HUIS MET ERVE, Middelbare Staatssehao], partij Zaailand en Weide groot 1 hectare 42 aren 99 centiaren, wijk A, deel van n.r 61, gelegen te Steenkcrke, langs den nieuwen steenweg leidende van de Kortc-wilde naar Sleenkerke-dorpplaats. 14 GOEDE MELKKOEIEN E K ENliMA K IN (i UN. Op Maandag 24 September 1877, om 4 ure na middag, ter herberg bewoond door Louis Deleye, te Alveringbem-dorp. Zal M.r Ilecriiacrt, Notaris Ie Alvcringlicm, in eene zitting, openbaar verkoopen Een Huis met verdere afhang! ijkhcdcn mei de hoeveelheid volgens kadaster sectie C, n.r 1242, van 48 centiaren daarmedegaande; benevens het westeinde van een Stal, waarvan hel oosleinde nu toebehoord aan Emiel Pieren, welk stal gebouwd is op 27 meters 72 centimeters land, thans toebe- hoorendc aan voornoemden Emiel Pieren, met recht van cijns tot 1 mei 1894, mits 2 fr. bij jare. Bewoond door de nalatenschap van Charles Louis De Leye, tol 1 mei 1878. De titels van eigendom en verkoopvoor waarden berusten ter studie van voornoemden Notaris BEERNARET. KOOPDAG van ter hofstede gebruikt door sieur Dieter Romme- laere, bij den Hoogen Zand, OP MAANDAG 1 OCTOBER 1877, om 3 ure namiddag. Op lijd van betaling, mits borgstelling. OPENBARE VERKOOPING' van een TE ALVERIHCHEffl, 111 HET APPELSTRAATJE. 01' WOENSDAG 5 OCTOBEli 1877. om 3 ure namiddag, ter herborg bewoond door sieur Leper-Cordier, te Stecnkerke-dorpplaats, ILieiÉ atie-VerRoopisig; van eene goede en welgelegene Te verhoogen op fr. 8,050. STERFGEVALLEN. den 14. Pieter Engelbregt, werkman, 32 jaren, geboren te Aerlrycke en wonende te Eerneghem, jongman. Vcrlcdcne week had alhier hel huwelijk plaats tusschcn den heer John Philips, koopman te Nieuport, en juffrouw Blanche de Beaumont onzer stad. Alhoewel M.r Phillips tot den prolestantschcn godsdienst behoort, dacht niettemin de familie de Beaumont, dat de huwelijkszegen in de kerk zou geschieden, zooals dit gewoonlijk gebeurt wanneer een der twee echtelingen katholiek is. Maar, men had gerekend zonder den weerd, zonder M.r den pastor. M.r de pastor inderdaad verzette er zich legen, en dit op bevel, van zijne Overheid den bisschop. De familie de Beaumont was hierover zeer spijtig. En niet zonder reden het is immers in de kerk, dat de toiletten het-best gezien zijn en be wonderd worden; en men weet, dal als er in Veurne een groot huwelijk plaats heeft, niet alleen de bruid, .maar ook aide genoodigdc dames het als eene plicht aanzien in prachtige frissche toilet ten op de plechtigheid te verschijnen. De familie de Beaumont deed pogingen om M.r de pastor van zijn besluit te doen terugkeeren, maar alles was vruchteloos Monseigneur wilde niet, Monseigneur liet hel niet toe In deze bijzondere omstandigheid stemde het schepen collegie er in loc, dat hel wettig huwelijk zou gesloten worden in de witte bovenkamer van het stadhuis, en dal de stoel er zich zou hebben naar toe begeven langs den steenen trap van het justiciepaleis en vervolgens langs de twee groote zalen, die gezamenlijk meer dan vijf en twintig meters lang zijn, en die voor het publiek wierden opengesteld. Op deze wijze konden de toiletten zeer goed ge zien worden, en waarlijk zij waren hel zien waard, want alwie deze echtverbintenis heeft bijgewoond spreekt ei’ over met de grootste bewondering. ambt dal bij bekleed, zijne slaafsche onderdanig heid is aan de geestelijken. Slaafsche onderdanigheid aan de geestelijken liet is hel voornaamste van wat er tegenwoordig van de ambtenaren wordt vereischl! Mr Ruzette zal de waardige voorzitter der per manente Deputatie zijn, insgelijks samengesteld uil mannen die zich onderscheiden dooi’ hunne buigbaarheid voor Monseigneur en tutti quanti, door hunnen haal tegen al wie zich openlijk onder het liberaal vaandel rangschikt. Uitmuntende Gouverneur,uitmuntende Deputatie 1 De zuivere klerikalen mogen er veel diensten