I Baelden Degomme Duron Schipman 46 46 en 115 st. 125 111 126 115 105 75 st. 78 id. id. id. id. 31 st. 29 30 124 9 58 49 49 62 st. 63 71 63 64 40 st. 40 35 33 59 st. 57 52 53 48 37 35 34 34 26 27 174 St. 174 167 160 171 183 Brutsaert Garmyn Godderis Morlion Vandenabeele Uitslag der gemeentekiezingen in de volgénde gemeenten. Debreyne Debruyne Vanbiervliet 69 Vandewalle Veramme 41 stemmen. id. id. id. id. id. id. Ramscappelle. 56 stemmen. 51 24 46 50 44 st. 47 40 43 Edingen en Bois-d’llaine. De kalholijken zege vieren. Chatelinau. Drie liberalen en een katholijke; balloteering tnsschen liberalen en kalholijken. Namen. De liberalen zegepralen. Gembloers, Gemappe, Philippeville, Mariembourg, Marbaix, Marousart, Hautain, Jambes, Glabois en IFays. Zegepraal der liberalen. Luik. De liberale lijst overwint met 225 stemmen. Doei. De liberalen zijn gekozen. Venders. Zeven liberalen en drie kalholijken zijn gekozen. Balloteering tusschen 4 liberalen en 2 kalholijken. Spa. 1 liberaal en 1 katholijke gekozen; bal lolering tusschen 4 liberalen en 4 kalholijken. Arion, Neufchateau, Marche, Bouillon, llou/jaUze en Virton. De liberalen zijn gekozen. Luxemburg. De kalholijken zijn gekozen. Batznach. 3 liberalen en 2 kalholijken zijn gekozen. Onze Veurnesche geestelijken zijn verleden dinsdag niet komen stemmen. Niemand heeft er over geklaagd, verre van daar. Hel ware te wen- schen dat zij nooit op de kiezingen verschenen en dat zij er zich nooit mede bemoeiden. Hel land, de sleden, de gemeenten zouden er niet te slechter om bestuurd zijn, en de religie zou er veel bij winnen. Hassell. De liberale lijst bekomt 50 stemmen meerderheid. Maaseik 4 kalholijken zij gekozen. Ballolee- ring tusschen 2 liberalen en 2 kalholijken. St. Truien. De katholijke lijst zegeviert met 200 stemmen meerdeheid. Tongeren. De liberale lijst bekomt de zege praal. 67 Haelewyk Pieter, 62 Terlinck Francies, 60 Vermeesch Ferdinand 48 57 Degomme Leopold, 57 Lepez Emeri, Bij gevolg, Sampers, Lammens, Dcdcyslere Boels, liberale kandidaten, zijn gekozen. Ballo- De heer arrondissemenls-commissaris Bieswal- Bril heeft men ook op de kiezing niet gezien. De man beeft hier door getoond, of wel, dal hij uil overtuiging vijandig is aan de liberalen, ofwel, dal hij ook in politieke zaken de onderdanige dienaar en navolger is der geestelijken. Indien M.' Bieswal zich openlijk vijandig durft verklaren legen de liberalen, welke diensten mo gen de liberale gouverneur en het liberaal minis terie van hem verwachten? En indien zijne onder danigheid aan onze politieke geestelijken zoo verre strekt, dal hij vrij uit durft te kennen geven, dat zelfs de deftige heeren, die de lijst Brycx-Bernolet samenstelden, onwaardig zijn van zijn vertrouwen, welken steun kan men dan wel maken op zijne verslagen en adviezen over andere liberale ge meentebestuurders? Liberale meesters dienen en politieke geeste lijken dienen, zijn twee zaken die niet kunnen samen slaan. Eene bemerking over de zegepraal der liberalen te Nieuport en te Dixmude. Te Nieuporl heeft men besloten eene wereldlijke middelbare school te stichten voor meisjes. De klerikalen verheugden zich hierin en dachten dat deze beslissiing den val ging teweeg brengen