R E N B A A N onder hel bestuur der heercn Somman en CoiiElti, staande op de groole Markt. KlMirUA KI NGEN. OPENING ZONDAG 4 MEI. Alle avonden, ten ure, grn»te .voorstelling. HOLLANDSCHE van Koop 1. Beplante Tuin groot 10 aren 10 cent", te Veurne (binnen palen), bij kadaster wijk B, n.r 326e. Pachtprijs 70 franks. Prizij van hagen en boomen 400 fr. Ingesteld 950 fr. Koop 2. Vijf Woonhuizen, Privaat en Gebouw op 17 aren Grond en Hof, te Veurne, Beoosterpoort, in den hoek van den burgweg en den keiweg langs den Nieuportvaart. Gebruikt door verscheiden, mits 465 franks ’s jaars. Ingesteld fr. 6000. Koop 3 en laatste. A. Een groot en gerieflijk WoonliulH met Magazijnen en Koetspoort uit komende op den openbaren weg alsmede 4 aren 40 centiaren Grond en Erf, te Veurne, in den hoek der groole Ooststraat en het Molenstraatken, wijk A, n.' 133 van hel kadaster en Noord aan hel voorgaande, ecu Huisje mei 49 cent" Grond, te Veurne, wijk A, nummer 135. Gebruikt het n.r 133, door de verkoopers, ad 600 fr. bij jare en het n.' 135, door de wed' Pinte, ad 100 franks. Ingesteld fr. 17,100. DONDERDAG 15 MEI 1879, om 4 ure namiddag, te Leysele, gekuchte den Geldzak, ter herberg bewoond door Amandus Tamboryn, openbare verkooping van: Een nieuw gebouwd wroonhuiï met afliang- lijkhedcn, ten dienste van Herberg en Slachterij, gestaan te Lcysele, gekuchte den Geldzak, op 3 aren 50 centiaren erve van hel weldaadsbureel aldaar, met recht van erfpacht tot 1 mei 1902. Bewoond en gebruikt do<jr de eebtgenooten Aanslag met de geldleHing/ Kantoor van den Notaris Hfeï-: akHoler- weegschaalstraat, n." 10, te Veurne. I Top-Tileca. I riTrxT-"-'rTnmii j handgeklap en bisgeroep op hel tooneel terug geroepen. Hel looneeljaar 1878-79, voor wat de uitvoering dcr voorstellingen aangaat, zal in de jaarboeken van hel gild overheerlijk schitteren. De aanmoedigingen van het Veurnsch publiek zal onze werkende leden die reeds hunne ledige uren, die zij, niettegenstaande hunne menigvuldige bezigheden, aan de kunst toewijden in hunnen iver aanvuren en den zeken doen verdubbelen. Wij sturen volgaarn onze welgemeende dank betuiging aan hel koninklijk muziekgenoolschap van S.'e Cecilia over zijne welwillende mede werking ter opluistering der vertooningen. -«rwaasn<E»-ir r- nesluiten en Benoemingen. Bij koninklijk besluit van 18 april zijn beslis singen van de bestendige deputatie van den pro vincieraad van Wcslvlaanderen vernietigd, waarbij hij de kerkfabriek van Isegem gemachtigd had de schikkingen van hel testament van vrouw M.-J. Tanghe aan le nemen belrekkelijk het lezen van 25 missen gedurende hot jaar van haar overlijden en van twee kleine jaardienslen, gedurende 25 jaren en volgens welke gemelde deputatie de kerkfabriek van Brugge gemachtigd had de som van 125 fr. aan le nemen haar gegeven door Mej. M. De Moor, mits er jaarlijks cu eeuwigdurend eene mis van 3 fr. voor te lezen. hebben ter gelegenheid van het vijftigste verjaring der onafhankelijkheid van Belgie in 1880, zal er eene nationale tentoonstelling van nijverheid, landbouw en tuinbouw gehouden worden. Een blad dcr hoofdstad heeft zondag het cijfer der vcrschillige sommen medegedeeld, welke uit gegeven werden voor hel feest vieren van den 25' verjaardag der nationale onafhankelijkheid in 1856. Het total cijfer beloopt tol één millioen 70 duizend 658 frank 22 centimen. Deze feesten waren eerst geschat op 765,000 fr. Toen men zag dat de onkos ten 300,000 frank hooger liepen, begon men in de Kamers le morren en men weigerde in den begin de rekeningen goed te keuren. Er vult niet aan te twijfelen dal de