h o gr anima der Feesten - va Middelbare Staatsschool. Toewijzing, in eene zitting, B E KEND MA KING EN. Openbare Verknoping bij Bustel Maandag 30 September 1878, Overslag Maandag 14 Oktober gc- de Zeedijk en Bij bevelde' Secretaris, 1. DECAE. De Burgemeester, II. DE PREY. STAD I I telkens 2 ure namiddag, herberg den Vetten Os, 136 en bewoond is, waar op zekere uren van den avond niemand komt, en daarom ook bij voorkeur door de schurken wordt uitgekozen. Vrijdag nacht is daar, op die plaats, eene vrouw letterlijk ver scheurd geworden, alsof zij onder de klauwen van een wild dier gevallen was, alsof zij onder de tanden van eene hijena had gelegen. Zaterdag morgend ten 4 uur ontdekte een werk man, die naar zijn werk ging, hei lijk in een eenzamen weg. De buik der viouw was openge scheurd, de ingewanden waren uil hel lichaam ge trokken en lagen rechts en links verspreid. De man, die dit afschrik kei ijk looneel in den morgen schemer zag, ontstelde zoodanig, dal hij bevend de vlucht nam, zijnen regenfrak achterlatende. De man had tegenwoordigheid van geest genoeg de policie te verwittigen, welke zich ter plaats begaf. Het slachtoffer werd herkend als zijnde de ge naamde Katharina Vanschoor, 53jaar oad, echt genote van den geiiaamden Braeckman, schrijn werker. Zij leefde gescheiden van haren man en gaf zich aan den drank over. Dank zij de ieverige pogingen der justicie heelt men den moordenaar kuneen aanhouden. Dezen noemt zich Etienne Tonneau, oud 24 jaren, gebo ren te Philippeville, gedegradeerde brigadier bij de artillerie te Antwerpen. De indruk die deze moord in den omtrek ge maakt heeft, is bij oud en jong diep. Eene talrijke menigte is de plaats komen zien, waar de misdaad heelt plaats gehad. Eeltige kinderen hebben een eenvoudig en treilend toeken op den grond ge maakt: zij hebben steenen gelegd in den vorm van een kruis, als om te doen gedenken dat zij die er komen, niet enkel hunne nieuwsgierigheid zouden voldoen, maar genadig de rampzalige en onge lukkige vrouw zouden gedenken, die voor hare losbandigheid eene zoo verschrikkelijke straf onderging Algemcene Tijdingen. Het concert dat maandagavond in Stadsschouw burg ter eere van den heer Gouverneur zal plaats hebben, en dal gegeven wordt door vreemde zeer bekwame artislen, met de medewerking van onze verdienstelijke maatschappijen S.,e Cecila en de Koorzangerskring, zal een der schoonste zijn welk sedert lang in onze stad is gegeven worden. Wij mogen dus voorzeggen, dat de personen die het Concert zullen bijwonen eenen zeer aangena- men avond zullen doorbrengen. Wij voegen er bij, dal deze die er eene goede plaats verlangen vroeg tijdig zullen moeten oppassen. Het departement van oorlog heeft de milicia- nen van 1878, die de storting van 200 fr. gedaan hebben om eenen remplacanl door den staal te bekomen, bericht dat die plaatsvervanging zal ge daan worden. Zij zullen dus, in de handen der ont vangers der registratie, de storting van 1,400 fr. moeten doen, welke de vollediging van den prijs der plaatsvervanging is. De kwittancic van die storting zal moeten naar hel ministerie van oorlog gezonden worden binnen de 10 dagen die de ont vangst van hel advies zullen volgen. Bij gebrek die pleegvormen te doen in den bepaalden lijd, zal de vervanging nietig zijn. De kies collegicn van al de gemeenten zijn op dinsdag, 29 October aanslaande, om 9 ure ’s mor gens, bijeengeroepen, ten einde over te gaan lot de gedeeltelijke hernieuwing van de gemeenteraden. De kandidaten zullen voor donderdag, 24 Octo ber aanstaande moeten voorgesteld worden. Ieder voorstel zal moeten geleekciid zijn in de gemeenten Van meer dan 10,000 inwoners, door 20 kiezers ten minste. Van 5 000 lot 10,000 inwoners, door 10 kiezers ten minste. Van inin dan 3,000 