van den liberalen gemeenteraad van Nieuporl. Maar wat gebeurt er integendeel? De liberalen hebben de genegenheid en de goedkeuring der kiezers en hel hoofd der klerikale partij, die inden gemeente raad als geankerd scheen, krijgt eene groote lange buis. Te Dixmude is men ook voornemens eene wereldlijke middelbare school le slichten, en naar alle waarschijnlijkheid zal dit ontwerp wellicht in den gemeenteraad voorgedragen worden. Dit slaat de klerikalen niet aan, en zij die voor nemens waren zich in de gemeenlekiezing te ont houden besloten nu de liberale lijst le bevechten, en te gemakkelijker le gelukken, schenen zij zoo zachtaardig te zijn als hel maar eenigzins mogelijk is, en zij stelden zelfs maar vier kandidaten voor, waarvan drie bijzonderlijk voor zending zouden gehad hebben, het stichten der middelbare school le bestrijden. Maar hier hebben de klerikalen zich nogmaals misrekend, want geheel de liberale lijst werd le Dixmude met eene aanzienlijke meerder heid gekozen. Deze twee aangehaalde feiten schijnen ons een duidelijk bewijs te zijn dal de wereldlijke scholen meer en meer aan eene dringende noodwendigheid voldoen. Zegepraal der liberalen in gansch Belgie. Gent. Liberalen gekozen. Er was geen strijd. Lecleberg. De liberale lijst zegepraalt met 20 stemmen meerderheid. Afsné. De liberalen zijn gekozen. lleusden. De liberalen zijn gekozen met 80 stemmen meerderheid. Aalst. De kalholijken overwinnen met 300 stemmen meerderheid. Berchem-bij-Oudenaarde. De liberalen zijn ge kozen met 20 stemmen meerderheid. Lokeren. De liberalen behalen urne meerder heid van 30 stemmen. Ninove. De kalholijken zijn gekozen met eene groote meerderheid. Dendermonde. De kalholijken zijn gekozen mei eene meerderheid van 150 stemmen. St. Nicolaas. De kalholijken zegepralen. Oudenaarde. De kalholijken behalen eene meerderheid van 30 stemmen. Eecloo. De liberale lijst is gekozen. Brugge. De kalholijken zegepralen met eene meerderheid van 150 stemmen. Dixmude. Heel de liberale lijst zegeviert met groote meerderheid. IJperen. De liberalen winnen. Meenen. Zegepraal voor de liberalen. Kortrijk. De kalholijken zegepralen met 60 stemmen meerderheid. Moescroen. Drie liberalen en een katholijke zijn gekozen. Aarzeele. De liberalen zegevieren. Nieupoort. Zegepraal der liberale lijst. Oostende. De liberale lijst bekomt eene groote meerderheid. Thourout. Zes kalholijken zijn gekozen met 60 stemmen meerderheid; 4 liberalen behoorende lot de 2' reeks zijn zonder tegenkanting gekozen. Roeselaere. De kalholijken zijn gekozen. Antwerpen. Zegepraal der liberalen met 1000 stemmen meerderheid. Mechelen. De liberalen overwinnen met 500 stemmen meerheid. Lier. De katholijke lijst zegepraalt met eene meerderheid van 300 stemmen. llerenthals. De kalholijken zijn gekozen. Brussel. De uittredende liberale leden werden herkozen. De onafhankelijke nieuwe kandidaat be kwam maar 352 stemmen op 2324 stemmers. Schaarbeek. De oppositie lijst tegen diegene der liberale verceniging heeft de meerderheid be komen. Er is balloteering voor vier plaatsen tusschen 5 kandidaten. Okie. Zes liberale kandidaten zijn gekozen. Balloteering tusschen eenen liberaal en eenen katholijke. Nijvel. De kalholijken winnen. VFavre. Zegepraal der liberalen met 85 stem men meerderheid. Diest. 