SCHOONE HOFSTEDE TE HUREN, Om aanstonds in bezit te treden, üiT ER HAND TE KOOPEN: Toewijzing, in eene ziuing, MAANDAG 23 FEBRAURI 1880,' hij de vette doen vervoeren aan genadigen prijs. Bewoond en gebruikt door de verkoopster wed’ De Puydt, tot 1 Moi 1880. 2." Een ander 1Su1h met 1 arc 30 centiaren, ook in Westerpoort, van zuiden den keiweg, van westen den ingang van het Grazebekeveld. Aanslag met de gcldtelling- Eerste kwaliteit stadsvette te bekomen aan 2 fr. de kar en 7 fr. liet voer, te Veurne, bij Louts SIX, mestpachter. Voor degene die begeeren te koopen per schip zal Kantoor van den Notaris de URAUWERE, Sl. Denijsplaats, te Vcurne. Onlangs nieuw gebouwde Woonhui» ten dienste van Herberg-afspanning de Casino, met Schuur en Stalling en !2 aren, in erfpacht tol baaf- mis 1958, medegaande Grond en Hoving; voor- hoofdentlc noord op de straal of steenweg op Nïeucappelle. Een kloek GEBOUW, gemaakt in hout, ton dienste van herberg genaamd de Kursaal, slaande te Adinkerké, gekuchte de Panne, langs de strand der zee, beslaande uit groote Herbergplaats, Eet zaal, Keuken, twee Slaapkamers en Kelders, dit met al hel Herberggerief zich er in bevindende, twee Radwagens en deel Badkoslumen. Groot gemak van betaling zal aan de koopers toegestaan worden indien zij liet begeeren. Voor alle inlichtingen zich te bevragen bij Joseph COOLS, Grefiier bij het Vredegerecht, Panncstraal, n.r 66, te Veurne. ons verzekert, moet die huid vijf jaren inden grond zitten aleer lol leder te kunnen bereid worden. Een zo.nheri.ixg Jaar. Het jaar 1880 zal een zeer ongewoon jaar zijn, on vooral een kömeten- of stcerlslarren-jaar. Ten eersten zal er ccne teles copische komeet te zien zijn, die hel eerst in 1810 'door Pons, te Marseille, en het laatst in 1875 werd waargenomen doch waarvan do omloopstijd slechts in 1858 door den straatshurgschen profes sor Winnccke, op 5 12 jaar kon worden vastge steld. Eenc tweede komeet, die van Faye, welke in 1843 werd ontdekt en een omloopstijd van meer dan 7000 jaren heelt, zal den 3 October zichtbaar worden. Het jaar 1880 heeft nog meer eigenaardigheden. Behalve dal in do maand februari vijf zondagen voorkomen, een geval dat slechts driemaal in deze eeuw plaats heeft (in 1825, in 1852 en in 1880), mag men ook opmerken dat op den laatslen Le PETIT RENTIER est envoyé 52 Diman- -dies couséculifs moyennanl un i aux annonces WOENSDAG IS FEBRUARI 1880, I om 3 vre namiddag, ter herberg der echtgenooten Rabaey-Maton, te Veurne-Bewcsterpoorl, openbare licilatie-verkooping van l.’ Een Bui» met 1 are 20 cent’ grond en en koer, te Venrne-Beweslerpoorl, noord aan den Kantoor van den Notaris Ï>E Cae, Liotcr- weegschaalstraat, m." 10, le Vetirnc. met circa 80 gemeten Latid en Weide, gelegen in de Moëres, 1000 gemeten, genaamd S.' Joseph, hier vorens gebruikt door wijlen Charles Anckiere. Zich le bevragen op het kasteel ,8’.'" Klove, bij Jrr.ES JASSÜGNE. Donderdag 119».'k'’ Februari I@©O, 3 ure namiddag, herborg S.” Barbara, te Lob, van februari van dit jaar, do'derde Vasten-zondag valt eenc gebeurtenis die sedert 1728 zich niet heeft voorgedaan en eerst in 1948 zal lerugkecren. De uitgever van een amerikaansch dagblad is onlangs op liet denkbeeld gekomen aan zijne man- I uelijke geabonneerde», jonge meisjes als premien aan te bieden. Honderde meisjes hebben hem, op vernemen dier lijding, hare naamkaartjes en por tretten gezonden. Ieder nieuwe geabonneerde ontvangt een be wijs, dal recht geeft om deel te nemen aan eene groote jonge julvrouwcn-verloting. Onder dehooge prijzen worden genoemd jonge, schoone en rijke weduwen, bevallige, beminnelijke meisjes en bui tengewoon schooone juffers van vijf-en-twinlig jaar. De kolommen van het blad waren onlangs ge vuld met groolsche beschrijvingen van de schoon heden en eigenschappen der te verloten juffers, welke artikels echter door de juffvrouwen zelven geschreven waren. UIT DER HAND TE KOOPEN in zijn geheel of bij gedeelten Een allerschoonste EIGENDOM le Vcurne, I langs