inwoners door 3 kiezers, onder dewelke de kandidaten zeil mogen voor komen. In geval van balloltcering, zal de stemming zon der nieuwe bijeenroeping der kiezers plaats heb ben, den dinsdag, 5 november aanstaande, om 9 ure ’s morgends. Bij koninklijk besluit van 24 september is hel kicskollegie van Oudenaarde bijeen geroepen op dinsdag 15 oktober aanstaande, om 9 uur ’s mor gends, om over te gaan tot de kiezing van eenen volksvertegenwoordiger, in vervanging van wijlen den heer Van der Donckt. De kandidaten moeten voor den 10 oktober voorgesteld zijn. Schrikkelijke moord te Antwerpen. De mis daden groeien in die stad op eene schrikbarende wijze aan. Vrijdag nacht heeft alweder bet bloed gestroomd, en dit op eene manier die den lijken- snijder Mesdag in wreedheid achter zich laat. De misdaad heeft plaats gehad op het oude Kasteel- plein, eene uitgeStrekte vlakte die nog maar weinig Kantoor ran den Notaris de BRAUWERE, St. Denijsplaals, te Veurne. B><* opening «Ier klassen is vastge» steld op «len Dinwdag, 1st" October, om acht en half ure (8 1/2) ’s morgens- verkeerde, vloog ter harcr hulp, raapte haar op en ontrukte baar aan eene zekere dood. Bossaert Marie, wed' Destoop, naaister te Veurne, een eermetaal van eerste klas. Op 6 april 1878, heeft de wed" Destoop, die zes en zestig jaar oud is, een kind uit hel water ge haald dal verdronk in de Nieuportvaart, en dat, dank aan baren moed, in leven is behouden. Vandewoude Jit.es, werkman te Veurne, een eermetaal van 2de klas. Op 15"1 September 1877, om zes ure ’s avonds, omtrent Nieuport, viel Amelie De Backer, een jong meisje van 11 jaar, van een schip in hel water. Vandewoude dit ziende, springt gansch gekleed in de diepte, gelukte er in, na de grootste moeite, het kind van eene zekere dood te verlossen. Van der Sthaete Karel, stedelijke briefdrager te Veurne, een eermetaal van 2d' klas. Op 26 December 1877, wilde een beschonken man in de statie te Veurne op eenen trein sprii.- gen, wanneer deze trein in beweging was. Er niet in gelukt zijnde, had hij zich aan het banket van den wagen vastgeklampt; Van der Slraete, niet tegenstaande hij ziekelijk was, snelt achter den onvoorzichtiger), en, na groote pogingen, doet bij den man het banket loslaten, hem alzoo van hel grootste gevaar bevrijdende. LaUIITEAU, ISAIiEI.LE-RoSAl.lE, lluiSVIOUW LüYSSEN, te Veurne, een eermetaal van 3d® klas. In den nacht van 22 tot 23 Juni 1877, heeft zij zich te Veurne onderscheiden en zich in gevaar ge steld om eenen brand te blusschen. De Stoop Karei., werkman te Veurne, een eer metaal van 3d® klas. Op den 22 maart 1878, heeft hij bet leven gered van eenen jongeling, die te Veurne in de Nieuport- vaarl was gevallen, op eene plaats waar de vaan zeer diep is. De Rycke Louis, werkman te Veurne, eervolle melding. Op 20'“ Mei 1878, heeft hij te Veurne een kind gered dal verdronk in de Nieupoortvaarl. I£iii*g«M*st:m<l <I«m’ sla<l Veurne. GEBOORTEN. den 22. Achiel Vanderslaete, zoon van Henri en van Leonic Devoghel, Ooststraal. HUWELIJKEN. den 24. Henricus Rietvelt, landbouwer, 49 jaren, geboren te Bulscamp en wonende te Veurne, weduwaar van Ilenrica Boonefaes en van Anna- Theresia Cambier, met Sophia-Coleta Allaerl, bij zondere, 54 jaren, geboren te Wulveringhem en wonende te Veurne, wed' van Karei Coolaerl. STERFGEVALLEN. den 23. Karel-Louis Noyez, werkman, 73 jaren, geboren te Woumen en wonende te Veurne, wedu waar van Carolina Wullaert, en thans echtgenoot van Rosalia Gheldof. den 23. Amelia-Rosalia Ryckeboer, bijzondere, 77 jaren, geboren te Beveren en wonende te Veurne, wed'van Jozef Allaeys en van Casimir Vanhercke. den 27. Pieter Ryon, bijzonderen, 80 jaren, boren te Vincbem en wonende te Veurne. voor het officieel bezoek van den heer t. heyvaert, Gouverneur