van verwachten. dagen, jonge dochter, beide geboren en wonende te Veurne. Ei O O 2® Ak G van MATERIALEN K IN A. EK I> EV»’ Ki IK-G E'3' gj E G TE STEEHKERHE, AAS DE KORTE-WILDE, Op Maandag 85l'-n October 1877, ten 2 ure juist namiddag, aan de brug van de Korte Wilde, te Steenkerke. Door ’t amht van M.r BEERNAERT, Notaris te met Stallingen en Afhanglijkheden, en cijnsrecht tot 1 October 1958, aan 22 aren bebouwde grond en erf, gestaan te Loo, langs de kalsijde naar Dixmude. Algemeene Woensdag laatst, vroeg in den morgend, is, bij eene onstuimige zee, een schip gestrand ter hoogte van Ghyvelde. Hel is een Zweedsch drie'master, met noordsch hout beladen. De reddingsboot van de Panne is bij lijds gekomen om de manschap te redden. Dezelve bestond uit 9 mannen. Het schip die lek beeft, is als verloren aan zien, doch men verhoopt de lading te kunnen redden. Men schrijft uil Brugge, 18 september: De rechterlijke overheid van Brugge is zondag naar de gemeente Vlisseghein gereden, alwaar eer gisteren morgend, tusschen 2 en 3 ure, eene moord heeft plaats gehad. Drie bosch- of jachtwachters, de genaamden De Meulenaere, zijn zoon Pieter en een andere, ontwaarden drie wildstroopers; eene wreede worsteling ontstond; een der wildstroopers maakte gebruik van zijn geweer, schoot en trof in volle borst de jonge jachtwachter Pieter De Meule naere, nauwelijks 24 jaren oud. De jongeling viel, in de nabijheid van zijnen vader en had nog de tegenwoordigheid van geest van te zeggen: Ach, vader! hoe jammer is’t van zoo jong je moeten sterven! Men nam de jongeling op, terwijl de wildstroopers de vlucht namen. Het slachtoffer heeft nog eenigc uren geleefd en is gestorven onder de smartkreten welke wij daar komen aan te halen. De dader, de genaamde Pieter Van Hollebcke, der- zelfde gemeente, is door de gendarmerie alhier aangebracht en is gister morgend voor den onder zoeksrechter verschenen. Gedurende den nacht van 11 en 12 dezer is brand uitgeborsten te Bellegem en heeft eene hof stede in asch gelegd, toebehoorende aan den burggraaf Du Bus, eigenaar te Brussel, en bewoond door Jan Libbrechl. De gebouwen, een deel der meubels en van den oogst zijn de prooi der vlam men geworden. Het verlies beloopt 11,000 frank. Niets was verzekerd. Vrijdag nacht, 14 dezer, is te Gent een ver schrikkelijke brand uitgeborsten. Om 11 -1/2 uur werden de inwoners der Akkergemstraal gewekt door hol getromp der nachtwakers. Er was een brand uilgcborslen in het Militair-Hospitaal. Het duurde niet lang of twee der vier vleugels van het gebouw stonden in volle vlammen. Hel vuur was ontslaan op den zolder van hel magazijn, waar de archieven zich bevonden en waar, volgens men zegt, ook snrgien lagen. Heel het dak en 9 boven zalen van de twee vleugels zijn afgebrand. Er be- vonden zich 80 zieken in het hospitaal, dal er een Wanneer hel wettig huwelijk omtrent elfen half 300lal kan bevallen. <»2 werden dadelijk naar het Burgerhjk-Hospilaal overgebracht, terwijl anderen wegvluchtten en bij mcnschlicvende geburen wer den ingenomen, of ook wel in de nabij gelegen herbergen eene pint gingen pakken... De bedienden van hel hospitaal, de zusters-ziekendiensters en de aalmoesenicr hebben bewijs gegeven van de grootste zelfopoffering om de zieken te redden en te beschermen. De geburen stelden zich dadelijk aan T werk om te blusschen en te redden wat te redden was. Het moet zijn dat de pompiers maar laat van den brand verwittigd zijn geworden, want zij zijn maar na zjj middernacht aangekomen en hebben maar kunnen 1 beginnen blusschen als alles reeds in vollen brand stond. Met de twee toestellen Banjolas, waarmede de pompiers voorzien zijn, hebben zij niet kunnen werken. Hel gerucht liep zaterdag morgend dat een der zieken overleden was terwijl men hem wegdroeg, i Dit is gelukkig onwaar. Tot hiertoe kost de brand geenc