HOUTWAREN HOFSTEDE te Oudecappello en Nieucappelle, M EK EN MA KSNGEN. te Studie van Kantoor van den Notaris E>s<7 <3ae, Holer- weegschaalstraat, n." 10, te Veurnc. ion Dixmude, 733,452 733,456 733,457 733,466 477,027 477,028 477,029 477,030 «Uaarlijksclie Venditle van eene schipslading van alle slach van HOUTWAREN op Aaschenwoensclng Februari 1870, om 2 ure namiddag, ter herberg den Hert, bewoond door Henri Bailleul, te Veurnc, aan de Nieuport- brug. Door ’l ambt van den Deurwaarder I*ierrot en op tijd van betaling mits borgstelling. OP WOENSDAG 5‘ MAAKT 1879, om 4 ure namiddag, ter herberg de. Witten Leeuw, bij de echigenoolen Vanderslraete-Nollet, in de Zwartenonnenslraal te Veurne, openbare verkoo ping van Een gerieflijk Hui» en verdere gerieflijkheden met de kadastergrootle van 62 centiaren grond van gebouwen en Erf, wijk A, n.r 79, staande en ge legen binnen de stad Veurne, ter noordzijde der Houtmarkt; bewoond en gebruikt door Viane- Duforet, ingenottreding met 23 april 1879. COKNII.I.E, Notaris Wulveringhem. WOENSDAG 26 FEBRUARI 1879, zijnde Asschenwoensdag, om 3 ure namiddag’, bij de herberg van Louis Scherpenseel, langs den steenweg van Veurne naar Uper en dien naar Vinchem en Wulveringhcm, koopdag van gezaagde en ongezaagdc Houtwaren, lusschen, kan den schrijver van dezen brief, mits voldoende bewijzen, zijn werk ten burcele van ons Jammer, is he overige van'den brief afge scheurd en zijn vij in de onmogelijkheid, onze lezers verder inteichten, nopens de plannen, dal onze Veurnsche ktlholijken beramen. Maar wij hebben nog tijd on dezelve aftewachten. Onder- Franncbe verl ooninjg. De vertooning die moest plaats hebben gisteren Vrijdag, 21 Februari, is, door een onvoorzien toe- VRIJDAG 28 FEBRUARI 1879, om 3 uren namiddag, te Leysele-dorpplaats, ter herberg St. Joseph, bewoond door d’lieer Pieter Boonefaes, koopdag van ^50 Matrassen on Hoofdeinden. rekening, want om de ijdele plaatsen een beelje te vervullen, heeft men mij en eenige kollcgiegaslen bijgevraagd en hebben wij deel gemaakt der 72 uitverkoren manifestanten. Ik vroeg aan Ko hoe hel kwam dal die heeren van Kortrijk en andere plaatsen niet gekomen waren en waarom de heeren Lantsheere, Deconink enz. zich ook niel vertoon den volgens hunne belofte, maar hij anlwoorde mij dal er een chef hem gezeid had, dal het aan die heeren onmogelijk was van te komen, omdat zij de heilige belofte gedaan hadden van op dien dag in beevaart le gaan naar Halle, voor hel her stellen van Z. 11. den Paus op zijn koninglijken troon en dal alle wcreldsche vermaken hiervoor moesten plaats maken. Nu, dal is ook loffelijk en verstaanbaarmaar daarmede is hel feestje wal verkoeld. Ik zoude uw willen mededeelen alle de schoone diskoersen die men heelt uitgesproken, maar zij waren meest al in l’fransch en gij weet dal ik daar niet zeer sterk in ben, bovendien gij zuil dal beter in de. gazellen kunnen lezen, want er was een heer gekomen om alles opteschrijven, de eene noemde hem Piero en de andere zeide M.r Slcen of graf, zoodal ik veronderstel dat hij Piero steen of graf heel en Ko zeide mij dat dien heer zoozeer kende schrijven als wij klappen. Al wal ik daarvan verslaan heb, is dat zij al zeiden dat M.r Ruzctte, hunnen gouverneur was; hij ant- woordedat hij hel niel meer was en ik meende ook dsi de g uzen hem afgesteld hadden, maar zij riepen allen: «loei! loet! gij zijl onzen gouverneur», maar bij bleef houden slaan dat hetgeen waar was, maar dat hij misschien eerder ging weder- keeren of dal de geuzen hel verwachten. Wien er nu gelijk heeft, dal weel ik niet, ik versla mij aan geen politiek, maar ik veronderstel dal er twee gouverneurs moeien zijn, een voor de katholieken en een voorde geuzen. Onderlusschen speelde ons muziek hare schoonste liedjes en de vreugde was zoo algemeen, dat