HOFSTEDEKEN TE St. RICKIERS. HE KEND MA EÏA1 C EK. HUIS O1‘ DUINGKON», TE OOSTDUINKERKE. Ci Nota der Heductie. van N i i Kantoor van den Notaris Ol?. CLazc, Koter ueegschaalsiraat. n." 10, te Veurne. Ingezonden Artikels. Alveringliem, den 1 October 1878. M.r de Opstelder van het Advertemie-bla». Ik vraag u om een woord te mogen spreken aan gaande ons kiesinge. Uw blad heeft de kandidaten genaamd die op de blacuwe lijste staan. (1) Sera- pliin Morlion, Edouard Bruynoghe, Henri De Cae, Petrus Verhaeghe, zijn geen ja nikkers, zij zullen doen wal zij moeten en voor de prochie zorgen nevensl den ouden Groenstee en Henri Bruynoghe en Grimmonprez. Het heeft gister diné geweest tot Simpelaers. Visarl en Geurs waeren present en vijf zwarte kazakken. Ik en weel niet of Seeven en Wydooge er ook waren. Wal zal er gekomen zijn uil Sim- plaers laesie flassche. Men spreekt van Visarl, Simplaere, Geurs, René Vanderheyde. Zij mogen al doen wal God in hun herte steekt ik stemme voor de blaeuwe lijste, het zal misschien beter gaan al dien kant. Leve de nieuwe caiididaelen. Saitspeur. (1) Voor de gemeentekiezingen zijn er noch roodc, noch blauwe lijsten; hel zijn zwarte lijsten meteen bijzonder kenteeken boven iedere volle dige lijst. den 1. Julien De Bourgogne, bediende bij hel stadsbestuur, 47 jaren, geboren en wonende te Kortrijk, mol Lnonie-Sopliie Rau, bijzondere, 31 jaren, geboren en wonende te Veurne. den 29. Elza Vcplancke, 27 dagen. den 2 ocl. Juliaan Neyrinck, 9 maanden. .llgeineene '1'ijclingen. Binnen kort zal er te Brugge, voor dei heer gouverneur van Weslvlaandereii, overgaan worden lol de openbare aanbesteding der vollooiingswer- ken van den ijzerenweg van Thiell op Lichtervelde. De borgtocht alléén bedraagt 15,000 fr., zoodat hel bestek zeer zwaar zal zijn. De minister van openbaar onderwijs heeft toelagen verleend van 400 tol 600 fr. aan al de be dienden van zijn departement om hun toe te laten de tentoonstelling te Parijs ie gaan bezoeken. Het oudste huisgezin van Belgie is ongetwij feld dal der cchlgenooieii Galut-Cambron, te Pervvez, welke op 23 mei 1811 getrouwd zijn. De man .1. Calul, lelt thans 91 jaar, en zijne cehtge- noole 87 jaar. Zij zijn beiden nog zeer gezond en bezitten nog hunne volle verslandvcnnogeiis. Zij hebben nog zes kinderen, 66, 65, 64, 62, 58 en 55 jaar oud. Men weet dal er nog meer dan 3000 personen zijn die het licrinneringskruis van 183(1 vragen. Een dezer steunt zijne vraag hierop dat zijne moe der marketentster -was in 1830 en dat'hij dan 3 jaren oud zijnde, hij overal door zijne moeder op de slagveldenwerd medegenomen. Een andere woonde in eene gempenle niet verre van eene badstad gelegen. Hij'hoorde zeggen dat de omwenteling uitgeborstên has; hij greep een geweer en liep naar de stad, ’t Is waar, hij ont moette gcene Hollanders, maar hij nam niet te min de wapens op om te strijden voor de onafhanke lijkheid van zijn land. Hel groot lot van 30,000 fr. der trekking van de antwerpsche leening van 1867, is ten deel ge vallen aan do antvverpsche spaarmaalschappij Ge lul; vinden is ons doei. Ikiu*gei*Htnn<l «lei* rIikI Veurne. den 28. Maria-Cornelia Dekamp, dochter van Alexis en van Melanic Dequeker, Spaauschkwatier. Eu zeggen dal de Veurnaar honderd maal ge zegd heeft, dat het de liberalen zijn die met de kerk den spot drijven O Veurnaar! O Leugenaar! Nu weet men toch eindelijk aan wal zich te hou den, over het gebruik dat de tjeefkens van hel on schuldig Bomije zouden willen maken, wam vol gens de Veurnaar en zijne verstandige opstellers: Mag het Bomtje zijne toonen niet laten hooien Tenzij voor de kliek die hun nabij beliooren. T Mag luiden voor tjeefkens, zvvijns en grootere stieren, Voor broêrkens, zouaven, beroemd in vuile manieren. Kiezing van