onkosten der feesten van 1880 voel hooger zullen loopen dan die van 1856. Sedert vijf en twintig jaar is alles in prijs verhoogd. Er wordt, overigens gezegd, dal de Kamers van nu af besloten zijn, zonder dralen, al de sommen le stemmen, die noodig zijn om op eene schitterende wijze den 501- verjaardag onzer nationale onafhan kelijkheid te vieren. .iLlyfemeene Tijdingen» Op de lijst der jurys van de 2dc serie van hel 2d' kwartaal 1879, waarvan de opening zal plaats hebben dinsdag 3 juni, onder voorzitterschap van den heer de Schrijver, raadsheer bij het hof van beroep te Gent, vinden wij de hoeren H. Bricoull, grondeigenaar le Veurne. L. Van Isacker, burgemeester, le Cortemarck. De provincieraad van Wesl-Vlaanderen is op dinsdag 13 mei aanstaande, om 11 ure ’s mor- gends, in buitengewonen zittijd bijeengeroepen om de kandidaten voor te stellen voor eene plaats van raadsheer open bij hel hof van beroep le Gent. Bericht. Op 14 Mei, te middag, zal er in de statie Veurne, onder voorbehoud van goed keuring, overgegaan worden tol de openbare aan besteding der ondernemingen van den Pakwagen- dieusl en het trekken met paarden op de Staals- spoorbaan in de statiën Veurne en Dixmude. De aanbesteding dier ondernemingen zal gedaan ■worden onder de bepalingen en voorwaarden des laslkohiers model n." 62, goedgekeurd den 30 Mei 1876 en van hel bericht 11.0 55, voor bovenge noemde ondernemingen afgekondigd. Afdruksels van gezegd laslkohier en bericht zijn ncdergelegd in de voornaamste statiën der Staals- spoorbaan en Postkantooren der arrondissementen Veurne en Dixmude, in hel bestuur dcr exploitatie (Oranjerijslraat n.° 32) en in het bureel der in lichtingen (Hertogelijke straal n.° 65) alwaar men zich voor nadere inlichtingen kan wenden. (Medegedeeld De vijfjarige vernieuwing van do kaders der onwerkzame burgerwacht moet dit jaar plaats .grijpen. Ecu koninklijk besluit van april stelt de kiezin- ,gcn vast als volgt Zondag 11 Mei, voor al de graden. Zondag 25 Mei, vereeniging der officieren tol hel kiezen van den bataillons majoor, den ge neesheer en hulp-gcneesheer. Zondag 8 Juni zal er overgegaan worden lot hel opmaken der lijsten voorstelling van kandidaten voor de bediening van lieutenani-adjudanl-majór en lieu tenant-kwartiermeester. De gekozene of benoemde officieren zullen den gewonen weltehjken eed afleggen den zondag 6 juli opvolgende. Op 26 mei aanslaande moeten buitengewone provinciale kiezingen plaats hebben voor de ver vanging van de HIL baron Surmont en Volsberghe, lid van Senaat gekozen; F. Merghelynck, arron- dissemenls-commissaris benoemd en P. Boutons en A. De Coninck, overleden, behoorende weder zijds aan de vredegereebtskantons van Brugge, Upcren en Harelbeke. Aan de kiezers voor de wetgevende Kamers is oen exemplaar toegezonden van den omzendbrief des heercn ministers van binnenlandsebe zaken aan de hccren gouverneurs gericht nopens de herziening der wel van 1842, over het lager onderwijs. Deze week hebben wij een geheel slecht weder voor den landbouw gehad. Do aanhoudende regen heeft de veldwerken gedwarsboomd en tevens groole bekommering verwekt voor de aan staanden oogst, die veel lijdt door de langdurige natte. - Tijdens de feeslen die te Brussel zullen plaats WOENSDAG 14 MEI 1879, om 4 ure namiddag, ter herberg het Huis van Commercie» bij sieur Cabooter, te Veurne, Slalie- plaats, Openbare Verkooping van 1. ° Eene bebouwde Hofstede met 9 hectaren 90 aren 62 centiaren Gras- en Zaailanden, gestaan en gelegen le Houlhem, canton Veurne, bekend bij plan cadaslraal wijk A, onder de n.r’ 29, 42a, 43, 44, 45, 46, 78, 79, 80, 81, 82, 83 en 84; en ge bruikt met pachlrecht tot 1 October 1888, ad 956 franken 90 centimen bij jare, door de wed' Adam en Zoon. 2. ° aren Hooiland, ook gelegen te Houlhem, bekend bij plan cadaslraal wijk A, onder de n.