BEKENDMAKINGEN. Uit der hand te koopen in zijn geheel of bij gedeelten Ein allerschoonste EIGENDOM te Veurno, langs de kalsijde naar IJperen, digi bij de IJperbrug, palende noord aan den kapitalen Stadswal on west aan ge melde kalsijde, beslaande uit gerieflijk Woonhuis met verdiep en schoone Stal lingen, alles in steenen muren en pannen- dake nieuwgebouwd, een ander Huis en ruime Schuur ook in steenen muren en pannen dake, twee Hangaarden en 64 aren 62 centiaren en half grond van gebouwen, tuin en weide, hebbende eene lengte ten westen van 86 meiers 20 centi meters, palende aan de kalsijde, dies 43 meters 60 centimeters bebouwd zijn. [.’ASSURANCE FINANCIÈRE Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. Studie van M.' riEEHNAERT, Notaris te Alveringhem. Bewoond en gebruikt door den licilant de boomgaard tot 11 november 1880 en de gebouwen lot 1 mei 1881. DONDERDAG 15 APRIL 1880, om 4 ure namiddag, ter nagemelde her berg, te Leysele, openbare verkooping van Een Huis ten dienste van herberg en winkel, gestaan te Leysele dorpplaals, op grond behoorende aan hel weldaads- bureel van Leysele, mei pacht tot lesten april 1895, a 9 franken ’s jaars. Bewoond en gebruikt door sieur Eduard Delen. Aanslag met eersten mei 1880. Te verhoogen op fr. 4 ,500. MAANDAG 26 APRIL 1880, ten 8 12 ure’s morgens en ten één ure nanoen, en des noods 's anderdags, ten sterf huize van Louis Cordenier, te Alve ringhem, in Je Putstraat, koopdag van Menagie<G««deren, Timmer- Op 3 maanden lijd van betaling, mils borgstelling. gerieflijkheden benevens de hoeveelheid WOENSDAG 14 APRIL 1880, om 4 ure namiddag, ter herberg de Hert, bij de echtgenooten Bailleul-Deberst Ooststraat, te Veurne, deliaieve toeslag van Koop 1. Een Woouhua en verdere Francis Wicke: WOENSDAG 28 APRIL 1880, om 4 ure namiddag, ter nabeschreven herberg, veiling van Eene Herberg genaamd den Hert vroeger Sint Pieter, met 68 aren 40 cen tiaren grond van gebouwen, tuin en zaai land te Coxyde, langs den Noordburgweg. Bewoond door sieur Ternier-Cabooter en verdeeld, bij plakbrief, in 3 koopen. DINSDAG 27 APRIL 1880, juist ten 4 ure namiddag, ter herberg de drie Trommels bewoond door j - Deze met tusschenkomsl van M.Ur SIMPELAERE, Notaris te Alveringhem. Feliciatn Houtman, ter dorpplaals van Alveringhem, licilatie-verkooping van: Een Huis met Bovenstagie, en 1 are 33 centiaren cijnserve, mits 11 franks 79 cenlimen bij jare, met cijnsrecht lot 31 april 1889, bij kadaster s. C, n.' 1263r, staande en gelegen te Alveringhem- Pulstraat. Bewoond tot 1 Oktober •1880, oor de medeverkoopers Petrus, Seraphin en Clemence Cordenier. Titels, vonnis en kohier van lasten, be rusten ter studie van voornoemden Notaris BEERNAERT. Kantoor van den Notaris CAE, Bolcreegwschaalstraat10, Veurne. D’un exploit de l’huissier Charles De- spobt, ii Forties, en date du trenle Mars 1800 quatre vingt, enregistré; II appert que l’Etat Beige et pour aulant que de besoin la députalion Permanente de la Fhindre Occidentale, poursuiles et diligences de Monsieur le Minislre des Travaux Publics cl de Monsieur le Gou verneur de la dite province, ayant pour avoué Mailre Emile GHEWY, avocat- avoué prés le tribunal de première in stance scant a Fumes. Ont noliiié ii M. Arthur Vandenbus sche, mineur émancipé, ainsi qu’ii M. Désiré Vandenbussche, propriélaires, do micilies lous deux ii St. Gilles lez Bruxel les, ce dernier agissant comme adminis trateur legal etcurateur du dit M. Arthur Vandenbussche, cl it M. [.