degene die gewoon waren mei eene flambeeuw in de processie van het lof le gaan, hel voor dezen keer vergeeten hebben en dat Isideor zoohaast zijn laatste deuntje uil was, toeken gaf aan zijn koafrater, dal hij naar den tap icing ging, o n nog een goed glasje te nullen. Gij verslaat wel dal ik daar ook niet aan gemankeerd hebl en mijn huikskeu eene zielemis heb gegeven, dai was wat m ler dan palaten met zeure sause? Als wij nu al wel geëeten en gedronken hadden, zijn wij den café gaan proeven in de cercle katho liek, waar ons muziek alweer is komen spelen, maar het weertje bleef altijd even slecht en als wij die vreemde heeren, naar de statie geleidden, wan n wij maar met zeer weinig en meer dan de helft der muziekanten waren ook weg, en den kapitein kende geen order houden onder zijn man nen die o.ergebleven waren, maar onder ons ge zeid, ik g' loof dal hij een stuk in zijn kraag had, want zijn hair hangde lol op zijn oogen en zijn aangezicht was wel van honderd koleuren. Nu, hij was alleen niel in dien staal. Ik moet uw nog ver tellen, wat wij al geschreeuwd hebben tegen de geuzen en hoe dit meikweerdig feest eindigde, maar vooreerst moet ik uw spreken over het gc- wiglig gesprek die ik had met baas Eduard, juist toen ik den tap verliep: héwel, jongen, zeide hij, en hij sloeg met zin vuist op mijn schouder, wat zegt gij van die feeste; hebben wij er (‘en handje van of niet? T’was superbe zei ik; dal geloof ik wel, zeide hij, en d? geuzen zullen er door barsten van spijl, maar dal is nog niemendal bij hetgeen hiervan het noódzakelijk gevolg zal zijn; verstaal gij mij, zeide hij? Ik geloof wel van ja, anlwoorde ik, gij wilt mij zeker van verre laten hooien, dal er nog schooner feesten zuilen gegeven zijn waar wij zullen mogen komen eelen en drinken als er plaatsen le vervul en zijn; padutouriep hij in t’fransch, daar zal il zoo gauw geen kwestie meer van zijn, maar hier zit hel fijne van de zaak luis tertgij begrijpt wel dal alle de gazetten van ge heel hel land over lit banket zullen schrijven; dal er in de kamers veertien dagen lang zal over ge sproken worden cn dal wij hier eene revolutie zullen maken, indien de geuzen ministers geene vergiffenis komen -ragen aan M. Bieswal, en hem smeeken van zijn josl van kommissaris wederom te willen aanveerden om aldus den algemeenen op roer te dempen, nnar wij zullen daarmede niet le weden zijn, en wij '.uilen die schaamtelooze geuzen dwingen, van KOHREKTIONKELE RECHTBANK VAN VEURNE. Alexander Kinoo, werkman le Leysele, 1 jaar gevang en 26 fr. boete, over dielte. Karei Deblieck, werkman te Avecappelle, 3 maanden gevang en 26 fr. boete, over diefte. Bruno Decock, werkman le Merckem, 3 maanden gevang en 72 fr. boete, over diefte. Therese Puis, huisvrouw van Francis Depotter, werkvrouw le Ooslduinkerke, 10 fr. boete, over eerroof. Mathilde Yanbillemont, dienstmeid te Wulpen, 8 dagen gevang, over diefte. Karei Amey, werkman te Veurne, 1 maand ge vang, over slagen. den 13. Marie Bekaerl, dochter van Andreas en van Amelia Capoen, Bewesterpoort. den 17. Theoiiel Lehouck, zoon van Emmanuel en van Marie Verslraete, Handboogslraat. den 18. Anihoon-Theodoor Tscharer, grondei genaar, 53 jaar, geboren le Namen en wonende le Ellerbeck, weduwaar van Melanie en Emelio Pierseaux, mei Maria-Philomena Bernier-u’ilon- gerswal, grondeigenaarsler, 40 jaren, geboren en wonende le Veurne, wed' van Gusiaaf de Smedt. den 19. Engelberl-Jozef Verleye, dienstbode, 33 jaren, geboren le Ooslduinkerke cn wonende te Veurnc, met Joanna-Theresia Goeman, landge- bruikster, 50 jaren, geboren en wonende le Veurnc. wed* van Jan-Baptiste Laconic. den 17. Maria-Sophia Bulayc, kleermaakster, 23 jaren, 4 maanden cn 25 dagen, geboren en wo nende le Veurne. den 17. Mathilde Vanderslraetc, huishoudster, 47 jaren, geboren en wonende te