HOFSTEDE met KJ» ïiectarei* uren JiO centinren It E KEXO U A K1XG EX. E H U I S r Tei’zelve herberg zullen ook verkocht worden ï;o koopeu dennen stukken, inadriers en ge schaafde dennen planken van alle lengte en dikte. Door T ambt van den Notaris Beornaert, te Alvcringhem, en op lijd van betaling, mits gewone borgstelling. Sterfgeval. Gisteren is te Brugge het treurig nieuws aan gekomen, dat M.r de burggraaf Alexander de Nieuporl, oud-provinciaal raadslid voor het kanton Veurne en gewezen arrondissements-commissaris van Audenaarde, le Algiers, in Afrika, overleden is. De heer de Nieuporl leed sedert eenige jaren aan rheumalismus, en het was den tweeden winter dal hij in Algiers overbraehl, waar de zachte en warme luchtstreek hem veel goed scheen te doen. Hij bevond er zich met eenen Bruggeling, MAErnest de Boesinghe, die deze treffende gebeurtenis aan Mevrouw de Nieuporl heeft laten bekend maken. Hel overlijden van den heer Al. de Nieuporl zal te Veurne^ on in onze omstreken eenen diepen indruk maken en rechtzinnig worden betreurd: Sedert meer dan dertig jaar kwam de Burggraaf, de Vicomte, zoo als men hem hier noemde, in Veurne hel zomer- en jaclitsaizoen overbrengen, in gansch Veurnambacht was hij gekend en aan zien als een inboorling, en overal wierd hij, voor zijn vriendelijk en rondborstig karakter, algemeen weduwaar van Justina Duryjeu, mei LeonieOctavie Bruwaert, kleermaakster, 29''jaren, geboren en wonende te Veurne. STERFGEVALLEN. den 15. Leonia Ryckaseys, I m. en 8 d. den 18. Franciscus Lagcsle, zonder beroep, 77 jaren, geboren (e Adinkerké en wonende te Veurne, weduwaar van Barbara Gruycx en Coleta Maesen. Algemeene Een smartelijk ongeluk is woensdag avond op de spoorweghaan voorgevallen. De genaamde Edmond Vanbrabanl, wonende te Avecappelle zich, om 10 ure ’s avonds, ondanks het verbod, langs de spoorweglijn naar huis willende begeven, is door den koopwarentrein die dezen avond maar om 10 i e ure aankwam, getroffen geweest. Zijn lichaam, glad in twee gesneden, is echter maar 's anderendaags door eenen werkman gevonden geworden. De dood moet oogenblikkehjk geweest zijn. Hij laat eene vrouw en kinderen achter. Een ministerieel besluit van 16 februari, laat de jacht toe op sneppen in de bosscheti van al de provinciën, van 1 lol 31 maarl inbegrepen. Bij koninklijk besluit van 12 ll bruari 1878, woidl vaslgesleld dat hel bestellen der gechar geerde brieven op eene gelijke' voorwaarde ge- Leys, te Leyselc, plaats. Zal M.' Beernaerl, Notaris te Alvcringhem, openbaarverkoopen: 1." Een Huis ten dienste van herberg,genaamd: de Klijte, met wagenmakerij, stallingen en verdere af hanglijkheden, te Leysele, Jangs de k'alsijde van dit dorp naar Bevereri, h.r 242 sektie D van ’t ka daster-,op omtrent 6 aren grond; 2." het recht van Cijnspacht aan den grond waarop dit huis en afhanglijkhcden staan en gebouwd zijn tot den 1 mei 1922, mits eene jaarlijksehé prestatie van 40 franks, telkens vallende den 1 mei. Bewoond en gebruikt door den gefaalden Eduard itendecker, tol den 1 april 1878. Konditien en eigendomsbewijzen berusten ter studie van genoemden Notaris. Ei O O E* E> /w (i van C-rjS2_A._A_G-ZD HOUT' le 2^1veringflieni-<loi*p, OP WOENSDAG G MAAKT 1878, zijnde Asschenwoqnsdag,. juist ten 2 urgnamiddag, op den kour der herberg bewoond door Joseph Dilliet, le Alveringhem-dorp. Nota. Te Poliinckhove, ontrent den Groe nen Bogacrd, in de nabijheid der hofstede van sieur Lahaye, en langs de straal, slaan er twee vimmen Fasseel en Spaans, dewelke in 2 koopeu zullen verkocht worden ter herberg van dito Rilliel, alwaar de verborging zal plaats hebben. OP WOENSDAG 27 MAART 1878, om 3 1,2 ure fiks des. namiddags, ter afspanning. ile Rhetorika bij de echtgenooten Gallop-Dewitte, oude Houtmarkt, te Veurne,' <1 Jpenharc Viarkooping van eene onlangs nieuwbebouwde