B O O M E N HERBERG met Magazijnen en Moving BEKEN bM A KINGEN. con- Jozef. den 25. Sophia Houcke, 1 j. en 9 m. DINSDAG 18 DECEMBER 1877, oin 2 ure namiddag, Ier hofstedelanden gebruikt door Angelus Vandenbussche, te voren door Charles Verfaillie te Alveringhem, koopdag van (53 koopen Hoornen, bestaande in eiken, abeelen, wilgen, olmen en planen. Op lijd van betaling, mits borgstelling. K O O P D zl van TE LEYSELE, Woensdag 26 December 1877. zijnde Kerst- mesldag, juist om 12 ure 's middags, ter hofstede van Josephus Hoels, te Leysele, koopdag van: koopen wilgen, olmen, klemmers, hollanders en popu lieren Boomen. i Te vergaderen ter hofplaats. Door 't ambt van M.r Beernaert, Notaris te Alveringhem. Rechterlijke bekendmaking. Openbare Verkooping TE KEYEM. De Notaris Depuydt, te Nieuporl ZAL OP DINSDAG, 4 DECEMBER 1877, ter herberg bewoond door sieur Augustus Duyl- schaever, ie Keyem-dorp, krachtens vonnis der burgerrechlbank van Veurne, ter date van den 10 November 1877, openbaar verkoopen Een gerieflijk WOONHUIS, dienende voor Herberg, met Magazijnen, Stalling en Hoving, te Keyem dorpplaals, aldaar gekend bij hel kadas- tcrplan sectie B n.r* 580c, 581e en 582i>, op eene grootte van 22 aren 85 centiaren, palende noord en oost de erf van denbeer De Laserna, zuid en zuid-west den steenweg leidende naar Tervate. Bewoond door den aangeslagene Desiré Madou. Nadere inlichtingen zijn bij genoemden Notaris DEPUYDT verkrijgbaar. ligemeene Tijdingen. Bij koninklijk besluit van 20 november worden de voorwaarden gewijzigt, bij dewelke de lieer Duprez, b siuurder der gaz te Burburg (Frank rijk), door -de bestendige deputatie van West- Vlaanderen, is bemachtigd geweest een gazgesticht te Veurne op te richten. Het gouvernement heeft in de Kamer een wetsontwerp nèergelegd dal, ten gevolge der ver meerdering Ier bevolking, hel getal volksvertegen woordigers en s 'iiateurs vermeerdert. Zie hier de arrondissementen die zullen geroepen zijn om van die vermeerdering te genieten. Antwerpen, 1 volksvertegenwoordiger en 1 se- nateur. Mechelen, 1 v. Brussel, 1 v. Leuven, Is. Kortrijk, 1 v. Gent, 1 v. en 1 s. Aalst, 1 v. Charleroi, 2 v. Soignies, 1 s. Verviers, 1 v. en 1 s. Waremmc, 1 v. Wij zullen dus 134 volksvertegenwoordigers en 67 senaleurs hebben. Ook hel getal der provinciale raadsheeren moet vermeerderd worden. Onze provincie zal twee raadsheeren meer hebben, te weten: 1 te Dixmude en 1 te Meenen. De Moniteur kondigt de scheiding af van hel bestuur der Staatsspoorwegen, van dal der posten en telegrafen, benevens de organieke reglementen dier beide administration. Het Staatsblad meldt dal er op 15 december aanslaande, voor den heer Gouverneur dezer pro vincie overgegaan zal worden tot de openbare aan besteding van het tweede en laatste gedeelte van den steenweg van Ooslduinkerke naar bel strand. Begroot op fr. 31,475. Zaterdag is hel hofstedeken van den boom- snoeier l'lesier te Vladsloo, langs de kalsijde van Heerst op Thourout, met schuur en stalling door eenen brand vernield. Een zwijn en een kalf kwamen in de vlammen om. De schade is nog al aanzienlijk. De oorzaak van dan brand is niet met DONDERDAG 20 DECEMBER 1877, om 1 ure namiddag precies, op de hofstedelanden gebruikt door vrouw de wed* Louis Bruynooghe, langs de Stavelestraal, nabij den Turfweg, te Ley sele, koopdag van 81) koopen Hoornen, waaronder Wilgen, Olmen, Hollanders, 2 eiken, dies 1 van 2 meiers dikte, en een espen. Stui*gei'stan<l Veurne. den 22. Nestor Vandewóude, zoon van August en van Maria Deschrevel, Smissestraal. den 24. Jéróme Mahieu, zoon van Eduard en van Antoinette Carre, Oosisliaat. den 28. Karei Morielez, rondleurder, geboren te Gliistel den 21 december 1853, met Anlonia-Maria Cayian, bijzondere, geboren te Veurne den 24 October 1860. zekerheid gekend; doch men