezien, dochter van Joannes en van Maria Morsman, Beooslerpoort. den 4. Maria Eosseprez, dochter van Huberlus en van Leonic Zoete, Pavilloenstraat. den 4. Camiel Bekaert, zoon van David en van Amelia Thybaut, Oostslraat. den 7. Camiel Vandenplassche, zoon van Berlin en van Mathilde Debandt, binnen palen. den 1. Pctrus-Albertus Depuydt, winkelier, 67 jaren en 9 maanden, geboren te Pollinchove en wonende te Veurne, man van Maria Tabary. moeder met de twee andere zoons zijn nog niet buiten stervensgevaar, inaar men verhoopt dat dezelve zullen kunnen gered worden, daar de geneesheer erin gelukt is hen te kunnen doen overgeven. Zondag heeft de wedstrijd plaats gehad tus- sclien den ilaliaanschen harllooper de heer Bcriac- cini en een hongaarsch paard. De prijs der wed ding, was 3000 frank; de heer Bertaccini liep in 1 uur 26 minuten tienmaal rond liet Oefeningsplein; hij is schier gelijktijdig met het paard aangekomen. Na drie dagen schrikkelijk lijden is de onge lukkige Mortier, te Schaarbeek, ovei leden ten ge volge van de brandwonden die hij bekomen heelt door de ontploffing eener petroollamp. Men kan niet voorzichtig genoeg zijn bij de be handeling der petroollainpen. Vooral bij het uil- dooven der vlam dient men bijzonder op te letten. Zonder de eene of andere manier om eene lamp uil le doen in ’l bijzonder le willen aanraden, zul len wij zeggen dal de wijze die ons de doeltref fendste en minst gevaarlijke voorkomt de vol gende is. Men dient goed op de vlam te blazen en geweldig genoeg om de vlam in ecus uit te doen gaan. Als men te Hauw blaast, zal men bemerken dal de vlam zich uilbreidt en ópschiet, en dan kan lichtelijk de bol springen. Volgens opgave van Bureau Veritas, zijn in de maand juli 1877, verongelukt 76 schepenals van Engeland 23, Noorwegen 10, N.-Duitschland 9, Amerika 8, Frankrijk 6, Nederland 4, Italië 3, Spanje 2, Rusland 2, Brazilië 1, Zweden 1 en onbekende 7; hieronder zijn inbegrepen 8 schepen waarvan berichten ontbreken. Stoombooten 9, als van Engeland 6, N.-Duitschland 1, Frankrijk 1 en Zweden 1. De man met de forkel is overtroffen Een om aanstonds in gebruik te treden. Schoon IS V 'I' K X B E IISIILIS met Wasclikcukcn, Stallingen, Koetshuis en Hoving', staande en gelegen le Veurne, S.’ Dcuijsplaats en uitkomende op Stadswandeling. Zich le bevragen bij den Notaris DE ERAl WEIïE, le Veurne. KOOPDAG van ter hofstede gebruikt door Sieur Pieter Komnie- laere, bij den Hoogen Zand, OP MAANDAG 1 OCTOBER 1877, om 3 ure namiddag. Op tijd van betaling, mits borgstelling. Kantoor van den Notaris De CHAE, Hotcr- weegschaalstraat, n.a 10, le Veurne. WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1877. om 3 ure namiddag, ter herberg bewoond door sieur Leper-Cordier, te Steenkerke-dorpplaats,. Ticitatle-Verkooping van eene goede en welgelegene groot 1 hectare 42 aren 99 centiaren, wijk A, deel van n.r 61, gelegen te Steenkerke, langs den nieuwen steenweg leidende van de Korle-wilde naar Steenkerke-dorpplaats. Bij affiche verdeeld in acht koopen. met Stallingen en Afhanglijkheden, en cijnsrecht lol 1 October 1958, aan 22 aren bebouwde grond en erf, gestaan te Loo, langs de kalsijde naar Dixniude. KANTOOR VAN DEN Notaris DE HILHJWEHE, in hel gevang deed steken. De doktor Mackillop, heelmeester van het ge vang, verzorgt heden, in de hoop hem eene stalen ketting en eenen dikken koperen ring te doen uitbraken. Men kan gemakkelijk den ketting aan den onder buik gevoelen; de