ZAAI- EN GRASLANDEN, gestaan en gelegen binnen de GEBEENTEN SSEHBERGHE EH VINCHEM. Gebruikt door sieur Florimond Declereq-Markey, tol ’1"‘ Oktober 1878. Bij afficlten verdeeld in 5 koopeu en recht van Sleld wordt voor geheel hel koninkrijk. Men zal moeten betalen om de brieven per expres le doen bestellen door den post, voor het binnenland 25 centimen, wanneer zij gezonden worden naar bene samenvoeging, gemeente waar er een poslbureel is; 1 frank voor de andere gemeente. De betaling kan op voorhand gedaan worden door den verzender. Die schikkingen zullen ten uitvoer gebracht worden met den 1 maarl aanstaande. Hel in aanbouw zijnde paleis van juslicie, te Brussel, dat aanvankelijk drie millioen (en dal vond men duur!moest kosten, treeft van liever lede zes-en-twintig millioen vereischt. Dit was drie jaren geleden bekend. Thans wordt ontdekt dal men zich in de berekening vergist heeften hel cijfer van uitgaven zal zijn.... vijf- en dertig mil- namiddag, ter herberg-brouwerij van de weduwe Hoen! Hel is te hopen dat hol gebouw legen 1880, 1 '"•‘’-m, den bepaalden lijd van allevering, gereed zij, want duurt heiwerk nog eenige jaren, dan zullen wel vijftig millioen ilpodig zijn Men schrijft uil Parijs da,t de zaak Emeriquo maar in de eerste helft van april voor de tissien zal opgeroepen worden. KOaREKTIOKIiELE R£üüf3AlvK VAU VEDRÖE. Leopold De Gadt, werkman te Vkulsloo, achl dagen gevang en 26 Ir. boete,.over diclle. Jules-August Vandenbroucke, dienstknecht te Crombreke, 8 dagen getting en 26. ir. boete, over smaad. Pieter Hamers, werkman, Seralien Coopman, dieslkncchl, elk: 30 fr. boete, over jagl zonder wapendragrechl; 50 fr. boete, over jagt in ver hollen lijd; 100 boete, over jagl na hel ondergang der zon, beide le Middelkcrke. Louis lluyvaerl en Karei Huyvaert, elk 26 Ir. boete, over slagen, beide te Dixmude. Florimond D’hondt, werkipan le Veurne, 26 fr. boete, over slagen. Karei Leliouck, werkman te Veurne, 6 fr. boete, over eerroof eii belecdigitig. and <Iei* Vvurue. Minoor, riiy. den 15. Loon Vernicuwe, zoon van Theodoor en van Isabelle Dumon. Bewcstei poort. den 17. Jéróme Bruloot, zoon van Florimond en van Virginia Depoorler, Bewestcrpooi I. den 18. Gustaaf Lcclaire, zoon van Alfons en van Paulina Vandenabeele, Zuidstraal. den 20. Karel-Louis Hebreus, hoefsmid. 41 ja ren, geboren te Wavre en wonende te Veurne, GEDWONGENE OPENBARE VERK00P1NG van ten dienste van Herberg en Wagenmakerij, en Cijnscrpe TE LEÏSELE-DORPPLAATS. Op Donderdag 28 Februari 1878, juist ten 3 ure Kantoor van den Notaris Oiï Cak, Hdlcr- uccijschaalstraal, n." KL le Veurne. WOENSDAG G MAAKT 1878, om 4 lire namiddag, ter herberg den Gouden Appel, bij de echtgenooten Fosseprez-VenantNieuwstraal te Vcuriie, openbare verkooping van: Een BKiiis met JEi-T, gestaan en gelegen te Veurne, ter westzijde der Haudboogstraat. Gebruikl en bewoond, door Leonard Caylan- Loncke. was met dit doel in hel provinciaal hotel gereed gemaakt. De groole prachtige zaal, waarin de pro vincieraad zijne zittingen houdt, voor hel bal ge heel versierd; alles was vaardig om de genoodig- den le ontvangen. Om elf uur was de gouverneur vair een diner bij den h(‘cr burgemeèslcr terug gekomen, had een laalston blik op de toebereidselen geslagen en aan bevolen alle mógelijke voorzichtigheid rakende den calonfere in achl le nemen, die sedert vijl jaren niet gebrand had. Hel kwam hem rells voor, dal er een reuk van rook in hel hotel verspreid was. Een halfuur later sliep iedereen en alles wasslil in heigouvernemenlsholel, waar de dag nadien de dansmuziek hare vroolijksle loonen moest laten liooren. Om vier uur des morgens hoorde de concierge van het hotel een slag, alsof men een venster ge wei lig toesloeg. Hij trachtte weder in slaap te vallen, doch zonderlinge geruchten vervolgden hem, en hij stond op en opende