h BE KEN DM A KIN GEN. Aan de Landbouwers. HUIS M E T E R V E Burgerstand dor stad Veurne. den 4. August Albrecht, zoon van Eduard on van Rosalie Nowé, Bewesterpoort. den 5. Henricus Meyers, zoon van Cornelius en van Justina Vandewoude, Bewesterpoort. den 8. Maria-Magdelene Lejeune, winkelierster, 76 jaren, geboren en wonende le Veurne, weduwe van Jan Vandevelde. den 10. Prosper Gesquiere, 3 j. 1 m. en 10 d. den 11. Pieter-Josephus Lagrou, bijzonderen, 79 jaren, 7 maanden en 20 dagen, geboren te Pervyse en wonende te Veurne, man van Marie Hoedt. August Lagrou, dienstknecht, August Sinnaeve, werkman, elk 1 maand gevang, over slagen, beide te Couckelaere. Anicel Wicke, kleermaker te Bcveren, 2 maanden gevang en 50 fr. boete, over een dier gewond te hebben. Karei Fortry, werkman le Vladsloo, een jaar gevang, over diefle. Kantoor van den Notaris de brauwere, St. Denijsplaals, te Veurne. VEILING WOENSDAG I7de“ JULI 1878 en volgenden dag noodig zijnde, telkens om 1 ure namiddag, van den prnchtigen Huisraad bekleedende het sterfhuis van den heer Burge meester Behaeghel, te Veurne. Met medewerking van den heer Notaris DECAE. en 40 fr. aan H. Doom, lanb’ le Dickebusch; 2® premie, bronzen eermetaal en 20 fr. aan L. Ver meesch, voornoemd. Schapen ten hoogsten 3 jaar oud, wegende ten minste 50 kilogrammen 1® premie, fr. 20, aan C. Demeesler voornoemd. 2" id. 10, id. id Verkens ten hoogsten 2 jaar oud, wegende ten minste ISO kilogrammen Verkens van groot ras, premie, fr. 25, aan C. Ryckewaert, slachter te Veurne. Verkens van klein ras premie, fr. 20, aan A. Vandendries, slachter le Veurne. .llgemeene 'Tijdingen. Weslvlaanderen op 31 december laatst telde 683,301 inwoners, dit is 667 min als in 1876. Wat meldenswaardig is, is dat het getal geboortens juist gelijk is met liet getal sterfgevallen, te welen 22,175. Wederom een verdronken. Maandag avond, rond 6 ure, is de lijarige Rector Hamers, geboren en wonende te Oostende, in de Capucijnestraal, aldaar in de Brugsche vaart verdronken, een bad nemende. Anderhalf uur later werd /ijn lijk uitge haald en en door doctor Freyman onderzocht en naar zijne woning overgebracht. Een brand heeft over eenige dagen te Cools- i camp eenc tweewoonst in asch gelegd, toebehoo- rendeaan den notaris Demuelenaere. Schade 3,500 fr. Te Moorseele zijn insgelijks drij huizen afge brand schade 3000 fr. De landlooper, die zich in de omstreken van Korlrijk plichtig maakte aan de grofe feiten van onzedelijkheid, wiens signalement alom was aan geplakt en op wiens hoofd 100 fr. gesteld waren, is le Zwijndrecht aangehouden geworden en zit thans le Kortrijk gevangen. Hel schijnt een-veroor- deeldc le zijn, die het grootste gedeelte van zijn leven voor dergelijke feiten heeft overgebracht en die nauwelijks een jaar was op vrije voeten gesteld geweest. (Mandelgalm.) Het commeit voor de inschrijving, geopend om aan de koningin een geschenk aan te bieden, heeft zich vergaderd. Men weel dat dit comiteit bestaal uil 41 burgemeesters van arrondissements- hoofdplaaisen. Hel comiteit heeft besloten de koningin eene zilveren kroon le koopen, versierd met briljanten. De teekening van die kroon is van den heer Buis, goudsmid te Brussel. Deze kroon beslaat uit eenen band, waarop met het jaartal een opschrift zal voorkomen den 2a‘" verjaardag van het huwelijk des konings en der koningin herin nerende. Boven den band komen pluimen in dia mant en zilver. Hel comiteit heeft hel aanbod aan vaard van een onzer voornaamste kanten fabrie kanten, den heer Baert, die voorgesteld heeft bij de kroon eenen sleep in kanten te voegen, met de wapens der negen provinciën op. Men verzekert dal de Kamers rond het einde dezer maand, waarschijnlijk den 23 dezer, in bui tengewonen zittijd zullen bijeengeroepen worden. De heer Barthelemy Dumortier, staatsminis ter, volksvertegenwoordiger van het arrondisse ment Roeselare, is dinsdag morgend om 5 uur, te Doornik overleden. Hij