lijder verklaart dal bij ze over negen maanden ingezwolgen heeft en zegt dal bel T eeuigste voorwerp is dat hem ongemakken ver oorzaakt. Hij bevestigd 1 kil. juwcelen te gelijk in de maag gehad te hebben en verklaart er uurwerken, ge durende 24 uren in gehouden te hebben De ge vangenbewaarder bezit eene gansche verzameling van kettingen, pennemessen, koper oorringen enz, die hij zegt den gevangen le hebben doen uitbra ken, bij middel van braakpoeder. Dit geval, indien hel getrouw beschreven is, levert eenige bijzonderheden op die verdienen, voor wal de natuurleer betreft, bestudeerd le worden. Statistieken. Niet minder dan negen mil- lioen driemaal honderd duizend krachtige mannen en jongelingen, zegt een dagblad, onttrekt Europa aan de nijverheid, ze uitsluitend beschikbaar hou dende oin bij voorkomende gelegenheden, hen te laten doodslaan of verminken. Voor die menschen zijn 1 millioen vier maal honderd duizend paarden in voorraad, om bij de moord op groole schaal dienst te kunnen doen. Zeven-en-dertig duizend kanonnen worden alleenlijk vervaardigd om men- seben dood te schieten en steden te verwoesten; ongeveer drie duizend schepen leenen daartoe hunne hulp, en voor dit werk betalen de volken zelven ’s jaars twaalf milliard frank. Daaronder I rekenen wij niet de flesschen champagne en andere - I wijnmerken, die vóór de vernieling op den goeden Ruzette, tegenwoordig arrondissements-kom mis- aflJ00p en n dc vcruiclillg op (le verrichte daden «mie i.. i inoipn M V ramhout als trouvei neui v j g^^igd worden. Van al dc statistieken, die ter overpeinzing worden gegeven, is dit wel de meest merkwaardige en de krachtigste getuigenis voor de menschelijke dwaasheid. geld in de bus vallen, en op bevel der herders keerde de kudde naar de groole statie van Gent terug. Een schoon wandelingje van ander halveuur! Onze christelijke dochters kwamen zeer ver moeid aan de statie aan, en eenige half dood van den honger. Deze laatste wilden nu niet vertrek ken zonder eenige eetwaren te koopen. En alhoe wel er geenen lijd te verliezen was liepen zij naar winkels en naar restaurantsmaar als zij in de statie terug kwamen vertrok juist hunnen trein. Daar stonden zij nu met vijf en dertig te bleten gelijk onnoozele schapen, blootgesteld aan hel gelach en de bespottingen der Genlsche wolven Doch welhaast namen vier paters onze congre- ganisten onder hunne bescherming, deden vigilan- ten komen, en reden met hen in volle vlucht naar de statie van den ijzeren weg van Eecloo, waar zij nogin tijds voor den trein van Brugge aankwamen. De verlegenheid, de vrees, het verdriet beschrij ven van de achterblijfsters is onmogelijk. Doch nog grootcr was de angst en de schrik van den opperherder wanneer hij bemerkte dat hij vijf en dertig zijner schaapkens in het liberale Geul dat geuzennesLhad achtergelaten! Hij was als in wanhoop. En zonder twee trein wachters die hem langs voren legen hielden, en zes congreganistcn die langs achter aan zijne soulaan trokken, zou er voorzeker een ongeluk zijn gebeurd. Hij stapte af aan de eerste statie en keerde met eenen trein naar Gent terug. Daar liep nu de opperherder angstig en verwil derd rondmaar zag geene schapen. Welhaast vernam hij wat er gebeurd was. Hij snelde nu ook met eene vigilante naar de statie van Eecloo, doch wanneer hij daar kwam, was de trein vertrokken. Een pijnlijk gevoel doordrong nu zijne borst zijne schapen gingen te Veurne zonder hunnen gevangene in den