de kalsijde naar IJperen, digi bij de IJper- brug, palende noord aan den kapitalen Stadswal en west aan gemelde kalsijde, bestaande uit ge-' l ieflijk Woonhuis met verdiep en schoone Stal lingen, alles in steenen muren en pannendake nieuwgebouwd, een ander Huis en ruime Schuur oók in steenen muren en pannen dake, twee Hangaarden en 64 aren 65 centiaren en half grond van gebouwen, tuin en weide, hebbende eenc lengte ten westen van 86 meters 20 centimeters, palende aan de kalsijde, dies 43 meiers 60 centi meters bebouwd zijn. Alles gebruikt door de echtgenooten Debergh- Vanhoutte. Om nadere inlichtingen zich le bevragen bij dito heer Frans DEBERGH-VANHOUTTE of bij M”r DE CAE, Notaris te Vcurne, Boterwcegschaal- slraat, n." 10. KQRRESTIOÏVBLLE rf.chtbakk vaiï veuhse. Dixmude. Wij laten bier den uitslag van den prijs kamp volgen 2jaarschc hengsten. 2 mededingers. I' prijs, niet toegewezen. 2' id. Florisoone, Wulpen, zwart peerd. 3jaarschc hengsten. 4 mededingers. 1’ prijs, Monlcyne, Caaskcrko, zwart peerd. 2' id. Geldof, Merckem, haaide peerd. Hengsten van 4 tol 9 jaar. 5 mededingers. 1* prijs, Sonneville, Woumen, haaide peerd. 2' id. Clement, Pcrvijse, haaide pcord. Bewarings-prcmien. Sonneville, Woumen, met twee hengsten. Monlcyne, Caaskcrko, met twee id. Druwez, Veurne, met een id. Wij hebben vijl brandrampen le melden; de eerste gebeurde zaterdag te Nieuwkerke. ter hof stede van den bankier Bourgeois van Parijs, on gebruikt door den heer V. Declos. Elf koeien, de oogst en de meubels, werden verslonden. De ver liezen bedragen 100,000 fr. Alles was verzekerd. Men kenl de oorzaak der ramp niet. De tweede brand had zaterdag avond plaats, te Iloiiplines, en heeft twee kluitje woonsten vernield. De schade bedraagt 500 fr. Niels was verzekerd. Den 30 laatst, vernielde een brand tc Noordschoote vijf schelven hooi inhoudende 50,600 kilos, toebehoo- rendeaanden heer Bultaye. De schade wordt be rekend op 4,500 fr. Niets was verzekerd. Den 2 dezer heelt een brand tc Klerken ’t huis, gebouwd in hout en gedekt mei stroo, behoorende aan De Bruyne, alsmede den huisraad, vernield. Eindelijk had de vijfde brand maandag plaats te Wervik, in een gebouw samengesteld uit drie woonsten, be hoorende aan den lieer Poncelle. De verliezen worden berekend op 8000 fr. verzekerd door eene maatschappij. Doctor Dutrieux, welke déél gemaakt heeft van de eerste expeditie naar Midden-Afrika, be vindt zich op het oogenblik le Parijs en zal weldra in Belgie aankomen, waar hij zoo ongeduldig door zijne vrienden verwacht wordt. De heer Dutrieux heeft eene voordracht gehou den te Parijs, waarover de parijsche dagbladen mei veel lof spraken. Het bal, door bet komileil der drukpers, le Brussel, in den Muntschouwburg ingericht, heeft een buitengewoonen bijval gehad. De ontvangst was van meer dan 35,000 fr. Al de kosten afgetrokken, zal het deel der armen 30,000 fr. zijn. M. Philippart, der Banque Européenne welke in den loop van verleden jaar spoorloos uil Brussel verdween, is in de hoofdstad icrugekeerd. Terwijl zijn verblijf door de dagbladen op vcrschillige punten aangewezen werd, bevond zich M. Pbilip- parl in zijn hotel op den steenweg van Waterloo te Brussl, waar hij de administrateurs der lianque Européenne ontvangt, wanneeer zij van hem inlich tingen willen bekomen over zekere operation door hem gedaan voor rekening der Bank. Deze inlichtingen door/a Cóle Européenne mede gedeeld, werden overigens ten volle bevestigd door zijnen avokaat M. Pirard, welke voorliet Beroeps hof pleitte in de zaak Lóvy, on aan hel bof en hel openbaar ministerie te kennen gaf dat M. Philip part zich in zijne woning le Brussel bevond en geene hoegenaamde reden had om zich te ver steken. 