s. a. e ïl E K END MA KING EN. TOEWIJZING, IN EENE ZITTING, O JNZE hebbende 2 Woonhuizen, Schuur, Stallingen met 64 aren 62 centiaren 1/2 grond van gebouwen, tuin cn weide, te Veurne, bij de IJperbrug, ver- HERBERG (de FORTUIN), I instel 1,500. instel 14,000. fr. 25,000. DE CAE, voornoemd. EORRELTIONBELE RECHTBANK VAN VEDRKE. Onlangs nieuw gebouwde Woonhuis ten dienste van Herberg-afspanning de Casino, met Schuur en Stalling en 22 aren, in erfpacht tot baaf- mis 1958, medegaande Grond en Hoving; voor- hoofdende noord op de straat of steenweg op Nieucappelle. Bewoond en gebruikt door de verkoopster wed* De Puydt, tot l;/1" Maart 1880. Eigendomsbewijzen en verkoopvoorwaarden bij den Notaris DE BRAUWERE, te Veurne. bouwen 6000 frs.; en voor vruchten, becstialen en landbouwershaltn op 9000 frs. De gebouwen zijn verzekerd door de Algemeene Assurantie, te Brus sel, en de andere goederen door de maatschappij Securitas, te Antwerpen. Dc oorzaak van den brand is onbekend. MAANDAG 2G JANUARI 1880. om 3 ure namiddag, ter herberg van Jules Cossey, te Buiscamp, openbare verkooping van: Een Unia, Stal en verdere gerieflijkheden, met 1 are 42 cent" Grond en Erf, te Buiscamp^ west nevens de dorpplaats. Gebruikt door Deschryver, tot 1 mei 1880. 3 ure namiddag, herberg S.'* Barbara, te Loo, van Kantoor van den Notaris SJ>E CAE, Boter- weegschaalstraat, n.° 10, te Veurne, OP MAANDAG 2 FEBRUARI 1880, om 4 ure namiddag, ter herberg het Couden Mandeke bij sieur Charles Vandamme, te Buis camp, openbare verkooping van: Een Huis en verdere gerieflijkheden met den is een liberaal Gentsch blad, dat enkel één frank kost voor een geheel jaar abonnement, en dal alle 14 dagen verschijnt, ten getalle van 15,000 exem plaren, bij E. Degcrickx, in de korte meire, 39, te Geul. Het is opgeslcldin eenc taal die heeren cn boe ren goed kunnen verslaan; liet geeft artikelen die kruim aan hebben; hel zegt de waarheid tot een ieder, cn windt er geene doekjes aan. Dc ultramonlanen zijn woedend op dc Goudmijn, en de I'eurnaar heeft ook al bemerkt dat zij eene duchtige kampster, eenc te vreezen vijandin is. Want ziel! in zijn nummer van woensdag lest, werpt hij een pauwcnschreeuw uil. Ha! Goudmijn, uwe artikelen moeten den I eurnaar erg gckwelst hebben, want hij verzoekt de boeren u«in de stove te steken, zoodra gij in huis gebracht wordt. Boeren van hel Veurnambacht, laat den l'cur- naar schreeuwen en neemt een abonnement op de Goudmijn. Hel kost u enkel een frank per jaar! WOENSDAG 21 JANUARI 1880, 3 ure namiddag, ter afspanning de Papegaai bij de echlgcnoolen Vanderheyde-Tabaryte Veurne, Ooststraal, van eenen bebouwden Dc liberale partij van liet arrondissement Veurne heelt een zeer aanzienlijk verlies ondergaan in den persoon van den heer Pieter Lambertus Rooryck, brouwer te Isenbcrghe, aldaar overleden op 15'“ dezer, in den ouderdom van 67 jaar en 7 maanden. De heer P. I,. Rooryck was een overtuigd libe raal, een warme voorstander van alle vrijzinnige instellingen en een ijverige werker in alle kiezin- gen waar het de zegepraal der liberale partij gold. Wijs en voorzichtig, rechtschapen in handel en wandel, ongeveinsd en vroolijk, beleefd en goed hartig, was hij teer bemind door zijne naastbe- staanden en rechtzinnig geacht door allen die hem van nabij hebben gekend. Het afsterven van den heer P. L. Rooryck is een onherstelbaar verlies, doch zijn naam zal lang in eerbied blijven behouden. De lijkdienst zal plaats hebben te Isenberghe op maandag aanstaande ten 9 i/s ure ’s morgens. De achtbare Gouverneur Heyvaert, die op de algemeene belangen waakt, is echter tegen deze beslissing in beroep gegaan, en op voorstel van hel ministerie, is zij door den Koning verbroken. Lel nu wel op, lieve lezers, op helgene wij gaan zeggen. De leden van den gemeenteraad van Brugge, de schrijvers van de Patrie, de bisscliop M.r J. l'aicl, en al de Brugsche politieke priesters