M E U i E L S in •r BEKENDMAKINGEN. A UIT ER HAND TE KOOPEN Uil der hand te koopen •1 Toekomst «X gisch gerecht overgeleverd. DONDERDAG 24 APRIL 1879, om 9 ure voormiddag, ten sterfhuize van Carolus Blanckaert, ter dorpplaals van Lampernisse, Koopdag van Menagie-en Ellegoederen en andere roerende voorwerpen. V E IV O II rr I E van 'll i toegestaan worden indien zij liet bcgeeren. Ilimpe is door de franschc juslicie aan het bel- COOLS, Greflier bij het Vredegerecht^ Pannestraat, Een kloek GEBOUW, gemaakt in hout, ten dienste van herberg genaamd de Kursaal, slaande te Adinkerke, gehuchle de Panne, langs de strand der zee, beslaande uil groole Herbergplaats, Eet zaal, Keuken, twee Slaapkamers en Kelders, dit met al het Herberggcrief zich er in bevindende, iwee Badwagcns en deel Badkoslumen. Groot gemak van betaling zal aan de koopcrs Voor alle inlichtingen zich'le bevragen bij Joseph DINSDAG 13 APRIL 1879, om 4 ure namiddag, in eene der zalen van het Stadhuis, Ie Veurne, openbare verpachting voor eenen termijn van 9 jaar, der onroerende Goederen behoorende aan de kerkfabriek van S.'“ Walburgis, te Veurne. WOENSDAG 23 APRIL 1879, om 4 ure namiddag, ter herberg de Fluite, bij A. Sackenpré, in de Ooststraat, Ic Veurne, Eicitatle-Verkooping van 1. ® 10 aren 10 centiaren beplanten Tuin, te Veurne, palen, wijk B, n.r 826e. Gebruikt door de verkoopers. 2. " 25 Woonhuizen mol Gerieflijkheden en 17 aren Grond en Hoving, te Veurne, bij het Sasie, wijk C, n." 97, 98, 99a 100/a*, 100/b», 101a en 103a. Gebruikt door sieurs Deburchgrave, Demeers- seman, Dejaeglier, Willterl en Decan, mits den gezamentlijken prijs van fr. 463. Bij plakbrieven verdeeld in 7 loten. 3. ° 4. Huis dienende voor Kruidenierswinkel met Gerieflijkheden en 4 aren 40 centiaren Grond en Erf, te Veurne (stad), ter oostzijde der Oost straat, wijk A, n.r 133 en fi,Woonhuizeken met 49 centiaren Grond, te Veurne, wijk A, nummer 135 van hel kadaster. Het n.r 133 gebruikt door de verkoopers en n.' 135 door vrouw de wed' Pinte-Rudolf. OP WOENSDAG 7 .MEI 1879, om 4 ure namiddag, ter herberg bewoond door Henri Kesteman, ter dorpplaals van Bulscamp, Openbare Verknoping van Gemeente Bulscamp. 1. ’ Een hektare 5 aren 30 centiaren Weide, bij kadaster wijk G, n.r’ 331 en 332; gebruikt door Frans Danckaert en Sophia Malfait, landbouwers en hoveniers te Coxyde, tol 1" Oktober 1879, ad 215 fr. bij jare. 2. ” Nevens voorgaande koop, 55 aren 10 cent" Zaailand, bij kadaster wijk C, n.r 327; ge bruikt door David Goens, tot 1" oktober 1881, ad 93 fr. bij jare. Gemeente Steenkerke. 3. ® 44 aren 35 centiaren en vier honderdsten Zaailand, bij kadaster wijk B, meeste deel van n.r 159b; gebruikt door verscheide mits Ir. 228-01. Deze koop zal in zijn geheel ol wel in 6 afzon derlijke loten te koop worden geveild met recht van zamenvoeging. Inlichtingen te bekomen bij DE BRAUWERE, Notaris te Veurne, oud Sint-Denijsplein en bij 1 M.,,r A. VANDENBERGI1E, Notaris te Pervyse. Bemint uwe naasten als u zelve. De onder- I Kantoor van den Notaris GVs< C/kE, liotcr- iveegschaalstraai, n.° 10, te Veurne. WOENSDAG H MEI 1879, om 4 ure namiddag, ter herberg het Huis van Commercie bij sieur Cabooter, te Veurne, Statie- plaals, Openbare Verkoopsng van 1. ® Eene bebouwde Hofstede met 9 hectaren 90 aren 62 centiaren Gras- en Zaailanden, gestaan en gelegen te Houlhem, canton Veurne, bekend bij plan cadaslraal wijk A, onder de n.'