SCHOOR WOONHUIS, thans Koflijliuis genaamd den Arend beslaande uil groote Estaminetplaals, en verdere gerieflijk heden te Veurne, ler oostzijde der groolc Markt, op 86 cent" medegaandc erve, seklie A, n.r 247bis. BEEE^b^IASÜNGEAl. Bericht aan de Landbouwers. TOJEWIÜTZIlsrGr, in eene fitting, met Barbara-Sophia Debysere, viscliverkoopster, 45 jaren, geboren lo Crombeke en wonende te Veurne. M.1" OP WOENSDAG, 8" MEI 1878, 4 ure namiddag, ter herberg de Finite, groolc Ooslslraal, te Veurne, V EK Van een üTZTIS ten dienste van Winkel, met Gerieflijkheden, Grond en Erf, in de Zuid- slraal, te Veurne, bewoond door vrouw de wed' Coolaert-Allaert; Ingeiiotlreding met 1" Juni 1878. .Vlgenieene Tijdingen. Ter gelegenheid der II. Bloedprocessie welke maandag G Mei te, Brugge plaats heeft, zal er een bijzondere trein, om 7 ure 17 n^inuten uit Vcurnc vertrekken (komende van Duinkcrke) om ten 8 ure 55 m. te Brugge aan te komen. Er zuilen in al de station kaarten voor gaan en koeren afgeleverd worden. Terugkomst uit Brugge, ten 6 ure 15 in. 1 'an Duitscbland onderworpen aan den volgenden tarief: Vaste taks van 80 centiemen per telegram, ver hoogd met 10 centiemen per woord; drievoudige taks voor de dringende telegrammen; de helft ver meerdering voor de vergeleken telegrammen. Het antwoord kan betaald worden voor hel getal aan geduide woorden, tol hel maximum van 30 woorden. Bij gebrek van aanduiding, wordt hel antwoord voor 10 woorden betaald. Het ontvangst bewijs wordt op 10 woorden gelakseerd. Een groote brand is zondag te Brussel uilge- borsten in het magazijn van lijnwaad en wollen dekens van de heeren Bauffe en Vanswae, Aren bergstraat. liet magazijn, waarin zich voor 300,000 fr.koopwaren bevond, is geheel vernield, de pompiers, soldaten en verscheidene burgerszijn er in gelukt voor eenige duizende frank koopwaren te redden. Men weet niet aan welke oorzaken de brand moet toegeschreven worden. Niemand slaapt in het deel van hel gebouw dal tot magazijn dient en de sleutels zijn altijd in bezit van den heer Baufl'e. Hij was van ’s middags lot 5 uur in huis geweest en had al de deuren zorgvuldig gesloten, na overal rond gegaan te zijn, gelijk hij de ge woonte had te doen. De familie Baufl’e en Vanswae hadden het jaarfeest gevierd van de geboorte van mevrouw Vanswae. Om 11 uur waren zij geschei den, zonder iets gezien te hebben. Mev. Vanswae bad zich te bed gelegd rond middernacht, terwijl haar echtgenoot een oogslag in hel dagblad wierp, als de dienstmeid gewekt werd door eene groote klaarte. De verbrande koopwaren zijn verzekerd. Ter gelegenheid van de wereldtentoonstelling i te Parijs, zullen erreiskaartjes voorgaan en keeren lol Parijs afgeleverd worden in de volgende statiën 1 te rekenen van 30: Antwerpen, ’s Gravenbrakel, Brussel, Brugge, Gent, lloei, Luik, Namen, Oos tende, Spa en Verviers. Deze kaartjes zijn goed gedurende 8 dagen voor al de treinen, wat de 1° en 2“ klassen betreft en voor de gewone treinen slechts, wat de 3° klas aangaat. Als de aankomst te Parijs den zelfden dag niet kan geschieden, be ginnen de kaartjes maar ’s anderdags te lellen. Twee kinderen van beneden de 10 jaar worden met een enkel kaartje toegelalen. Een kind betaalt volle plaats. De kinderen van beneden de twee jaar, die op den schoot blijven zitten, worden kosteloos vervoerd. De kaartjes om goed te zijn voor den terugkeer, moeten in den guichel der statie van Parijs aangeboden worden, waar men er het zegel van den dag zal opslaan. KORREKTIONNELE RECHTBANK VAN VEURNE. Leo Decraemer, werkman te Leke, 3 maanden gevang en 26 fr. boete, over kinderlating. Joannes Vcrborgh, hovenier te Lombartzijde, 26 fr. boete, over eerroof. Hcnri Scharrc, werkman te Nieuporl, 30 dagen gevang, over wederstand en slagen. Joseph Puis, metser te Veurne, 8 dagen gevang, over een slag. August Vandenbroucke, werkman te Crombeke, 2 maanden gevang en 26 