eene deur, waar uit een ihkke rdok ontsnapte. Op het zelfde öogen- blik sloeg eene vlam omhoog, len zelfden tijd belde geacht en bemind, men aan de poort van hel hotel. Hel waren de ge- buren, die den brand bemerkt hadden. Hel vuur breidde zich sterk uil; op eenige oogenblikken Stond gansch hel hotel in vlam. De noodklok werd om half vijf uur geluid. Gansch de bezetting kwam nu aangesneld. De kleine brandspuiten der stad werden bij hel tooneel van de i brand gesleept. Zij kunnen hel water nog op geene manshoogte spuiten! De Smiélé littéraire, de Café des étrangers, de Presse zijn hedieigd. Een vuurregen valt pp de groote plaats. De hemel is een vuurgloed. Om zes uur stort de koepel mei een schrikkelijk gediuisch in. Hel schouwspel is ijzingwekkend grootsch Eenige uren waren voldoende om dit prachtig hotel te vernietigen, waarvan op hel huidige uur er niets meer overblijfl! Brussel, Gent, Oostende, bij depeche verwittigd, zenden hunne brandspuiten, die met eenen onge loof bare spoed zijn aangekomen en krachtig heb ben bijgedragen om de naburige woningen te be vrijden, waarvan eenige begonnen le branden. De overheden waren Ier plaats. De heer Ans pach. burgemeester van Brussel, werd opgemerkt. Men heeft de pompputten leeggeput der Eiermarkt en der Sim Amaiidplaats, alsook die van al de huizen der Groole plaats. En zeggen dal hel kanaal mder hel provinciaal gouvernemenlsholel loopt n hel noodig water lol blassching leveren kon D." meubelen zijn voor hel grootste deel niet I uimeu gered worden; talrijke kunstwerken, onder mi. re emie zeer schoone schilderij van Zamiekin, ijn de prooi der vlammen geworden: Hel schouw spel van hel ovei blijvend puin is bedroevend. De gevel van den binnenkant is vernieligd, die der plaats, ontdaan van zijnen koepel, loonl de gapende openingen der vensters. De meubelen liggen op de Groote plaats overhoop. De bezetting heell goed gewerkt. Wal hel volk betreft, zegt de Journal de Hruges, hel weigerde zij en dienst. Laai het maar branden, zegden de werklieden, w ij zuilen des te meer werk hebben. Die zelfzuchtige overweging loonl aan, hoe grool de ellende te Brugge is. De Journal de Hruges schrijft nog bel volgende: Er ligt in de ramp van dezen nacht eene groole les voor de sledelijke overheid van Brugge. Verhopen wij dal zij vruchten zal dragen. Onze stad bezit, onder hel opzicht van bramldienst,. geene ernstige inrichting. Alle sleden van België hebben verbe terde bluschluigen aangekocht, congressen van reddingsmiddelen zijn gehouden en geen enkel be stuur heelt nog hel recht onbewust te zijn van den vooruitgang ju dit vak gedaan. Te Brugge, de vijfde stad bestaal er niets: noch sloompuil, noch ijzeren op wagens slaande lad ders, noch vooral een pompierskorps, tot hel blus- sc.heu afgericht. Onlangs nog werd door een slede lijk raadslid een stelsel van seinen aanbevolen, zooals reeds onze groole sleden bezillen. Nauwe lijks werd naar hem geluisterd. Heden is een prachtig hotel slechts nog ecu puinhoop; iwee i huizen zijn bijna geheel algebraud. Wellicht zijn belangrijke papieren vernietigd, en de hartroerende indi ukken van den nacht kunnen ooi; ziekten, wellicht doodsgevallen len gevolge hebben, wam in de naburige huizen waren zieken, vrouwen en kinderen. Men heeft de woning en de bureelen kunnen be- V rijden. Hel gouvcrnemenls-hotel was slechts voor 140,000 Ir. verzekerd; de meubelen voor 10,000 fr. Bij geluk en. niettegenstaande de onverschrok kenheid der blusschers, heeft men geene ongeval len, nog menschenlevcns le betreuren. De stoom spuit van Geul wekte de algemeene bewondering der Bruggelingen op door haren kracht en de ge zwindheid der werking van hare groote water stralen. 5 ZITTING VAN 21 .FEBRUARI. ZITTING VAN 22 F EBRl.'AJU II UW’EL 1.1 KEN.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1878 | | pagina 3