Veurne, echtge note van Arsenius Bruwaerl. den 19. Francisca Devos, bijzondere, 66 jaren, geboren le Loo cn wonende te Veurne. j staande cijnsgrond 3 van wel om oplelelten dal geene invités, door de eene of andere verstrooidheid of onoplettendheid, hunne zilveren lepel of forchelle in hunnen zak zouden I blad komen afhalen, steken, dal kan ik uw niel zeggen. Maar waar op ik wel gelet heb is, dal er velen niel tegenwoordig waren en dal er macr 72 persoonen waren op de 135 inschrijvers, maar dal maakte juist mijne I .1.» ta v... j val, verschoven lot op Woensdag 5 Maart. GcHpaarzaamlieidskrlng. De besturende Commissie van de Gespaarzaam- heidskring de Vrije Burgers le Veurne, heeft de eer aan de leden le laten kennen de nummers der aangekochte akliën, gedurende de laatste drij maanden 259,517 259,519 259,520 013,022 053,167 053,168 053,169 107,717 166,262 den Notaris SiMPEiÏjAISKB, tc Alveringhcm. MAANDAG 24 FEBRl’ARI 1879, l om 3 ure namiddag, ter herberg (/r Hoogstraat bij de wed' Couttenier, te Alveringhem, Openbare verkooping der Gobouwe” van de oude hofstede Ghyselen, te gemelde Alvcrin- ghem, om afgebroken te worden, bestaande in schoone en kloeke Schuur, Woonhuis en Stal lingen, verdeeld in 4 loten. Met tijd van betaling. ASSCHENWOENSDAG 2G 1879. om 2 ure natpiddag, ter hofstede de Braainburg en bij de herberg deSter, te Alveringbem-Forlliem, venditie van itoonilii-oonon cn gezaagdi Houtwaren. ED MAANDAG 5 MAABT 1879. om 4 ure namiddag, ter heeberg van Francis Vandewalle, le Forthem, Verkooping van een’ wel ter stand Hui», te Alveringhem-Forlhem, op(.. van M.r Deruysscher-Lafranco, in gebruike Charlotte Vancoillie; terstond handslag. verscheidene andere achtbare personen der stad Kantoor van .V. Brugge. M. C. die voorloopig gevangen is gezel, zal bin- nen vijl dagen voor de raadskamer moeien ver- j schijnen om te laten onderzoeken of er reden is I hem voortdurend gevangen te houden. Te beginnen van 21 dezer, zullen de invoer en doorvoer van gezouten huiden van herkauwende dieren, uit de Rhijnprovincien voortkomende, voor loopig toegelaten worden. Die verzendingen moe ten vergezeld zijn van bewijsschriften afgeleverd door de bevoegde overheid en vastslellende dat de koopwaren voortkomen uil eene plaats der Rhijn provincien, en dat aldaar, sedert meer dan drie maanden, zich geen geen geval veepest vertoond heeft. Men meldt uil Maaseyck, 18 februari: De Maas is buiten bare oevers en liecfl de omliggende velden te Mechelen, Vucht, enz., onder water ge zet. Onnoodig te zeggen, dal dil aan de landbou wers dier streken ernstige schade veroorzaakt. De ban ieren zijn sedert dinsdag geopend op al de steen- en keiwegen der provincie. Hel Journal de Bruges meldt dat de gemeente i aad van Dixmude beslist heeft den heer gouver neur der provincie uiltenoodigen lot een officieel bezoek. Het feest zou, volgens gemeld blad, in hel begin der maand mei plaats hebben. De assisen van Westvlaanderen zullen den 28 april geopend worden, onder 'l voorzitterschap van den beer De Schryver, raadsheer bij hel hof van beroep te Gent. Men schrijft uil Brugge: De openbare opinie houdt zicl> veel bezig met hel droevig voorval dat zondag in de Soeiéle Littéraire alhier is gebeurd. Zondag, iond 1 ure namiddag, sprak M. Ernest de B., op den trap van de Sociélé Littéraire, wan neer M. C. aankwam, die moedwillig, zegl men, M. de B. een stool gaf. Deze maakte zicli kwaad en loonde liet inzichl aan M. C. reden le vragen van hetgeen hij als een affront aanzag. M. E. P., geholpen door andere vrienden, gelukte er in M. de B. van zijn stuk af te brengen en leidde hem mede. Deze verzette er zich niet tegen, en na zijne vrienden verlaten te hebben keerde hij terug naar de Société Littéraire, waar hij M. C. in de leeszaal vond. Hij verzocht hem builen le gaan en vroeg