der Provinlie. De gemeente raad der stad Veurne, heeft ter gelegenheid van het officieel bezoek van den hoog- achlbaren heer HEYVAERT, Gouverneur dezer Provinlie, hel volgend programma der feesten vaslgesleld. Maandng -HS September, om 6 ure des morgens; zal de plechtigheid van den dag aangekondigd worden door bel geluid der groote klok. Om 9 1,2 ure, zullen de Overheden der slad, de openbare Ambtenaren, de gestichten van Onder wijs, de Gilden der slad met hunne eereteekenen, hel Muziekgenoolschap, hel korps Pompiers en de Gendarmerie, zich van de Groote Merkt naar de Slaiieplaals begeven, om er den heer Gouverneur af te wachten. De heer Gouverneur zal, bij zijne aankomst, door het Stadsbestuur worden verwellekomt, en ver volgens in stoel, langs de groote Ooststraal en de Merkt naar hel stadhuis geleid worden, waar bet défilé voor hel Opperhoofd der Provinlie zal plaats hebben. Om 11 ure ’s morgens, zal de heer Gouverneur, de Overheden Ion sladhuize ontvangen. Om 12 ure. Bezoek der stads openbare Gestich ten. Om 2 ure. Zeer vermakelijke Volksspelen voor mans en vrouwen. Om 2 1/2 ure. Banket door den heer Burge meester, ten zijnen huize den heere Gouverneur aangeboden. Om 4 ure, Groote Serenade gegeven door de Koninklijke Maatschappij S.1' Cecilia aan den heer Gouverneur, feu huize van den heer burgemeester. Om 7 ure, op Stadsschouwburg, buitengewoon Concert, gegeven door de Koninklijke Maatschappij van S.1'Cecilia en de Koorzangerskringde Ver- eenigde Vrienden, dezer slede, met do medewer king van voorname toonkunstenaren van Gent: jufvrouw Balcaen, eerste prijs van het koninklijk konservatorium van Gent en de heeren Massart, Simar en Wayenberghe. Algemeene Verlichting. Om 9 ure ’s avonds zullen de publieke gebouwen worden verlicht. De inwoners der stad worden aanzocht de voorgevels hunner huizen insgelijks te verlichten. Gedaan in zitting te Veurne, den 20 September 1878. Donderdag 17den Oktober 1878, 3 ure namiddag, herberg de Belle Fur, Oostduinkerke-plaats, van: Oostduinkerke, aan den Galoper. Koop 1. String Bouwgrond en Land, groot 11 0-17-07 C“, palende noord den steenweg. Koop 2. String Bouwgrond en Land, groot 11 0-18-37 C", west aan koop 1 en paalt noord den steenweg. Koop 3. String Bouwgrond en Land, groot 11 0-19-60 C“, west aan koop 2 en paalt noord den steenweg. Koop 4. String Bouwgrond en Land, groot 11 0-27-89 C“; paalt oost koop 3, west den Burg- weg, noord den steenweg. leder koop met 18 meters breedte aan den steenweg. Seffens aanslag. Nadere inlichtingen bij genoemden Notaris DE BRAUWERE. Nieucappelle-plaats, van Nieucappelle, bij den Olifant. Koopen i tot en met 9. Hofstede met II 11-77-51 C" onder weiden en zaailanden, aan Boterpotslraten en den IJzerdijk. Merckem, bij de Eendenkooi. Koopen io en 11. Maaigras wijk A, n. 140, groot H 0,93,00 C“. Deze 11 koopen Hofstede met 11 12,70,51 C", gebruikt door Frans De Waele, tot baafmis 1884, mits fr. 1,750 ’s jaars, boven de lasten. Nog Nieucappelle, bij den Olifant. Koopen 12 tot en met 15. 11 3,60,40 C" bebouwde Grond, Weide en Zaailand; aan den IJzerdijk. Gebruikt door Karei Maeleveys, tot baafmis 1882, aan fr. 600 ’s jaars, boven de lasten. Koopen 16, n en 18, H 2,98,61 C" Zaailand, ge bruikt door verscheiden, zonder pachtrecbt, aan fr. 675 ’s jaars, last vrij. IFoumc/i, langs de Kooivaart. Koop 19. Maaigras T Camerlincx Uitgang bij titel 11 1,98,13 C", wijk C, n.r* 214 tot en met 220. Gebruikt door Engel Feryn, tot 11 November 1878, aan fr. 280 ’s jaars, boven de lasten. Eigendomsbewijzen en verkoopvoorwaarden bij den Notaris DE BRAUWERE, te Veurne; alle, inlichtingen bij den Notaris SYOEN, te Loo. rs --irir- cz: v - pptL'xii tea, a L - n z\

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1878 | | pagina 3