VAN VEURNE Ferdinand de STL’EBS. i NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT i s KIEZING VOOR DEN SENAAT. OOSTENDE 4 VAN VEURNE-NIEUPORT: jaap». ZATERDAG 25 MEI het onder- Duinkerke naar Veurne - M.1 Diederik (Thierri) van Limburg-Stirum. Zijns geleerdheid. De Veurnaai' beweert, dat de beer van Limburg- Stiruni een zeer geleerd man is. Wij welen het niet, en daarom zullen wij die bewering niet be strijden. Wij willen aannemen, dal hij fransche artikels geleverd heeft aan la Société d’Emulation, alsook voor den Messager des Sciences historigucs, maar wij gelooven te mogen verzekeren, tegen- Eenafzonderlijk nummer 10 c." Bekendmakingen la centiemen den drukregel. Men schrijll in bij den drukker-nitgever, Ooststraat, G, te Veurne, en op alle postkantoren des rijks. Brieven en geld vrachtvrij. Alle mededeelingen, artikels of brieven, behoorlijk onderleekend, alsook bekendmakingen uiterlijk legen Vrijdag middag toe lezenden. en allen Woensdag in Sup- die echter spoedig beteugeld* werd. Men wil dal zij ingeiicbl was om Murad, den onttroonden sultan, weder op den troon te helpen. Murad loochent echter er deel aan genomen te hebben. De fransche Kamer der Gedeputeerden heeft de kiezing van M. de Mun, gewezen kapitein der kurassiers en nu een dollen wanhopend en woedend, en hunne dolheid geene palen meer kennend, nemen zij hunne toevlucht lot de laagste middelen, tol allerlei lasteringen, lot de grofste spot namen, tol de kwedsendsle verdichtsels. Al dm schaamteloosheden en ongeoor loofde uitdrukkingen zullen weinig indruk maken op de verstandige kiezers, en, bij gevolg, geenszins de kandidatuur van den heer de Sluers benadceligen, maar zij zul len aantonnen, dal er ten dienste van de klerikale partij mannen gebruikt worden zonder schaam Ie, zonder wel voegelijk heid, voor wie alle middelen goed zijn, en die voor vuigen laster niet terugdeinzen als er maar wal politiek of persoonlijk voordeel door te verkrijgen is. Foeiklerikftlen, Hel Blad verschijnt allen Zaterdag; plement. Voor Stad: 6 maanden, fr. 3-25 Een jaar, fr. G-00. Voor ganscli llelgie: G maanden, fr. 3-75 Een jaar, fr. 7-00. Voor Frankrijk: fr. 16-50 ’sjaars. 6-15 11-05 3-40 5-00 Lichlervelde naar Veurne 7-10 Veurne naar Lichtervclde 7-17 12-06 4-37 G-02 Veurne naar Duinkerke C 22 Graaf Schouwalofl’ is te Dover aange komen en onmiddelijk naar Londen ver trokken. Hel is le denken dal hij zich nu spoedig in betrekking zal stellen mei hel engelse!) ministerie en men dus aldra zal weten of men eene vreedzame oplossing van hel vraagstuk van het Oosten ver hopen mag. Volgens den Times zonden de eenige be richten, waaraan men eenig geloof hechten mag, deze zijn, dal Busland toegevingen wil doen, wat Bulgarie betreft. De grenzen zouden ingekrompen worden, de duurder bezetting verkort, hel effectief der russi- sclie troepen vei minde*)d en de herinrich ting des lands toeverlrotiwd worden aan eene etiropeesche commissie in plaats eener russische. Men leest in de Agcncc rus.se: Men heeft alle redenen om te gelooven, dal de pogin gen dergenen,, die er belang hij hebben om den om log te zien uitbersten, n die ge tracht hebben eene overeenkomst lusschen Kusland en Engeland le beletten, zonder uitslag zullen blijven. De laatste lijdingen uil Gonstanlinopel en uil Berlijn, zoowel als die, rakende de aanslaande vereeniging van het congres, bewijzen het. Gemeld blad logenstraft al de voorbarige en valsche lijdingen, den uitslag der zen ding van graaf Schouwaloff betreffende. Hel doel uitschijnen, dal de stellige lijdin gen over den uitslag dier zending maar in den loop dezer week le Londen en Petersburg kunnen aankomen. Er heelï weder eene kleine naleisom- wenteling le Gonstanlinopel plaats gehad, 9- 08 1-35 7-50 Nieuport-Dixmude 7-15 11-55 4-20 0-00 10- 15 2-39 8-56 Dixmude-Nieuport 