Alveringliem. Bijeenkomst van 29.""" september, op de vaule van 'tZonne lokaal. Waren tegenwoordigTjeven, voorzitter, Louwijtje sekretaris, Kaael, Wydooge, en Benoit. Tjeven opent de zitting, en vraagt op welke manier zij nu de kiezers zullen doen geloven dat hunne stem kan gekend worden. Karei. Dit kan nu niet meer zijn mei den couloir, maar wij hebben altijd veel gelogen om te geluk ken, en wij konnen nog een keer probeeren. Louwijtje. Ja maar het kan nu nie meer gaan, mei brieven te doen schrijven en de kirzeis in dreigementen te stellen, zij doen juist gelijk hel hun begeert. Wydooge. Ge meugt dat verdomd niet zeggen dal hel iemand hoort, zelfs er niet van gebaren, want onze leugens zouden niet gelooft zijn; ten is maar bij de dommerik’s dat wij moeten doen ver staan dal wij hunne brief ke’s zullen kennen. Karei. Zwijgt j’hulder n’cn keer ecu beetje, ik kou een middel om ze te bedriegen, luistert Er zullen nu twee lijsten zijn, de blauwe en de roode, wij moeten bij de kiezers gaan wel te verstaan bij de sukkelaars) met een model van kiesbriefKC, en zeggen, Pier, Karei, of Tis en, gij moet daar en daar en ginter een kruiske maken, en als gij liet alzoo met doet, zullen wij hel weten, want er zal iemand kijken als de briefjes opengedaan worden, als gij het alzoo gedaan hebt. Is T niet wel Uitge vonden, wal zeg er j’hulder van Tjeven. Ja maar Kereltje, zij welen dat er daar getuigen zullen zitten, en dat er niemand hoege naamd onderzoek kon of mag doen, dit is onmo gelijk iets te erkennen van al die kruiskens, gij weel hel toch ook wel Karellje. Karei. Nu mijne kop is er vol van, ik weet niet wal er mede Ie doen zal zijn, wij moeten toch hun zeggen dat wij het zullen kennen, anders zijn wij verloren, de grootc menigte is legen ons en wilt ons weg. Wydooge. Vind maar een middel, het spel zal niet gaan met ons, zij zullen ons vele beloven, en niet doen, en ons al stillekcns buiten klappen; inirschieu zullen wij hier en daar een sukkelaar vangen. Meester Benoit Mag ik nu een woord spreken?... Allemaal, ja zeker, ei wel! Er is volgens mij maar een man die hel spel kan spcle.i of wij er hem konnen aankrijgen. Allemaal, wie is dat. Ik zal l’u zeggen. Mijn heer Visail, maar ik vrees dal hij hel niet zal willen doen, T’vvare van vele te loopén bij de kiezers om seboone te spreken voor onze kandidaten, en wilt hij hel niet doen wij liegeisen bedriegers zijn naar de weerlicht. Louwijtje. Meeslef Benoit, zegt de waarheid, in onze tegenwoordigheid zouden zij nog al beloven, maar de hielen omgekeerd zijnde, lachen zij met ons. Tjeven. T’is toch spijtig dat er verandering in 't stemmen gebragt is, ander koeren vrienden en vijanden moesten onder onze armen passeeren, en nu mogen wij schier op ons eigen volk geen be trouwen meer hebben. Onze toeren zijn te veel gekend. Meester Benoit. Wat peist gij van de blauwe lijst van zondag?Alle samen, dal die kandidaten vele stemmen zullen hebben. En wat meent gij van de onze?.... Dat Charles Gremmelprez en Pier Delva ook vele stemmen zullen hebben. Wydooge. Hoe, en ik, en Engel Velde, en Sijssen Leuridan, weinig of geen, gij noemt ons niel.T Is al dat ministerie die ons den duivel aandoet, Arthur zal nu ook geen burgemeester zijn. Karei. T’is waar en 't zal zoo gaan. Wydooge. Ik zou er liever nooit geen deel van gemaakt hebben, ik had toen al die schande niet gehad, en dit al voor een ventje tarwe van dominig’s. T’ is een arme leven. Karet. Ik heb nog meer reden om miskontenl Ie zijn de blauwe lijst zal zeker de meerderheid in de gemeente raad brengen, en ik die gereed stond voor de deur van T sekretariaal,, zal ze toen voor mijne neus gesloten vinden. Louwijtje. T’is alzoo en sedert II'"1’ juni, vollen alle onze voorstellen in duigen. Tjeven. Zwijgt