kerker van Gundagai (Australië), opperherder terug keeren! i die een ring gestolen had, leefde met van stad tot Zoo gebeurde het ook. Het klein troepje ver- stad te reizen, zittingen houdende, waarin hij aan- eenigde zich te Liehlervelde bij den grooten troep, bood al de stukken door de aanschouwers gekozen, en al de schaapkens kwamen zeer bedroefd te in te zwelgen. Veurne aan, want hunnen opperherder was achter i Hij zwolg dien ring in, waarvan de diefstal hem gebleven. Maar ook, waarom deed O. L. Vrouwe van Ooslakker geen mirakel ten voordtele harer vurige aanbidsters en hunnen herder? Hel was nu toch zeker wel het waar, liet gunstig oogenblik! T is waarlijk niet schoone! De ongelukkige voorvallen van onze congrega- nisten en van hunne herders hebben overal eenen diepen indruk gemaakt, en in Veurne natuur lijk heeft eenieder deze gebeurtenissen diep betreurd. De Eggewaartscappellenaars nochtans durven er mede lachen en spotten: Hel is wel besteid,» zeggen zij daar. Waarom misachlen zij onze lieve Vrouwe van Lourdes? Is zij zoo goed niet als deze van Ooslakker? Waarom vijftien honderd frank gaan verloeren om vermoeid, verhongerd, geslrosl en geschoren naar huis te keeren Waarom jonnen zij ons den pennink niet? Zoo durven zij spreken, te Eggcwaartscappelle, maar T is uil intrest, 't is uil baatzucht. Moge God de geuzen van Eggewaarlscappelle van alle ongelukken bewaren! .klgenieene 'Tijdingen.. Men schrijft uit Nieuporl: In openbare zitting van vrijdag 24 augusti, heeft de gemeenteraad zich Ixizig gehouden met het ontwerp voor het daar- i stellen van een tramway welken Nieupoort aan Oostende cu de Panne zouden verbinden. Hel onderzoek dat, volgens artikel 11 van het konink lijk besluit van 10 september 1875, heeft plaats gehad, was betrekkelijk de afteekening op bet grondgebied dezer stad. Dc Court ier de Hriucelles zegt dal M. de ridder ,.rl Ir» nrmnndiccnmnnl e_LArnmic_ I saris le IJpcren, M. V ramhout als gouverneur van Wesivlaandereii zal opvolgen. Men meldt uil Kortrijk, dat aldaar een hevige brand is uilgeborslen. De Bank van Kortrijk is vernietigd, er blijven maar de vier muren meer over. Al de boeken zijn verbrand. De portefeuille der waardijen is gered. De deur van den ijzeren ijzeren geldkoffer is door de vlammen gekromd. Vergiftiging van een gansch huisgezin. Een schroomclijk ongeluk komt de stad Korlrijk te be proeven en als in verslagenheid te brengen. Vrouw weduwe R,., en hare drie zoons, van welke dc oudste voituurmaker is, en de twee andere pcerde- smeden zijn, en wonende in de Rijseische wijk, zijn vrijdag avond vergiftigd geworden door hel drinken van water, dal getrokken was uit een nieuwen pul, waarin men een ouden looden derm gelegd had, aan welke zich eene laag van loodzuur zou kunnen gevormd hebben, vermoed men, doch zonder te welen door welke omstandigheid. Wat er van zij ol niet, dc oudste zoon is overleden na schrikkelijke pijnen onderslaan te hebben. De Schoonen eigendom groot H. 5-14-62 G", Laud eerste klas, thans sloom-Hteenlmkkerij in volle werkzaamheid, met gebouwen en afhauk- lijkheden, gelegen dicht aan de stad Nieuporl, op de rivier den User- De kooper mag deel der koopsom in handen houden. Nadere inlichtingen bij dc Notarissen I), DE BRAUWERE, te Veurne en A. DE IHIAIWERE. te Nieuport. Burger»tnii<l d«r mIo<I Veurne. gebookten. STERFGEVALLEN. TE ST'EENKLIIKI',, -—rFT» O-O-C ITT»

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1877 | | pagina 3