éopold Despot, avocal-avoué, demeuranl it Furnes, eu sa quahlé d’adminislrateur testamentaire du métne M. Arthur Vandenbussche; Que i’Elal Beige emprend el exproprio ii I’eiiconire de M. Ariliur Vandenbussche prénommé en verlu de l'arrêlé royal du 27 oclobre 1800 seplanle huit qui l'y aulorise, pour cause d’ulilité publique ci en vue de l’exécution des travaux tie re- ci-euseinent d élaigissement et d’endiguc- menl de la quatrième section du canal de Loo, comprise cnire la nouvelle écluse du Sieengracht el le pont du chemin de Ier ii Furnes. a) La parcelle n.° 223 des emprises, connue au cadastre section B, n." 352n de la ville de Furnes, pour sa conlenance totale de 91 arcs 50 centiares, lorres ii labour ii Furnes; b) La parcelle n.“ 254 des emprises, connue au dit plan, section C, n.° 126b pour sa conlenance totale de 42 ares 10 centiares lorre ii labour, a Furnes; Et qu’ii eet effet lous les documents de la procédure administrative se trou- vem deposes it leur inspection au grelfe du tribunal de Furnes précilé, avec ajoür- uement a l’audience publique de ce meme tribunal ii la date du dixsept Avril pro- chain, l'effet d’y êlre procédé comme en pareille malière il convient. Pour extrail conforme: Furnes, le 1 Avril 1880. GHEWY, av. WOENSDAG 14 APRIL 1880. ten 3 ure namiddag, ter herberg de Bel gische Leeuw, bewoond door Desiré Dupon le Veurne, licilatie-verkooping van: Een schoon en gerieflijk Huis, ten dienste van ltro<><ïS>itkkei-ij, met verdere gerieflijkheden, benevens de hoe veelheid volgens kadaster s. A, n.' 199a, van 1 are 67 cent, erve daarmedegaande, alles slaande le Veurne, in de Noordstraal Bewoond door den raedeverkooper .Inland Schipman, tol 1 mei 1881. MAANDAG 12 APRIL 1880, ten 3 ure namiddag, ter herbergde Draai- brugge, le Sleenkerke, langs den steen weg van Veurne naar IJpre, bewoond door Karei Wybouw, openbare licilatie- verkooping van Koop 1. Eene partij ieaallmul, bij de dorpplaals, groot volgens kadaster s. A, n." 104 en 105, 83 aren 40 centiaren, en volgens meting 86 aren 52 centiaren. Gebruikt door de licitanten Eduard Vantocnleiboom, broeder en zusters, te Sleenkerke, lol na het weeren der eerste vruchten van den oogst. Kooi’ 2. Een met verdere gerieflijkheden en 20 centi aren bebouwden grond, bekend bij kadas ter s. A, ii.’ 162a. Bewoond door Emiel Sent, tot 23 april 1881, aan 70 fr. bij jare. Koop 3. Een Werkmanshuisje daarnevens, met 20 cent, erve, bij kadas ter s. A, n.r 162b. Bewoond door Arseen P>avé, lot 23 april 1881, mits 72 fr. ’s jaars. Koop 4. Een Werknimisliulsje daarnevens, met 20 cent, erve, bij kadas ter s. A, n.r 162c. Bewoond door Pieter Dehouck, lot 23 april 1881, aan 66 Ir. ’s jaars. Koop 5. Een Sluis, zijnde herberg de bonte Koei, zicht gevende op stadswande ling, met bovenstagie; alsook nog 3 daarna «palende ^AerStmanshuis- jes, bij kadaster s. A, n.” ,162b, 162e, 102e, 162g en 162u. DONDERDAG 