mcnschen-levens, De 32 zieken, die naar het burgerlijk hospitaal werden overgebracht, even als de anderen, bevinden zich reeds in het militair hospitaal terug, en zijn geplaatst in de bevrijd ge- blevcne benedenzalen. De brand is uitgeborsten langs den kant der gebouwen waar juist helgrootst getal zieken lagen. Men kan denken welk gevaar er was voor velen, die vrij erg ziek zijn. Een der zieken lag gansch lam te bed. Men kent de oorzaak van den brand niet. De militaire overheid is ter plaats geweest om een onderzoek te doen. den 17. Jozef Gesquierc, zoon van Karei en van Coleta Vandewoude, Smissestraal. den 15. Phillips Jan, negotiant, 32 jaren, 6 maanden en 24 dagen, geboren en wonende te Nieuport, jongman, met Beaumont Maria-Louisa- Blanche-Hubertina, eigenaarster, 21 jaren, 10 maanden en 25 dagen, geboren cu wonende te Veurne, jonge dochter. den 15. August-Dcsiró Vanmassenhove, bijge voegd grellier ter rechtbank, 36 jaren, 2 maanden en 25 dagen, jongman, met Nalhalia-Cornelia Gesquiere, bijzondere, 35 jaren, 10 maanden en 8 Alveringhem. ure ’s morgens voltrokken was, kwam de pastor aan de bruid den huwelijkszegen geven in de woning harcr ouders, ceremonie die slechts eenigc minuten duurde. ’s Andcrendags kregen M.' en M.mc de Beaumont het bezoek van twee nonnetjes. Zij kwamen aan Mijnheer en aan Madame proficiat wenschcn; zij hadden veel gebeden en gingen nog veel bidden voor de jonge getrouwden, opdat God hun huwelijk zou zegen; zij twijfelden niet of Mijnheer en Madame de Beaumont zouden, ter gelegenheid van In l huwelijk van hunne dochter, een goed en christelijk werk hebben willen doen, enz,j namende vrijheidhel huwelijksklced le komen vragen voor O. L. Vrouw. Men kan denken hoe M.r en Mm' de Beaumont o.er de stoutheid en schaamteloosheid van de nonnetjes getroffen en verontwaardigd waren Welhoc! pas na hel affront, de beleediging.'dic de geestelijkheid aan de familie de Beaumont had aangedaan, kwam zij haar eene gift vragen van eene gioote waard j! De nonnetjes moesten niet lang naar hel ant woord wachten, en men zegde hun zeer gepast: Masoeurtjes, als onze dochter met haar bruids- kleed in de kerk niet mocht komen, zelfs niet in de sacristie, het moet wel een leekeu zijn, dat dit bruidskleed onwaardig is van O. L. Vrouw en van de kerk, en bij gevolg, wij zullen op eene andere wijze over dit kleed beschikken. Hel voorval, welk wij aan onze lezers mede deelen, is een bewijs te meer van de onverdraag zaamheid en van de hebzucht der geestelijken. In alle omstandigheden trachten zij door nieuwe maatregelen hun gezag te doen gevoelen, en alle ge legenheden de geboorten, de eerste communie, de huwelijken, de sterfgevallen nemen zij te baat, om schaamteloos aan de burgers geld en goed af le persen. Hier is hel de pastor die vraagt, daar de kapelaan, daar de paters, daar de zwarte nonnen, daar de bruine, de grijze, de wille, daar is hel een beeld die eene caritale vraagtgeld altijd geld Ja, de hebzucht der zoogezegde dienaren der kerk’ is on verzade! ijk. Christus versmaadde den rijkdom, maar de priesters en de nonnen, die zich opvolgers van Christus noemen, steken altijd en overtide hand uit, en waar zij milddadig schijnen te zijn is hel bedrog, want smijten zij een bliekje, ’t is om een snoekje te vangen. Kantoor van den Solaris CL’kï-l, ïloicr- uceysclutt Is'raat, n.° !0, le Vcurnc. MAANDAG 21 SEPTEMBER 1877, om 3 ure namiddag, ter herberg de Casino, te Loo, VrijwaEHge van gemelde onlangs nieuwe gestichte Herborg J '5’1-1 STEENKEKKE, I5e opening der kinsmen is vast ge steld op den l’te" October aan staande, on» W i 2 ure ’s morgens. iMimn rfcTriaaMyiwMHBMTBftwiiiiH nn.irsaa Eca :»;ii*<lig voorval. I II I Ir-'-'"- aMBtatsvmrr«MK*&san«Aa E>ui'gei*stan<I «let* Veurne. GEliOOllTF.N. IILWI.L1.IKEN.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1877 | | pagina 3