gebaren zich zeer katholiek en willen aa zien zijn als halve heiligen. En nochtans wat doen zij Aan duizende kinderen willen zij beletten den cate chismus te leeren, aan duizende kinderen willen zij beletten hunne eerste communie te doen; en dat alleenlijk uil een politiek inzicht Hel is ongehoord En nu, wij vragen hel u. lieve lezers, wat zijn zij alle zulke coined ianten, die willen katholiek schijnen, doch inden grond anli-kalholiek zijn? Gij hebt reeds geanlwoo.id en gij hebt gezegd hel zijn SCHIJNI1EIL1GAARDS. Algemeene 'S'ïjtlingen. Bij besluit van 16 dezer, heeft de bestendige Deputatie twee plaatsen van cantonnier geopend voor de bewaking en liet onderhouden van hel kanaal van Loo. De bezoldiging voor elkeene dezer plaatsen be loopt lot 720 franks ’s jaars. De personen die eene dezer plaatsen verlangen, moeten zich schriflelijk tol den heer Gouverneur der provincie wenden, voor den 1" Maart toe komend, en de volgende hoedanigheden bezitten Goed zijn van gedrag; Niet ouder zijn Jan 35 jaren; Kloek zijn van lichaaingestcl cn wel kunnen werken, namelijk als aardewerker; Een goed lager onderwijs verkregen hebben, proces-verbaal kunnen opmaken en de vier hoofd regels der cijferkunde kennen. Den 6 dezer, rond 10 ure ’s avonds, is een hevige brand uitgeborsten ter hofstede bewoond door Aloise Jaecques, te Zarren; koeistal, schuur, wagenhuizen, de veldvruchten, 14 koeibeesten en al hel landbouwcrshalm zijn de prooi der vlammen geworden. De schade wordt berekend voor de ge- Kleln nieuws. Deze week is hel biddag geweest te Adinkerko. Als hel biddag/s in de buitengemeenten, dan gaan al de inwoners te biecht. Men was benieuwd hoe hel met de biecht ging afloopen in hel liberaal Adinkerko, waar zooveel ouders hunne kinderen naar de gemeenteschool zenden, Ehwelhel ging er allerbest, want acht op tien dezer ouders kregenhel plankje. Gij denkt misschien, lieve lezers; dal men hierover zeer ontsteld was? In liet geheel niet; men lachte, integendeel, zeer hartelijk. Wij hebben dit nieuwmaartje met genoegen ver bomen, want het bewaarheid onze woorden herderlijke brieven zijn geene kindervertellingen Morgen avond, om 7 ure, zullen de feestelijk heden, ingericht ter eere van den heer August Houtsaeger, als voorzitter der maatschappij van Rhetorika, door eene prachtige tooneelverlooning, op stadsschouwburg gesloten worden. Onze looneelliefhebbers hebben voor deze om standigheid de volgende stukken gekozen: 1.’ Tamboer Janssens, een blijspel in twee bedrijven, welk met een personneel vau rond de 20 persoonen, verrukkend zal gespeeld zijn. 2." Hel gelegenheidsstuk in betrekking met den 50*" verjaardag van Belgie’s onafhankelijkheid: De bolgischo Vrijschutter, in welk stuk een onzer beste zangers met de voor naamste rol belast is. Hel spelend personneel zal op eene waardige wijze geholpen zijn door Mm" Apers, van Brussel, die in den tooneelprijskamp te Oostende, den prijs, met de rol vau Tamboer Janssens, behaald heeft. Aan toeschouwers voor dezo puike voorstelling zal het niet ontbreken en wij verwachten de schouwburgzaal proppens vol, zoo veel te meer, dat er van nu al 'reeds een honderdtal kaarten zijn afgeleverd. Wij vermeenen dit goed nieuws zoo voor binnen de stad a!s voor de omliggende gemeenten niet te mogen stil houden, omdat zij op hel onverwachts niet zouden teleur gesteld zijn, en te laat komen. Wij houden ons aan hel oude spreekwoord de eerste binnen zijn de beste geplaatst Schooner voorstelling zal er moeilijk te Veurne gegeven zijn. X. deeld in 7 loten Lot 1.2 a. 46 c. Bouwgrond, 2. 3 a. 46 c. id. 3. 4 a. 30 c. id. 4. Nieuw Huis en Stalling met 10 a. 23 c. Grond en Koer, staat op IQ 000. 5. Huis en gerieflijkheden en 6 a. 94 c. Grond en Weide 6. Schuur met de hoeveelheid van 11 a. 08 c. Grond en Weide. 7. 