8 APRIL 1880, ten 3 ure namiddag, ter herberg van Seraphin I ilain, te Alveringhen, openbare licilatie-verkooping van Een Hofstedeken, gelegen binnen de gemeente Alveringhem, ter gehuchle den Klaren Wal, hebbende Woonhuis met Kamer, .Keuken en Kelder, Schuur en Koeistal, en de hoeveelheid volgens kadaster s. G, n." 374, 375 en 376 van 31 aren 02 centiaren lluisgrond en Boom- van 16 aren 17 centiaren, doch groot, bij litel 18 aren 39 centiaren, onder grond WOENSDAG 21 APRIL 1880, om 3 ure namiddag, ter afspanning de Noble Bose, groole markt te Vcurne, openbare verkooping van Eene allerbeste Vetweide, gelegen binnen de gemeente Sleenkerke, groot ingevolge litel, 3 hektaren 46 aren 53 centiaren, en volgens kadaster, sectie B, n.r 54, 3 hektaren 29 aren 90 centiaren, palende van oosten aan de Zandstraat, van noorden, zuiden en westen aan eigen dommen der erfgenamen van wijlen deu heer Louis Joseph Cuvelier, te Veurne. Bij plakbrieven verdeeld in 2 koopen. Gebruikt door de echtgenoten Declerck- Delacauw. Aanslag melde geldtelling. Deze met tusscbenkomsl van M. Alles gebruikt door de echtgenooten Debergh- Vanhoutte. Om nadere inlichtingen zich te bevragen bij dito heer Frans DEBERG1I-VANII0UTTE, of bij M,er DE CAE, Notaris le Veurne, Boterweegschaalstraat, n.° 10. betalen volgens hel tarief bijgevoegd aan de wet van 14 maait 1880 (Moniteur, num. 77). Er zal de belanghebbenden eerstdaags door middel van den Moniteur békend gemaakt worden op welke tijdstippen zij beurtelings hel ten achtcre van den 2" simesler 1879 en dat van den 1" trimester 1880 zullen kunnen trekken. Den 18 maart is een sparrebosch te Lophem toebeboorende aan den heer se naleur van Ockerhout, ter lengte van 900 meters afgebrand. De oorzaak der ramp is onbekend. Een ongeluk is vrijdag namiddag ge beurd op de spoorwéglijn van Gent naar Kortrijk. Een a inlegsei van de locomotief aan den tender van oenen koopwaren- ti ein gebroken zijnde, is de stoker van de lokomotief op den weg gevallen. De voe ten van den ongelukkige werden verplet terd en hij bekwam wonden aan de borst en het hoofd. Hij is korts na den val overleden. Zijn lijk is naar Gent gebracht. Eene kiezing beeft plaats gehad te Grand Axhe, nabij Waremme voor den Gemeenteraad. Er werd gestreden lijst tegen lijst. De. drie liberale kandidaten zijn bij de eerste stemming benoemd, met ééns groole meerderheid. MAANDAG 19 APRIL 1880, om 3 ure namiddag, ter herberg bewoond door Albert Eau Houtte, te Alveringhem Forlliem, openbare verkooping van: Een Werkninnshntu en verdere afhanglijkheden, benevens een Houlstal alsook een Onderlat achter het huis, dit alles slaande te Alveringhem, in de Reningheersdijkstraat, op een are tien centiaren grónd, bekend op ’t kadaster s. B n.