“ 33bis, 36bis en 39bis; gebruikt door sieur Ameloot-Leuridan, tot 1" Oktober 1889, mits 65 franks bij jare. Inlichtingen te bekomen bij gezegde Notrais DECAE, Boterweegschaalstraal, n.° 10, Veurne. K0R3EKTI0NNELE RECHTBANK VAN VEURNE. Sophie Roeye, huisvrouw Deschryver, Clemencc Deman, huisvrouw Desmyllere, herbergierster, elk 10 fr. boete, over wcderzijdsche slagen, beide te Gyverinchove. Robert Vandepoele, werkman te Vladsloo, 5 fr. boete, over inpalming van den openbaren weg. Florent Develter, te Leysele, een jaar gevang, over dielïe. OP WOENSDAG 7 MEI 1879. om 4 ure namiddag, ter herberg bewoond door Henri Kesteman, ter dorpplaals van Bulscamp, Openbare Werkoopiisg van Gemeente Bulscamp. 1. ° Een heklarc 5 aren 30 centiaren Weide, bij kadaster wijk 0, n.ri 331 en 332; gebruikt door Frans Danckaert en Sophia Malfail, landbouwers en hoveniers le Coxyde, tot 1“ Oktober 1879, ad 215 fr. bij jare. 2. ° Nevens voorgaande koop, 55 aren 10 cent” Znailnnd, hij kadaster wijk G, n.r 327; ge bruikt door David Goens, tol 1“ oktober 1881, ad 95 fr. hij jare. Gemeente Steenkerke. 3. ' 44 aren 35 centiaren en vier honderdsten Zaailand, bij kadaster wijk B, meeste deel van n.' 159b; gebruikt door verschelde mits fr. 228-01. Deze koop zal in zijn geheel ot Avel in 6 afzon derlijke loten te koop worden geveild met recht van zamenvoeging. Inlichtingen le bekomen bij Jl.*'r DE BRAUWERE, Notaris le Veurne, oud Sint-Denijsplein on bij A. VAIWENBERGIIE, Notaris te Pervyse. Kantoor van M.'r’ Notaris le Wulreringheni. OP WOENSDAG 21 MEI 1879. om 4 ure namiddag, ter herberg de Finite Ooststraat, le Veurne, Hiirgoratnnd «lor alad Veurne. den 28. Desiré Merseman, zoon van Theodoor én van Sophia Desaever, Beweelerpoort. den 28. Jozef Declerck, zoon van Carolus en van Irena Ralhé, Kaaiplaats. den 30. Sidonia Vergoote, dochter van Leopold en van Eugenie Ollevicr, Bcwestefpoorl. den 26. Josephus Degraeuwe, landbouwer. 34 jaren, geboren en wonende le Pervyse, melLeonie Vandenbussche, landbouwster. 20 jaren, geboren en wonende le Veurne. den 30. Karcl-Lodcwijk Amey, werkman, 25 jaren, met Marie-Louise Lchouck, zonder beroep, "19 jaren en 6 maanden, beide geboren en wonende te Veurne. den 30. Ludovicus Koeckc, dienstbode, geboren le Stcenkerke den 13 oclober 1849, met Maria- Ludovica Gappon, dienstmeid, geboren te Coxide don 14 november 1857. den 30.'Isidore Ninovo, steenhouwer, geboren te Basècles, den 20 februari 1845, met Geleslina Quartier, herbergierster, geboren te Veurne den 26 april 1831, wed' van Carolus Maes. den 30. Frans Claeyssen, schoenmaker, geboren te Veurne den 16 september 1857, met Eugenia Dezeurc, dienstmeid, geboren te Veurne den 20 september 1858. den 27. Maria-Joanna Dcbergh, werkvrouw, 63 jaren, geboren te Hoogstaede en wonende ,te Veurne, wed' van Karei Hullebrouck en van Patrice Dcsmedt. den 27. Eusebia Dewilte, grondcigcnaarsler, 75 jaren, geboren en wonende te Veurne, wed' van Victor De Keuwer. den 27. Maria-Thcrcsia Vanacker, dienstmeid, 62 jaren en 8 maanden, geboren te Beveren en wonende te Veurne. den 29. Bosalia Sophia Lauriere, herbergierster, 56 jaren, geboren te Bulscamp en wonende te Veurne, vrouw van Petrus Dclanghe. den 29. Isidoor Lobbeslael, 4 dagen. X. OWWCtSM» ZITTING VAN 2 MEI. GEBOORTEN. HUWELIJKEN. STERFGEVALLEN.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1879 | | pagina 3