1,'Indépentlance verzekert dal, zoodra do bc- grooting van hel openbaar onderwijs in de Kamers zal gestemd zijn, hel Staatsbestuur verschillende belangrijke wetsontwerpen zal nederleggen, be trekkelijk de andere graden van hel onderwijs. De duivenlief hebbers van hel land hadden zich tot de commissie der feesten van 1880 gewend om eene toelage tc bekomen voor de inrichting van eenen groolen duivenprijskamp. De commissie had die vraag niet gunstig onthaald. De belang hebbende maatschappijen hebben tol den minister van binneiilandsche zaken afgevaardigden gezon den om de vraag le hernieuwen. De minister heelt zich welwillend geloond, zoodal men hoopt dal eenc toelage zal verleend worden. Een erg ongeval heeft plaats gehad op de linie van Brussel naar Moescron. Een koopwaren- trein was ontriggel in de static te Isière-Lauque- saint; een hulptrein, samengesteld uit ccne ma- chicn en een fourgon, werd uit de statie van Ath ter plaats gezonden. De trein ontmoette op drie of vier kilometers van Ath, den reizigerstrein n. 235 uil Brussel. De schok was verschrikkelijk de machinist, de stoker, de treinoverste en een wachter van den reizigerstrein bekwamen erge wonden. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk: de twep machiencn zijn verbrijzeld. Jacquelyn, de olifant uil den Dierentuin van Antwerpen, is onlang gestorven. Het vel van dit rcusachtig dier, dat niet minder dan 6000 kilos weegt, is aangekocht voor 100 frank, door de huid- velterij der maatschappij van Quatrecbt. Naar men 3 ure namiddag, herberg de Koornbloem Limarestraal le Vladsloo, van: Onlangs nieuwgebouwde Woonhuis ten dienste van herberg de Puyd met Stalling en II 0,44,23 C" Hoving en Land, langs de Limare straal. Laatst bewoond door de echtgenooten Callens- De Puydt. Ingebruiktreding 3 weken na de toewijzing. Tot nazien de gebouwen, zich tc bevragen ter voormelde herberg de Koornbloem. Eigendomsbewijzen en verkoopvoorwaarden bij den Notaris I). DE BRAUWERE, te Veurne; ook inlichtingen bij den Notaris A. DE BRAUWERE, te Nieuport. VjVz o— L/JUKIU j franc voir van I iBgeateld fr. 7.000. Bericht nan <le SaindbouuerM. STAD LOO. Burgerstand der slad Veurne. GEBOORTEN. don 6. Silvia Clnoysscn, dochter van Franciscus en van Eugenia Dezeure, Bewestorpoort. dsn 6. Ernest Bespot, zoon van Heliodoor on van Helena Bcornacrt, Noordstraat. den 8. Anna Parot, dochter van Gustaaf en ran Rosalia Dehollander, Ooststraat. den 10. LaUreucia Vlamynck, dochter van August on van Virginia Vlamynck. groote Markt. eten 12. Maria Gaytan, dochter van Sidonie Vandecastoele, Noordstraat. STERFGEVAI.I.EN. den 8. Felix Verrninck, 1 maanden. don 8. Marie Boucher, 2 maanden. den 10. Seraphin Gryson. 1 j. en 8 m. den 11. Elisa Doclercq, 17 dagen. den 12. Maria Ghyselen, bijzondere. 81 jaren, 1 maand en 8 dagen, geboren en wonende te Veunie, weduwe vau Frans Ryckeboer en van .Jan Vanhoutte. don 13. Henri Dedier, werkman, 37 jaren en 2 maanden, geboren te Veurne en wonende te Duinkerko, echtgenoot van Albertina Bogaort, hospitaal. •■•fwi—i wm i ""I.U iniinu uj L» Aeraphin en ZITTING VAN 12 FEBRUARI. Anjand-Louis Dcpouvcr, 15 dagen gevang, Gustaaf Denys, 8 dagen gevang, over dieftu, beide werklieden te Merckotn. Florimond Demecstcr on Louis Demeester, elk 8 dagen gevang; Arthur Demeester en Eduard Detnan, elk 15 dagen keiweg, OOSt hij den ingang van ’t Grazebekeveld gevang, over slagen, al werklieden te Nieuport. - - Leopold I’olfoort, herbergier te Gliyvelde. 30 fr. boete, over jagt zonder wapendraagrecht en 50 fr. boete, over jagt in verboden tijd. Louis Vorcouttcr, visscher te Adinkerke, 2G fr. hoe'e, over verminking van eeu eikenboom. Karei Mierop, koopman in visch te Vcurne, 20 fr. boole, over wonden bij onverzichtigheid. ZITTING VAN 15 FEBRUARI. Pictor Vandorpo, werkman tc Langemarck, 1 maand ge vang en 2(5 fr. boete, over dieftc. Jacobus Folens, werkman to Woumen, 100 fr. boete. over jagt mot stroppen. Cherubinus Coopman, dienstknecht te Middelkerko, 100 franks boete, over jagt met stroppen. Bruno Lavrauw, metser te Kemmel, 3 maanden gevang. over poging van diofte met braak. Hippoliet-Jozef Cordonnier, werkman te Alveringhem, 10 fr. boete, over beledigingen. GEMEENTB VLADSLOO.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1880 | | pagina 3