* 29, 42a, 43, 44, 45,46, 78, 79, 80,81, 82,83 en 84; en ge bruikt met pachtrechl tot 1 October 1888, ad 95G franken 90 centimen bij jare, door de wed' Adam en Zoon. 2. ® 13 aren Hooiland, ook gelegen te Houlhem. bekend bij plan cadaslraal wijk A, onder de n.” 33bis, 36bis en 39bis; gebruikt door sieur Ameloot-Leuridan, tot 1" Oktober 1889, mits 65 franks bij jare. Inlichtingen te bekomen bij gezegde Notaris DE CAE, Boterweegschaalstraat, n." 10, Veurne. Nu komt er eene nieuwe wet Op ’t lager onderrichl; Dat zet hen bliksems in het net, Ze trekken scheef gezicht. Ze roepenScholen zonder God 1 Nu is de godsdienst gansch kapot. Die suis! zei Pierla la sa sa, Die suis! zei Pierla la. En is de school nogtan» gedaan, Ze mogen er gerust, Juist als de meesters, binnen gaan, Indien dat zulks hun lust, En leeren wat hun zending eischt, Ziedaar waarom dal volkje krijscht. Te lui, zei Pierla la sa sa, Te lui, zei Pierla la. Het schoonst van al, is dal het geld Weer speell de grootste rol, Ze beedlen, persen met geweld Hun beurzen proppevol. Maar hebben z’eens de kluiten weg, Wat ezels! zéggen ze onder weg. Sclierrewegzei Pierla la sa sa Scherrewegzei Pierla la. Zoo gaal hel hier, mijn lieve Pier, Wal kunt gij daaraan doen, Zij maken revolutie schier, En springen uil hun schoen. Zij huilen: Geus, ahoe, ahoe! Waar moet men met die kliek naartoe; Naar Gheel! zei Pierla la sa sa, Naar Gheel! zei Pierla la. En Pier liet nog een diepe zucht, Die goede man had spijl. Trok weer in graf zonder gerucht. En riepwat doeve lijd 1 Neen, keert mijn oude tijd niet weer, Dan ziel men Pier ook nimmer meer. Vaarwel! zei Pierla la sa sa, Vaarwelzei Pierla la. pastoor van Rupelmonde, de heer De Spiegeleer, is door de rechtbank van eersten aanleg van Dendermonde veroordeeld lot 100 fr. boete en de kosten van hel proces of eene maand gevang voor verwijlingen en slagen loegcbracht aan den heer onderwijzer der gezegde gemeente Rupelmonde. Het.... ongeluk dal den eerweerden heer De Spiegeleer komt te treffen, kan velen lol spiegel dienen, vooral in dezen lijd van razende uitvallen en klinkende scheldwoorden legen de scholen zonder God en de onderwijzers zonder geloof. Wie wie er koning zijn? - Het land waarvoor een koning wordt gevraagd, is volgens de Globe een echt luilekkerland, gelegen in hel hartje van Afrika. De naam van hel koninkrijk is Usambara. De eerlijke, maar hoogst bijgeloovige bevolking van Usambara, blinkende zwarte negers, zijn be keerd door den engelschen missionnaris Farlar en deze is nu op zoek naar eenen koning voor dat volk. De negers van Usambara hebben moeten be kennen dal de regeeringsvorm der blanken verre te verkiezen is boven dien van hunne gelaatskleur en uit dankbaarheid hebben zij den heer Farlar den troon aangeboden. De lieer Farlar heeft echter met nederigheid bedankt voor de eer, maar toch op zich genomen eenen koning te vinden naar hun hart. Ziedaar waarom de missionnaris voor het oogenblik in Engeland is, op zoek naar eenen koning. Ongetwijfeld zal hij wel vinden wat hij zoekt, want Usambara is, ofschoon tusschen de keerkringen gelegen, een rijk, schoon en vrucht baar land, dank zij de hemelhoogebergen die altijd met sneeuw bedekt zijn en de talrijke rivieren, welke daarvan afdalen en die eene aangename koelte verspreiden. Voor nadere inlichtingen kunnen de liefhebbers zich richten tot den Globe en de gelukkige kandidaat die souverein wordt zal naar verkiezing mogen .voor titel nemen: Koning van Usambara of Usambari, want zijn toe komende rijk is onderdietweebenamingen gekend. en van nieuwe «luweelen zilver, gond «mi diamant, bij uitscheiding van bedrijf en uit oorzaak van vertrek, op vervoeken ten huize van vrouw vidua VALCKE, TE VEURNE, NABIJ DEN APPELMARKT, op 125 tMJ’I, om 2 ure namiddag, en daags daarna om 9 ure 's morgens als ’l noodig is. Door ’i ambt van den Deurwaarder Pierrot en op één maand lijd van betaling voor de koopen boven de 20 franks. Eene Traamkar voor paard, zoo goed als nieuw, op ressorts, dragende eenen bak in schetwerk, waarmede men kan vervoeren zonder gevaar van breken, 450 d 500 (lesschen dranken. Zich aantebieden bij Paul Delnnghe, l.