fr. boete, over diefle. >Jui’gcrHtnn<l dor Veurne. den 27. Emiel Vanbesicn, zoon van Karel en van Silvia Desmedl, 's Heerwillems. den 30. Jules- Lahaye, zoon van, Francis en van Justina Capoen, Bewesterpoort. den 30. Maria Bailleul, dochter van Henri en van Mary Debeerst, Oostslraat. den 1 mei. Jules Dubois, zoon van David en van Leonie Lazoorc, Bewesterpoort. den 1. Benjamin-Felix Vandecasteele, brouwer, 39 jaren, geboren te Pcrvyse en wonende teVcurnc, met Anna-Thcresia Vanarent, rcnleniersler, 44 jarcn, geboren te Ooslduinkerke en wonende te Veurne. den 1. Philiberlus Bailleul, dienstbod», 34 jarcn, geboren te Leke en wonende te Adihkerke, met Octavie Coucke, dienstmeid, 24 jaren, geboren te Couckelaerc en wonende te Veurne. den 1. August Schoonvaere, werkman, 31 jaren, geboren te Couckelaerc en wonende te Veurne, den 1. Ludovicos Willaerl, 5 m. en 18 d. den 1. Leonie Vermeulen, 7 j. 8 m. en 24 d. den 2. August Bruwaert, 10 j. 10 in. en 8 d. den 2. Franciscus Vanhove, kostganger in Toud mannenhuis, 80 jaren, geboren te Bülscimp en wonende te Veurne, weduwaar van Sophia Laseure. Opening der Wereldtentoonstelling. Men meldt uil Parijs, 1 mei De opening der Wereldtentoonstelling heeft heden plaats gehad, gelijkvormjg hel programma. De eerewaclitcn zijn om één uur ntlar hunne hotels gaan afhalen, om hen naar de tentoonstel ling te geleiden, de voorzitters van den Senaat en der Kamer, koning Francesco di Assise, den prins van Wallis, den prins van Oranje, den prins van Dencmark, prins Amedcus en prins Hendrik der Nederlanden. De maarschalk, de ministers, de senatcurs, de afgevaardigden, de leden van hel diplomatisch korps waren om twee uur in het paleis van den Trocadero vereenigd. De hoofdcommissie der ten toonstelling en de voorzitters der vreeipde sectiën, onder welke zich de prins van Wallis en prins Amedcus bevonden, werden den president der Iransche republiek voorgesleld. Koning Francesco, de prins van Oranje en de prins van Dencmark bevonden zich aan de rechter zijde van maarschalk Mac-Mahon. De prins van Wallis, prins Hendrik, prins Amcdeus aan do linkerzijde. Verder bemerkte men aartshertog Leopold, vertegenwoordiger van Oostenrijk, en de hertog van Leuchlenberg, vertegenwoordiger van Rusland. Wanneer de voorstellingen en de begroetingen geëindigd waren, trad de minister van koophandel en landbouw vooruit, en sprak eene redevoering uil, die zeer toegejuichl werd. Hij herinnerde dal het denkbeeld der tentoon stelling ontstaan was, den dag nadat de republiek eene bepaalde bekrachtiging had bekomen. Het republikeinse)! gouvernement wilde aldus te ken nen geven, welke het doel waren zijner strevingen en zijner bedrijvigheid. Het betuigde van zijn ge loof in de stevigheid en de vruchtbaarheid der instellingen, die het land zich had gegeven. Hel be krachtigde zijn vertrouwen iu de toegenegenheid der vreemde gouvernementen. Na verder uiteengezet te hebben, welke werk zaamheden en welke pogingen zijn moeten aange wend worden om dit groot werk tot goed einde te brengen, bedankte de minister vooreerstde vreemde stalen, die zoo heerlijk den oproep van Frankrijk hadden beantwoord, die hunne kunstschatten, hunne nijverheidsvoortbrengselen hebben gezon den, en heden hunne hoffelijkheid bekronen, met de opening te vereeren, door de tegenwoordigheid hunner doorluchligste burgers, hunner meest ge liefde prinsen. De tentoonstelling, zegde de mi nister ten slotte, is het bewijs eener leefbaarheid, welke, in de geschiedenis der republiek zal ge kenmerkt zijn. De president dér republiek antwoordde, dat hij zich aansloot bij de gevoelens, door den minister uiigedrukt, en zich geluk wenschtc over den be komen heerlijken uitslag, waarvan hij gelukkig is de geheele wereld getuige te maken. Hij bedankte ook de vreemde natiën, omdat zij zoo volledig den oproep van Frankrijk hadden beantwoord. Daarna sprak de president de