26 a. 15 c. t/a Weide. Dc 7 loten staan in massa op Alle inlichtingen bij M”r OP DONDERDAG 22 JANUARI 1880, om 2 ure namiddag, ter herberg de Fortuin, te Vincliem, Openbare Verkooping Woonhuizen, Stallingen, Schuur en Bouwgronden, AL GESTAAN EN GELEGEN TE VINCHEM, van zuiden den steenweg van hel Gouden Hoofd, naar den steenweg van Veurne op Upcr. Bij? plakbrieven verdeeld in 9 koopen. Alle inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris DE CAE, te Veurne. WOENSDAG 18 FEBRUARI 1880, om 3 vre namiddag, ter herberg,der echtgenooten Rabaey-Maton, te Veurne-Bewesterpoort, openbare licitatic-verkooping van 1. ° Een Huin met 1 are 20 cent" grond cii en koer, te Venrne-Bewesterpoort, noord aan den keiweg, oost bij den ingang van 't Grazebekcveld 2. " Een ander Huis met 1 are 30 centiaren, ook in Westerpoorl, van zuiden den keiwe°- v .q westen den ingang van het Grazebekcveld. Aanslag met dc geldtclling- i grond er onder en de erf daarmedegaando, gestaan en gelegen binnen de gemeente Buiscamp. Bewoond en gebruikt door Charles Baevelaere; aanslag met de geldtelling. ▼an van van ZITTING VAN 15 JANUARI. Amand Dufoor, te Pollinchove, 26 fr. boete, over dleftc. I’ieter Kamerlynck, te Oostduinkorko, 26 fr. boete, over smaad. STAD LOO. Men schrijft uit Alvcringhem. Aan Mijnheer den Opsteller van het Advertentie-blad. U hebt aan eeiioti Alveringheninaar gevraagd, over cenigo dagen, lioo liet stond met onze gemeenteschool; bij hetgeen hij u gezeid heeft, zou ik willen nog iets voegen als het 11 aangenaam mocht zijn. Onze gemeenteschool blijft alle zijne leerlingen behouden: do kinders loeren er wel, de ouders zijn te vreden on laten hun niet gelegen aan den babbel en het leelijk kijken van do zwarte rokken. Deze laatste hebben sedert zoo langen tijd prietpraat verteld en gesproken van scholen zonder God on onderwijzers zonder geloof, dat niemand meer luistert naar hun oud deuntje; het is versleten gelijk een oude broek. De heoron Vandenabeele en Lahousse, dio hier als provisoire onderwijzers gezonden waren, zijn ver trokken en zijn vervangen door oenen blijveudou hoofd- onderwijzer en door eeaeu hulponderwijz r. De hoofd onderwijzer, dc heer Camerlync.k, is een man die zijne stukken goed verstaat, die van ouders en leerlingen geacht en bemind wordt, de plichten in alles volbrengt, die het gouvernement oplegt, meteen woord, een ambtenaar van vertrouwen en dat vertrouwen weerdig door zijne geleerd heid en ordentelijkheid. Met zulk een hoofdonderwijzer zal ongetwijfeld hot getal leerlingen onzer gemeenteschool meer on meer aangroeien. Wij zullen u later weten to zeggen, heer Uitgever, in hoeverre dit vooruitzicht zich zal verwezentlijken. D. I Donderdag It.,leu Februari -.WMnzzaDKiL!JcruiK tam u ik1 lbo CJoiulmijn <1cb Landman» Sterfgevnl. ZITTING VAN 16 JANUARI. Henri Vercamer, te Westvletcren, 8 dagen gevang, over slagen. Mario Dclmeire on Euphrasio Syx, elk 26 fr. boete, over moving, beide te Merckcni. David Vandeniaele, 3 maanden gevang, Jules Vcrschoore, Hendrik Locot, Jules Wancour, elk 2 maanden gevang, on David Lehouck, 1 maand gevang, al over aanslagen togen de eerbaarheid te Dixmude. Eïiii’gcratniul der Veurne. GEBOORTEN. <leu 10. Elodia Schocknert. dochter vau Justus en Anna Decoussernaocker, s Heerwillems. den II. Sophia Fossoprez, dochter van Hubert on Leonie Zoete, Pavilloonstraat. den 12. Helena Lerooy, dochter van Desiró on Zenobia Decroos, Noordstraat. den 13. Petrus Adam, zoon van Jan en van Leonio Plasschaert, Vestonstraat. STERFGEVALLEN. den 12. Kamiel Verbaorc, 2 maanden. «ieu 12. Jeróme Bogaert, 11 inaende». Bij koninklijk besluit van 15 Januari 1880, wordt do heer E. Vaudeu Weghe, gemeento-onderwijzer te Adinkerko, cantonalc inspecteur benoemd voor het school-canton van Rouselaere, in vervanging van M.r Reynaert, die, in dezelfde hoedanigheid te Dixmude wordt benoemd, in ver vanging van M.r Lagache, ontslaggever. Toonoclvertooning. VAN DE

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1880 | | pagina 3