9-50 00-00 2-20 8-35 ultramonlaan, uitgesleld tol na zoek der enkwesl-commissie. M. De Mun zou liever gehad hebben dal men zijn kiezing ongeldig verklaarde, maar de meerderheid heeft, ondanks zijne hevige redevoering, hem die voldoening gewei gerd. De openbare denkwijze in Frankrijk loont zich alle dagen meer en meer voor standster van de openbare rust, n:t vooral zoolang de wereldtentoonstelling duurt. In de Kamer zal eerlang een ontwerp worden neèrgelegd om ontploffingen, zoo als er in de rue Béranger heeft plaats ge had le voorkomen. Hel pruisisch ministerie heeft zich vrij dag op nieuw vereenigd om maatregelen le nemen le gevolge van den aanslag op ’l leven van den keizer. Onder hel publiek heerschl eene groote onrust over de poli tieke gevolgen die dil feil kan na zich slepen. Men spreekt van hel dekreleren van uilzonderlijke maait (“gelen, maar de redenerende volksklas gelooft er niet aan. De liberale drukpers loont er zich opent lijk vijandig aan. Veurne, Sw Xlei. Indien hel nog noodig ware te bestaligen, boe goed de kandidatuur is van den heer F. de Sluers, hoe gelukkig de liberalen der vereenigde art omlissemenlen van Oos tende en Veurne-'vieupoi l zijn geweest in de keus van hunnen kandidaat voor de senatoriale kiezing van den 11*“ Juni, zou den wij er van het bewijs vinden in de verslagenheid der klerikale)). Ja, sedert dal deze kandidatuur open baar is gemaakt en algemeen is gekend, verkeeren onze politieke tegenstrevers in de grootste onrust. Zij staan paf, zij zijn j X.' 12(>. zulke middelen zijn schandalig. Staal de kandidatuur voor van uwen kandidaat, gij hebt er hel recht toe, maar doet het ten minsten met eerlijke middelen, of zoo niet, gij zuil aan alle menschen hel recht geven u le verachten. Een kamper vecht met eerlijke wapenen, en valt zijnen vijand langs achter niet aan. De schrijvers van den Veuruaar hebben echter, sedert jaren en bij alle voorgaande kiezingen, zoo veel laagheden aan den dag gelegd, dal wij niet hopen durven dal zij lot betere inzich ten zullen gekomen zijn. Altijd dal eeuwig systeem van Bazile: lasteren en altijd las teren! Wij zullen, Veuruaar, u op deze slappen niet volgen; wij willen M.r van Limburg- Slirum niet doen doorgaan voor hetgeen hij niet is; wij zullen hem met geene grof heden overladen, enkel zullen wij zeggen en blijven zeggen dat hij niet geschikt is, noch dooi' zijn karakter, noch door zijne neigingen, noch door zijne princiepen, om de ware belangen onzer streek in den Senaat le verdedigen. Zijn karakter en zijne neigingen inderdaad, verwijderen hem van de menschen en van het bestuur lijk leven, en, als slaafsche voorstander van bel klerikalismus, zou hij medewerken om de liberalen nog meer le doen vervol gen, om de overbeersching der geestelijken nog ondragelijker le maken, en om een ministerie te ondersteunen welk hel land in schulden steekt, de lasten verzwaart en onze streek alsook de sleden Nieiiporl en Veurne als versloolelingen behandelt. Neen, de heer van Limburg dient ons niet, en daarom bevelen wij uil alle onze kracht oenen man aan, die door zijne be kwaam heid, zijne gematigheid,zijne dienst willigheid hel liberale vaderland wil nuttig wezen. Daarom vragen en bidden wij aan eiken kiezer, aan elkeen die bekommerd is mei hel welzijn van allen, en inzond'öï- 1 ijk mei hel welzijn van onze arrondisse menten, dal hij op I 1 juni, als een vrij man, als een man van hart en geweten zoude stemmen voor den heer Feiuliiiiimd «ie 8TUER8. IK7.8. 8-20 le Vertrekuren van --o-.Vloc- DER LIBERALE VEREEN IGINGEN Intaclii'iJviiiK suilliaiif voorop: i den ijzeren weg van Duinkerke, Veurne naar -huh in» yrn.-.mii wfiniM—inr-ir-r POLITIEK OVERZICHT. -I.iciiterveldc en Dixniudc naar Kieuporï. I n-T

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1878 | | pagina 1