openingslormuul uit: «In naam der republiek verklaar ik de tentoonstelling geopend. Geestdriftige kreten van: Leve de republiek! Leve Frankrijk! weerklonken nu, terwijl het kanon schooien de krijgsmuzieken speelden. Üphetzelfde oogenblik straalde het water uil de groote Cascade in do hoogte; de plechtigheid was groolsch, in drukwekkend; het schouwspel prachtig. De voorzitter, gevolgd van oenen talrijken stoet, doorliep vervolgens verschillende gedeelten der tentoonstelling. Den Tracadero nu afstappende, trad de stoet het Ghamp-de-Mars binnen. De tentoonstelling levert een wonderbaar zicht op en overtreft al de voorgaanden. Al de machic- nen werken. Het belgisch gezantschap woonde den stoet in groolen tenue bij. Maarschalk Mac Mahon en de vreemde prinsen hebben de belgische afdecling bezocht, alwaar de commissie hem wachtte. Deze heelt de geluk- wenschen van den maarschalk ontvangen. De belgische sectie is eene der meest gevorderden. Men heelt vooral de tentoonstelling der stad Verviers bewonderd. De volksmenigte was ontzag lijk, niettegenstaande het nu en dan regende. Hel grootste getal der huizen zijn bevlaagd met vaan dels van al de natiën. Geheel Parijs levert het lëcslclijksle uitzicht op. Men bemerkt reeds een overgroot getal vreemdelingen. Kantoor van den Notaris DE ÜAE, Holer- weegschaalstraat, n.° 10, te Veurne. I De Brauwcre, te Veurne. Waulers, te Dixmude. Beernaert, te Alveringhem. De Puydt, te Nieuporl. Vandenberghe te Gyverinchovc en Deseck, te Boerst. Cornille, te Wulveringhem. Tc rekenen van 1 mei zijn de telegraphische correspondencicn voor alle bestemmingen De luchtkamer der Notarissen voor hel gerechts- omlrck Veurne, is voor hel dienstjaar 1878-1879, zamengestcld zoo volgt: Voorzitter, Sijndic, Verslaggever, Schatbew.der Leden, Sekretaris, Dagelijks natezien; ingenoltreding met de toe wijzing. Koop 2. WOONHUIS met Erve, ten dienste van Ijzerwinkel en smis, aan den hoek der oude Veemcrkt en Zuidstraat. Bewoond en gebruikt door Lodewijk Willems, tot 23 Mei 1879, aan fr. 300 ’s jaars, boven de grondlasten. Koop 3. WOONHÜIZEKEN met Erve en plaats ler zuidzijde der oude Veemcrkt. Bewoond en gebruikt door Charlotte Clemmers- seune, lol 23 April 1879, aan fr. 60 ’s jaars, last vrij. Koop i. WOONHUIS met Erve en afhangelijk- heden, ter noordzijde der Duinkerkstraal. Bewoond en gebruikt door Pieter De Schieter, aan fr. 240 ’s jaars, boven de grondlasten. Nadere inlichtingen bij de Notarissen De Brauwere en De Cae, beide te Veurne. Allerbeste GUANO alsook CHIMIEKE VETTE zijn te bekomen bij Vanliaecke en Koelens, kooplieden te Veurne, aan de volgende prijzen Cliimieke Vette aan iSO **»•- p. kilos. <>u:«uo JJl WOENSDAG 22 MEI 1878, om 4 ure namiddag, ter herberg van sieur Kerkhove- Degans, te Bulscamp-dorp, openbare verkooping van 1° Koop. Een Huis met Grond en Erf, te Bulscamp-dorpplaats, laatst gebruikt door Maria Duron. 2e Koop. 1 hectare 96 aren Zaailand, in Veurnc-Bewesterpoort, seklie B, nummer 433. Kantoor van .W.lcr CoitlVlBull.E, Notaris te Wulveringhem. OP WOENSDAG 29 ME! 1878, om 3 ure namiddag, in het te verkoopen koflijliuis genaamd den Arend op de groote Markt te Veurne en bewoond door d’heer Quartier-Verbeque, Openbare Verkooping van een Bewoond en gebruikt door voornoemden heer Quartier, lot 1 Juli naast. De kooper zal het vermogen hebben van over te nemen al bel herberggerief en wel namenllijk eenen goeden biljaard met loebehoor- len, de stoof, toog, loket, stoelen, witte marmeren tafels, enz. Donderdag 23,lcn Mei 1878, 3 ure namiddag, iu de Parijsschaal, Duinkerkstraal, te Veurne, van: Koop i. Schoon beplant LUSTHOF, wijk B, n.r’ lOSins en 106, groot 11 0,37,45 G"; palende west en noord den Weslburgwcg, oost den. Pannestcenwcg. ZITTING VAN 2 MEI. ZITTING VAN 5 MEI. GEBOORTEN. HUWELIJKEN. STERFGEVALLEN. STAD VEURNE.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1878 | | pagina 3