denkt dat het vuur zou kunnen ontslaan zijn door het overbrengen naar de stalling van eenen pol veevoeder, waaraan misschien een glenster vuur was blijven aange kleefd. In den nacht van 17 lol 18 dezer is er te Merckem eene stoutmoedige diefte gepleegd; door trapte schelmen zijn in de woning van den veld wachter gedrongen en hebben er iwee-en-lwinlig konijnen uit eene aanpalende stalling gestolen hel was maar in den morgend dal de veldwachter zulks gewaar wierd. De kwaaddoeners zijn niet gekend. Zondag morgend heeft men te Noordscbote eenen landbouwer in ’t veld dood gevonden. Naar hel schijnt zou die persoon 's avonds te voren, in slaat van dronkenschap, in deopene lucht in slaap gevallen en versteven zijn. Te Blankenberghe en Oostende zijn zaterdag nacht verscheide vischsloepen gestrand en eene hollandsche bark is vergaan. Al hel scheepsvolk is gered. Men meldt uil Oostende, dat hel Belgisch schip Marie, kapitein Bontekoe, met garst geladen, gestrand is op Labor Frede bij Crozon. De kapitein is erg aan de beenen gekwetst. Van de bemanning zijn vier matrozen verdwenen. De belgische inailsloombool Marie Henriette, die dienst doet tusschen Ocs.ende en Dover, is zondag namiddag de haven van Antwerpen binnen geloopen. De boot had herhaalde pogingen aan gewend om de haven van Oostende te bereiken, maar kon dit niet uitvoeren, ten gevolge van hel hevig tempeest en de buitengewone liooge lij. Men meldt uit Oostende, 25 november: Gisteren namiddag is de visscherssloep n.“ 49, patroon Kroothoep van Oostende, onze haven binnengeloopen met de bemanning van de ncer- landsche Ceres, kapt. Mast, aan boord, welke van Burnt Island naar Dordrecht voer, met eene lading steenkolen. Hel neerlandsch schip stond vol water en was op bet punt te zinken toen het door de sloep werd opgemerkt, op de hoogte van Schou wen. De sloep zond eene harer booten ter hulp en de 7 man van den schooner werden gered weinige oogenblikken alvoren hel zinkende vaartuig onder de baren verdween.Er bevinden zich nog 60 sloepen, aan onze haven toebehoorende in zee, die de laatste tempeesten doorslaan hebben. De visscherssloepen van Oostende Liberal n.° 40 en Francois n.° 158, reeder Th. Hamman, zijn op de kust geworpen, naast het stakkelsel. De beman ning en de visschersgereedschappen zijn gered. Men schrijft uilGecraardsbergen dal zaterdag, rond 6 uur ’s avonds, een schrikkelijk ongeluk ge beurde in de gebouwen der brouwerij van den heer Emiel Van de Macle, aldaar. Een werkman, die bezig was met een val, dal voor het maken van oud bier werd benuttigd, schoon temaken, is, door hel koolzuur, voortkomende van den gist die op den bodem van het val lag, verslikt geworden. Een zijner makkers, die het licht hield, ging on middellijk den heer Van de Maele verwittigen, die aanstonds ter hulp van zijnen werkman snelde; vruchteloos poogde men hem te weerhouden zeg gende; dat hij zich aan eene gewissen dood bloot stelde, hij antwoordde: hel is gelijk Hij liet zich in het val neerzinken, en viel, martelaar van zijnen moed, aan de zijde van het eerste slachtoffer. Snel als den bliksem verspreide zich dat schrikkelijk nieuws; eene menigte volk kwam loegcloopen en verscheidene personen, waaronder de zoon van den lieer Van de Maele, wilden in het vat dalen; men moest hen met geweld weerhouden, en hel is dank aan de koelbloedigheid van den ge neesheer Rogé, dat men geene andere ongelukken te betreuren heeft. Intusschen was de gasstroom, die uit het val vloeide, zoo hevig dal hij verschei dene male het licht uitdoofde, men was verplicht het val met eenen hamer in te slaan om de twee lijken uit te halen. De verslagenheid is groot in de stad waar de heer Van de Maele zeer bemind en geacht was; zijne weduwe en kinderen zijn ontroostbaar. De ongelukkige werkman laat insge lijks eene weduwe en