werd in 1796 in diezelfde stad geboren. Na zijne studiën le Parijs geëindigd te hebben, gevoelde hij zich lot de politiek aange dreven. Hij nameen ruim deel aan de beweging, waaraan hel koningrijk Belgie zijn bestaan te danken heeft. Hij was lid van deStaten-Generaal onderkoning Willem en behoorde tot de tegenpartij. In 1830 stelde hij adres op aan de burgerwacht van Door nik en den 22 september leidde hij den aanval der hollandsche posten. De citadel gaf zich 5 dagen nadien over. De kiezers van Doornik duidden hem in 1830 aan als toegevoegd lid van het nationaal Congres. Hij werd in 1831 door zijne geboortestad naar de Kamer van volksvertegenwoordigers ge zonden. De katholijken en liberalen waren dan vereenigd. Later ontstond de scheiding der beiden partijen. De heer Dumortier deelde do denkwijze niet van de meerderheid van zijn arrondissement en eenige jaren later stelde hij zich te Roeselare op den rang. Dit arrondissement heeft hij tol den laatstèn dag zijns levens vertegenwoordigd. Bij koninklijk besluit van 6 juli is de heer Arlli. Waroqué, lid der Kamer van volksvertegen woordigers, en nijveraar le Morlanwclz, voorzitter benoemd van de belgische commissie der wereld tentoonstelling van Parijs, en van de belgische sectie van den internationalen jury van gezegde tentoonstelling, in vervanging van den heer de Caraman-Chimay, die zijn ontslag van deze bedie ningen heeft gegeven. De ontvangsten van de parijsebe tentoonstel ling gedurende de maanden mei en juni den 30 juni niet medegerekend) bedroegen 3,122,963 fr. De langste brug der wereld is die welke thans gebouwd wordt over de zeeënglo Firth of Taij, in Schotland, niet van de aanzienlijke haven Dundee. Zij zal eene lengte hebben van 3148 me ters. De kosten van dien reuzenbouw worden op 5,280,000 frank berekend. De amerikaansche dagbladen melden dal ze kere heer Bishop in eene papieren boot eene reis heeft afgclegd van 2500 mijlen, te weten van Que bec naarde Mexikaansche golf. De papieren boot zou weinig ol niet geleden hebben, terwijl de rei ziger uitgeput en ziek van zijnen tocht is weerge keerd, ten gevolge zijner vermoeienissen en onl- bceringen. De papieren boot van den heer Bishop weegt 58 pond, en heeft eenc lengte van 14 voet; de reis van den heer Bishop, welke slechts het gevolg was eener wedding, schijnt bewezen te KCHHEKTIOKNELE RECHTBANK VAN VEURNE. Desiré Morent, herbergier, René Deruyler, her- bergiers-zoon, elk 8 dagen gevang en 26 fr. boete, over lichte geweldadigheden, beide te Clercken. Jan Phlypo, le Clercken, 26 fr. boete, over zedenschennis. David Vandaele, werkman te Clercken, 1 maand en 8 dagen gevang, over verbreking van afsluiting. Desiré Folens, 2 fr. boete, over boomvernieling en 26 fr. boete, over slagen; Desiré Bekaerl, 10 fr. boete, over beledigingen, beide werklieden le Woumen. Leo Vinck, le Nieuport, 15 dagen gevang, over bedriegerij. hebben dal papieren booten alle anderen overtref fen, wal de snelheid, den weerstand tegen de vochtigheid en den stroom aangaat. Peerden van zwaar ras geschikt voor den Landbouw. Merrien van 1 tot 2 jaar, gezegd achttienmaan- ders,p premie, zilv. verguld eermetaal en fr. 100, aan C. Claeys, landb’ te Coxyde; 2' premie, bronzen eermetaal en fr. 75, aan P. Tahon, landb’ te Steen kerke; 3' premie, bronzen eermetaal en fr. 50, aan L. Vermeesch, landb’ te Houlhem; 4“ premie, bronzen eermetaal en fr. 25, aan de kinders Rom- melaere te Caeskerke. Merrien van 2 lot 3 jaar, gezegd dertigmaanders, 1’ premie, zilv. verguld eermetaal en tr. 100 aan C. Claeys, voornoemd; 2" premie, bronz. eermetaal en fr. 75, aan P. Mesdach, landb’ te Lampernissc; 3' premie, bronzen eermetaal en fr. 50, aan P. De Cae, landb’ te Wulpen; 4’ premie, bronzen eerm. en fr. 25 aan P. Vandenbussche, landb' te Steen kerke. Merrien van allen ouderdom en ras, met veulens, 1* premie, zilv. verguld eermetaal en fr. 100, aan C. Cavereel. landb’ te Ramscappelle; 