er komt iemand binnen, hoor, t’is Ko Coulereel met zijn neuten, wij moeten nu zwijgen, of wel stellekens veezelcn. Karei. Laat ons nu al beneden gaan, en zondag komen wij nog en keer raadplegen, ja ja ja. Een vlederniuis. KBhetorikn. B.’" Winterfeest. Zondag 13 Oktober geeft onze maatschappij van Rheiorika haar eerste winterfeest, op stadsschouw burg. De tooneelverlooning is samengesteld uit een oor'relielijk looneelspel en twee nieuwe blijspelen die zeer veel cffekl zullen maken. De programma draagt aldus Kunstschilder en Kleermaker, blijspel, Twee Broeders, looneelspel, Een Misgreep, blijspel. De vrouwrollen zullen door Mev. Apcrs, Brussel vervuld worden. Hel kan niet missen dal een overgroote toeloop van volk deze voorstelling zal komen bijwonen, want een der nieuwe stukjes, een Misgreep, maakt tv Brussel, te Gent, overal waar hel opgevoerd is dusdanigen ophef, dal hel meermalen is weder- gevraagd. Het eerste winterfeest belooft dus allervol- doenlijksl te wezen en wij mogen vrij zeggen dat men eenen schoonen avondstond zal overbrengen. Deuren en bureel om 6 i,i ure open; om 7 ure op hel looneel. WOENSDAG 25 OCTOBER 1878, om 3 ure namiddag, fiks, ter herberg la Belle t ut’ op de Kaaiplaals te Veurne, bij vrouw de wed' Ghyselen, openbare licitatie-verkooping van: Een I9u!h en verdere gerieflijkheden met 65 centiaren grond van gebouwen en achterplaats, bij kadaster wijk A, n.r 628; laatst bewoond en ge bruikt door jufvrouw Juliana Warmoes. WOENSDAG 16 OKTOBER 1878, om 1 ure juist 's namiddags, bij M.r Eduard Schollier, Kaaiplaals te Veurne, openbare ver- kooping van 5J2» gnede en sclioone Veu lens, ven eersten keus. V K St Hi O O P I G van een zeer goed Op Maandag 14,u" October 1878, juist ten 3 ure namiddag, in de herberg van ('.karles Bossuwe, te Alveringliem, aan S.' Odomaruspul, Zal M.' Ueernaert, Notaris te Alveringliem, in ééne zitting, openbaar verkoopen, het volgende goed, gelegen in de Een HOFSTEDEKEN met twee Twee-Woonsten, en verdere afhauglijkheden benevens de hoeveel heid van een hektare zeventig aren drie en zestig centiaren inedegaande erf, onder grond dier ge bouwenhof, boomgaard, gras- en zaailand, staande en gelegen te S.' Rickiers, in de nabijheid der kalsijde van Veurne naar IJpre, bekend bij kadaster s. A n"’ 360, 361, 362, 363, 364,.365, 366 en 367. Gebruikt door de erfgenamen van wijlen Pieter Lombaerde; de kooper zal aanslag hebben met den dag der geldlelling. Titels, plan en konditien der verknoping be rusten ten inzage van een ieder ten kantore van genoemden Notaris. V E at O O H* 1 <2 Op Donderdag 17 October 1878, juist ten 3 ure namiddag, ter herberg de Voorstad, bewoond door Serapbin Rubbcn, te Coxyde, Zal M.r Ifceernaert, Notaris te Alvei inghêni, in eene zitting openbaar verkoopen. Een ÏÏ00M1LIS met Stallingen en verdere afhank- lijkliedcn, staande in de gemeente Oostduinkerke, bij de dorpplaats, bekend op T kadaster s. A n.'226111S. Gebruikt door Louis Coulier, strooidekker aldaar- lol 1 mei 1879, ad 54 fr ’sjaars, zonder grond, lasten. Titel van eigendom en verkoopvoorwaarden, zijn ten inzage ter studie van genoemden Notaris. Ei O O a* A van HUISRAAD, BEEST!ALEN, (jedorschen en ongedorschen Granen, Strooi, Hooi, Hout, enz, ■r a-i s.1 R i c k 1 is bv s, Op Maandag 7 Oktober 1878, juist ten een ure nanoen, op liet hofstedeken alwaar Pieter Lom baerde, overleden is. Door T ambt van M.1 Beernaert, Notaris te Al- veringhem, en op 3 maanden tijd van betaling, voor de koopen boven de 10 franks, mits borg. til WEI IJKEN. STEP. EG E VALLEN. •kV*1***’ mr nurrumy^«uua.T<»ix-rw»- r GEBOORTEN. -.-r..,.11-QijC-Jt... - GEMEENTE SINT RICKIEIIS. VAN EEN GEMEENTE, O O S T 1) LN K EIIK E

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1878 | | pagina 3