vijf kinderen na. Milicic. Hel collegie van Burgemeester en Schepenen der stad Veurne, brengt ter kennis der belangheb benden dat: 1. Alle Belgen, gehuwd of ongehuwd die van den krijgsdienst niet vrijgesteld en geboren zijn van den 1 januari tot den laalsten December 1858, vóór den 31 december naast zullen moeten doen inschrijven, de Zon- en Feesdagen uitgezonderd. En B. In de gevallen bij de nummers 3, 4 en 5 van het art. 27 der wel van den 3 Juin’ 1870, ge wijzigd bij de wet van 18 september 1873, de lot den dienst aangewezen mililiaan, door hel over lijden van een lid zijner familie, zelfs wanneer hij ingelijfd is, een titel lol de vrijstelling verkrijgt, gelijk aan degene die hij zou gehad hebben indien het overlijden zijne aanwijzing had voorgegaan, en Welke nummers luiden als volgt: N.° 3. Degene die de eetiige wettelijke afstam meling is van eenen nog levenden peusoon ten ware hij lot eene lamil. behoorde die welstellend is. N." 4. Deg ne die de onmisbare steun is (a) van zijnen vader en moeder of van een dezer; indien deze laatste overleden zijn, van zijne grootouders of van een dezer; (c) van een ol verschede weezen zijnde gebroeders of gezusters. N.” 5. De vaiier die weduwenaar is gebleven •net een of verscheide kinderen. De milicianen die zich in de gevallen bevinden 'oorgeschreveii bij gemelde nummers, worden verzocht hunne reclamatien ten Sladhuize alhier *n te dienen alle dagen, tenzij de Zon- en Feest dagen, van. 9 ure 's morgens tol 4 ure namiddag. nrnr ij,,, n H k i«—wa» immers mijnen vriend hare milde gaven gcschon- ken en kan hij alle soorten van dingen smeden. Ook, heeft hij nog eene andere klucht uitgevonden: bij wilde s.‘ Maarten spelen. Moedig ging hij met mij en andere makkers de trappen van den zolder op, en, door de opening in hel plafond, wierp hij niet veel juistheid eenige koekjes in de vergade- ringszaa! neer Het ging nog al geestiger worden, indien men hier geene poets had gebakken. Het licht waarmee men de trappen had opgei reden werd eensklaps uitgeblazen, de gezellen liepen stillekens de trappen af en Felix met zijnen bij- staanden vriend wierden met veel fatsoen voor een uur op den zolder gesloten. Wal zij dóór verricht hebben weet ik niet; maar na hunne verlossing zag ik Felix geheel bedwelmd en weinig te vreden de trappen afdalen. Waarlijk het is niet schoon van T part der fraters die hem zoo gefopt hebben. Doch, beste vriend, schep moed, de toekomende keer zullen wij ook onzen toer krijgen, en vergeet toch deze klucht met te zingen: IJzer warm Hoog den arm. kohhektiokbele rechtbank van vedrne. Eduard Tycket, te Hoogstaedc, 8 dagen gevang, over diefte. René Leuaerts, te Adinkcrke, 100 fr. boete, over jagt. Alois Depoorler, smid te Eessen, 14 dagen ge vang, over slagen. Henri Waeyenburg, gareel- en schoenmaker te Stavele, 26 fr. boete, over slagen. Clemence Verschaeve, werkvrouw te Leysele, 16 gevung, over diefte. o«w Karei Beckeii, te Sleeukcrke, 100 fr. boete, man in sterke Dranken DOBBELAERE-DE CROO, over jagt. groote Ooststraat, 13, Veurne. Genadige prijs. TuZETEST HIER 1 E^uggepoedei* ■I8” kwaliteit, te bekomen bij den drogist en koop- groote Ooststraat, 13, Veurne. Genadige prijs. Kantoor van den Notaris Ojk Ca.e, Doler- weegschaalstraat, n.° 10, te Veurne. DINSDAG 11 DECEMBER 1877, om 3 ure namiddag, ter herberg-afspanning de Papegaai te Nicuport, groote Markt, openbare verkooping van een lauis met Stallingen en Afhanglijkheden, staande en gelegen ter westzijde der dorpplaals van Lombartzijde, bekend bij kadaster sectie B, nummer 433. STERFGEVALLEN. c*. zzzstsc apaoetaaK^t BIJ ONTEIGENING, VAN EENE OM 3 URE NAMIDDAG, EEN1GE KOOP. GEBOORTEN. HUWELIJKEN. ---i n o p - ZITTING VAN 29 NOVEMBER. ZITTING VAN 30 NOVEMBER.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1877 | | pagina 3