*“ barrière te Steene. bij Oostende. V'Iaanwh Tooneei. De verschillige verlooningen die van dezen winter op den Stadsschouwburg gegeven zijn ge- weesl, hebben onze maatschappij van Rhelorika genoodzaakt hare leste tooneelvertooning van dit jaar, te verschuiven tol op zondag aanslaande 27 april. De voorstelling zal samengesteld zijn als volgt: 1. ® Drie honden aan een been; 2. ’ Het Badmeisje; 3. ® Vrolijken kruiskensdag, alle 3 blijspelen. Deze stukken zijn wederom gepast om dat de liefhebbers eenen schoonen en vrolijken avond zouden konnen overbreugen en ecus hartelijk lachen. Het zal ter zelven tijd hun gegeven zijn van met een stukje kennis te maken die alhier nogonbekend is, namenllijk: het Badmeisje. Wij geloovcn onnoodig er op aan te dringen dat deze gewrochten, door onze ervaren tooneellief- hebbers, wederom met bezieling, vlijt en kunde aangeleerd worden en dal zij zonder twijfel den besten bijval zullen verwerven. Iturgerstuml der Htn<l Veurne. den 4. Jozef Rillof, zoon van Henricus en van Maria Veile, Beoosterpoorl. den 7. Helena Vandenplassche, dochter van Berlinus en van Mathilda Debandl, binnen palen. den 10. Marguerita Joye, dochter van Hilaire en van Augusta Ollcvier, Noordslraal. den 10. Jules Verbouwe, zoon van Carolus en van Dionisia Dcleu, Bewesterpoort. den 4. Isidoor Butaye, priester, 28jaren, ge boren en wonende te Veurne. den 4. Robert Barbier, gepensionneerde commis- griflier der rechtbank, 70 jaren, geboren en wo nende te Veurne, wed' van Fany Borel en nu man van Rosalia Verpoorte. den 5. Henri Vanderstraete, 1 j. en 3 m. den 6. Helena Dcburchgraeve, 3 m. den 6. Dery-Susanna Lahaye, renlenierster, 80 jaren, geboren te Boitshoucke en wonende te Veurne, wed' van Eugenius Devoghel. .'tklj^eiïïeeïie 'Fijtlingen. In den prijskamp van vet vee welk zondag te Brussel heeft plaats gehad, heeft sieur Pieter Ganlois, landbouwer te Leysele, de l*1' premie be haald in den prijskamp voor de ossen, 2'1' klas. Hel officieel bezoek van den heer Gouverneur onzer provincie te Dixmude, is bepaald op den zondag 18 mei. Bij koninklijk besluit van 5 april is burggraaf A. Goupy de Bcauvolers, arrondissemenls-com- missaris 'van Brugge, gouverneur der provincie Limburg benoemd, in vervanging van wijlen den heer Bovy. Bij koninklijk besluit van den 5 april is de heer E. Jooris, oud schepen der stad Brugge, arrondissements-commissaris van Brugge benoemd in vervanging van den heer Goupy de Bcauvolers. - Prinses Charlotte is zaterdag uil het paleis van Laken naar hare nieuwe verblijfplaats, het kasteel van Bouchoul. gebracht. Vrijdag had de koning aldaar alles voor de ontvangst gereed ge maakt. De prinses is zeer te vreden over haar nieuw verblijf. Men meldt dal er in kamp van Bevcrloo geene oefeningsperiode zal plaatshebben, noch dit jaar, noch toekomend jaar. Zekere Leopold Ilimpe, wever te Kortrijk, is zondag naar hel gevang van Brugge overgebracht, als beschuldigd van lid der dievenbende, die ten getalle van twintig in mei aanstaande voor het assisenhof van West-Vlaanderen zal verschijnen, i I n.r 66, te Veurne. J i’ 1. X k GEBOORTEN. STERFGEVALLEN. i vivywukj, uiutnui u

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1879 | | pagina 3