° 184a. Bewoond door de verkooper Pieter Hosten, tol den 1" October 1880. Het kollegie van llurgemeeslcr en Schepenen der stad Veurne, Brengt ter kennis zijner inge zetenen dat de Gemeenteraad in zijne zitting van 25 dezer maand, besloten heeft het onderwijs koste loos te geven aan al de leerlingen der lagere Gemeentescholen, zonder onderscheid, te beginnen na de Paaschvacantie. Veurne, den 26 Maart 1880. Burgemeester en Schepenen, L. OLLEVIER. Bij bevelde Secretaris, I. DE CAE. van gebouwen en tuin, ter noordzijde der Molendreef, bij kadaster wijk A, num mers 488, 489a en 491. Gebruikt door sieur 'Francis Deere.n. Te verhoogen op fr. 4,000. Gemeente Wulveringhem. Koop 2. Partij Knailand groot 84 aren 75 centiaren, gemeten ten noorden van het n.r 300 der wijk B van T kadaster. Gebruikt door Seraphin Cambier-llerwyn, ad 150 franks bij jare. Te verhoogen op fr. 4,700. Koop 3. Partij Zaailand groot 11 1-84-60 G“, doch, bij nieuwe maal, groot II 1-95 58 C", zijnde hel n.r 264a der wijk C des kadasters. Gebruikt door Carolus Cambier-Mortier. Te verhoogen op fr. 10,000. WOENSDAG 5 MEI 1880, om 4 ure namiddag,-ter herberg de Vette Os bij vrouw de weduwe Delanoeye- Sackenpré, ter groole Jlarkt, te Veurne, openbare verkooping van Koop 1. Een Hofstedeken met afhanglijkheden, benevens 1 hcklare81 aren 67 centiaren grond van gebouwen, tuin, boomgaard en zaailand, gelegen bij de brug op den Grommen Gracht en be kend bij kadaster sectie C, n.r’ 350, 351, 352, 353, 354, 355 en 357. Verdeeld in twee loten. Koop 2. Weinig oost van koop een, de hoeveelheid van 2 hektaren 4 aren 32 centiaren Grns en Zaailmul, ka daster wijk D, n.r‘ 173a, 176, 177 en 178. Verdeeld in twee loten. Al deze goederen zijn gebruikt door vrouw Anna-Theresia Brouckaert, wed. van Ferdinand Degueker, lot 1 oktober 1880. Met tusschenkomst van M.’" SIMPE LAERE, Notaris tc Alveringhem. MAANDAG 12 APRIL 1880, om 3 ure namiddag, ter herberg gebruikt door sieur Henri Kesteman, te Bulscamp, openbare verkooping van 1. ‘ Een Hul» ten dienste van herberg, genaamd de Valcken brug, met Stallingen, Schuur en verdere Gerieflijkheden, be nevens het recht van pacht tot lesten september 1898, mits 50 fr. ’s jaars boven de conlribulien en andere voorwaarden, aan 7 aren 30 centiaren grond der voor melde gebouwen, behoorende aan hel wcldaadsbureel van Bulscamp. Gebruikt lot 1 mei 1880, door de echt genoten Horael-Boudeweel 2. " De lilelgrootte van 72 aren 96 cent, maar bij kadaster wijk A, n.r 658, 77 a. 10 Cent. <>i*asland. 3. " De titclgrootte van 71 aren 35 cent, doch volgens kadaster wijk A,n.r6.44, 69 aren 30 cent. Zaailand, 4. ° Bij titel, 50 aren 74 centiaren, maar volgens kadaster wijk A, n.' 645, 45 aren 40 centiaren Gran en Zaailand. 5. " E n hectare 33 aren 81 centiaren ZaailtA^id, wijk A, n.r 651 van hel ka daster, palende west, aan den heer Baron Bethune, le Kortrijk; van noorden de nieuwe gracht; van oosten l.'itd behooren de aan Chat les Blanckaei l Sai iaz.yn; van zuiden naar het oosten, aan dito Baron Bethune en van zuiden naar hel westen, aan de heer Vroome te Brugge. Alle de voorschreven landen n gras gelegen van noorden de V,dekenstraat, zijn gebruikt door de echtgenooten Moraed- Boudeweel. Aanslag met de geldtelling.' Zijn bewoond en gebruikt: de herberg door Isidoor Ninove, steenkapper, tol 23 april 1881, aan 150 fr. 