2® premie, bronzen eermetaal en fr. 75, aan P. Blomme, landb’ te Steenkerke; 3® premie, bronz. eermetaal en fr. 50, aan A. Everaerl, landb’ te Veurne; 4® premie, bronzen eermetaal en fr. 25, aan D. De- clerck, landbr te Coxyde. Merrien van boven de driejaren, 1* premie, zilv. verguld eermetaal en fr. 75, aan Ed. Vantoorlcl- boQin, landb’ te Stcenkerke; 2® premie, bronzen eermetaal on fr. 50, aan P. Vandenbussche, landb’ te Steenkerke; 3® premie, bronzen eermetaal en fr. 25, aan C. Vandenbussche, landb’ te Veurne. Stieren gezegd jaarlingen, 1® premie, zilv. verguld eermetaal en fr. 100, J. Billiel, koopman te Alve- ringhein; 2® premie, bronzen eermetaal en fr. 75, aan D. Vanhoulle, landb’ te Weslende; 3® premie, bronzen eermetaal en fr. 50, aan I). Dcclerck, voornoemd; 4® premie, bronz. eermetaal en Ir. 25, aan P. Deschool meest er, landb' le Wulpen. Stieren van meer dan twee jaren, 1® premie, zilv. verguld eermetaal en fr. 100, aan L. Misselyn, landb’ le Nicucappelle; 2” premie, bronz. eermetaal en fr. 75, aan L. Aernoudt, landb’ te Ghistel; 3® premie, bronzen eermetaal en fr. 50, aan P. Gan- tois, landb’ te Lcysclc. Bekalfiie Veerzen van twee tol drie jaren, 1® pre mie, zilv. verguld eermetaal en fr. 100, aan L. Van Daele, landb’ le Veurne; 2® premie, bronzen eerm. en fr. 75, aan L. Aernoudt, voornoemd; 3® premie, bronzen eermetaal en fr. 50, aan L. Dewilte, voor noemd; 4® premie, bronzen eermetaal en fr. 25, aan L. Van Daele, voornoemd. Bekalide Koeien ran allen ouderdom, 1® premie, zilv. verg, eermetaal en fr. 100, aan D.Vanhoulle, landb’ te Weslende; 2® premie, bronz. eermetaal en Ir. 75, aan I). Dcclerck, voornoemd; 3® premie, bronzen eermetaal en fr. 50, nan L. Misselyn, voornoemd; 4® premie, bronz. eermetaal en fr. 25, aan E. Portier, landb’ te St. Jooris. Een lot Melkkoeien van ten minsten ZES van dezelfde pachthoeve. 1® premie, zilv. verguld eermetaal en fr. 100 aan L. Vermeesch, voornoemd; 2® premie, bronzen eermetaal en fr. 75, aan D. Dcclerck, voornoemd. Een lot Veerze-Jaaiu.ingen ran ten minste VIER. 1® premie, zilv. verguld eermetaal en fr. 75, aan L. Dewilte, voornoemd; 2"premie, niet toegewezen. 1® premie, fr. 500, aan C.Vandenbussche, landb’ te Veurne; 2® premie, fr. 300, aan A Boydens, landb’ te Clemskerke; 3® premie, fr. 200, aan H. Vanhec, landb’ le Houlliem. G. DL’CLOS, drogist, groole Ooslstraat, 21le Veurne, maakt bekend dat er bij hem eerste kwa liteit l.UG«EI*OKI>ER te bekomen is, aan genadigen prijs. Onze stadgenoot, de lieer Herman De Hoon, leerling der hoogescbool van Gent, heeft vrijdag laatst liet examen van Doctor in de rechten 1“® deel) met groote onderscheiding afgelegd. ---- i ILici talie-Verkoop» ng van een TE VEURNE, IN M S00BDSTB.UT. Op Dinsdag 16" Juli 1878, juisl ten 3 ure na middag, in 't ko/Jijhuis l’Espérance, bewoond door Edmond David, le Veurne, op de Marktplaats, Zal M.’ Becrnaert, Notaris le Alveringhem, daartoe benoemd door de rechtbank van eersten aanleg van Veurne, ten overstaan van den be voegden hecre Vrederechter, in ééne zitting open baar te koop veilen Een zeer gerieflijk HUIS met Bovenstagie, ten dienste van Lakensnijderswinkcl en verdere gerief lijkheden, benevens 81 centiaren Erve en Grond medegaande. alles staande te Veurné-stad, in de Noordstraat, zeer dicht en met uitzicht op de Marktplaats, bekend bij kadaster s. A, n.’ 201. Bewoond door de verkoopster de wed® Pieter llouckaert en hare dochter, met voorbehouden recht van gebruik lol 23 april 1879. Kiel ingesteld. Titelen en verkoopvoorwaarden met kohier van lasten en vonnis, berusten ten inzage van ieder, ten kantore van genoemden Notaris. I PRIJSKAMP DOOR DE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW L'lTGESCHREVEN. GEBOORTEN. STERFGEVALLEN. ZITTING VAN 12 JULI. vimmi aapi ZITTING VAN 11 JULI. hoornvee. PRIJSKAMP DER PROVINCIE. - - - 1 STA» VEURNE NOOROSTRAAT.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1878 | | pagina 3