260 stemmen meerderheid aan de liberalen. Leuven. De liberalen bekomen 425 stemmen meerderheid. Hal. De kalholijken zijn gekozen met 150 stemmen meerderheid. Bergen. De liberale lijst zegepraalt. Doornik. 300 stemmen meerderheid aan de liberalen. Charleroi, Peruwelz, Marche, Leuze, Ecaussines, Chimay, Lodelinsart, Soignies en Thuin. De liberalen zegevieren, den mogen fier zijn op onze weslvlaamsche steden, want le Oostende, te Nieuporl, te Veurne, le Dixmude, le IJ per zegepralen de liberalen en hunne nederlaag le Kort rijk, waar hunne tegenstrevers vroeger zoo machtig waren, is zoo klein dat zij bijna als eene victorie mag worden aanzien. De zegepraal van 29 October is dus de bevestiging dergene van 11 juni II. Het ministerie is versterkt en het mag beant woorden aan den roep: moedig vooruit dien men hem van alle kanten toestuurt, want hel heeft nu de verzekering dat hel steunen mag op bijna al de voorname sleden van hel land. Zie hier de uitslag der kiezingen in een groot getal sleden en gemeenten. Zijn gekozen zonder tegenstrijd, de heeren: Kesleman Karei, Pillaert Amand, Verfaillie Desiré, broucke en I). Verslracte. Wulveringhem. Hevige strijd. Hel geldt hier enkel de bestuur lijke zaken der gemeente. Tegenwoordige stemmers: 90. Nietige brief- kens, 4; volstrekte meerderheid, 44. Ghyselen Jansseune Alderweireldt Cornille Dieryekx Peeren Vanhoulie Morlion De vijf eerste zijn gekozen. De oppositie heeft de meerderheid in den raad. De heeren Morlion en Vanhoulie waren op de twee lijsten voorgesteld. Polllnchove. 73 69 Er moet eene ballolering plaats grijpen. Deiva Leuridan Simpelaere Tanghe Vanderheyde Visarl Gevolgenllijk zijn de katholieken gekozen. Bulscamp. lering tusschen Peeren, Symoens, Baelden en Hae- lewyck. Isenberghe. Ingeschreven stemmers, 90; tegenwoordige 66; nietige briefjes, 4; wille id. 1. De aftredende liberale leden zijn zonder tegen kanting gekozen. Hebben bekomen MM. Rooryck Norbert, 61 stemmen; lluyghe Pieler, 61; Moencclacy Pieter, 58 en Couwet Pieler, 57. Vinchem. Tegenwoordige kiezers: 53, ongeldige briefkens 8. Zijn gekozen zonder tegenstrijd, de heeren: Ceulenaere Karei, met 31 stemmen. 42 44 37 Cavereel Pauwels Vandenbrouckc Vandenbussche Verslracle Zijn gekozen: MM. Cavereel, Pauwels, Vanden- Adinkerke. Vanhoulie Desiré Bossant Verbrigghc Bonier Mercy Ryckeboer Vandenberghe Zijn gekozen: MM. Van Houllc, Bossant, Ver- brigghe, Bonier en Mercy. Alveringhem. Bruynoghe Grimmelprez Mo ra el Morlion Verhaeghe De Gae Decorle Delollcnaere Ingels Malsaerl Er moet eene ballolering plaats hebben. Houthem. Getal stemmers Nietige briefjes Volstrekte meerderheid Sampers Karel, lib. k. 69 Baelden Karei, kal. k. 57 Lammens Desiré, Dcdcyslere Karei, Boels August, Peeren Jacobus, Symoens Emicl, er AiTondisHcment Veurne. LIBERALEN. KATHOLIEKEN. KLERIKALEN. LIBERALEN. KATHOLIEKEN. NAMEN. LUIK. LUXEMBURG. Overdenkingen. LIMBURG. OOSTVLAANDEREN. WESTVLAANDEREN. Poperinghe. Zegepraal voor de kalholijken. PROVINCIE ANTWERPEN. BRABANT. HENEGOUWEN. £2° i o i - - HEBBEN BEKOMEN t LIBERALEN.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1878 | | pagina 2