's jaars; eu de 3 huisjes, elk aan 60 fr. ’s jaars tot 23 april 1881, door de weduwe Jan Parmenlier, Leander Desloop en Francis Decorle. <len 28. Georgius Vandewoude, zoon van August en van Marie Deseliievel, Zwartenonnenstraat. dun 29. Helena Buylaer doclrter van Viktor on van Elisa (leva, Klaverstraat. den 1 april. Floreuda Duforêt, doaliter van tnaiiHaluuin, gezaagd en ander Hout en nieuwe Koperslageragoederen. Gemeente Bulscamp-dorpplaats. Huwelij ksaf kondigingen <len 28. Karel-Lodewyk Dovroo, workman, geboren to 1’orvyne, wedr van Marie Lamoot, met Virginie Vanstochoman, dienstmeid, gebo ren te Avecappelle en wonende to Veurne. d n 28. Desire Depover, tolbeambte, geboren te Moerkerks en wonende te Adinkerke, met Rosalia Everaert, mutsenmaakster, geboren en wonende to Veurno. Huwelijken. den 31. Engel Tliery, brouwersknecht, ge boren te Oosvleteren den 29 September 1851, met .Mai ia-Louisa Samoey, dienstmeid, geboren te Alveringhem den 26 Juli 1856. den 21. Frans-Lodcwijk Misselyn, herbergier, geboren te St. Joris, en wonende te Veurne, we<ir vau Anna Corte, met Amelia Rudolf, werk ster, geboren en wonende to Veurne, Sterfgevallen. den 25. Hektor Top, 1 j. en 7 d. den 27. Marie Vanbelleghem, werkvrouw, 58 jaren, geboren te Bulscamp en wonende te Veurn vrouw van Norbortus Cornells, hospit. deu 28' Marie Debat, 7 maanden. den 28. Karei Lepcire, bijzonderen, 72 jaren en 9 maanden, geboren en wonende te Veurue, wedr vau Isabella Vermeulen, hospitaal. den 31. Carolus Pauwels, bijzonderen, 73 jaren, geboren te S‘ Jacobscappello en wonendo te Steenkerke, hospitaal. den 31. Sidonio Verannoman, 1 jaar. de Paris fonds do reserve 10.000,000 capitaux assures 242,000,000 de francs assure tous capitaux et toutos valeurs. Eli efournit les luoyens de se faire, sanx risque, un revenu de 4 a 20 p. c. et au-dessus. Moyennant uue dêpense minimb, elle crée des ressources pour la vieillesse, des dotations pour les enfants, des garanties sur des prêts. etc., tont en ollïaut chaque année des chances du rembour- sement total ou partiel des sommes assuróes. Pour des polices de 1000 fr. et au-dessus, il est accordó de grandes facilités de paiement dó la prime d'assurauce. Agence pour la Belgique, LA CAISSE POPULAIRE 1) ÉPXRGNE, 17, rue du Champ de Mars, BRUXELLES, proprié- taira du - BULLETIN FINANCIER - 1 fr. par an, 5? n«) et des - COUPONS-PR1ME. - Ordres <!r bourse; préts sur fonds publiés. d terme de tonics les ob!iyutions a priine. Korrektionnele Rechtbank van Vcurne. ZITTING VAN 1 APRIL. Martin Verhack, te IJpor, 1 maand gevang en 26 fr. boete, over diefte. Henriette Derriere, werkvrouw te Coxide, 100 fr. boete, over jagt met stroppen. ZITTING VAX 2 APRIL. Albertine Dehoudt, werkvrouw te Houtkerko. Rénó t’amerlynek, werkman te NVatou, en Marie-Therese Verhaeghé, huisvrouw Gaekiere, werkvrouw te AVatou, elk 26 fr. boe e, over rooving van vruchten. Henri Bayaert, workman to Stoenc. 6 maanden gevang, over aanslag tegen do eerbaarheid, Henri-Louis Coutereel, werkman te Alverin ghem, 15 dagen gevang en 50 fr. boete, over smaad, on 8 dagen gevang en 36 fr. boete, over veriichtiugsglaz.en verbrijzeld te hebben. Desiró en van Sophie Venuen v, I’avilloenstraat. gSard daal HlCtlt gaande. tt-in,-^i-ii—i- 1 Buvvuuiiu vu r Gemeente Steenkerke. Stad Veurne Handboogstraatje. Veurne, wijk Besosterpoort. Gemeente Steenkerke. Gemeente Wulveringhem. Gemeente Bulscamp.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1880 | | pagina 3