hem de reden van zijne onbeschoftheid. De uitlegging scheen niel voldoende aan M. de B.,en hij gaf zijn tegenstander een kaakslag zeggende: ziedaar hoe men dergelijke beleedigingen straft. M. C. greep M. de B. bij zijn frak maar kreeg zulk een geweldi gen slag onder hel rechteroog dal hel bloed hem over het gelaat stroomde. Is dan dalM. C. uit zijn zak een koker heeft getrokken een geladene revolver bevallende en met eene bevende hand, loste hij op M. de B., die zicli reeds verwijderde, twee schoten, waarvan een niet afging en een ander hem niet trof. Op hel gerucht van de ontploffing kwamen al de leden die zicli nog in hel lokaal bevonden toege- loopen. M. de substituut De Cock en M. de Ga mond, tegenwoordig substituut van den procureur generaal, waren de eersten bij M. C., die in het leeskabiuel was gegaan en mei de pistool in zijn hand en gansch bebloed was blijven slaan. M. De Gamond ontnam hem zijn wapen, terwijl M. De Cock hem in eene kleine aanpalende salon leidde. Eenige oogenblikken daarna werd M. G. naar liet jusliciepaleis gebracht, waar hij voor M. de substi tuut De Cock eene eerste ondervraging onderging. M. de prokureur des konings De Pauw.onmiddelijk verwittigd, kwam weldra met de onderzoeks rechter Herman. Deze gewelddaad door M. C. bedreven en die niet genoegzaam kan uilgelegd worden door den twist die ze voorgegaan heeft, schijnt, volgens een gerucht dat zich ras heeft verspreid, slechts dcuil- drukking te zijn van een gevoel van diepen haal jegens de B., waartegen eene misdadige hand be leed igendc en kwaadsprekende schriften ver spreidde. Men bepaalde zich niet die geschriften in brief- bussen van bijzQndere huizen le werpen, tpenvond ze zelfs ’s avonds lusschen de dagbladen die op de tafels van de Société Littéraire lagen. 's Namiddags is in de woning van M. C. eene rechterlijke huiszoeking gedaan, en het schijnt dat men er hel bewijs heeft gevonden dal M. C. de dader of de medeplichtige is in hel Uitstrooien van beleëdigende geschriften tegen de familie de B. en O S* E) A van alle slach van schoone gezaagde en ongezaagde TE VEURNE-BEWESTERPOORT, OP WOENSDAG 26 FEBRUARI 1879, (zijnde Asschen-Woensdag), om 2 t/2 ure precies namiddag, te Veurne-Bewesterpoort, bij de herberg bewoond dooi1 sieur Leopold Bekaerl, aan de Adinkerke-brug. Door ambt van den Deurwaarder Heapod*» te Veurne. Openbare Verkooping A rrondissemenl Dixmude. De Notaris Wnutcrs te Dixmude, daartoe in rechte benoemd, zal openbaarlijk le koop bieden Eene schoone zeer wel gelegen HOFSTEDE met Erve, Boomgaard, Hovènierhof, Zaailanden cn Waaigras, benevens verscheide VETWEIDEN, ge legen te Ondecappelle en Nieucappelle, lai’ns l!e kalsijde, op Oudecappelle bekend sectie A, n." 32, 168, 169, 176, 177, 178 207 208 220a, 220b, 222, 223, 224, 225, 226a bis, 226b/bis, 227, 228a, 228b, 228c, 229, 230, 231 231a bis, 232a, 251, 255, 256, 2G2a, 262b en sektie B n? 51 en op Nieucappelle sektie B n.r 2 samen groot bij kadas ter 11 39-83-80 G" en bij meting 11 39-78-82 C". Gebruikt voor een deel door Charles Cavereel, te fr. 3,622-63 c" bij jare, tot 1 October 1883 en het ander deel onverpachi. INSTEL Honderdag Februari jjjg OVERSLAG I>oiul«r<Iag 13 Maart telkens ten 1 ure namiddag, ter afspanning de Bourgondische Schild, Woumenslraat, te Dixmude. 1/2 instelpenningen te winnen. Titelen, plans en voorwaarden berusten kantore van den Notaris WALTERS te D:-'”’ bij wien men alle inlichtingen bekomen kan. Men kan zich ook vervoegen bij den Notaris VANDEN BERGHE, te Pervyse. t I.EF.XING BRUSSEL 1874. 187'.. ovsw**'»** ZITTING VAN 20 FEBRUARI. ZITTING VAN 21 FEBRUARI. Ilurgcrstniid der at nd Veurne. GEBOORTEN. HUWELIJKEN. STERFGEVALLEN. I.F.EN1NG ANTWERPEN 1.EEN1XC BRUSSEL i 1872< LENER SCHOONE

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1879 | | pagina 3